ikona-burger
napis-rainbow
ikona-telefon

Wróć

Atrakcje na świecie

Top 5 atrakcji na Teneryfie

Teneryfa to największa spośród Wysp Kanaryjskich, która niezależnie od pory roku przyciąga turystów spragnionych słońca, wypoczynku i przygody. Wakacje na Teneryfie to niepowtarzalna okazja, by cieszyć się zapierającą dech w piersiach scenerią i relaksować się na jednej z pięknych plaż. Jednakże Teneryfa ma do zaoferowania znacznie więcej niż swoje luksusowe nadmorskie kurorty. Sprawdź, jakie atrakcje tam na Ciebie czekają, by zaplanować wakacje marzeń.

Klify Los Gigantes na Teneryfie

Los Gigantes to nadmorskie miasteczko położone w zachodniej części wyspy. Kurort słynie z olbrzymich klifów, które osiągają wysokość od 300 do 600 metrów. Niesamowite, dzikie piękno tego miejsca zachwyci każdego, nawet najbardziej wymagającego podróżnika. W miasteczku warto też skorzystać z innych atrakcji - odwiedzić uroczy port i wybrać się w krótki rejs, by podziwiać majestatyczne klify od strony morza. Przy odrobinie szczęścia podczas rejsu możesz spotkać żyjące w okolicy delfiny i wieloryby. Możesz też spędzić dzień na niewielkiej plaży Los Guios z czarnym, wulkanicznym piaskiem i przejść nadmorską promenadą do miasteczka Puerto Santiago.

Muzeum przyrody i człowieka w Santa Cruz

W znajdującym się w Santa Cruz de Tenerife Muzeum przyrody i człowieka można podziwiać bogatą kolekcję ważnych artefaktów związanych z historią Wysp Kanaryjskich. W zbiorach muzeum znajdują się między innymi narzędzia i rzeźby, a także dobrze zachowane mumie z epoki Guanczów. Wizyta w muzeum pozwala odkryć bogactwo przyrodnicze archipelagu oraz fascynującą kulturę rdzennej ludności, która zamieszkiwała te tereny na długo przed przybyciem Hiszpanów. Będąc w Santa Cruz warto również odwiedzić Kanaryjskie Muzeum Wojskowe, gdzie wśród eksponatów znajdują się różne rodzaje broni, mundury i rzeczy osobiste wykorzystywane od czasów Guanczów. 

Wąwóz Masca

Wąwóz Masca, słynący między innymi z unikalnej fauny i flory, jest jednym z najbardziej popularnych szlaków trekkingowych na Teneryfie i ogromną atrakcją wyspy. Początek szlaku znajduje się w położonej na wysokości 600 m n.p.m. wiosce Masca. Kilkukilometrowa trasa prowadzi do zacisznej plaży ukrytej wśród klifów Los Gigantes. W samej wiosce uwagę zwracają nieliczne zachowane zabudowania, będące ciekawym przykładem architektury kanaryjskiej.

Park Narodowy Teide

W centralnej części wyspy znajduje się Pico del Teide, aktywny stratowulkan, który jest najwyższym szczytem Hiszpanii, a zarazem najwyższym wulkanem na jakiejkolwiek wyspie Oceanu Atlantyckiego. Wulkan wraz z otoczeniem jest od 1954 r. obszarem chronionym w ramach wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO Parku Narodowego Teide. W granicach parku znajduje się także Pico Viejo, drugi co do wielkości wulkan Wysp Kanaryjskich. Park Narodowy Teide jest jednym z najstarszych parków narodowych w Hiszpanii. W jego wschodniej części znajduje się Obserwatorium Astronomiczne, które zdecydowanie warto odwiedzić, ponieważ archipelag Wysp Kanaryjskich jest, obok Chile i Hawajów, najlepszym miejscem na Ziemi do obserwacji nieba.

Piramidy w Güímarze

Na wschodnim wybrzeżu wyspy, w wiosce Güímar znajduje się sześć piramid schodkowych o prostokątnej podstawie. Piramidy w Güímarze, ze względu na swój tajemniczy urok i historyczną niejednoznaczność, stały się popularnym miejscem turystycznym. Początkowo uważano, że są to przypadkowe skupiska kamieni, ułożone przed wiekami przez lokalnych rolników, którzy znajdywali je podczas orki. Jednakże badania prowadzone pod koniec XX w. wykazały, że piramidy zostały zbudowane w sposób celowy, choć nie wiadomo dokładnie, kiedy i przez kogo. Konstrukcje zostały wzniesione ze skał wulkanicznych, bez użycia zaprawy prawdopodobnie w wieku XIX.

