Opinie o Gruzja, Armenia - Ormiański Świat

5.2/6
(314 opublikowanych opinii)
Powyższa ocena stanowi średnią arytmetyczną ocen z opublikowanych opinii.
Zobacz szczegóły

Oceny szczegółowe

Intensywność programu
5.0
Pilot
5.4
Program wycieczki
5.2
Transport
5.1
Wyżywienie
4.7
Zakwaterowanie
5.0
Zweryfikowane treści - Opinie pochodzą od Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.
pani z lornetka
Dowiedz się, co sądzą inni
Nowość AI

Zastanawiasz się, czy ta wycieczka to dobry wybór? Wpisz pytanie, a dostaniesz podsumowanie wszystkich opinii naszych gości.

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    12

    Dot wycieczki Gruzja Armenia Ormiański świat

    Beata 19.07.2019 | Tagi: 46-55 lat, w parze

    Jesteśmy bardzo zadowoleni z wycieczki. Dzięki przewodników Pani Marcinowi wspomnienia o Gruzji zapewne za długo zasadna w nasze serca.

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    0

    Gruzja, Armenia- Ormiański Świat

    Zofia, 26.08.2025 | Termin pobytu: sierpień 2025 | Tagi: 46-55 lat, z rodziną

    Wycieczka „Gruzja, Armenia – Ormiański Świat” okazała się niezwykle inspirującą i niezapomnianą podróżą. Program był bardzo dobrze zorganizowany – obejmował zarówno najważniejsze atrakcje turystyczne, jak i mniej znane miejsca, w których można było poczuć autentyczną atmosferę Kaukazu. W Gruzji szczególne wrażenie zrobiły na mnie Tbilisi z jego klimatyczną starówką oraz monastyry położone malowniczo w górach. Armenia zachwyciła swoją duchowością – liczne klasztory wpisane na listę UNESCO, przepiękne krajobrazy w otoczeniu gór i niezwykła gościnność mieszkańców. Dużym atutem była praca przewodników Krzysztofa, Samuela ora Alexa którzy z ogromną pasją opowiadali o historii, kulturze i codziennym życiu obu krajów. Dzięki nim podróż stała się nie tylko zwiedzaniem, ale także lekcją historii i Podsumowując, wycieczka „Gruzja, Armenia – Ormiański Świat” to idealna propozycja dla osób pragnących odkryć kaukaską różnorodność, piękne krajobrazy i niezwykłe dziedzictwo kulturowe. Zdecydowanie polecam!

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    14

    Ormiański świat

    Kacper 14.08.2019 | Tagi: do 25 lat, samemu

    Pani Ewa jako pilotka była świetna, przekazała nam ogrom informacji, moim subiektywnym zdaniem to jedna z najlepszych pilotek jakie miałem. Wycieczka dosyć intensywna ale osoby starsze też sobie dobrze radziły. Program świetny poza brakiem w nim muzeum książek w Erywaniu(Matenadaran) co wydaje mi się że być powinno. Jednak przerwa na lunch pod kaskadami była wystarczająco długa żeby tam zajrzeć, jak poczytałem o tym miejscu i się spieszyłem to wystarczyło mi 30min w muzeum. Poza tym program świetny najważniejsze miejsca zobaczone co prawda nie wszystkie po kolei ale to na plus, bo pilotka dostosowywała to do warunków na drodze itp.. Zakupy polecam robić w supermarketach bo tanio. Pilotka Gruzińska była świetna bardzo pomocna i sympatyczna, pilotka armeńska nieco mniej ale również miała ogromną wiedzę. Hotele jak na taką wycieczkę świetne ale o średniej lokalizacji, jednak taxówki są tanie i jak zbierze się kilka osób to wychodzą prawie że za darmo. Krem do opalania należy wziąć i buty na rafę, wejście na plaży w Batumi jest bardzo kamieniste ale za to woda czysta i dosyć ciepła.

