Wczasy w Kapadocji - co musisz wiedzieć?

  • O Kapadocji
  • Opinie
  • Pogoda
  • image/svg+xml Zdjęcia
Flaga Kapadocji

Kapadocja

Stolica:
Turcja
Waluta:
TRY
Powierzchnia:
0 km2
Liczba ludności:
0

Zastanawiasz się, jak naprawdę wygląda krajobraz księżycowy? Inspiracją dla Twojej wyobraźni może stać się turecka Kapadocja. Niezwykła kraina, położona w środkowej części kraju dostarczy Ci pejzaży, jakich nigdy wcześniej nie widziałeś. Tufowe, miękkie skały, które łatwo wydrążyć stulecia temu stały się domami chrześcijan, uciekającymi z Cesarstwa Rzymskiego przed prześladowaniami. Niektóre z domów, które powstały przed wiekami są zamieszkałe po dziś dzień. Wycieczka objazdowa, której celem będzie Kapadocja będzie szansą na nocleg w jednym z nich. Ale nie tylko dla wyjątkowego noclegu warto się tu wybrać. Wędrówka formacjami skalnymi, które kształtami przypominają m.in. wielbłądy czy księżycowe kratery, lot balonem o wschodzie słońca, wizyta w tajemniczych podziemnych miastach… Kapadocja dostarczy Ci wrażeń na wiele dni. To jedna z wiele twarzy Turcji, które musisz poznać. Zarezerwuj niezapomnianą wyprawę, także na last minute!

Zobacz również oferty w innych regionach w Turcji: Marmaris Riwiera Egejska Riwiera Turecka oraz informacje o Turcji.

Opinie o Kapadocji

Kapadocji
6.0 /6

Niesamowite krajobrazy Kapadocji

Kapadocja to przede wszystkim niesamowite, księżycowe krajobrazy oraz podziemne miasta, domy i kościoły wykute w skałach. Jeżeli miałbym podać region Turcji, który należałoby zwiedzić w pierwszej kolejności, byłaby to właśnie Kapadocja. Myślę, że tego miejsca nie trzeba opisywać ani reklamować, ponieważ jest ono unikalne. Po prostu trzeba tam być.
Dodał(a):
MICHAŁ, 29.09.2019
6.0 /6

Cudna

Piękne krajobrazy, prawie księżycowe. Niesamowite wrażenie jak natura potrafi czynić cuda i zadziwić człowieka, który czuje się tam taki malutki wobec jej potęgi. Bardzo ekscytujące przeżycia, z dreszczykiem podczas zwiedzania podziemnego miasta. Wszystko warte obejrzenia i dotknięcia.
Dodał(a):
LIDIA, ŚWINOUJŚCIE, 24.10.2019
6.0 /6

Przepiekne widoki

Dzięki wspaniałemu przewodnikowi, Panu Wojtkowi, który uwrażliwił nas na uroki Kapadocji, mogliśmy podziwiać niezwykłość form skalnych tego niepowtarzalnego regionu i ćwiczyć wyobraźnię w określaniu kształtów poszczególnych skamielin.
Dodał(a):
Maria, Poznan, 14.10.2019
5.0 /6

Księżycowy krajobraz na wyciągnięcie ręki

Niesamowity region, który urzeka nie tylko swoimi widokami skalnych formacji, ale możliwościami zwiedzania-rajd samochodami, balony, piesze wędrówki, a nawet można podróżować na wielbłądzie. Każdy znajdzie coś dla siebie!
Dodał(a):
Michał, Wrocław, 19.09.2019
6.0 /6

Kapadocja

Kapadocja , wspaniała i piękna . Brak możliwości lotu balonem na co narzekali inni turyści . Byłem na bardzo podobnej wycieczce , 5 lat temu , leciałem balonem nad Kapadocją i wiem , że naprawdę warto .
Dodał(a):
Grzegorz, Warszawa, 11.10.2019
6.0 /6

Kapadocja - wrzesień 2019

Co tu dużo pisać - Kapadocja jest tak pięknym miejscem - z chęcią był tam jeszcze wróciła. Kaniony, miasto podziemne - piękne, trzeba zobaczyć na żywo. Koniecznie polecam lot balonem!
Dodał(a):
Oliwia, Poznań, 29.09.2019
6.0 /6

Czysta magia

Magiczne widoki formacji skalnych aż po horyzont oraz dziesiątki balonów płynących po niebie o wschodzie słońca to obrazy, które zawsze będę miała przed oczami myśląc o Kapadocji.
Dodał(a):
ŻANETA ANNA, Lublin, 21.10.2019
6.0 /6

Kapadocja

Pięknie ukształtowany teren i te ślady cywilizacji w skałach robią ogromne wrażenie , jak i piękne freski w najstarszych klasztorach . To trzeba zobaczyć aby opisać .
Dodał(a):
Sławomir, Kraków, 03.11.2019
6.0 /6

Nieziemska Kapadocja

Polecam loty balonem nad Kapadocją. Można podziwiać jej uroki i przeżyć przygodę życia. Zachwycające są i formacje skalne i to co ludzie potrafia z nich uczynić.
Dodał(a):
Anna, Wrocław, 08.09.2019
6.0 /6

Kapadocja

można by powiedzieć, że zobaczyć Kapadocję i można umrzeć. Nie mam zamiaru umierać tylko jeszcze pojechać na inną wycieczkę po Turcji i odpocząć w innym miejscu
Dodał(a):
Robert, Wrocław, 05.10.2019
6.0 /6

Wycieczka Sułtańskie Rarytasy

Kapadocj to po prostu ósmy cud świata. Chyba nigdzie na świecie nie ma tak wspaniałych form skalnych, które tutaj wyrzeźbiła natura i dawne ludzkie plemiona.
Dodał(a):
Iwona Marzenna, Warszawa, 17.10.2019
6.0 /6

Prześliczne wschody słońca

Kapadocja przypomina marsjański krajobraz. Przepełniony ciekawą strukturą skał i pięknymi widokami wznoszących się kolorowych balonów.
Dodał(a):
Antoni, Zabrze, 17.10.2019
6.0 /6

Bajecznie

Kraina przepiękna, wręcz bajeczna. Lot balonem niezapomniany. Klimat zapiera dech w piersiach, nie żałujemy ani minuty spędzonej tam.
Dodał(a):
Patrycja, Chorzów, 23.09.2019
6.0 /6

Przepiękne widoki

Niesamowite formacje skalne, podziemne miasta i świątynie wykute w skale. Niezapomniane wrażenia i widoki z lotu balonem :) :) :)
Dodał(a):
Ryszard, Police, 29.09.2019
6.0 /6

Turcja smak orientu

Piekne miejsce Cudowne miejsce Piekne miejsce Cudowne miejsce Piekne miejsce Cudowne miejsce Piekne miejsce Cudowne miejsce
Dodał(a):
Kazimiera, Kielce, 27.10.2019
6.0 /6

Fantastyczne miejsce

W Kapadocji byłam pierwszy raz! Magiczne miejsce. Fantastyczne krajobrazy! Widok unoszących się balonów robi duże wrażenie.
Dodał(a):
Anna, Katowice, 14.10.2019
6.0/6 Ocena ogólna Kapadocji

Pogoda w Kapadocji

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon