Stary Most w Mostarze

Stary Most i meczety w Mostarze

Mostar to miasto w południowej Bośni i Hercegowinie, które słynie ze swojego Starego Mostu. Kiedyś był pod wpływem tureckim i widać to po architekturze. W latach 90-tych XX wieku Mostar stał się centrum konfliktu etnicznego pomiędzy Serbami a Chorwatami. W trakcie wojny w Bośni i Hercegowinie Stary Most został zbombardowany i zniszczony. Odbudowano go dopiero w 2004 roku.

Mostar - atrakcje. Jak się przygotować?

Należy zaopatrzyć się w wygodne buty, które będą odpowiednie do chodzenia po mieście i okolicznych terenach. Ponadto należy pamiętać o odpowiednim ubraniu, które będzie chronić przed słońcem i upałem. Warto także zabrać ze sobą coś do picia, aby nie odczuwać skutków odwodnienia. Wycieczka po Mostarze i zwiedzanie Starego Mostu zajmuje około 2 godzin. Do Bośni i Hercegowiny można dostać się samolotem, pociągiem lub autobusem. Samoloty latają z wielu miast w Europie podobnie, jak pociągi i autobusy.

Mostar - co zobaczyć?

Stary Most to jeden z najbardziej znanych mostów w Europie. Jest on wykonany z kamienia i łączy ze sobą dwie strony miasta - dwa brzegi rzeki Neretvy. Został wybudowany w XVI wieku i jest jednym z najmocnniej rozpoznawalnych symboli miasta Mostar.

mapka

Pokaż na mapie