< WSTECZ
R.pl > Blog > Atrakcje na świecie > Top 5 atrakcji na Teneryfie

Top 5 atrakcji na Teneryfie

Skrócony opis

Teneryfa to największa spośród Wysp Kanaryjskich, która niezależnie od pory roku przyciąga turystów spragnionych słońca, wypoczynku i przygody. Wakacje na Teneryfie to niepowtarzalna okazja, by cieszyć się zapierającą dech w piersiach scenerią i relaksować się na jednej z pięknych plaż. Jednakże Teneryfa ma do zaoferowania znacznie więcej niż swoje luksusowe nadmorskie kurorty. Sprawdź, jakie atrakcje tam na Ciebie czekają, by zaplanować wakacje marzeń.

Sekcja 1

Klify Los Gigantes


Los Gigantes to nadmorskie miasteczko położone w zachodniej części wyspy. Kurort słynie z olbrzymich klifów, które osiągają wysokość od 300 do 600 metrów. Niesamowite, dzikie piękno tego miejsca zachwyci każdego, nawet najbardziej wymagającego podróżnika. W miasteczku warto też odwiedzić uroczy port i wybrać się w krótki rejs, by podziwiać majestatyczne klify od strony morza. Przy odrobinie szczęścia podczas rejsu możesz spotkać żyjące w okolicy delfiny i wieloryby. Możesz też spędzić dzień na niewielkiej plaży Los Guios z czarnym, wulkanicznym piaskiem i przejść nadmorską promenadą do miasteczka Puerto Santiago.Muzeum przyrody i człowieka


W znajdującym się w Santa Cruz de Tenerife Muzeum przyrody i człowieka można podziwiać bogatą kolekcję ważnych artefaktów związanych z historią Wysp Kanaryjskich. W zbiorach muzeum znajdują się między innymi narzędzia i rzeźby, a także dobrze zachowane mumie z epoki Guanczów. Wizyta w muzeum pozwala odkryć bogactwo przyrodnicze archipelagu oraz fascynującą kulturę rdzennej ludności, która zamieszkiwała te tereny na długo przed przybyciem Hiszpanów.

Wąwóz Masca


Wąwóz Masca, słynący między innymi z unikalnej fauny i flory, jest jednym z najbardziej popularnych szlaków trekkingowych na Teneryfie. Początek szlaku znajduje się w położonej na wysokości 600 m n.p.m. wiosce Masca. Kilkukilometrowa trasa prowadzi do zacisznej plaży ukrytej wśród klifów Los Gigantes. W samej wiosce uwagę zwracają nieliczne zachowane zabudowania, będące ciekawym przykładem architektury kanaryjskiej.Park Narodowy Teide


W centralnej części wyspy znajduje się Pico del Teide, aktywny stratowulkan, który jest najwyższym szczytem Hiszpanii, a zarazem najwyższym wulkanem na jakiejkolwiek wyspie Oceanu Atlantyckiego. Wulkan wraz z otoczeniem jest od 1954 r. obszarem chronionym w ramach wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO Parku Narodowego Teide. W granicach parku znajduje się także Pico Viejo, drugi co do wielkości wulkan Wysp Kanaryjskich. Park Narodowy Teide jest jednym z najstarszych parków narodowych w Hiszpanii. W jego wschodniej części znajduje się Obserwatorium Astronomiczne, które zdecydowanie warto odwiedzić, ponieważ archipelag Wysp Kanaryjskich jest, obok Chile i Hawajów, najlepszym miejscem na Ziemi do obserwacji nieba.Piramidy w Güímarze


Na wschodnim wybrzeżu wyspy, w wiosce Güímar znajduje się sześć piramid schodkowych o prostokątnej podstawie. Piramidy w Güímarze, ze względu na swój tajemniczy urok i historyczną niejednoznaczność, stały się popularnym miejscem turystycznym. Początkowo uważano, że są to przypadkowe skupiska kamieni, ułożone przed wiekami przez lokalnych rolników, którzy znajdywali je podczas orki. Jednakże badania prowadzone pod koniec XX w. wykazały, że piramidy zostały zbudowane w sposób celowy, choć nie wiadomo dokładnie, kiedy i przez kogo. Konstrukcje zostały wzniesione ze skał wulkanicznych, bez użycia zaprawy prawdopodobnie w wieku XIX.

Ocena artykułu

Średnia ocena tego artykułu: 4.00/5
Dziękujemy za wystawienie opinii!

Komentarze

Brak komentarzy.

Polecane wycieczki

Zobacz inne wpisy

10 najważniejszych atrakcji turystycznych Grecji

Wybierając się do Grecji, turyści często mają problem z wyborem miejsc wartych zobaczenia. Nic dziwnego - jest to piękny kraj śródziemnomorski, który przyciąga urlopowiczów swoim pięknem, bogatą historią i mnóstwem ciekawych lokalizacji. Przygotowaliśmy krótki opis 10 najważniejszych atrakcji tego kraju, które są obowiązkowym must-see.

Sakkara – fascynująca nekropolia faraonów

Egipt to dla wielu jedno z największych podróżniczych marzeń. Wszyscy od dziecka słuchaliśmy i czytaliśmy przecież o starożytnym państwie faraonów i o monumentalnych piramidach, które służyły im jako grobowce..

Wakacje z dziećmi – jakie atrakcje czekają na nas w Chorwacji?

Planując wakacje z dzieckiem, najczęściej szukamy miejsc, do których dotrzemy szybko i sprawnie, a następnie będziemy mogli cieszyć się piękną pogodą, piaszczystymi plażami i wspaniałą kuchnią. Chorwacja spełnia wszystkie te wymagania. Maluchy mogą liczyć na troskę i gościnność mieszkańców, a starsze dzieci będą zachwycone na wieść o tym, że podczas wakacji zobaczą Królewską Przystań! Jak przygotować się do wyjazdu, by zagwarantować sobie niezapomnianą podróż? Oto kilka wskazówek:

Najważniejsze atrakcje i zabytki wietnamskiej stolicy Hanoi

Hanoi to drugie co do wielkości miasto, a zarazem stolica Wietnamu. Metropolia poważnie ucierpiała w czasie wojny, dlatego dość duża część miasta składa się z socrealistycznej zabudowy. Na szczęście wiele historycznym zabytków również przetrwało i dziś są wielką atrakcja turystyczną. Ale architektura to nie wszystko co warto zobaczyć w Hanoi. Prezentujemy najważniejsze miejsca, które planując podróż, warto uwzględnić na swojej liście: