Opinie klientów o Szwajcaria - Grand Tour - Comfort

5.4 /6
Intensywność programu
5.4
Pilot
5.2
Program wycieczki
5.6
Transport
5.4
Wyżywienie
4.7
Zakwaterowanie
4.9
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.
Najlepiej oceniane
Wybierz

6.0/6

Hanna, Warszawa 10.07.2023
Termin pobytu: czerwiec 2023

Ach te góry!

Szwajcaria urzekła mnie swoim pięknem, i spokojem to kolejna z najpiękniejszych odbytych przeze mnie podróży. Nie tylko atrakcje Szwajcarii, ale uczestnicy oraz atmosfera towarzysząca na wycieczce sprawiły, że zwiedzanie nabrało głębszego wymiaru. Szwajcaria to kraj, który kusi alpejskimi krajobrazami, błękitnymi jeziorami, spektakularnymi wąwozami czy urokliwymi wioskami. Oczywiste, że w siedem (a właściwie pięć) dni nie da się zobaczyć wszystkiego ale my widzieliśmy mnóstwo ciekawych i niezapomnianych miejsc. Wycieczka urozmaicona zadowoli zarówno osoby chcące poznać szwajcarskie zabytki, miasta jak i amatorów zapierających dech widoków górskich szczytów i jezior. Trasa wycieczki bardzo dobrze zaplanowana. Doskonale dobrane miejscowości oraz najważniejsze obiekty dla zwiedzanych kantonów. Polecam każdemu dla, którego Szwajcaria jest zupełnie obca. Wybrałam ją właśnie ze względu na niektóre punkty programu zwiedzania. Wjazd kolejką na szczyt Gornergrat (warto wydać fakultatywnie dodatkowe 95 CHF) po drodze mijając mosty, tunele wśród lasów i alpejskich łąk, wąwozów i górskich jezior i podziwianie najsłynniejszego szczytu świata Matterhorn (4478 m n.p.m.), górującego nad doliną to najpiękniejszy punkt programu, który na zawsze pozostanie w mojej pamięci i zachęca mnie do powrotu oraz dalszego poznawania malowniczych krajobrazów Szwajcarii. Ogromnym też plusem była wiedza oraz doświadczenie pilota p. Krzysztofa, który oprócz podstawowych informacji o zwiedzanych rejonach bardzo chętnie opowiadał nam o Szwajcarii czy regionach, których nie mieliśmy okazji zwiedzić. Doskonale zaplanowane przerwy w trakcie przejazdów sprawiły, że podróż nie była uciążliwa i mecząca. Pojazd w porządku, należycie przygotowany a kierowca p. Sebastian rewelacyjny - śmigał po tych pokręconych drogach aż miło. Czasami był jedyną szansą na zimne i gorące napoje. Opinia jak najbardziej pozytywna. Organizacja wycieczki bez zarzutów, atrakcyjne wybory miejsc do zwiedzania i oglądania. Powoli przyzwyczajam się do noclegów tranzytowych (tu były dwa) bo trudno zwiedza się po nocy spędzonej w autokarze. Oby tak było w każdej wycieczce. Podsumowując świetny pilot, miły i uczynny kierowca oraz wygodny z gniazdkami do ładowania przy fotelach autobus. Do tego fajne, dowcipne i życzliwe towarzystwo, jakkolwiek ludzie byli z różnych regionów Polski, wcześniej się nie znający, to jednak stworzyli sympatyczną grupę. Dopisała nam również pogoda ( no prawie) co w tym rejonie jest bardzo ważne. Wszyscy byliśmy na tej wycieczce Szwajcarami. Dyscyplina i porządek. Dla mnie impreza warta każdej wydanej złotówki. Jednak naprawdę warto!

6.0/6

Ania 13.09.2023
Termin pobytu: wrzesień 2023

Wspaniała Szwajcaria

Była to jedna z najpiękniejszych wycieczek na jakiej byłam. Warta jest każdej wydanej złotówki i każdego franka wydanego na wycieczki fakultatywne. W mojej osobistej opinii wycieczka sama w sobie zasługuje na 6/6, a dzięki wspaniałym ludziom których poznałam i przepięknej pogodzie nawet 8/6 😊

6.0/6

Jola i Sławek 23.09.2023

Wyśmienita uczta dla oczu i serca

Alpy! - piękne, wyniosłe i dostojne oraz Szwajcaria jak klocki, gdzie każdy element zdaje się być z innej bajki, a jednak wszystkie pasujące do siebie idealnie i tworzące fascynującą całość. Przez 6 dni mieliśmy szczęście smakować Szwajcarię wszystkimi zmysłami. Urzekły nas skąpane w słońcu górskie krajobrazy, zapach krystalicznego powietrza, kojąca cisza i spokój. Doświadczyliśmy rozkosznego smaku czekolady i poznaliśmy wysublimowany smak łagodnego sera Gruyere, który z pewnością zachwyciłby nawet najbardziej wybrednych smakoszy. Wycieczka ukierunkowana na naturę. Fenomenalnie przemyślany program pozwolił nam doświadczyć dobroczynnego obcowania z przyrodą. Znakomitym dopełnieniem zmysłowych doznań była opieka naszego pilota Konrada. Czuliśmy się zaopiekowani pod każdym względem. Jego wiedza o Szwajcarii ( i to z każdej dziedziny) była imponująca. Nasi niezwykle uprzejmi kierowcy Witek i Marek spisali się na medal. Swoim doświadczeniem zapewnili poczucie bezpieczeństwa, co pozwoliło nam rozkoszować się z pokładu autokaru widokami, które skutecznie dopominały się, by zwrócić na nie uwagę. Zakwaterowanie w hotelach oraz wyżywienie jak najbardziej na plus. Jednym słowem - organizacyjne mistrzostwo świata. Była to nasza pierwsza wycieczka z Rainbow i z pewnością nie ostatnia. Polecamy wszystkim serdecznie.

6.0/6

Renata i Marcin 11.09.2023
Termin pobytu: wrzesień 2023

Szwajcaria

Generalnie dobry program i organizacja wycieczki. Duża wiedza pilota, wygodny autokar. Brakowało nam noclegu w Asconie (zamiast po wloskiej stronie Lago Maggiore), gdzie można byloby wieczorem pospacerować po promenadzie z ładnym widokiem.
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem