Wczasy w Kapadocji - co musisz wiedzieć?

  • O Kapadocji
  • Opinie
  • Pogoda

Kapadocja

Kapadocja czyli wczasy w krainie balonów!

Wakacje w Kapadocji – popularnym „mieście z Instagrama”
Turecką Kapadocję kojarzy chyba większość osób, które mają do czynienia z Instagramem. Właśnie z tego miejsca pochodzą bowiem najsłynniejsze zdjęcia z niebem wypełnionym dziesiątkami balonów, które fruwają nad wspaniałymi kanionami Kapadocji. Oczywiście, miasto ma do zaoferowania o wiele więcej, jak lot balonem czy podziwianie ich z jednego z wielu okolicznych tarasów. Kapadocja to wczasy w krainie historycznej – krajobraz miasta powstał tu kilkadziesiąt milionów lat temu! Jego nietypowa architektura wynika z aktywności wulkanicznej, a także bogactwa zabytków w podziemnych miastach – rzeczywiście, okoliczne budynki są wydrążone w skałach! Chcesz zobaczyć, jak niesamowicie komponują się one z niebem pełnym balonów? Koniecznie odwiedź Kapadocję i zachwyć się nią!

Kapadocja i wczasy wśród niesamowitej architektury miasta
Warto wiedzieć, że Kapadocja to region głównie rolniczy – istnieje tu więc sporo sadów oraz winnic. Oprócz tego, znajdziesz tu rzemieślników, jacy swój fach przekazują z pokolenia na pokolenie – a więc, możesz przywieźć z Kapadocji ceramikę, tkaniny czy nawet ręcznie uszytydywan! Wakacje w Kapadocji są spełnieniem marzeń wielu podróżników – chociażby dlatego, że to region bardzo odbiegający od innych miejsc w Turcji. Charakterystyczne twory geologiczne w kształcie kominów, niezwykłe mieszkania wykopane w miękkim tufie, kościoły, klasztory i podziemne miasta robią kolosalne wrażenie – zwłaszcza, że ich historia jest bardzo wiekowa i szalenie ciekawa!

Dlaczego warto wybrać się na wakacje do Kapadocji?
Wczasy w Kapadocji to znakomity pomysł, jeżeli chcesz poznać historię tego tureckiego regionu „od kulis”. Koniecznie odwiedź podziemne miasto Saratli, Dolinę Gołębi, Skalne Miasto Uchisar oraz muzeum na świeżym powietrzu, Goreme. Warto też będzie wybrać się na punkt widokowy z panoramą Goreme. Koniecznie zobacz też zespół dość charakterystycznych grzybków skalnych, Paşabağı – miejsce to zwane jest również Doliną Mnichów. Kapadocja jest miejscem, w jakim nie będziesz się nudził! Jeżeli uwielbiasz aktywnie spędzać czas podczas wakacji, nie możesz pominąć tego punktu na mapie Turcji! Chcesz przekonać się, jakie tajemnice skrywa w sobie to podziemne, starożytne miasto? Kapadocja już czeka, aż wreszcie ją odkryjesz!

Zobacz również oferty w innych regionach w Turcji: Marmaris Riwiera Egejska Riwiera Turecka oraz informacje o Turcji.

Opinie o Kapadocji

Kapadocji
6.0 /6

Niesamowite krajobrazy Kapadocji

Kapadocja to przede wszystkim niesamowite, księżycowe krajobrazy oraz podziemne miasta, domy i kościoły wykute w skałach. Jeżeli miałbym podać region Turcji, który należałoby zwiedzić w pierwszej kolejności, byłaby to właśnie Kapadocja. Myślę, że tego miejsca nie trzeba opisywać ani reklamować, ponieważ jest ono unikalne. Po prostu trzeba tam być.
Dodał(a):
MICHAŁ, 29.09.2019
6.0 /6

Cudna

Piękne krajobrazy, prawie księżycowe. Niesamowite wrażenie jak natura potrafi czynić cuda i zadziwić człowieka, który czuje się tam taki malutki wobec jej potęgi. Bardzo ekscytujące przeżycia, z dreszczykiem podczas zwiedzania podziemnego miasta. Wszystko warte obejrzenia i dotknięcia.
Dodał(a):
LIDIA, ŚWINOUJŚCIE, 24.10.2019
6.0 /6

Przepiekne widoki

Dzięki wspaniałemu przewodnikowi, Panu Wojtkowi, który uwrażliwił nas na uroki Kapadocji, mogliśmy podziwiać niezwykłość form skalnych tego niepowtarzalnego regionu i ćwiczyć wyobraźnię w określaniu kształtów poszczególnych skamielin.
Dodał(a):
Maria, Poznan, 14.10.2019
5.0 /6

Księżycowy krajobraz na wyciągnięcie ręki

Niesamowity region, który urzeka nie tylko swoimi widokami skalnych formacji, ale możliwościami zwiedzania-rajd samochodami, balony, piesze wędrówki, a nawet można podróżować na wielbłądzie. Każdy znajdzie coś dla siebie!
Dodał(a):
Michał, Wrocław, 19.09.2019
6.0 /6

Kapadocja

Kapadocja , wspaniała i piękna . Brak możliwości lotu balonem na co narzekali inni turyści . Byłem na bardzo podobnej wycieczce , 5 lat temu , leciałem balonem nad Kapadocją i wiem , że naprawdę warto .
Dodał(a):
Grzegorz, Warszawa, 11.10.2019
6.0 /6

Kapadocja - wrzesień 2019

Co tu dużo pisać - Kapadocja jest tak pięknym miejscem - z chęcią był tam jeszcze wróciła. Kaniony, miasto podziemne - piękne, trzeba zobaczyć na żywo. Koniecznie polecam lot balonem!
Dodał(a):
Oliwia, Poznań, 29.09.2019
6.0 /6

Czysta magia

Magiczne widoki formacji skalnych aż po horyzont oraz dziesiątki balonów płynących po niebie o wschodzie słońca to obrazy, które zawsze będę miała przed oczami myśląc o Kapadocji.
Dodał(a):
ŻANETA ANNA, Lublin, 21.10.2019
6.0 /6

Kapadocja

Pięknie ukształtowany teren i te ślady cywilizacji w skałach robią ogromne wrażenie , jak i piękne freski w najstarszych klasztorach . To trzeba zobaczyć aby opisać .
Dodał(a):
Sławomir, Kraków, 03.11.2019
6.0 /6

Nieziemska Kapadocja

Polecam loty balonem nad Kapadocją. Można podziwiać jej uroki i przeżyć przygodę życia. Zachwycające są i formacje skalne i to co ludzie potrafia z nich uczynić.
Dodał(a):
Anna, Wrocław, 08.09.2019
6.0 /6

Kapadocja

można by powiedzieć, że zobaczyć Kapadocję i można umrzeć. Nie mam zamiaru umierać tylko jeszcze pojechać na inną wycieczkę po Turcji i odpocząć w innym miejscu
Dodał(a):
Robert, Wrocław, 05.10.2019
6.0 /6

Wycieczka Sułtańskie Rarytasy

Kapadocj to po prostu ósmy cud świata. Chyba nigdzie na świecie nie ma tak wspaniałych form skalnych, które tutaj wyrzeźbiła natura i dawne ludzkie plemiona.
Dodał(a):
Iwona Marzenna, Warszawa, 17.10.2019
6.0 /6

Prześliczne wschody słońca

Kapadocja przypomina marsjański krajobraz. Przepełniony ciekawą strukturą skał i pięknymi widokami wznoszących się kolorowych balonów.
Dodał(a):
Antoni, Zabrze, 17.10.2019
6.0 /6

Bajecznie

Kraina przepiękna, wręcz bajeczna. Lot balonem niezapomniany. Klimat zapiera dech w piersiach, nie żałujemy ani minuty spędzonej tam.
Dodał(a):
Patrycja, Chorzów, 23.09.2019
6.0 /6

Przepiękne widoki

Niesamowite formacje skalne, podziemne miasta i świątynie wykute w skale. Niezapomniane wrażenia i widoki z lotu balonem :) :) :)
Dodał(a):
Ryszard, Police, 29.09.2019
6.0 /6

Turcja smak orientu

Piekne miejsce Cudowne miejsce Piekne miejsce Cudowne miejsce Piekne miejsce Cudowne miejsce Piekne miejsce Cudowne miejsce
Dodał(a):
Kazimiera, Kielce, 27.10.2019
6.0 /6

Fantastyczne miejsce

W Kapadocji byłam pierwszy raz! Magiczne miejsce. Fantastyczne krajobrazy! Widok unoszących się balonów robi duże wrażenie.
Dodał(a):
Anna, Katowice, 14.10.2019
6.0/6 Ocena ogólna Kapadocji

Pogoda w Kapadocji

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci są do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon