Atrakcje na świecie

Top 5 atrakcji na Teneryfie

Teneryfa to największa spośród Wysp Kanaryjskich, która niezależnie od pory roku przyciąga turystów spragnionych słońca, wypoczynku i przygody. Wakacje na Teneryfie to niepowtarzalna okazja, by cieszyć się zapierającą dech w piersiach scenerią i relaksować się na jednej z pięknych plaż. Jednakże Teneryfa ma do zaoferowania znacznie więcej niż swoje luksusowe nadmorskie kurorty. Sprawdź, jakie atrakcje tam na Ciebie czekają, by zaplanować wakacje marzeń.

Klify Los Gigantes na Teneryfie

Los Gigantes to nadmorskie miasteczko położone w zachodniej części wyspy. Kurort słynie z olbrzymich klifów, które osiągają wysokość od 300 do 600 metrów. Niesamowite, dzikie piękno tego miejsca zachwyci każdego, nawet najbardziej wymagającego podróżnika. W miasteczku warto też skorzystać z innych atrakcji - odwiedzić uroczy port i wybrać się w krótki rejs, by podziwiać majestatyczne klify od strony morza. Przy odrobinie szczęścia podczas rejsu możesz spotkać żyjące w okolicy delfiny i wieloryby. Możesz też spędzić dzień na niewielkiej plaży Los Guios z czarnym, wulkanicznym piaskiem i przejść nadmorską promenadą do miasteczka Puerto Santiago.

Muzeum przyrody i człowieka w Santa Cruz

W znajdującym się w Santa Cruz de Tenerife Muzeum przyrody i człowieka można podziwiać bogatą kolekcję ważnych artefaktów związanych z historią Wysp Kanaryjskich. W zbiorach muzeum znajdują się między innymi narzędzia i rzeźby, a także dobrze zachowane mumie z epoki Guanczów. Wizyta w muzeum pozwala odkryć bogactwo przyrodnicze archipelagu oraz fascynującą kulturę rdzennej ludności, która zamieszkiwała te tereny na długo przed przybyciem Hiszpanów. Będąc w Santa Cruz warto również odwiedzić Kanaryjskie Muzeum Wojskowe, gdzie wśród eksponatów znajdują się różne rodzaje broni, mundury i rzeczy osobiste wykorzystywane od czasów Guanczów. 

Wąwóz Masca

Wąwóz Masca, słynący między innymi z unikalnej fauny i flory, jest jednym z najbardziej popularnych szlaków trekkingowych na Teneryfie i ogromną atrakcją wyspy. Początek szlaku znajduje się w położonej na wysokości 600 m n.p.m. wiosce Masca. Kilkukilometrowa trasa prowadzi do zacisznej plaży ukrytej wśród klifów Los Gigantes. W samej wiosce uwagę zwracają nieliczne zachowane zabudowania, będące ciekawym przykładem architektury kanaryjskiej.

Park Narodowy Teide

W centralnej części wyspy znajduje się Pico del Teide, aktywny stratowulkan, który jest najwyższym szczytem Hiszpanii, a zarazem najwyższym wulkanem na jakiejkolwiek wyspie Oceanu Atlantyckiego. Wulkan wraz z otoczeniem jest od 1954 r. obszarem chronionym w ramach wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO Parku Narodowego Teide. W granicach parku znajduje się także Pico Viejo, drugi co do wielkości wulkan Wysp Kanaryjskich. Park Narodowy Teide jest jednym z najstarszych parków narodowych w Hiszpanii. W jego wschodniej części znajduje się Obserwatorium Astronomiczne, które zdecydowanie warto odwiedzić, ponieważ archipelag Wysp Kanaryjskich jest, obok Chile i Hawajów, najlepszym miejscem na Ziemi do obserwacji nieba.

Piramidy w Güímarze

Na wschodnim wybrzeżu wyspy, w wiosce Güímar znajduje się sześć piramid schodkowych o prostokątnej podstawie. Piramidy w Güímarze, ze względu na swój tajemniczy urok i historyczną niejednoznaczność, stały się popularnym miejscem turystycznym. Początkowo uważano, że są to przypadkowe skupiska kamieni, ułożone przed wiekami przez lokalnych rolników, którzy znajdywali je podczas orki. Jednakże badania prowadzone pod koniec XX w. wykazały, że piramidy zostały zbudowane w sposób celowy, choć nie wiadomo dokładnie, kiedy i przez kogo. Konstrukcje zostały wzniesione ze skał wulkanicznych, bez użycia zaprawy prawdopodobnie w wieku XIX.

Zdjęcie samolotu
Data Publikacji: 18.04.2019

Polecane wycieczki

zdjęcie-oferty
4.6/6  101 ocen
[object Object]
Wypoczynek • Hiszpania: Teneryfa
zdjęcie-oferty
5.4/6  39 ocen
[object Object]
zdjęcie-oferty
5.2/6  28 ocen
[object Object]
zdjęcie-oferty
5.4/6  11 ocen
[object Object]
zdjęcie-oferty
5.0/6  344 oceny
[object Object]
Wypoczynek • Hiszpania: Teneryfa
zdjęcie-oferty
5.7/6  8 ocen
[object Object]
Wypoczynek • Hiszpania: Teneryfa
zdjęcie-oferty
5.0/6  21 ocen
[object Object]
Wypoczynek • Hiszpania: Teneryfa
zdjęcie-oferty
5.3/6  40 ocen
[object Object]
zdjęcie-oferty
5.0/6  2 oceny
[object Object]
Wypoczynek • Hiszpania: Teneryfa
zdjęcie-oferty
5.0/6  1 ocena
[object Object]
Wypoczynek • Hiszpania: Teneryfa
[object Object]

Podobne artykuły

krajobraz-kierunku
Atrakcje Władysławowa i okolic, które warto zobaczyć Władysławowo to jedna z najchętniej odwiedzanych miejscowości wypoczynkowych polskiego wybrzeża. Miasto słynie ze swoich plaż, które latem każdego roku przyciągają tu rzesze spragnionych słońca turystów. Jeśli dodać do tego liczne atrakcje, z których gro przeznaczona jest dla najmłodszych, oraz dogodne położenie: blisko stąd na Hel i do Trójmiasta - i ciekawą, wartą odwiedzenia okolicę, to mamy wymarzone miejsce na rodzinne wakacje nad Bałtykiem! Sprawdźmy jakie atrakcje turystyczne skrywa Władysławowo i co szczególnie warto zobaczyć w jego okolicach.
krajobraz-kierunku
Przewodnik po Lesbos. Atrakcje i najciekawsze miejsca greckiej wyspy Lesbos to wyspa poetki Safony. Chociaż administracyjnie należy do Grecji, praktycznie na każdym kroku spotykamy tu ślady historii tureckiej. To również wyspa wulkaniczna, gdzie możemy podziwiać drugi na świecie skamieniały las (wpisany na listę UNESCO!) zaraz po skamieniałym lesie w Arizonie. Gdy zaczniemy przeglądać internet w poszukiwaniu największych atrakcji na Lesbos, przede wszystkim ukaże nam się miejscowość Sigri - znajduje się tu Muzeum Skamieniałego Lasu, oraz miejscowość Molivos, która jest jednym z najbardziej bajkowych miejsc w całej Grecji. Molivos kojarzona jest z zabytkową twierdzą, na którą koniecznie musisz się wspiąć, żeby móc podziwiać niezwykłą panoramę północnej strony wyspy Lesbos! Molivos to również malownicze tawerny i ouzeria, gdzie możesz sączyć lokalne drinki mając wrażenie bycia zawieszonym na wysokich skałach. Spójrz w dół, a zobaczysz niespokojną taflę Morza Egejskiego. Jednak najważniejszą miejscowością na wyspie Lesbos jest oczywiście stolica, czyli miasteczko Mitilini. Od wieków były to wrota między wschodem a zachodem, przypominające wręcz do złudzenia magiczną szafę z Kronik Narni, dzięki czemu stolica wyspy ma niesamowicie bogatą historię. Wiesz że nazwa Mitilini to nazwa nie tylko stolicy, ale też druga nazwa wyspy Lesbos? Tak nazywają ją Grecy, a ma to związek z fascynującą mitologią wyspy. Dziś jednak chcielibyśmy zaznajomić Cię z nieznanymi zakątkami wyspy Lesbos, również takimi, o których informacji nie znajdziesz w przewodnikach lub internecie. Na pytanie, co zobaczyć podczas wakacji na Lesbos, odpowiadamy: zobacz to, czego nie widzieli inni!
krajobraz-kierunku
11 największych atrakcji Gran Canarii. Co warto zobaczyć? Gran Canaria jest pełna atrakcji, dzięki którym nie da się nudzić nawet przez chwilę podczas pobytu na wyspie. Wprost zachwyca nietypową roślinnością, zapiera dech w piersiach na krętych i górzystych trasach, napełnia spokojem i z pewnością nie warto kojarzyć jej wyłącznie z opalaniem i błogim nicnierobieniem. Ten artykuł pomoże Ci poznać wyspę poprzez jej najciekawsze i najpiękniejsze miejsca. Wyrusz z nami w podróż po Gran Canarii szlakiem nieturystycznym, nieoczywistym i pełnym wzniesień. Przedstawiamy jedenaście przystanków, które w trakcie Twojej wyprawy pozwolą Ci uchwycić charakter wyspy w jej wielobarwnej naturze. Gotowi na wakacje na Gran Canarii? W takim razie zaczynamy wspólne zwiedzanie i odkrywanie najpiękniejszych miejsc, które szczególnie warto zobaczyć!
krajobraz-kierunku
11 zabytków i atrakcji Mexico City - co warto zobaczyć w stolicy Meksyku Miasto Meksyk to jedna z największych metropolii świata. Pełna kontrastów stolica jednocześnie przytłacza i fascynuje. Prekolumbijskie ruiny stykają się tu z nowoczesną zabudową, chrześcijańskie sanktuaria współistnieją z azteckimi świątyniami a z zakorkowanymi alejami sąsiaduje największy park świata. Mexico City to miasto jedyne w swoim rodzaju, które trzeba odwiedzić choć raz w życiu. Co warto zobaczyć w stolicy Meksyku i jakie atrakcje oraz zabytki są szczególnie warte polecenia? Zabieramy Was na wycieczkę po Mexico City! A jeśli chcecie zobaczyć te atrakcje na własne oczy i poczuć niesamowity klimat kraju, koniecznie postawcie na wczasy w Meksyku – gwarantujemy, że ten wyjazd zostanie w Waszej pamięci na bardzo długo.