Opinie o Playacalida
Kategoria lokalna: 4
Oceny szczegółowe
Zweryfikowane treści - Opinie pochodzą od Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.
Dowiedz się, co sądzą inni
Nowość AIZastanawiasz się, czy ten hotel to dobry wybór? Wpisz pytanie, a dostaniesz podsumowanie wszystkich opinii naszych gości.
5.5/6
Czy ta opinia była pomocna?
Udany wypoczynek
BEATA, Bydgoszcz 18.08.2025 | Termin pobytu: lipiec 2025 | Tagi: 46-55 lat, z rodzinąPobyt w Playacalida uważam za bardzo udany. Wyjazd był rodzinny. Dzieci mile wspominają zajęcia w figo klubie. Sam obiekt bardzo ciekawie położony, czysty i zadbany. Obsługa miła i pomocna. Pokoje duże z pięknym balkonem i wygodnymi łóżkami. Jedzenie smaczne. Miłą niespodzianką były darmowe napoje do obiadokolacji. Leżaków dużo- obsługa pilnuje żeby ich nie rezerwować. 2 baseny- jeden z atrakcjami dla dzieci (zjeżdżalnie, rwąca rzeka), drugi typu infinity - z piękną panoramą na morze. Nietuzinkowy widok :) Większość gości to Hiszpanie i Francuzi. Jedyny minus to brak wody butelkowanej w pokojach nawet w pierwszym dniu przyjazdu.
5.5/6
Czy ta opinia była pomocna?
Playacalida
BARBARA, Rzeszów 15.07.2024 | Termin pobytu: lipiec 2024 | Tagi: 36-45 lat, w parzeNaszą wycieczkę rozpoczęliśmy w dniu 1 lipiec z lotniska Szopena w Warszawie.Lot planowy bez opóźnień.Podroz trwa około 3,5 godziny.Na miejscu spora niespodzianka,gdyż ostatnie lata wykupywalismy wycieczki w innym biurze i zazwyczaj nie było polskiego rezydenta,a tutaj bardzo miła Pani która podała nam numer autokaru.Rowniez co było bardzo dużym zaskoczeniem Pani rezydentka była obecna przy zameldowaniu co od kilku lat nigdy nam się nie zdarzyło.Takze bardzo na plus.Po przyjeździe nocnym i szybkim zakwaterowaniu udaliśmy się do pokoju w którym niestety nie było wody do picia.Pokój bardzo duży i przestronny z bardzo wygodnymi łóżkami,łazienka bardzo duża wanna,prysznic oraz osobno toaleta.Rewelacja.Dostalismy pokoj w budynku głównym gdzie było bardzo blisko do restauracji Na terenie hotelu znajdują się dwie windy troche za mało jak na tyle ludzi.Dostalismy dwie karty jedna do klimatyzacji,druga która jest potrzebna do wejścia do restauracji jak i również pobierania napoi w barze.Bardzo to uciążliwe nosić cały czas karte ze sobą.Biorac wodę,alkohol wszystko trzeba ta karte okazać mimo noszenia opasek.To mankament ale można się przyzwyczaić.Jeden z elementów które mi się nie podobały.Hotel ma wspaniałe widoki,basen infinity jest bardzo przestronny z pięknymi widokami.Jest również coś z czym nigdy się nie spotkaliśmy otwarcie drzwi do strefy basenowej o godzinie 10 wcześniej nie ma szans wprawdzie żadnych tłumów ani problemów z leżakami nie ma ale to trochę późno.Na terenie basenu jest jacuzzi,bar z napojami i drobnymi przekąskami/oliwki.sery,chipsy itp/ który jest czynny od 12 jak i prowadzona jest gimnastyka ,aqua aerobik i tańce.W barze tylko lody w małych kubeczkach są objęte all inclusive warto o tym wiedzieć żeby dzieci nie brały wszystkich lodów bo potem może być niespodzianka podczas płacenia.Codziennie po 12 były podawane albo paella albo gazpachio a czasem nic.Na basenie czysto bardzo dużo Hiszpanów,Polaków też słychać.Muzyka włączana do zajęć ruchowych.Barmani chociaż drinków jest bardzo mało,raczej piwko wino i alkohole mocniejsze. Wychodząc z głównego budynku po prawej stronie znajduje się bardzo długi basen który kończy się zjazdem mala zjeżdżalnia wprost do baru i na tym terenie znajduje się również jacuzzi.Ten basen nie ma ograniczeń basenowych.Raczej hotelu nie polecam dla