Wczasy w Kapadocji - co musisz wiedzieć?

  • O Kapadocji
  • Opinie
  • Pogoda

Kapadocja

Kapadocja czyli wczasy w krainie balonów!

Wakacje w Kapadocji – popularnym „mieście z Instagrama”
Turecką Kapadocję kojarzy chyba większość osób, które mają do czynienia z Instagramem. Właśnie z tego miejsca pochodzą bowiem najsłynniejsze zdjęcia z niebem wypełnionym dziesiątkami balonów, które fruwają nad wspaniałymi kanionami Kapadocji. Oczywiście, miasto ma do zaoferowania o wiele więcej, jak lot balonem czy podziwianie ich z jednego z wielu okolicznych tarasów. Kapadocja to wczasy w krainie historycznej – krajobraz miasta powstał tu kilkadziesiąt milionów lat temu! Jego nietypowa architektura wynika z aktywności wulkanicznej, a także bogactwa zabytków w podziemnych miastach – rzeczywiście, okoliczne budynki są wydrążone w skałach! Chcesz zobaczyć, jak niesamowicie komponują się one z niebem pełnym balonów? Koniecznie odwiedź Kapadocję i zachwyć się nią!

Kapadocja i wczasy wśród niesamowitej architektury miasta
Warto wiedzieć, że Kapadocja to region głównie rolniczy – istnieje tu więc sporo sadów oraz winnic. Oprócz tego, znajdziesz tu rzemieślników, jacy swój fach przekazują z pokolenia na pokolenie – a więc, możesz przywieźć z Kapadocji ceramikę, tkaniny czy nawet ręcznie uszytydywan! Wakacje w Kapadocji są spełnieniem marzeń wielu podróżników – chociażby dlatego, że to region bardzo odbiegający od innych miejsc w Turcji. Charakterystyczne twory geologiczne w kształcie kominów, niezwykłe mieszkania wykopane w miękkim tufie, kościoły, klasztory i podziemne miasta robią kolosalne wrażenie – zwłaszcza, że ich historia jest bardzo wiekowa i szalenie ciekawa!

Dlaczego warto wybrać się na wakacje do Kapadocji?
Wczasy w Kapadocji to znakomity pomysł, jeżeli chcesz poznać historię tego tureckiego regionu „od kulis”. Koniecznie odwiedź podziemne miasto Saratli, Dolinę Gołębi, Skalne Miasto Uchisar oraz muzeum na świeżym powietrzu, Goreme. Warto też będzie wybrać się na punkt widokowy z panoramą Goreme. Koniecznie zobacz też zespół dość charakterystycznych grzybków skalnych, Paşabağı – miejsce to zwane jest również Doliną Mnichów. Kapadocja jest miejscem, w jakim nie będziesz się nudził! Jeżeli uwielbiasz aktywnie spędzać czas podczas wakacji, nie możesz pominąć tego punktu na mapie Turcji! Chcesz przekonać się, jakie tajemnice skrywa w sobie to podziemne, starożytne miasto? Kapadocja już czeka, aż wreszcie ją odkryjesz!

Zobacz również oferty w innych regionach w Turcji: Marmaris Riwiera Egejska Riwiera Turecka oraz informacje o Turcji.

Opinie o Kapadocji

Kapadocji
6.0 /6

TURCJA SMAK ORIENTU

Wreszcie wisienka całej wyprawy, Wytwór natury bardzo ciekawy. W Kapadocji te cuda zobaczysz, Nawet dotkniesz, poczujesz, uraczysz. Podziemne miasta w tufowej skale, Domy na zboczach duże i małe. W jaskiniach i nie tylko kościoły, W koło domy grzybki - twór wesoły.
Dodał(a):
GRAZYNA JANINA, TORUŃ, 17.11.2020
6.0 /6

Niepowtarzalne widoki

Przepiękne widoki, niezapomniane formy skalne utworzone przez naturę. Będąc w Turcji koniecznie trzeba odwiedzić Kapadocję. Krajobraz jak w bajce o krasnoludkach, skały w formie pałaców, grzybków i innych co nam tylko wyobraźnia podpowie. Jesteśmy zauroczeni.
Dodał(a):
Marek i Grażyna Łódź, 06.10.2020
5.5 /6

Turcja - Smak Orientu

Kapadocja to przepiękna kraina z ogromną ilością niesamowitych form skalnych i ciekawych budynków mieszkalnych oraz kościołów wydrazonych właśnie w skałach. Polecam wszystkim lot balonem, dodatkowa atrakcja pozwalająca zobaczyć Kapadocje z innej perspektywy.
Dodał(a):
Filip Robert, Wrocław, 14.11.2020
6.0 /6

Podobno jak w bajce

Podobno jak bajce - tak słyszałem. Jednak kiedy widziałem te tufowe góry, balony przelatujące nad rozmaitymi formacjami skalnymi, widząc te nietypowe domy, to muszę się nie zgodzić. Ciężko to opisać, ale było jeszcze lepiej niż w bajce. Piękna kraina.
Dodał(a):
Ja, 09.10.2020
5.5 /6

Zapierało oddech!

Otwarte duże oczy i buzia ze zdziwienia(nie było much),przekraczało oczekiwania!dzięki,ze to przetrwało do naszych czasów!i oby dbali o to Turcy nadal.Pary ślubne w pełnej gali robią tam zdjęcia,panowie nie niosą swoich wybranek na rękach.
Dodał(a):
współwycieczkowiczka, 20.11.2020
6.0 /6

(Nie)ziemskie widoki

Trudno uwierzyć, że skały w Kapadocji są dziełem natury, a nie człowieka. Warto wybrać się na jedną z wycieczek, dzięki której można zobaczyć Kapadocję o wschodzie słońca. Widok setek startujących balonów jest jedyny w swoim rodzaju.
Dodał(a):
Ewa, Katowice, 18.10.2020
6.0 /6

Kapadocja - kraina jak z bajki

Geologiczne krainy - doliny, podziemne miasta, ostańce wyrzeźbione przez wiatr i wodę - jednym słowem cuda natury niespotykane na skalę światową. Musisz to zobaczyć, tj. "must see it".
Dodał(a):
Krystyna Hanna, Zamosc, 04.11.2020
6.0 /6

Baśniowa kraina

KAPADOCJA jedno z najbardziej przepięknych miejsc na świecie, które warto zobaczyć. Niewyobrażalne rzeźby natury, baśniowa kraina cudo i o poranku setki balonów.
Dodał(a):
BARBARA i Teresa, 25.09.2020
6.0 /6

Cudna kraina!

Uroczy, niesamowity obszar, z każdej strony, gdzie nie spojrzysz panorama - niespodzianka! Esencji wrażeniom i adrenaliny dodaje lot balonem o wschodzie słońca!
Dodał(a):
Elżbieta, Skarżysko-Kamienna, 21.10.2020
6.0 /6

niesamowita kraina

Kapadocja to wyjątkowa kraina , której natura dała niesamowite kształty, warto było wstać o 4 rano , żeby poleciec balonem nad Kapadocją
Dodał(a):
JANUSZ JOZEF, GDYNIA , 12.10.2020
6.0 /6

Podniebne harce w balonie nad Kapadocja

Kapadocja zachwyca swoim pięknym krajobrazem jedynym na świecie, to po prostu trzeba zobaczyć i nacieszyć swe zmysły.
Dodał(a):
Paweł, 13.09.2020, 26.09.2020
6.0 /6

Kapadocja

Pięknie ukształtowany teren i te ślady cywilizacji w skałach robią ogromne wrażenie , jak i piękne freski w najstarszych klasztorach . To trzeba zobaczyć aby opisać .
Dodał(a):
Sławomir, Kraków, 03.11.2019
6.0 /6

Turcja smak orientu

Piekne miejsce Cudowne miejsce Piekne miejsce Cudowne miejsce Piekne miejsce Cudowne miejsce Piekne miejsce Cudowne miejsce
Dodał(a):
Kazimiera, Kielce, 27.10.2019
6.0 /6

Cudna

Piękne krajobrazy, prawie księżycowe. Niesamowite wrażenie jak natura potrafi czynić cuda i zadziwić człowieka, który czuje się tam taki malutki wobec jej potęgi. Bardzo ekscytujące przeżycia, z dreszczykiem podczas zwiedzania podziemnego miasta. Wszystko warte obejrzenia i dotknięcia.
Dodał(a):
LIDIA, ŚWINOUJŚCIE, 24.10.2019
6.0 /6

Czysta magia

Magiczne widoki formacji skalnych aż po horyzont oraz dziesiątki balonów płynących po niebie o wschodzie słońca to obrazy, które zawsze będę miała przed oczami myśląc o Kapadocji.
Dodał(a):
ŻANETA ANNA, Lublin, 21.10.2019
6.0 /6

Prześliczne wschody słońca

Kapadocja przypomina marsjański krajobraz. Przepełniony ciekawą strukturą skał i pięknymi widokami wznoszących się kolorowych balonów.
Dodał(a):
Antoni, Zabrze, 17.10.2019
6.0/6 Ocena ogólna Kapadocji

Pogoda w Kapadocji

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci są do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon