Opinie klientów o Przez wydmy Dakaru

5.1 /6
284 
opinie
Intensywność programu
4.2
Pilot
5.3
Program wycieczki
5.2
Transport
4.8
Wyżywienie
4.4
Zakwaterowanie
4.4
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.
Najlepiej oceniane
Wybierz

6.0/6

Tomasz, Szlapański 19.05.2014

Ewa i Tomek

Witam,w marcu skorzystaliśmy z oferty wyjazdu do Gambii i Senegalu z pobytem tygodniowym w Gambii. Cała wycieczka byla wspaniała, odpowiadała opisowi i dzięki pilotce Marcie B. miała niepowtarzalny charakter, wzbogacony o dodatkowe informacje urozmaicone cytatami z książek, muzyką i bardzo bogatym zasobem informacji, wybiegającym poza program. dziękujem Ci Rainbow za takich pracowników, co zachęcają swoją kompetencją do dalszym podróży z wami.

6.0/6

Jolanta, Wrocław 28.01.2016

Egzotyka - Gambia, Senegal

Na przełomie 2015 i 2016 miałem okazję wziąć udział w wycieczce objazdowej po Gambii i Senegalu. Pierwsze, co muszę napisać to są to kraje BARDZO bezpieczne. Byłem zdziwiony, bo Afryka i kraj islamski! A jednak nazwa Uśmiechnięte Wybrzeże to nie slogan reklamowy. Gambijczycy są życzliwi i zdecydowanie mniej napastliwi niż inne islamskie nacje. Kwestia komarów nie stanowiła problemu, raptem kilka bąbli przez cały wyjazd. Druga sprawa to Standar hoteli na objeździe - trochę się obawiałem. Muszę stwierdzić, ze tu kolejne miłe zaskoczenie. Standar nawet nieco wyższy niż na pobycie a jedzenie smaczne i w odpowiedniej ilości. Jedyny problem na objeździe to toalety na trasie. Nie są tragiczne ale ... Największą atrakcją wycieczki jest przyroda, ludzie i zupełnie odmienna cywilizacja. Przejazdy nie dłużyły się, ponieważ za szybą naszego busika (wygodny, klimatyzowany z życzliwym kierowcą) rozgrywało się życie, jakiego jeszcze nie miałem okazji oglądać. Baobaby a pod nimi handel, rękodzieło albo "normalne" życie. Wszystko zaskakiwało i fascynowało. Gambijczycy to wyjątkowo piękna nacja. Stwierdzam to, jako facet, ale i kobiety były pod wrażeniem kształtnych Gambijek i wysokich, wysportowanych mężczyzn. Dzieci to już totalny odjazd. Każda Pani z naszej wycieczki ma tuziny zdjęć z niemowlakami na rękach. Szczególnie polecam spacer z lwami-niezapomniane przeżycia a zdjęcia znajomi uznają za efekt fotoshopu ;) Piloci wycieczek, a miałem okazję poznać Panią Maję i Pana Maćka, to kompetentni i bardzo życzliwi ludzie z pasją i niewyczerpaną energią. Jakie więc minusy? Właściwie poważnych brak a z drobny to może pierwszy hotel nomen omen Paradise, najniższy standard, posiłek słaby i ogólnie nieprzyjemny. Ale później już O'k. Gorąco polecam i jeszcze jedna ważna uwaga, jak się tam znajdziecie zdejmijcie zegarki i pozwólcie nieść się przygodzie.

6.0/6

MAŁGORZATA ANNA, LODZ 05.12.2023
Termin pobytu: listopad 2023

OKO W OKO Z LWAMI

Na wycieczkę PRZEZ WYDMY DAKARU miałam jechać z koleżanką 3 marca 2023 ,ale na początku stycznia w wyniku nieszczęśliwego wypadku spędziłam pół roku na L4 ( operacja, leczenie ,rehabilitacja)i NICI Z WYJAZDU. Ale co się odwlecze ,to nie uciecze .Dokładnie tego dnia ,kiedy miałyśmy jechać , zarezerwowałyśmy nowy termin wyjazdu i tym razem się UDAŁO ! TĘ WYCIECZKĘ POLECAM WSZYSTKIM ,KTÓRZY NIE SĄ NASTAWIENI NA LUKSUSY , A TYM CO CHCĄ ZOBACZYĆ PIĘKNĄ I DZIKĄ PRZYRODĘ , A TAKŻE PRZEŻYĆ MEGA PRZYGODĘ ! Dla mnie GAMBIA i SENEGAL to kraje ,które urzekają swoją prostotą i niepowtarzalną atmosferą. To wyjątkowe atrakcje przyrodnicze ,olbrzymie baobaby , sawanny , długie i piaszczyste plaże, zabytki architektury z listy UNESCO . To tętniące życiem targi ( odwiedziliśmy ALBERT MARKET W BANJUL), barwne stroje mieszkańców. Ludzie są tutaj przyjaźni i bardzo gościnni- nie lubią jednak, jak ich się fotografuje bez zgody -często zasłaniali twarze. Swoją drogą też nie chciałabym jakby obcy ludzie robili mi zdjęcia na ulicy ,czy jak mieszkam. To także sterty śmieci zalegających pobocza i okolice wiosek i miasteczek, to kozy i krowy na ulicach...Miłośnicy ornitologii znajdą tutaj wiele terenów ,gdzie ptactwo jest na wyciągnięcie ręki. Zabrałam z Polski trochę prezentów dla dzieciaków (kredki , mazaki ,maskotki ,małe samochodziki itp. )-FRAJDA I DLA NICH I DLA MNIE . Szkoda ,że w programie nie ma możliwości odwiedzenia gambijskiej szkoły. Szczerze polecam SPACER Z LWAMI -TO TRZEBA PRZEŻYĆ !Bliskość tych majestatycznych ,silnych ,pięknych zwierząt jest niesamowita. Uczucie strachu i podziwu dla nich na długo pozostanie w mojej pamięci. Stosujemy się do poleceń wydawanych przez opiekunów i wracamy w jednym kawałku !( taki mały żarcik się wkradł ). Uważam ,że takie wyjazdy uczą pokory .Warto zobaczyć ,jak żyją i pracują ludzie w świecie ,którego my często nie znamy . Wróciłam z takim mottem : DOCENIAJ TO CO MASZ! Przyda się na tej wycieczce także CIERPLIWOŚĆ ! Warto zabrać MUGGĘ , komary pojawiały się . Ja brałam MALARONE (lepiej licha nie kusić).Byłam też na szczepieniach (mimo że nie są wymagane)-chciałam NA LUZIE ZE SPOKOJNĄ GŁOWĄ CIESZYĆ SIĘ I CHŁONĄĆ AFRYKĘ . Ps. zdarzały się w grupie lekkie dyskomforty trawienne .Ciężko jest na tego rodzaju wycieczce zadbać w 100% o higienę (zdarzało się , że na trasie po wyjściu z toalety nie było gdzie umyć rąk). PODSUMOWUJĄC : PRZEZ WYDMY DAKARU TO NIE JEST WYCIECZKA DLA MALKONTENTÓW. Trzeba się przygotować ,że nie zawsze będą wygody ,że nie zawsze zjemy co nam podadzą .GRUNT TO DOBRE NASTAWIENIE , SZUKANIE PLUSÓW I NAPRZÓD !!!

6.0/6

Bożenka Wisienka 12.06.2017
Termin pobytu: listopad 2017

Fajny kawałek Afryki

Bylam na tym programie w grudniu (9 -24.12). Minęło juz sporo czasu, a ja nadal wracam myślami do tamtych dni - tesknie za usmiechem i cieplem Afryki, za wewnętrznym spokojem i ciekawostkami naszej pilotki Marty, za nasza fajną zgraną grupą którą staliśmy się dzięki pilotce. Było naprawdę fajnie, nietuzinkowo i niekonwencjonalnie. Zgodnie z opisem z katalogu wiec nie ma co go powtarzać. Kto umie czytać ze zrozumieniem wyjaśnień nie potrzebuje. Dużo podróżuję, często z tym biurem, ale dawno nie spotkalam tak kompetentnego pilota i tak fajnych i ciekawych ludzi ktorzy wiedzieli gdzie i po co jadą. W takim zestawie cudownie bylo chłonąć piękne afrykańskie widoki i zachody słońca, niesamowitą przyrodę - której w programie jest dużo, zwykłe życie - które mogliśmy podglądać dzieki naszej Marcie i chłopakom lokalnym z którymi pracowała. Pilot lokalny Sulayman sympatyczny, bardzo uczynny, niewidoczny i kompetentny. Kierowca zawsze uśmiechnięty z grupy tych, którzy bezpiecznie jadą i docierają do celu. Dbał o bezpieczeństwo nasze, naszych bagaży i rzeczy pozostawionych w busiku. Wielki plus dla biura za to że lokalny pilot i kierowca siadali z nami do stołu !!! Zawsze po programie jest jeszcze coś do zrobienia, coś do poprawienia. Tu też było ale z perspektywy czasu wiele "pierdół" odchodzi w zapomnienie. Zostają fakty nad którymi warto popracować. Do najważniejszych z nich (moim zdaniem) należy fatalny hotel w Bengulu na starcie. Innych nie pamietam. W tym programie safari jest fakultetem, który wszystkim serdecznie polecam. Chłopaki wożą ciężarówką tak długo aż zobaczymy nosorożca, zebry, żyrafy i różne antylopy nieingerując mocno w życie tych zwierząt. Ma to dla mnie duże znaczenie. Z czystym sumieniem rekomenduje. Polecam też tym, którzy chcą przeżyć coś wyjątkowego spacer z lwami. Byłam widziałam i wiem że to nie jest park takiego typu jak w Kenii gdzie zwierzęta cierpią. Dla tych utworzenie parku - rezerwatu było najlepszą szansą na przeżycie i dzieki pracy wielu ludziom nadal nią jest. Lwy są zdrowe, piękne i nie były otępione!!! Dzięki wyszkolonym pracownikom można podejść do nich naprawdę blisko. Wyspa Gore - wyjątkowe miejsce. Dzięki wiedzy Marty to punkt który najwięcej opowiada o niewolnictwie. Warto wybrać się na namorzyny i odpuścić sobie długi rejs na wyspę KK. Zalecam wydłużyć wakacje o pobyt i polecam na wypoczynek Kombo Beach -pięknie polozony, dobrze prowadzony, w odleglosci na mily spacer. Plaża śliczna z leżakami, część wypoczynkowa praktycznie xorganizowana. Ma lekko i wygodnie urządzone pokoje z balkonami. I normalną kołdrę !!! W okolicy można udać sie na dlugii spacer, którego celem jest podglądanie ptaków.
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem