< WSTECZ
R.pl > Blog > Atrakcje na świecie > Top 5 atrakcji na Teneryfie

Top 5 atrakcji na Teneryfie

Skrócony opis

Teneryfa to największa spośród Wysp Kanaryjskich, która niezależnie od pory roku przyciąga turystów spragnionych słońca, wypoczynku i przygody. Wakacje na Teneryfie to niepowtarzalna okazja, by cieszyć się zapierającą dech w piersiach scenerią i relaksować się na jednej z pięknych plaż. Jednakże Teneryfa ma do zaoferowania znacznie więcej niż swoje luksusowe nadmorskie kurorty. Sprawdź, jakie atrakcje tam na Ciebie czekają, by zaplanować wakacje marzeń.

Sekcja 1

Klify Los Gigantes na Teneryfie

Los Gigantes to nadmorskie miasteczko położone w zachodniej części wyspy. Kurort słynie z olbrzymich klifów, które osiągają wysokość od 300 do 600 metrów. Niesamowite, dzikie piękno tego miejsca zachwyci każdego, nawet najbardziej wymagającego podróżnika. W miasteczku warto też skorzystać z innych atrakcji - odwiedzić uroczy port i wybrać się w krótki rejs, by podziwiać majestatyczne klify od strony morza. Przy odrobinie szczęścia podczas rejsu możesz spotkać żyjące w okolicy delfiny i wieloryby. Możesz też spędzić dzień na niewielkiej plaży Los Guios z czarnym, wulkanicznym piaskiem i przejść nadmorską promenadą do miasteczka Puerto Santiago.

Muzeum przyrody i człowieka w Santa Cruz

W znajdującym się w Santa Cruz de Tenerife Muzeum przyrody i człowieka można podziwiać bogatą kolekcję ważnych artefaktów związanych z historią Wysp Kanaryjskich. W zbiorach muzeum znajdują się między innymi narzędzia i rzeźby, a także dobrze zachowane mumie z epoki Guanczów. Wizyta w muzeum pozwala odkryć bogactwo przyrodnicze archipelagu oraz fascynującą kulturę rdzennej ludności, która zamieszkiwała te tereny na długo przed przybyciem Hiszpanów. Będąc w Santa Cruz warto również odwiedzić Kanaryjskie Muzeum Wojskowe, gdzie wśród eksponatów znajdują się różne rodzaje broni, mundury i rzeczy osobiste wykorzystywane od czasów Guanczów. 

Wąwóz Masca

Wąwóz Masca, słynący między innymi z unikalnej fauny i flory, jest jednym z najbardziej popularnych szlaków trekkingowych na Teneryfie i ogromną atrakcją wyspy. Początek szlaku znajduje się w położonej na wysokości 600 m n.p.m. wiosce Masca. Kilkukilometrowa trasa prowadzi do zacisznej plaży ukrytej wśród klifów Los Gigantes. W samej wiosce uwagę zwracają nieliczne zachowane zabudowania, będące ciekawym przykładem architektury kanaryjskiej.

Park Narodowy Teide

W centralnej części wyspy znajduje się Pico del Teide, aktywny stratowulkan, który jest najwyższym szczytem Hiszpanii, a zarazem najwyższym wulkanem na jakiejkolwiek wyspie Oceanu Atlantyckiego. Wulkan wraz z otoczeniem jest od 1954 r. obszarem chronionym w ramach wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO Parku Narodowego Teide. W granicach parku znajduje się także Pico Viejo, drugi co do wielkości wulkan Wysp Kanaryjskich. Park Narodowy Teide jest jednym z najstarszych parków narodowych w Hiszpanii. W jego wschodniej części znajduje się Obserwatorium Astronomiczne, które zdecydowanie warto odwiedzić, ponieważ archipelag Wysp Kanaryjskich jest, obok Chile i Hawajów, najlepszym miejscem na Ziemi do obserwacji nieba.

Piramidy w Güímarze

Na wschodnim wybrzeżu wyspy, w wiosce Güímar znajduje się sześć piramid schodkowych o prostokątnej podstawie. Piramidy w Güímarze, ze względu na swój tajemniczy urok i historyczną niejednoznaczność, stały się popularnym miejscem turystycznym. Początkowo uważano, że są to przypadkowe skupiska kamieni, ułożone przed wiekami przez lokalnych rolników, którzy znajdywali je podczas orki. Jednakże badania prowadzone pod koniec XX w. wykazały, że piramidy zostały zbudowane w sposób celowy, choć nie wiadomo dokładnie, kiedy i przez kogo. Konstrukcje zostały wzniesione ze skał wulkanicznych, bez użycia zaprawy prawdopodobnie w wieku XIX.

Ocena artykułu

Średnia ocena tego artykułu: 3.90/5
Dziękujemy za wystawienie opinii!

Komentarze

Brak komentarzy.

Polecane wycieczki

Zobacz inne wpisy