Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem. Przelot samolotem rejsowym do Limy (z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Przylot do Limy, odprawa paszportowa, a następnie transfer do hotelu. Po zakwaterowaniu czas wolny na odpoczynek. Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 50 km).

Dzień 2

Dzień 2

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot Cusco, którego starówka wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Miasto, położone w południowej części Peru na wysokości 3326 m n.p.m., zostało założone przez pierwszego władcę Inków Manco Capaca w XII wieku. W 1533 r zostało zdobyte przez oddziały Francisco Pizarro. W programie Plaza de Armas, katedra z pinakoteką gromadzącą arcydzieła kuzkeńskiej szkoły malarskiej oraz dawna świątynia słońca - Coricancha. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu dwugodzinny przejazd na stację kolejową do Ollantaytambo, skąd rozpoczniemy wycieczkę do Machu Picchu (pociąg jedzie ok.1,5 godz.), jednego z siedmiu cudów Świata (od 1983 r. wpisane na listę UNESCO). Odkryte dla świata w 1911 r., zagubione miasto Inków to niesamowite, skalne budowle, leżące na setce tarasów. Wielkość i piękno tego miejsca dają wyobrażenie o niezwykle bogatej kulturze inkaskiej. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg

Dzień 4

Dzień 4

Śniadanie. Dzień wolny w Cusco lub możliwość udziału w półdniowej wycieczce do inkaskiego i kolonialnego Pisac (w zależności od godzin przelotów, ok 110 USD/os.). Po kolacji, nocny przelot do La Paz.

Dzień 5

Dzień 5

Po przylocie do La Paz transfer do hotelu, śniadanie i odpoczynek. Następnie zwiedzanie La Paz, jednego z najwyżej położonych miast na świecie (3200 - 4050 m n.p.m.). Mimo że La Paz nie jest stolicą Boliwii to mieści siedzibę prezydenta i Kongresu. Zobaczymy m.in.: kościół św. Franciszka, katedrę i punkt widokowy. O dreszcz emocji przyprawi nas wizyta na targu czarownic, gdzie można nabyć przeróżne talizmany i amulety. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 80 km).

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu (lub breakfast box) przelot do Uyuni. W pierwszej kolejności przejedziemy w kierunku Cmentarza Lokomotyw. To unikatowe miejsce, w którym rozkwit kolei przypadł na XIX - XX w. był ściśle związany z odkrytymi w tym czasie bogatymi złożami minerałów oraz transportem ich z kopalni do portów na wybrzeżu Pacyfiku. Teraz znajduje się tu mały dworzec, terminal oraz blisko setka lokomotyw oraz wagonów porzuconych wiele lat temu. Następnie wybierzemy się na największe solnisko na świecie, Salar de Uyuni. Turyści z całego świata przyjeżdżają do Boliwii oglądać ten cud natury. Ta największa „solniczka” świata, leżąca na wysokości 3653 m. n.p.m, to niespotykanie płaska (różnica wzniesień to niecałe 41 cm), ogromna pustynia solna o obszarze ok. 10 000 km² i średnicy ok. 200 km. Salar znajduje się w sercu płaskowyżu Altiplano, otaczają go wulkany. Pustynię w porze suchej pokrywają charakterystyczne hexagony, przypominające plaster miodu, natomiast po deszczu pustynia staje się błękitno – białym lustrem z efektem fatamorgana. To absolutnie wyjątkowe i magiczne miejsce zaliczane jest do najpiękniejszych krajobrazów na ziemi. Wyjątkową pamiątką z Salaru są niewątpliwie zdjęcia z perspektywą. Zwiedzanie solniska odbywa się jeepami. Po drodze również zobaczymy hotel prawie w całości wykonany z bloków soli, głównego surowca w okolicy oraz pomnik Dakaru. Po obiedzie przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 300 km).

Dzień 7

Dzień 7

Po wczesnym śniadaniu (możliwy breakfast box na drogę) przejazd w kierunku granicy z Chile (najwyższy punkt, w jakim się znajdziemy w tym dniu położony jest na 4 850 m n.p.m.). Dzień ten będzie rajem dla fotografów. Na trasie zobaczymy liczne wulkany i jeziora wysokogórskie zwane po hiszpańsku lagunami, z których każde zachwyca innymi kolorami, zatrzymamy się przy m.in. zielonej Lagunie Verde i przejedziemy obok białej Laguna Blanca. Kolejną z nich jest Laguna Colorada, jedno z najpiękniejszych miejsc w całej Boliwii. Pigmentacja wód zależy od obecności różnych gatunków alg i skorupiaków. To słone i płytkie jezioro swoją popularność zawdzięcza charakterystycznej, intensywnie czerwonej barwie. Dodatkowo na jego tafli możemy zaobserwować liczne, kontrastujące, białe połacie boraksu. Ruta de las Lagunas słynie również z bardzo licznie występujących tu flamingów, skupiających się wokół kolorowych wód. Lagunę Coloradę zamieszkują głównie różowe flamingi krótkodziobe. Przerwa na lunch. Zakwaterowanie w hotelu w San Pedro de Atacama, nocleg. (Trasa ok. 450 km). Miasto, położone na wysokości ok. 2440 m n.p.m. jest zieloną oazą na środku pustyni Atakama. Atakama jest uznawana za najbardziej suchy obszar świata, niektóre stacje meteorologiczne jeszcze nigdy nie zanotowały opadów deszczu! Surowy krajobraz pustyni był nie lada wyzwaniem dla uczestników rajdu Dakar, który wiódł przez Atakamę do Valparaiso.

Dzień 8

Dzień 8

Śniadanie i przejazd do Parku Narodowego Los Flamencos, w którym znajduje się Valle de la Luna (Dolina Księżycowa). Przejedziemy przez pasmo Cordillera de la Sal, gdzie można podziwiać wspaniałe, naturalne formacje solne o niesamowitych kształtach. Następnie przejazd do Doliny Księżycowej, która nazwę swą zawdzięcza iście kosmicznemu krajobrazowi: wysuszone jeziora i spękana od braku deszczu ziemia, przypominają Księżyc. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 200 km).

Dzień 9

Dzień 9

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Argentyny. Dotrzemy do miejscowości Purmamarca (2324 m.n.p.m), gdzie podziwiać będziemy mogli Wzgórze Siedmiu Kolorów. Ta przepiękna widokowo trasa jest również znana z rajdu Dakar. Przejedziemy wzdłuż wąwozu Quebrada de Humahuaca, który znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, a jego tęczowa kompozycja zapewne utkwi nam w pamięci. Przejazd przez Andy i przekroczenie granicy. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w okolicach Salty.

Dzień 10

Dzień 10

Po śniadaniu krótkie zwiedzanie Salty, którą nazywają “La Linda”, czyli piękna, ze względu na jej malownicze położenie u stóp Andów. W pierwszej kolejności odwiedzimy Muzeum Archeologiczne Gór Wysokich MAAM (wejście w zależności od rozkładu lotów), gdzie zobaczymy jedną z trzech doskonale zachowanych mumii dzieci złożonych w ofierze inkaskim bogom, które zostały odnalezione na szczycie wulkanu Llullaillaco. Następnie zobaczymy główny plac, kościół św. Franciszka oraz katedrę. Po obiadokolacji przelot do Buenos Aires. Zakwaterowanie, nocleg. (Trasa ok. 30 km).

Dzień 11

Dzień 11

Po śniadaniu spacer po centralnych dzielnicach Buenos Aires, które nazywane jest Paryżem Ameryki Południowej. Miasto jest żywiołowe, gwarne, a zmysłowość tanga uwiedzie każdego. Zobaczymy m.in historyczny plac miasta - Plaza de Mayo, ze sławną Casa Rosada - siedzibą prezydenta, Katedrą Metropolitalną oraz El Cabildo - kolonialnym gmachem Rady Miasta. Pospacerujemy też nabrzeżem dawnego portu a dziś ekskluzywnej dzielnicy Puerto Madero. Następnie udamy się na najszerszą ulicą świata, Avenida 9 de Julio do Obelisku będącego jednym z symboli argentyńskiej stolicy. Obiadokolacja w hotelu lub w pobliskiej restauracji. Czas wolny na zakupy na jednej z głównych ulic handlowych: Florida lub czas wolny na odpoczynek. Wieczorem dla chętnych, kolacja i tango show (dodatkowo płatne ok. 130 USD/os.). Ważne: Panów obowiązują długie spodnie.

Dzień 12

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Puerto Iguazu. Przejazd do parku i zwiedzanie brazylijskiej strony słynnych na całym świecie wodospadów Iguaçu, co w języku Indian Guaraní oznacza „wielką wodę”. Spacer po szlaku, w trakcie którego będziemy podziwiać wspaniałe kaskady wody, spływające z różnych wysokości, jednakże głównym celem naszej wyprawy będzie spotkanie z największym wodospadem Iguaçu zwanym Garganta del Diablo - Diabelską Gardzielą, mającą ponad 70 m wysokości. Huk spadających z bazaltowej półki mas wody i wszechobecna mgiełka jest niezapomnianym przeżyciem. Na koniec winda zawiezie nas na górny poziom wodospadów i raz jeszcze będzie okazja do zrobienia kolejnych wyjątkowych zdjęć. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 30 km). W tym dniu, wieczorem dla chętnych Latino Brasil Show z kolacją w formie bufetu z grillem (ok. 90 USD/os.)

Dzień 13

Po śniadaniu przelot do Rio de Janeiro a następnie zwiedzanie jednego z najpiękniej położonych miast na świecie. Niesamowite widoki, favele komponujące się wśród wzgórz oraz wielokilometrowe plaże sprawiają, że Rio nazywane jest Cudownym Miastem. Kolejką udamy się na szczyt góry Corcovado, gdzie znajduje się słynny, wysoki na 38 m posąg Chrystusa Zbawiciela. W 2007 r. uznano go za jeden z siedmiu nowych cudów świata. Następnie przejazd na „czerwoną plażę” - Praia Vermelha, skąd kolejka linowa zawiezie nas na sam szczyt wzgórza Pão de Açúcar (pol: Głowa Cukru, 396 m n.p.m.). Zakwaterowanie, kolacja, podczas której będziemy mieli okazję skosztować słynną wołowinę brazylijską w Churrascarii i zapoznać się ze sposobem jej podawania tzw. Rodízio de carne. Nocleg (Trasa ok. 50 km).

Dzień 14

Dzień wolny na plażowanie. Podczas wypoczynku proponujemy wycieczki opcjonalne: Miasto Samby ok 70 USD/os., wycieczkę do Faveli Rocinha 55 USD/os., niezapomniany lot widokowy helikopterem nad Rio ok 260 - 300 USD/os. za 30 min. Pełną listę wycieczek opcjonalnych przedstawi na miejscu pilot wycieczki. Wieczorem kolacja. Nocleg.

Dzień 15

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny na zakupy. Następnie transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski (dokładne godziny zbiórki poda na miejscu pilot Rainbow).

Dzień 16

Przylot na lotnisko Chopina w Warszawie.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Prosimy o zabranie obuwia antypoślizgowego, repelentów oraz lekkiej kurtki przeciwdeszczowej na spacer po Iguaçu.
- Na niektórych przelotach wewnętrznych w Argentynie obowiązuje limit bagażu głównego 15 kg. (możliwa dopłata na miejscu za nadbagaż 40 usd – 8kg)
- UWAGA: dla obywateli Stanów Zjednoczonych, Krajów Azjatyckich, Kanady oraz Indii szczepienia na żółtą febrę są obowiązkowe

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotele/pousady o standardzie **/*** (12 rozpoczętych dób hotelowych)

Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w łazienki. Większość hoteli posiada klimatyzowane pokoje.

Wizy

Paszport musi być ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty powrotu z Brazylii.

Uwaga!
Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na 60 dni przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.

Brak danych paszportowych może skutkować niewystawieniem biletów na przeloty wewnętrzne, pociąg oraz biletu wstępu do Machu Picchu, a tym samym brakiem możliwości skorzystania z imprezy.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym do Limy, powrót z Rio de Janeiro (z przesiadką w jednym z portów europejskich) oraz przeloty wewnętrzne (możliwe loty z przesiadkami), opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach jw. (14 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie według programu (śniadania + obiadokolacje lub lunch/lunch box), opiekę pilota w Brazylii, Argentynie, Chile, Boliwii i Peru, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, (kwota ok. 535 USD/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.

