wypoczynek

All inclusive Grecja

Wczasy all inclusive pod Akropolem

Kolebka zachodniej cywilizacji z całym morzem malowniczych wysp, w której rodzinna atmosfera wszechobecnej gościnności udziela się każdemu przybywającemu tu turyście. To klimat Grecji, na której wczasy all inclusive to zawsze za krótko, by poznać ją w całej okazałości.


Europejska i bałkańska jednocześnie. Tak można określić kulturę Republiki Greckiej. Wczasowicze odwiedzający jej część wyspiarską odczują wyraźne zwolnienie tempa życia, gdzie trend slow life został tu wprowadzony w na długo przed zdefiniowaniem tej modnej ostatnio idei. Z kolei na kontynencie napotkać można wszechobecne ślady starożytnych artefaktów wpisane w wielkomiejski krajobraz z nutą śródziemnomorskiej fantazji. Turystów przybywających na ziemie helleńskie wita na każdym kroku bogate dziedzictwo kulturowe. Pocztówkowy Akropol z Partenonem wzniesionym ku czci patronki miasta–Ateny, to obowiązkowy punkt programu wczasów all inclusive. Na mapie odwiedzonych zabytków nie może zabraknąć miejsc, w których odświeżona zostanie szkolna wiedza z mitologii greckiej, podana w pięknych okolicznościach przyrody. Mityczna historia Minotaura uwięzionego w Dedalowym labiryncie króla Minosa przypomni się każdemu podziwiającemu Pałac w Knossos na Krecie, a teren wykopalisk w Mykenach przeniesie w czasy charyzmatycznego Agamemnona. Z kolei sześć prawosławnych klasztorów w Meteorach, wzniesionych na kamiennych filarach, pozwolą nasycić się pięknem górskiego krajobrazu i w spokoju pokontemplować osobliwości przyrodnicze.Moje wielkie greckie wakacje all inclusive

Wyspy greckie leniwie wylegujące się w słońcu na Morzu Egejskim i Jońskim są mniejsze i większe, ale zawsze gorące, nieprzemijająco piękne, ze swoim regionalnym, właściwym dla każdej z nich, urokiem. Wśród najchętniej odwiedzanych miejsc na wakacje all inclusive prym wiodą Kreta, Eubea i Rodos, gdzie oprócz nielimitowanego plażowania otrzymamy zabytkowe zabudowania miast w cenie. Swoją świetnie zorganizowaną bazą hotelową i restauracyjną niejednego urzecze niezwykle zielona i górzysta wyspa Korfu, a wulkaniczne Santorini wprawią w zachwyt podszyty niepokojem nad ich sejsmiczną przeszłością. Stroniący od tłumów wczasowicze wybiorą malowniczą wyspę Kos, zaś nastawieni na wakacyjną aktywną rozrywkę udadzą się na Mykonos, gdzie bogate życie nocne toczy się na tle szafirowego morza i charakterystycznych wiatraków, znanych z przewodników turystycznych. Wakacyjne dzieło wieńczy Półwysep Chalkidiki, który łączy plażowanie w otoczeniu lasów piniowych i urwisk upstrzonych tajemniczymi klasztorami.


Grecja to miejsce narodzin demokracji, Igrzysk Olimpijskich i teatru. Brzmi dumnie, choć to wycinek dorobku kulturowego tego południowoeuropejskiego państwa. W zderzeniu z umiłowaniem do kuchni greckiej ze sztandarową musaką, sosem tzatziki i anyżówką spożywaną nad słoneczną plażą, daje przepis na idealne wczasy bez cienia wątpliwości.