osób z niepełnosprawnościami gdyż wszędzie jest pod górkę.Bardzo blisko od hotelu jest po lewej plaża.Zejscie na nią po chodniku.Wejscie strome.Na plaży nie ma serwisu plażowego można dokupić za 7 euro.Woda mimo ze to lipiec lodowata,bez butów do wody również się nie obejdzie.Widoki piękne hotel jest wysoko położony na klifie.Mozna udać się do pobliskiego miasteczka Almunecar my w jedną stronę poszliśmy piechotą,a w drugą autobusem za 1 euro który zatrzymuje się na rondzie blisko hotelu.Przystankow jest bardzo dużo.Miasteczko piękne z lepszą plaza niż ta hotelowa,dużo sklepików można zakupić pamiątki itp.Z wycieczek z biura nie korzystaliśmy ale wybraliśmy się sami do Malagi około 100 km od hotelu.Taxi na dworzec autobusowy koszt 11 euro,obok dworca jest Aldi i Lidl także tam mozna zrobić zakupy.Ceny bardzo dobre.Bilet do Malagi około 10 euro..Jechaliśmy ponad godzinę i spora negatywna niespodzianka na dworcu w Maladze jedna czynna kasa i pełno ludzi,kupując bilet powrotny lepiej to zrobić od razu trzeba się liczyć z tym ze może nie być wolnych miejsc.My kupiliśmy na 16 i było to o wiele za wcześnie ale niestety nie było wolnych miejsc na powrót.Malaga piękna od dworca blisko do atrakcji.Powrot dłuższy i inna trasa ale o wiele ładniejsza niż jazda autostrada w pierwsza stronę.Zaraz obok dworca jest przystanek gdzie dojedziemy do ronda i stąd blisko do playacalidy.Ogolnie hotel piękny,czysty z wspaniałymi widokami z basenu infinity,bardzo dobrym jedzeniem i owocami morza co 2 dzień oraz z szampanem do śniadania.Reczniki na basen dostajemy ale potem każda wymiana to 1 euro.Reczniki dostępne na recepcjiW hotelu jest animator z Polski Mikołaj bardzo miły i drugi Pan ale nie pamiętam imienia,oni prowadzą zabawy w kids clubie podobno bardzo fajne.Dla dorosłych również są animacje typu strzelanie,golf i wspomniany aqua aerobik.Kids klub jest przy wyjściu z głównego budynku.Ogolnie hotel godny polecenia z małymi mankamentami typu pokazywanie karty do pokoju przy każdym pobieraniu napoi.Ekstra widoki i mentalność Hiszpanów.W hotelu jest zielono i są rozne gatunki kwiatow z różnych części świata.Palmy na basenie tworzą wakacyjny klimat.Wieczorne animacje dla dzieci trwają dość długo odbywają się one w budynku głównym tam również jest jedyny bar czynny wieczorem.Nie ma opcji posiedzenia z drinkiem i widokiem na morze gdyż jak wspomniałam obiekt z widokami zamykają o 20.Zostaje tylko wieczorne siedzenie w barze.Bar czynny do 24 polecam Rum Barcelo oryginalny jak również wódka Absolut.Drinki słabe prawie ich nie było.O Aperolu i Mohito w opcji all inclusive można zapomnieć.Woda gazowana w butelkach.Piwo Amstel w butelce oraz lane.Jest tam karta drinków i napoi mimo cen można z nich korzystać w all inclusive.A jeżeli nie jest się pewnym lepiej zapytać.Przez cały dzień są otwarte dwa bary jeden w budynku głównym a drugi przy basenie.Kolejek nie ma.Hotel polecamy ale posiada parę opisanych mankamentów.Widoki i atmosfera nadrabiaja
5.5/6
Czy ta opinia była pomocna?
Polecam
Mariusz Wojciech, Olsztyn 08.08.2019 | Tagi: 36-45 lat, z rodzinąPokój i wyżywienie mogę uznać za bardzo dobre. Zastrzeżenia mam jedynie do wycieczki na Gibraltar. Najpierw mieliśmy 2 godziny czasu wolnego i można go dobrze spędzić ale później zwiedzanie Skały Gibraltarskiej to już duża gonitwa.
5.5/6
Czy ta opinia była pomocna?
playacalia
Małgorzata, Szczecin 29.07.2023 | Termin pobytu: lipiec 2021 | Tagi: 36-45 lat, z rodzinąHotel rewelacja! super basen infiniti, rwaca rzeka plus zjeżdżalnie dla dzieci. wróciłabym jeszcze raz!