Zdjęcie samolotu
Data Publikacji: 18.04.2019

Polecane wycieczki

zdjęcie-oferty
Last Minute!
4.9/6  81 ocen
Wypoczynek • Hiszpania: Teneryfa
zdjęcie-oferty
Bestseller
5.0/6  370 ocen
Wypoczynek • Hiszpania: Teneryfa
zdjęcie-oferty
Przedsprzedaż LATO 2023
4.3/6  9 ocen
Wypoczynek • Hiszpania: Teneryfa
zdjęcie-oferty
Last Minute!
5.4/6  12 ocen
Wypoczynek • Hiszpania: Teneryfa
zdjęcie-oferty
Przedsprzedaż LATO 2023
Wypoczynek • Hiszpania: Teneryfa
zdjęcie-oferty
Last Minute!
5.3/6  48 ocen
Wypoczynek • Hiszpania: Teneryfa
zdjęcie-oferty
Last Minute!
5.2/6  32 oceny
Wypoczynek • Hiszpania: Teneryfa
zdjęcie-oferty
4.5/6  1 ocena
Wypoczynek • Hiszpania: Teneryfa
zdjęcie-oferty
Last Minute!
5.6/6  9 ocen
Wypoczynek • Hiszpania: Teneryfa
zdjęcie-oferty
Last Minute!
4.6/6  105 ocen
Wypoczynek • Hiszpania: Teneryfa

Podobne artykuły

krajobraz-kierunku

Toledo i jego największe atrakcje

Toledo uznawane jest za jedno z najpiękniejszych i najbardziej imponujących miast Hiszpanii. Znajduje się około 70 km od Madrytu w regionie Castilla-La Mancha. To dawna stolica państwa. Od 1986 roku miasto wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Spacerując wśród jego wąskich, brukowanych uliczek i podziwiając niesamowite zabytki, można się przenieść w czasie o kilka stuleci. Toledo to miasto z duszą, gdzie nie brakuje atrakcji. Ogromne wrażenie robi przede wszystkim jego średniowieczna zabudowa i mury, a Stare Miasto fascynuje i zachwyca magią. Sprawdź, co warto zwiedzić w hiszpańskim Toledo!
krajobraz-kierunku

Lefkada - plaże, atrakcje turystyczne i zabytki greckiej wyspy

Lefkada to bajkowe, rozległe, niemalże karaibskie plaże oraz malownicze zabudowania przypominające kolonialne miasta Ameryki Południowej. Jest jedną z siedmiu Wysp Jońskich leżących po zachodniej stronie Grecji kontynentalnej. Zachwyca szerokimi lazurowymi wybrzeżami, dobrze rozwiniętą infrastrukturą oferującą rozmaite sporty wodne, bardzo ciekawymi dla miłośników przyrody szlakami trekkingowymi, gościnnością czy niepowtarzalną architekturą tradycyjnych wiosek. Poznaj szeroką gamę atrakcji turystycznych Lefkady, aby zaplanować swoje niezapomniane wakacje na najpiękniejszej wyspie Morza Jońskiego!
krajobraz-kierunku

7 atrakcji w Nikozji na Cyprze, które warto zobaczyć

Słysząc o stolicy przedzielonej murem, od razu na myśl przychodzi Berlin sprzed kilkudziesięciu lat. Jednak współcześnie nadal istnieje jeszcze jedno takie miasto i jest nim Nikozja na Cyprze. Nieprzerwanie od 1974 roku przez jej środek przebiega tzw. Zielona Linia, która dzieli stolicę wyspy na dwie połowy - południową cypryjską oraz północną turecką. Nie jest to jednak powód do tego, aby zrezygnować ze zwiedzania wszystkich atrakcji w Nikozji. Sprawdź, co cię czeka podczas wakacji na Cyprze!
krajobraz-kierunku

Cyklady - 6 najpopularniejszych wysp

Ulubiony kierunek letnich wakacji – Grecja, a na mapie Grecji jeden z najciekawszych regionów, czyli archipelag 220 wysp, Cyklady. Dużo je łączy, a jeszcze więcej różni – każda z nich jest wyjątkowa na swój sposób i lepiej o wszystkim dowiedzieć się przed zrobieniem rezerwacji. Wiele zależy od upodobań, ale każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Sprawdź, czy greckie Cyklady to kierunek dla Ciebie i sprawdź, która wyspa pasuje do Twoich potrzeb.