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    10

    Gruzja-Armenia

    Sebastian 07.10.2022 | Termin pobytu: wrzesień 2022 | Tagi: 46-55 lat, samemu

    Ten wyjazd przyniósł mi bardzo pozytywne przeżycia, i te duchowe i emocjonalne. Duża różnorodność miast i krajobrazów, mili, życzliwi mieszkańcy, wspaniała przyroda, przeważnie górzysty piękny krajobraz, ale też i rozległe doliny czy też płaskowyża z pastwiskami. Cudowne zabytki sakralne i różnorodna architektura miast i miasteczek. Ogólnie wyjazd oceniam b. dobrze. Na początku miałem obawy czy sprostam trudom wyprawy (mam prawie 65 lat i problemy z kolanami) jednak nie było tak ciężko i tempo zwiedzania obiektów nie było zbyt forsujące. Szczerze polecam tę wypraw, my trafiliśmy na cudowna pogodę , małą zgraną grupę oraz fajnego przewodnika (pozdrawiam Pana Marcina) co zapewne podwyższa mój pozytywny odbiór tej wyprawy.

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    1

    Gruzja Armenia

    Katarzyna Jadwiga, --- 12.05.2025 | Termin pobytu: maj 2025 | Tagi: 46-55 lat, w parze

    Polecam wycieczkę objazdową Gruzja - Armenia. Wspaniałe widoki i ciekawe odwiedzane miejsca, a przede wszystkim odpowiedni człowiek na miejscu pilota wycieczki p. Łukasz. Ogromna wiedza o zwiedzanych miejscach oraz o historii Gruzji i Armenii.

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    9

    Wycieczka bardzo udana

    Wojciech Jerzy, GDAŃSK 20.08.2018 | Termin pobytu: lipiec 2018 | Tagi: powyżej 65 lat, w parze

    Swietna wycieczka,powalajace na kolana widoki,szczegolnie gorzyste tereny Armenii, Niesamowite obiekty sakralne I masa historii.Kaukaz ma wiele do zaoferowania I opowiedzenia

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    6

    Wycieczka Gruzja Armenia

    Elizabeth 24.08.2022 | Tagi: 46-55 lat, ze znajomymi

    Jestem bardzo zadowolona z tej wycieczki i gorąco ją polecam. Byłam zaskoczona tym co zobaczyłam.

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    0

    Niezapomniany Kaukaz

    Krzysztof, 05.05.2026 | Termin pobytu: kwiecień 2026 | Tagi: 46-55 lat, samemu

    Wycieczka z Rainbow do Gruzji i Armenii to było jedno z najpiękniejszych doświadczeń, jakie miałem okazję przeżyć Od samego początku wszystko było perfekcyjnie zorganizowane , świetna opieka pilota, ciekawy program. Każdy dzień przynosił coś wyjątkowego, zapierające dech w piersiach widoki Kaukazu, malownicze cerkwie i klasztory, a także klimatyczne miasta pełne historii i lokalnego kolorytu. Gruzja zachwyciła mnie swoją gościnnością i pyszną kuchnią , każdy posiłek był prawdziwą ucztą. Armenia z kolei urzekła spokojem, autentycznością i niezwykłą duchowością miejsc, które odwiedzaliśmy. Wszystko było dopięte na ostatni guzik, komfortowe hotele, sprawne przejazdy i dobrze zaplanowany czas, który pozwalał zarówno zwiedzać, jak i odpocząć. Ogromne brawa dla przewodników za pasję i wiedzę , dzięki nim każde miejsce nabierało głębszego znaczenia. Czułem się zaopiekowany i spokojny przez cały wyjazd. To była podróż pełna wrażeń, pięknych widoków i niezapomnianych chwil. Z całego serca polecam – jeśli ktoś się zastanawia, to naprawdę warto!

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    101

    Gruzja - Armenia czyli ormiański świat

    Joanna 18.08.2016 | Termin pobytu: sierpień 2016 | Tagi: 46-55 lat, w parze

    Sierpniowy wyjazd do Gruzji i Armenii nie rozczarował. Świetna w swojej roli pilota pani Dominika Balcerzak - zorganizowana, przewidująca i umiejętnie przekazująca mnóstwo informacji i ciekawostek; lokalny pilot Dima - zawsze pomocny, uprzejmy, cierpliwy; wreszcie kierowca Tsotne (Cotne) - prawdziwy dżygit na drodze. adrogi w Gruzji i Armenii to osobny temat. Najlepszym komentarzem może być zasłyszany żart: jakie są dwa pierwsze pytania gruzińskiego kierowcy w Polsce? "Gdzie się podziały krowy? I czy naprawdę muszę przestrzegać przepisów na drodze?". Dochodzi do tego stan dróg, zwłaszcza górskich, ale to wisienka na torcie wycieczki. Gruzja i Armenia to także niesamowite krajobrazy i niezwykłe kontrasty: na dnie przepięknej doliny nagle wyrastają zrujnowane gmachy po jakimś zakładzie, na szczycie wzgórza, gdzie powinny być raczej domy ze spadzistymi dachami, stoją ponure typowe bloki z wielkiej płyty. Uwagę przyciągają także wioski, zwłaszcza graniczne. Dopiero tam można docenić wygodę mieszkania w naszych warunkach. Obok krajobrazów oczywiście atutem G-A są zabytki. Jeszcze przed wycieczką zapoznałam się z opiniami o Gori i krytyką dotyczącą zwiedzania muzeum Stalina. Moim zdaniem warto to miejsce zobaczyć, choćby dla zrozumienia, jak działa mechanizm propagandy i kultu jednostki. Kolejną ważną część wycieczki stanowią zabytki sakralne. Naprawdę robią wrażenie - surowością i... stopniem zachowania bądź zniszczenia. Owszem, by do nich dojechać trzeba trochę czasu spędzić w autokarze, ale spróbujmy dla porównania zestawić nasze sanktuaria warte pokazania obcokrajowcom i obliczyc odległości między nimi: Kraków - Częstochowa - Kalwaria Zebrzydowska - Supraśl - Gdańsk - Częstochowa - Święta Lipka - Warszawa - Święty Krzyż - Tyniec - Zakopane - Gniezno - a może jeszcze Licheń, może Hajnówka, Kruszyniany... można w nieskończoność. I każdy znajdzie jakiś ważny kościół czy klasztor. Wycieczkowicz musi odpocząć, więc jeszcze hotele i wyżywienie. Owszem, są niedociągnięcia, ale ogólnie było czysto i na niezłym poziomie (a w porównaniu z jakością łazienek w zeszłym roku w hotelu francuskim - gruzińskie wypadają o niebo lepiej). Wyżywienie też dobre i w wystarczającej ilości (tylko trzeba doczekać do końca podawania, bo główne danie trochę się opóźnia, a my zgarniamy do ostatniego okruszka przekąski). Mankament: niekiedy nadgorliwość kelnerów, którzy potrafią zabrać herbatę w momencie, gdy człowiek odejdzie do bufetowego stołu po kawałek ciasta. Ale to też drobiazg. Na koniec; współczesna Gruzja i Armenia to mieszanka stylów, łączenia tego, co architektowi wydawało się nowatorskie z tym, co podobało się akceptującemu plany zabudowy i co przetrwało wokół placu budowy. Czasami kicz, czasami rewelacyjny pomysł. Ogólnie: ciekawie zobaczyć kraje dopiero wchodzące do skomercjalizowanego świata turystyki. Za kilka lat nie będzie egzotyki w postaci zadumanej krowy na środku drogi albo stada krów na stacji benzynowej, nie będzie karkołomnego slalomu, żeby ominąć stoczone kamienie i dziury w drodze. Na razie: wycieczka na szóstkę. Niby Europa, a jednak egzotyka.

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    5

    Polecam wszystkim zainteresowanym tą wycieczką z tym programem

    JACEK JOZEF, Imielin 18.06.2018 | Tagi: 56-65 lat, ze znajomymi

    Wycieczka dobrze skomponowana pod względem intensywności programu. Trzeba było niestety dość wczesnie wstać, ale ponieważ odległości pomiędzy poszczególnymi punktami były takie, a nie inne to trzeba bylo się z tym pogodzić. Pani Sylwia pilot urocza i bardzo kompetentna. Potrafiła poradzić sobie z grupą. No i te kompleksy klasztorne! Niesamowite jak dla mnie. Mieliśmy szczęście z pogodą - podczas zwiedzania w ogóle nie padało, a świeża zieleń w górach przecudowna. Zapach ziół przy klasztorze nad jeziorem Sevan nie do opisania! No i ten smak pomidorów!