5.5/6
Czy ta opinia była pomocna?
Doskonały pod każdym względem
Ewela 25.09.2016 | Termin pobytu: czerwiec 2017 | Tagi: 36-45 lat, z rodzinąHotel idealny dla rodzin z dziećmi. Byliśmy na przełomie czerwca i lipca i było lepiej niż oczekiwaliśmy. Wspaniały komleks basenowy, nie chciało się wychodzić z wody. Dużo animacji zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Fantastyczne panie z Figloklubu i świetne rezydentki. Jedzenie doskonałe. Bardzo polecam ten hotel. Jedynym minusem był fakt, że nasz pobyt trwał tylko 8 dni, z chęcią zostałabym tam na dłużej.
5.5/6
Czy ta opinia była pomocna?
opinia po wyjeździe wypoczynkowym
Hanna, Murowana Goślina 15.07.2022 | Tagi: 56-65 lat, w parzeJesteśmy bardzo zadowolenie pięknie położony hotel obsługa hotelu i rezydentów super .Polecamy hotel czysty bardzo ładne baseny . Minus to odległość do najbliższego sklepu ,oraz jedzenie też tak na "4 " reszta SUPER !!!
5.5/6
Czy ta opinia była pomocna?
Playacorida
Turyści z Mikołowa 07.06.2024 | Termin pobytu: maj 2024 | Tagi: 56-65 lat, w parzeUdany urlop w super hotelu położonym na klifie z cudownym widokiem. .Blisko do plaży z szarym piaskiem.
5.5/6
Czy ta opinia była pomocna?
cudowne wakacje z wnukami
Janusz, Rogoźno 13.09.2015 | Tagi: 56-65 lat, z rodzinąHotel przepięknie położony na szczycie skarpy. Cudowne widoki. Wspaniałe baseny - szczególnie basen panoramiczny z widokiem na morze oraz dwa jakuzzi.Hotel w stylu marokańskim. Na szczególną uwagę zasługuje rzeczka oraz zjeżdżalnie, które szczególnie upodobały sobie wnuki ( 3 i 6 lat ). Leżaków wokół basenów mnóstwo, nie tak jak w Turcji czy Egipcie.Pokoje przestronne i dobrze wyposażone. Codzienna wymiana ręczników. Sprzątane pokoje codziennie. Teren hotelu świetnie zagospodarowany. Dużo zieleni.Jedzenie bardzo różnorodne i smaczne.Między posiłkami kanapki,słodkie bułki,owoce i w barze przy lobby - chipsy i lody - prawdziwa frajda dla dzieci. Obsługa bardzo pomocna i miła.Jedynym minusem jest plaża. Kamieniste dojście do plaży , jak również sama plaża z ciemnym piaskiem i drobnymi kamieniami. Samo wejście do morza również kamieniste. Nieciekawą plaże rekompensuą jednak baseny i rzeczka na terenie hotelu oraz zjeżdżalnie. Hotel godny polecenia.
5.5/6
Czy ta opinia była pomocna?
Fantastyczny hotel w malowniczej okolicy
Ryszard z rodziną 21.07.2016 | Tagi: 46-55 lat, z rodzinąHotel w stylu zamku Maurów położony na wzgórzu. Ciekwawa architektura, piękne widoki. Interesująca miejscowość z wieloma atrakcjami turysatycznymi.
5.5/6
Czy ta opinia była pomocna?
super Hotel
TERESA, Łask 11.10.2016 | Tagi: 56-65 lat, w parzeSam hotel robi wrażenie piękny widok dookoła zwłaszcza podczas kąpieli w basenie panoramicznym. Dość daleko od miasta ale komunikacja autobusowa blisko i w kilka minut można dojechać za 1 euro. Ale jeśli się wykupi wersję all to niczego nie brakuje. Jedzenie bardzo smaczne dużo owoców, ryb i owoców morza - każdy znajdzie coś dla siebie. Napoje wszystkie te bezalkoholowe jai i trunki orginalne. Tylko brak opasek i trzeba wszędzie mieć kartę. Zasługuje na swoje gwiazdki pod względem profesjonalnej obsługi panującego klimatu oraz wyposażenia częsci rekreacyjnej (zawsze wolne leżaki). Wieczorne animacje bardzo ciekawe w szczególności wieczór z tańcami flamenco