Opinie klientów o Natura Lemura

5.2 /6
51 
opinii
Intensywność programu
5.2
Pilot
5.4
Program wycieczki
5.3
Transport
4.2
Wyżywienie
5.0
Zakwaterowanie
5.0
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.
Najlepiej oceniane
Wybierz

4.0/6

Agnieszka, Warszawa 04.03.2016

Piękna wyspa

Bardzo fajna wycieczka dla miłośników przyrody.

4.0/6

Alicja i Ryszard, Warszawa 06.03.2019

Lemury łagodzą trudy podróży

Lemury bardzo podnoszą ogólną ocenę wyjazdu, właściwie ratują sytuację. Ale w końcu to z ich powodu zdecydowaliśmy się na ten wyjazd.

4.0/6

Marta Katarzyna, Kraków 11.03.2023

Mora, mora na siedząco

Wyspa przepiękna. Cudowne widoki, urocze zwierzęta, serdeczni Malgasze. Rozczarowuje jedynie podejście biura do komfortu podróżujących, które zdecydowanie mogłoby ulec poprawie (stąd niska ocena). Najważniejsze czynniki, które mogą wpływać negatywnie na samopoczucie: - wysoka temperatura, - wysoka wilgotność w lasach deszczowych, - brak komfortowych dróg (prawie offroad), - duża ilość insektów, - ciasny bus, - długie przejazdy (8-13h, średnio 25km/h), - możliwe braki w dostawie prądu, wody. Ważniejsze informacje: - Warto zabrać repelenty, balsamy po ukąszeniach, kremy z filtrem, rozdzielacz (przedłóżkę z europejskim wejściem), nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, coś długiego na przeprawy przez dżunglę, - Dla dzieci warto zabrać przybory szkolne, ale również ubranka, maskotki. Warto poprosić przewodnika o zatrzymanie się na trasie w przypadkowej wiosce (w takiej, gdzie wcześniej nikogo nie było). Nasza wycieczka zatrzymała się na zrobienie zdjęć z ulicy, a w kilka minut z odległej wioski przybiegły dzieci, które były wniebowzięte, gdy dostały długopisy i zeszyty. - Bagaże przewożone na dachu są zabezpieczone plandeką, jednak należy wziąć pod uwagę możliwe zawilgocenie zawartości podczas przejazdów w lasach deszczowych (wysoka wilgotność) i występujących opadów Pieniądze: Zdecydowanie lepiej wziąć euro i to w wyższych nominałach (lepszy kurs wymiany). Z wymianą dolarów mogą być problemy, serie z lat wcześniejszych niż 2012 są niechętnie przyjmowane. Kurs wymiany: 1 euro = 4360 arriarów, to daje 1zł = 1000 arriarów. Wymieniając 150 euro jesteśmy w stanie kupić codziennie lunch, dodatkowe napoje, trochę pamiątek oraz opłacić wycieczki fakultatywne opłacane w arriarach. Warto zabrać dodatkowe 40 euro na dwie fakultatywne wycieczki po prywatnych rezerwatach. Łącznie wystarczy 200 euro na osobę, poza kwotą, którą trzeba przekazać pilotowi. Pamiątki: Można wwozić do Polski pamiątki z palisandru (rosewood). Ogólnie ceny są niskie, poniżej wyszczególnione miejsca, gdzie poszczególne pamiątki są najtańsze i dobrej jakości. Od osób sprzedających na ulicy można kupić 3x magnesy w cenie 10000 arriarów (10 zł), koszulkę za 25000 arriarów (w parkach ceny są wyższe). Na bazarze w Taomasina można kupić przyprawy (m.in. cynamon - mniejsza pacuszka 3000 arriarów, większa 10000 arriarów). Pamiątki z drewna można kupić w mieście Ambositra, w Antananarivo w alei sklepów handmade (miseczka śr. 12cm kosztuje 75000 arriarów, pleciona torebka 140000 arriarów).

3.0/6

Jolanta Zofia, Gdańsk 01.01.2024
Termin pobytu: listopad 2023

Moje wrażenie.

Uczestniczyłam w wycieczce objazdowej po Madagaskarze w dniach 16.11 - 01.12.2023r. Chciałabym się podzielić swoimi przemyśleniami na temat tej "wyprawy". Przyroda, natura można by stwierdzić dziewicza to coś pięknego czego do tej pory nie spotkałam. Lemura, spotykane w parkach są cudownymi zwierzątkami, polubiłam je całym serduchem. Zwierzaczki skłonne do zabawy o dużym apetycie Wyjazd w nieznane i kontakt z rzeczywistością robi wrażenie, serce ściska wszechobecna bieda, wioski bez prądu I bieżącej wody, wlepiankach podłoga to zwyczajnie klepisko. Sam pobyt i przemieszczanie się po wyspie to pełne trzy dni jazdy busem (bez klimatyzacji) tą sytuację wynagrodziły zmieniające się za oknem widoki. W planie pobytu był przrjazd rikszą po Autsirabe, coś innego ale fajna sprawa, szkoda tylko, że w programie nie napisano, że jest dodatkowo płatna - warto taką wiedzę mieć wcześniej. I kolejny dzień w drodze, początkowo busem a następnie łodzią do rezerwatu Palmarium Według programu mieliśmy zobaczyć uprawę winorośli, a skończyło się, że pilotka kupiła dwie flaszki wina i poczęstowała uczestników w trakcie występów Malgaszy wieczorem na wyspie Palmarium. Pani Moniką jako pilotka (chyba z przypadku) nie miała dużej wiedzy, którą mogłaby przekazać uczestnikom. Miała jednak książkę Jarosława Kreta więc jak w busie nie spała to trochę poczytała. Padały pytania do pomocy była przewodniczka Malgaska Nina, ale trzeba było dopytywać bo czasem Monika błędnie tłumaczyła cóż zdarza się. Sama Nina to raczej taką figurantka brak jakiejkolwiek inwencji, dodania czegoś od siebie. Grupa była zdyscyplinowana jedynie czasem czekaliśmy na Monikę albo Nine. Ponad 10 lat podróżuję z Rainbow ale tak zły duet (Monika i Nina) spotkałam po raz pierwszy oby i ostatni. Kilka osób było podobnego zdania, ale wiadomo jak to bywa po powrocie każdy wraca do swoich zajęć, i chce zapamiętać tylko te fajne chwilę. Ważne dla kolejnych uczestnikow zabierajcie z sobą kosmetyki, my w każdym hotelu otrzymaliśmy mała kostkę mydła, to trochę mało.
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem