Opinie klientów o Saluti Roma - Rzym i Watykan

5.2 /6
155 
opinii
Intensywność programu
5.5
Pilot
5.5
Program wycieczki
5.4
Transport
4.9
Wyżywienie
3.7
Zakwaterowanie
4.5
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.
Najlepiej oceniane
Wybierz

6.0/6

Paula i Piotr 10.03.2024

Rzym i Watykan

Wycieczka jest bardzo intensywna, ilość zwiedzonych miejsc przerasta oczekiwania. Przewodnicy posiadali ogromną wiedzę o Rzymie jak i Watykanie. Program wycieczki został tak skonstruowany, że umożliwia zwiedzanie wielu zabytków na mapie Rzymu. Bywały takie dni, że czasu wolnego nie było dużo. Pan Piotr - pilot wycieczki jest osobą niezwykle empatyczną, cierpliwą i zaangażowaną. Potrafi podpowiedzieć gdzie zjeść, jak poruszać się na własną rękę w czasie wolnym. Czuwa nad całą grupą i pilnuje, aby nikt się nie zgubił. Pan Piotr posiada wiedzę o Rzymie i chętnie się nią dzieli. Myślę, że jest to jeden z najlepszych pilotów w ekipie Rainbow. Hotel położony jest na obrzeżach Rzymu, bardzo dobrze skomunikowany z samym Centrum (kilka przystanków koleją i metrem). Pokoje są czyste i przestronne. Śniadania typowe kontynentalne tzn. chleb, ser, szynka, marmolada, rogalik, kawa, herbata, sok. W hotelu obok znajduje się restauracja, natomiast w okolicy nie ma żadnego sklepu. Warto skorzystać z wycieczki fakultatywnej (jeżeli jest organizowana) w pierwszym dniu po przylocie, ponieważ zwiedza się miejsca nieobjęte programem. Wycieczka fakultatywna jaką był Rzym nocą to wieczorny przejazd autokarem po Rzymie. Niestety u nas trafiła się deszczowa pogoda, poza tym wiele zabytków Rzymu nie jest podświetlonych nocą, więc pomimo dużych oczekiwań w stosunku do wycieczki okazała się ona po prostu średnia. Warto dodatkowo wykupić wieczór włoski - jest to pyszna kolacja (przystawki, dania główne, deser, wino czerwone i białe, woda) wraz z przedstawieniem operetkowym. Luty jest też świetnym miesiącem na zwiedzenie, ze względu na wiosenną pogodę w Rzymie i mniejszą niż w miesiącach letnich liczbę turystów.

6.0/6

Monika 25.06.2015

Wyczerpująca

Wycieczka wyczerpująca zarówno fizycznie ale również wyczerpująca temat "Podstawy Rzymu". Dobry program zarówno dla osób, które traktują ją jako jedyną wyprawę do tego miasta ale również dająca doskonały wstęp do dalszych wypraw. W opisie powinna jednak być informacja że jest to wyzwanie fizyczne. W Rzymie nie ma ławek, żeby choć na chwile usiąść i dać odpocząć nogom a przecież nie można ciągle siedzieć w kafejkach.

6.0/6

Katarzyna, Wrocław 06.05.2019

Wspaniała lekcja historii

Niezapomniana wycieczka, Rzym to piękne historyczne miasto, miejscowa Pani Przewodnik bardzo ciekawie o nim opowiadała. Wycieczka jest zdecydowanie dla osób o dobrej kondycji fizycznej. Cały dzień na nogach. Zwiedzenie obiektów tj. Koloseum, Ogrody i Muzea Watykańskie gwarantuje przyjazd z grupą zorganizowaną. Wszędzie bardzo dużo ludzi. Przejazdy komunikacją miejską pozwalają sprawnie przemieszczać się między obiektami a karty przejazdu na cały czas pobytu są dodatkowym atutem w samodzielnych wieczornych wyprawach. Wycieczka krótka ale pozwala zobaczyć najwazniejsze miejsca. Zdecydowanie godna polecenia.

6.0/6

Dorota, - 21.03.2024
Termin pobytu: marzec 2024

Fantastyczna przygoda!

Wycieczka wyczerpującą, dużo chodzenia, ale z najlepszym opiekunem Panem Piotrem!!! Najlepsza , zgrana grupa, którą pozdrawiam serdecznie. Hotel ok. Dojazd do centrum komunikacją miejską bez problemu. Przewodnicy fantastyczni. Szczególnie Pani Lidia w Watykanie. Byłam w marcu, pogoda rewelacyjna. Polecam serdecznie wieczór z operetką
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem