wypoczynek

Wczasy w Kapadocji - co musisz wiedzieć?

  • O Kapadocji
  • Opinie
  • Pogoda

Kapadocja

Kapadocja czyli wczasy w krainie balonów!

Wakacje w Kapadocji – popularnym „mieście z Instagrama”
Turecką Kapadocję kojarzy chyba większość osób, które mają do czynienia z Instagramem. Właśnie z tego miejsca pochodzą bowiem najsłynniejsze zdjęcia z niebem wypełnionym dziesiątkami balonów, które fruwają nad wspaniałymi kanionami Kapadocji. Oczywiście, miasto ma do zaoferowania o wiele więcej, jak lot balonem czy podziwianie ich z jednego z wielu okolicznych tarasów. Kapadocja to wczasy w krainie historycznej – krajobraz miasta powstał tu kilkadziesiąt milionów lat temu! Jego nietypowa architektura wynika z aktywności wulkanicznej, a także bogactwa zabytków w podziemnych miastach – rzeczywiście, okoliczne budynki są wydrążone w skałach! Chcesz zobaczyć, jak niesamowicie komponują się one z niebem pełnym balonów? Koniecznie odwiedź Kapadocję i zachwyć się nią!

Kapadocja i wczasy wśród niesamowitej architektury miasta
Warto wiedzieć, że Kapadocja to region głównie rolniczy – istnieje tu więc sporo sadów oraz winnic. Oprócz tego, znajdziesz tu rzemieślników, jacy swój fach przekazują z pokolenia na pokolenie – a więc, możesz przywieźć z Kapadocji ceramikę, tkaniny czy nawet ręcznie uszytydywan! Wakacje w Kapadocji są spełnieniem marzeń wielu podróżników – chociażby dlatego, że to region bardzo odbiegający od innych miejsc w Turcji. Charakterystyczne twory geologiczne w kształcie kominów, niezwykłe mieszkania wykopane w miękkim tufie, kościoły, klasztory i podziemne miasta robią kolosalne wrażenie – zwłaszcza, że ich historia jest bardzo wiekowa i szalenie ciekawa!

Dlaczego warto wybrać się na wakacje do Kapadocji?
Wczasy w Kapadocji to znakomity pomysł, jeżeli chcesz poznać historię tego tureckiego regionu „od kulis”. Koniecznie odwiedź podziemne miasto Saratli, Dolinę Gołębi, Skalne Miasto Uchisar oraz muzeum na świeżym powietrzu, Goreme. Warto też będzie wybrać się na punkt widokowy z panoramą Goreme. Koniecznie zobacz też zespół dość charakterystycznych grzybków skalnych, Paşabağı – miejsce to zwane jest również Doliną Mnichów. Kapadocja jest miejscem, w jakim nie będziesz się nudził! Jeżeli uwielbiasz aktywnie spędzać czas podczas wakacji, nie możesz pominąć tego punktu na mapie Turcji! Chcesz przekonać się, jakie tajemnice skrywa w sobie to podziemne, starożytne miasto? Kapadocja już czeka, aż wreszcie ją odkryjesz!

Zobacz również oferty w innych regionach w Turcji: Dalaman Marmaris Riwiera Egejska Riwiera Turecka oraz informacje o Turcji.

Opinie o Kapadocji

Kapadocji
6.0 /6

Dżipem wśród malowniczych skał

Niezapomnianą , turecką przygodą był dla nas przejazd dżipami po Kapadocji. Wyruszyliśmy nocą i obserwowali budzący się dzień , rozświetlany ogniami napełniających się kolorowych , potężnych czaszy balonów. Było ich ponad sześćdziesiąt !!! Trasa między ostańcami skalnymi o różnych kształtach i barwach , raz pionowo do góry , za chwilę stromo w dół - adrenaliny było moc ! Udała się wyprawa, zakończona strzałem szampana . Polecam !!! Mirosława Hawełek.
Dodał(a):
MIROSłAWA, Jasienica, 25.08.2021
6.0 /6

Bajkowa Kapadocja...

Kapadocja jest szczególnym regionem. Tutaj przyroda rządzi się własnymi prawami. Ukształtowana przez erupcję wulkanu Erciyes Dağı ucieszy oko nawet najbardziej wybrednego turysty. Osobiście byłem oczarowany jej pięknem, bezkresem, mnogością i kolorytem form skalnych! To wręcz nieprawdopodobne, że natura utworzyła coś tak niesamowitego, urokliwego i w swym pięknie jedynego w swoim rodzaju! Gorąco polecam!
Dodał(a):
Mieszko, Bełchatów, 24.08.2021
6.0 /6

Koniecznie trzeba odwiedzić

Przynajmniej raz w życiu trzeba tam być i na własne oczy zobaczyć te fantastyczne formacje skalne, wśród których żyje miejscowa ludność. No a jak się już tam jest, to koniecznie trzeba udać się na lot balonem nad Kapadocją, aby te cuda zobaczyć z jeszcze innej perspektywy :)
Dodał(a):
Aleksandra M., 22.08.2021
6.0 /6

Balony

Wycieczka fakultatywna na taras widokowy w Kapadocji o świcie - przejazd jeepami super udana. Lokalni przewoźnicy dbali o każdy szczegół wycieczki, a więc trzęsło jak na górskie safari przystało. Było wiele przystanków na zdjęcia i podziwianie widoków. Warto!
Dodał(a):
Anna, Poznan, 13.08.2021
6.0 /6

Kapadacja

Zjawiskowe miejsce! Podziemne miasta, kościoły są czymś niesamowitym. Bardzo ciekawe miejsce to "twierdza" z wulkanicznego tufu, a widoki ze wzgórza - to coś pięknego.
Dodał(a):
EWA, ŻAKOWO, 24.08.2021
6.0 /6

Bajkowy świat!

Niespotykane miejsce na ziemi! Piękne widoki na niepowtarzalne formacje skalne. Szczególna atrakcją to zwiedzanie podziemnego, wykutego w skale miasta Kaymakli,
Dodał(a):
Marek, Piła, 22.08.2021
6.0 /6

Balony i skalne twory

Tyle, co natura sama z siebie wytworzyła i jak "pomogła" mieszkańcom, a jednocześnie jak może to być piękne, acz czasem przerażające to tylko tam
Dodał(a):
BARBARA, Bydgoszcz, 26.08.2021
6.0 /6

Oczarowanie

Zjawiskowe formacje skalne, podziemne miasta, możliwość lotu balonem sprawiają, że turysta jest zachwycony tymi urzekającymi krajobrazami.
Dodał(a):
Krzysztof, Warszawa, 19.08.2021
6.0 /6

Zjawiskowe miejsce

Koniecznie trzeba zobaczyć to zjawiskowe miejsce. Obłędne widoki. Ciekawe formacje skalne. Przyjaźni ludzie. Dużo sklepików i knajpek.
Dodał(a):
Marta, Warszawa, 11.08.2021
6.0 /6

Kapadocja to bajkowe miejsce, do którego chce się wracać

Bajkowe krajobrazy. Wszyscy tu są urodzonymi fotografami. Lot balonem chce się powtórzyć, może zimą, taka sceneria musi być cudowna.
Dodał(a):
Monika, ---, 04.08.2021
6.0 /6

Super

Piękne widoki, cudowny klimat. Trochę jakby się było w innym świecie. Dodatkowo jeepy i balony, które dodatkowo tworzą ten klimat.
Dodał(a):
Kuba, 08.09.2021
5.5 /6

Turcja - Smak Orientu

Kapadocja urzekła mnie zarówno swoją infrastrukturą przyrody jak i pozostałościami po wielkiej kulturze pierwszych chrześcijan.
Dodał(a):
SLAWOMIR HENRYK , Warszawa, 05.09.2021
6.0 /6

Kopadocja

Piękne formację skalne, super klimat, lot balonem drogi ale super przeżycie, jaki tam spokój :-). Życie płynie tam wolniej :-)
Dodał(a):
Sylwia, Wągrowiec, 13.08.2021
6.0 /6

Cudowna Kapadocja

Formy skalne w Kapadocji tworzą wręcz bajkowy krajobraz. Czasem trudno uwierzyć, że wyrzeźbiła go natura. Trzeba to zobaczyć.
Dodał(a):
Andrzej, Brzeźno, 22.08.2021
6.0 /6

Cuda

Cały region to cud natury. Moje oczy się nacieszyły widokami. Polecam lot balonem bo warto oraz dobry sprzęt fotograficzny
Dodał(a):
Kaśka z Warszawy, 20.09.2021
5.0 /6

Kapadocja

Bardzo ciekawe miejsce, z nietypowymi formacjami skalnymi - warto zobaczyć. Lot balonem został odwołany z powodu wiatru.
Dodał(a):
Agnieszka, Kraków, 26.08.2021
5.9/6 Ocena ogólna Kapadocji

Pogoda w Kapadocji