Inne

Poniżej znajdą Państwo listę wskazówek i rzeczy, które należy ze sobą koniecznie zabrać i tych, które polecamy mieć przy sobie:
1. Paszport (zalecane jest zabranie również kserokopii paszportu i posiadanie zdjęcie strony z danymi osobistymi w telefonie).
2. Torba lub mała saszetka, którą można umieścić pod ubraniem (aby zabezpieczyć dokumenty i walutę, zwłaszcza w czasie zwiedzania miast).
3. Ochrona przeciwsłoneczna z wysokim filtrem UV: okulary, krem, pomadka ochronna do ust, czapka lub kapelusz, chusta/szal do ochrony karku
4. Ciepła odzież zimowa: spodnie trekkingowe, polar, kurtka, czapka, rękawiczki i niewielki termos (temperatury na Tatio mogą wynosić -10° C)
5. Buty trekkingowe lub sportowe z antypoślizgową podeszwą.
6. Buty do wody, klapki albo inne obuwie, które można zmoczyć (w okresie styczeń - luty).
7. Lekka kurtka przeciwdeszczowa lub peleryna.
8. Ręcznik plażowy i strój kąpielowy
9. Repelent – środek przeciw komarom i insektom z DEET.
10. Tabletki przeciwbólowe, środki przeciwbiegunkowe, nawilżające krople do oczu i/lub nosa.
11. Linie lotnicze zakazują przewożenia tlenu inhalacyjnego samolotem (są to środki łatwopalne).

Zdrowie:
Program będzie wymagał częstego wczesnego wstawania i dobrej kondycji zdrowotnej. Niektórzy uczestnicy mogą odczuwać objawy choroby wysokościowej, której skutki można zniwelować lokalnym środkami. Przed wyjazdem warto skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu w celu dobrania odpowiedniej profilaktyki.

Waluty:
Zalecana waluta to USD (EURO też można wymienić), akceptowane są nieuszkodzone banknoty, nie przyjmowane są banknoty 100 USD seria CB B2. We wszystkich krajach obowiązują lokalne waluty. Płatności kartami są akceptowane, jednak nie wszędzie, zaleca się posiadać także gotówkę.

Gniazdka:
Chile i Brazylia typ L - cienkie bolce, do grubych należy mieć przejściówkę (w Brazylii często napięcie 110V). Boliwia i Peru typ C lub A - grube bolce, cienkie też działają. Argentyna typ australijski - płaskie bolce ustawione pod kątem do siebie, w kształcie Λ. Często dostosowane do europejskich. Warto zaopatrzyć się w uniwersalny adapter.

Uwaga! W celu dokonania odprawy online z wyborem miejsc w samolocie (opcja dostępna od 30 godz. przed wylotem), prosimy zgłosić się do swojego sprzedawcy po bilety.

Podróż życia
Podróż życia
Podróż życia
Podróż życia
Podróż życia
Podróż życia
Podróż życia
Podróż życia
Podróż życia
Podróż życia
Podróż życia
1 / 11

5.5/6 (22 opinie)

Podróż życia

Za osobę24 757
Razem
49 514 zł
Zaliczka 10% 4 950 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym do Limy, powrót z Rio de Janeiro (z przesiadką w jednym z portów europejskich) oraz przeloty wewnętrzne (możliwe loty z przesiadkami), opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach jw. (14 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie według programu (śniadania + obiadokolacje lub lunch/lunch box), opiekę pilota w Brazylii, Argentynie, Chile, Boliwii i Peru, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, (kwota ok. 535 USD/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.

Atuty oferty

Machu Picchu • Cusco • Salar de Uyuni - 500 letnie kaktusy i fatamorgana• czerwona Laguna Colorada w Boliwii • Pustynia Atacama w Chile • Dolina Księżycowa w parku Los Flamencos • Salta "Piękna" • siedmiokolorowa Purmamarca i Quebrada de Humahuaca • wodospady Iguazu • Rio de Janeiro
Długość lotu

15 godz. 50 min.

Rodzaj wyjazdu

Objazd

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Opinie

Opinie o Podróż życia

5.5 / 622 opinie
Intensywność programu
5.5
Pilot
5.8
Program wycieczki
5.4
Transport
5.4
Wyżywienie
4.9
Zakwaterowanie
4.5
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Michał, Sieradz 24.12.2023

13 cudownych dni z 18 cudownymi ludźmi i jednym cudownym pilotem

Trudno wyrazić słowami to co przeżywaliśmy każdego dnia w niesamowitych okolicznościach przyrody ale za to w zgranym zespole. Przedsmak wrażeń obrazują zdjęcia Michał
Pokaż więcej opinii (21)

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze

Inne wycieczki dostępne w tym samym regionie

telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem