Wczasy w Kapadocji - co musisz wiedzieć?

  • O Kapadocji
  • Opinie
  • Pogoda

Kapadocja

Kapadocja czyli wczasy w krainie balonów!

Wakacje w Kapadocji – popularnym „mieście z Instagrama”
Turecką Kapadocję kojarzy chyba większość osób, które mają do czynienia z Instagramem. Właśnie z tego miejsca pochodzą bowiem najsłynniejsze zdjęcia z niebem wypełnionym dziesiątkami balonów, które fruwają nad wspaniałymi kanionami Kapadocji. Oczywiście, miasto ma do zaoferowania o wiele więcej, jak lot balonem czy podziwianie ich z jednego z wielu okolicznych tarasów. Kapadocja to wczasy w krainie historycznej – krajobraz miasta powstał tu kilkadziesiąt milionów lat temu! Jego nietypowa architektura wynika z aktywności wulkanicznej, a także bogactwa zabytków w podziemnych miastach – rzeczywiście, okoliczne budynki są wydrążone w skałach! Chcesz zobaczyć, jak niesamowicie komponują się one z niebem pełnym balonów? Koniecznie odwiedź Kapadocję i zachwyć się nią!

Kapadocja i wczasy wśród niesamowitej architektury miasta
Warto wiedzieć, że Kapadocja to region głównie rolniczy – istnieje tu więc sporo sadów oraz winnic. Oprócz tego, znajdziesz tu rzemieślników, jacy swój fach przekazują z pokolenia na pokolenie – a więc, możesz przywieźć z Kapadocji ceramikę, tkaniny czy nawet ręcznie uszytydywan! Wakacje w Kapadocji są spełnieniem marzeń wielu podróżników – chociażby dlatego, że to region bardzo odbiegający od innych miejsc w Turcji. Charakterystyczne twory geologiczne w kształcie kominów, niezwykłe mieszkania wykopane w miękkim tufie, kościoły, klasztory i podziemne miasta robią kolosalne wrażenie – zwłaszcza, że ich historia jest bardzo wiekowa i szalenie ciekawa!

Dlaczego warto wybrać się na wakacje do Kapadocji?
Wczasy w Kapadocji to znakomity pomysł, jeżeli chcesz poznać historię tego tureckiego regionu „od kulis”. Koniecznie odwiedź podziemne miasto Saratli, Dolinę Gołębi, Skalne Miasto Uchisar oraz muzeum na świeżym powietrzu, Goreme. Warto też będzie wybrać się na punkt widokowy z panoramą Goreme. Koniecznie zobacz też zespół dość charakterystycznych grzybków skalnych, Paşabağı – miejsce to zwane jest również Doliną Mnichów. Kapadocja jest miejscem, w jakim nie będziesz się nudził! Jeżeli uwielbiasz aktywnie spędzać czas podczas wakacji, nie możesz pominąć tego punktu na mapie Turcji! Chcesz przekonać się, jakie tajemnice skrywa w sobie to podziemne, starożytne miasto? Kapadocja już czeka, aż wreszcie ją odkryjesz!

Zobacz również oferty w innych regionach w Turcji: Marmaris Riwiera Egejska Riwiera Turecka oraz informacje o Turcji.

Opinie o Kapadocji

Kapadocji
6.0 /6

Kapadocja

Miejsce które zbiera dech w piersiach, nie wiadomo gdzie patrzeć bo z każdej strony coś ciekawego warte zobaczenia i sfotografowania. Jak to mówią każdy kto się tam urodził to urodzony fotograf i wcale się nie dziwi bo nie da się przejść, przejechać obojętnie
Dodał(a):
Bartosz, Swarzędz, 22.05.2021
6.0 /6

podbiła moje serce!

Przepiękna! Mam wrażenie, że można do niej wracać bez końca i ciągle odkrywać coś nowego. Nawet gra światła zależnie od pory dnia, daje inne doznania w poszczególnych jej miejscach. Zdecydowanie trzeba zobaczyć!
Dodał(a):
Kasia, 08.06.2021
6.0 /6

Niezwykłe miejsce

Najpiękniejsza w całej Turcji. Niezwykła, wyjątkowa. Miasto podziemne, formacje tufowe, kościółki w skałach, każda część Kapadocji jest tak niezwykła, że ciężko ją opisać. To trzeba zobaczyć!
Dodał(a):
Karolina, Gdańsk, 01.06.2021
6.0 /6

Lot balonem w Kapadocji

Lot balonem w Kapadocji jest przezyciem ktore bede dlugo pamietal. Atomosfera i widoki kapadocji o wschodzie Slonca zapierja dech w pirsiach. Trzeba to zobaaczyc.
Dodał(a):
Bogdan, Warszawa, 03.06.2021
6.0 /6

Domy w skałach

Przepiękne,niesamowite, fascynujące, intrygujące miejsce. Jesteśmy zachwyceni tym regionem. Cały dzień w różnych miejscach mogliśmy oglądać te cuda natury.
Dodał(a):
MAREK, SZCZECINEK, 19.05.2021
6.0 /6

Kraina jak z bajki

Niesamowite formacje skalne potrafią rozbudzić wyobraźnię. A marzenia poszybują jeszcze wyżej podczas lotu balonem nad tą cudowną krainą.
Dodał(a):
Gosia, 23.06.2021
6.0 /6

widoki

niepowtarzalne widoki , formacje skalne tak wspaniałe, że aż szkoda, iż nie zobaczyłam tego wszyastkiego z góry, ale cóż, mamy pandemię.
Dodał(a):
Megi, 18.05.2021
6.0 /6

Magiczna

To po prostu trzeba zobaczyć na własne oczy 🙂 Osobliwe budowle, klimatyczne miasteczko. Loty balonem o wschodzie słońca i Hamman.
Dodał(a):
Iwona, 01.07.2021
4.0 /6

Piękne widoki

Piękne widoki, zjawiskowe miejsce, ale wydaje się ze 2 dni w tym miejscu to trochę za długo bo ile czasu można oglądać to samo
Dodał(a):
Grzegorz, 15.06.2021
6.0 /6

Cudo

Wapienne skały w których wydrążono miasta i kościoły robi bardzo pozytywne wrażenie szczególnie z perspektywy balonu
Dodał(a):
Aleksandra, 20.06.2021
6.0 /6

Kapadocja w Pandemii

Niestety bez balonów i bez jeepów ale cała reszta była. Zdecydowanie najpiękniejszy region Turcji. Wrócimy na pewno.
Dodał(a):
Sergiusz, Sosnowiec, 19.05.2021
6.0 /6

Pięknie

Miejsce zabierające dech w piersiach, z każdej strony piękne widoki, które na pewno pozostaną w pamięci na zawsze
Dodał(a):
Bartosz, Swarzędz, 22.05.2021
5.0 /6

Super widoki

Kapadocja jest piękna dużo ładnych widoków mozna piękne zdjecia porobić chce sie wracać do tego regionu
Dodał(a):
Tomasz, Pabianice, 01.07.2021
5.5 /6

Zapierało oddech!

Otwarte duże oczy i buzia ze zdziwienia(nie było much),przekraczało oczekiwania!dzięki,ze to przetrwało do naszych czasów!i oby dbali o to Turcy nadal.Pary ślubne w pełnej gali robią tam zdjęcia,panowie nie niosą swoich wybranek na rękach.
Dodał(a):
współwycieczkowiczka, 20.11.2020
6.0 /6

TURCJA SMAK ORIENTU

Wreszcie wisienka całej wyprawy, Wytwór natury bardzo ciekawy. W Kapadocji te cuda zobaczysz, Nawet dotkniesz, poczujesz, uraczysz. Podziemne miasta w tufowej skale, Domy na zboczach duże i małe. W jaskiniach i nie tylko kościoły, W koło domy grzybki - twór wesoły.
Dodał(a):
GRAZYNA JANINA, TORUŃ, 17.11.2020
5.5 /6

Turcja - Smak Orientu

Kapadocja to przepiękna kraina z ogromną ilością niesamowitych form skalnych i ciekawych budynków mieszkalnych oraz kościołów wydrazonych właśnie w skałach. Polecam wszystkim lot balonem, dodatkowa atrakcja pozwalająca zobaczyć Kapadocje z innej perspektywy.
Dodał(a):
Filip Robert, Wrocław, 14.11.2020
5.9/6 Ocena ogólna Kapadocji

Pogoda w Kapadocji

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci są do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon