Opinie o Gruzja, Armenia - Ormiański Świat

5.2/6
(314 opublikowanych opinii)
Powyższa ocena stanowi średnią arytmetyczną ocen z opublikowanych opinii.
Zobacz szczegóły

Oceny szczegółowe

Intensywność programu
5.0
Pilot
5.4
Program wycieczki
5.2
Transport
5.1
Wyżywienie
4.7
Zakwaterowanie
5.0
Zweryfikowane treści - Opinie pochodzą od Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.
pani z lornetka
Dowiedz się, co sądzą inni
Nowość AI

Zastanawiasz się, czy ta wycieczka to dobry wybór? Wpisz pytanie, a dostaniesz podsumowanie wszystkich opinii naszych gości.

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    148

    Zakaukaska przygoda

    Grzegorz 22.11.2015 | Tagi: 46-55 lat, samemu

    Po wykupieniu wycieczki myślałem że popełniłem błąd i nic atrakcyjnego mnie tam nie spotka. Jednakże po powrocie do domu, odpoczynku i ochłonięciu z wrażeń stwierdziłem że był to owocnie i miło spędzony czas. Przyznam że program i pobyt tam zachęcał mnie do aktywności w poznawaniu tych dwóch pięknych krajów. Dzięki pobytowi w Gruzji i Armenii można stwierdzić że mimo sporej odległości niewiele nasze narody dzieli, szczególnie przyjazne nastawienie Gruzinów do Polaków sprawia że czułem się jak u przyjaciół na których można liczyć. Oba kraje są bardzo bezpieczne. Spacery samotnie po stolicach Tbilisi i Erywaniu mile wskazane można wiele zobaczyć czego nie obejmuje program. Wycieczka o bardzo intensywnym programie. Spacery piesze po miastach dają okazję do zdjęć i zdobycia wiedzy na temat obiektów. Przejazd ulicami obu stolic prowadzi taką trasą że można zobaczyć zza okien inne obiekty, które można zobaczyć z zewnątrz korzystając z czasu wolnego. Przy wyborze wycieczki warto nastawić się na to że będzie zwiedzanie dużej ilości kościołów i świątyń wczesnochrześcijańskich. Jest to specyfiką tego regionu ponieważ charakteryzuje to chrześcijańską tożsamość obu państw. Poza tym możemy w tym znaleźć odpowiedź na pytanie dlaczego chrześcijaństwo przetrwało w takim morzu i nawale islamu i oparło się islamizacji mimo przewagi religii Allaha. Jednakże wszystkie obiekty na trasie zwiedzania są pięknie położone i architektura pięknie komponuje się z naturą Zakaukazia. Wycieczkę warto wykupić na koniec sierpnia i wrzesień, wtedy kończy się sezon i w kurortach jest mało turystów, szczególnie dotyczy to Batumi. Mieszkańcy są biedni i imają się różnych zajęć w tym handlem wyrobami domowymi charakteryzującymi ich region. Warto zapoznać się z ich ofertą, bo turyści z Polski sporo kupują. Warta polecenia jest woda Borjomi, chłodzi, nawadnia organizm, poza tym daje dobre samopoczucie. Uwaga, warto na miejscu zaopatrzyć się w leki przeciwbiegunkowe, możliwość wirusa, a szkoda tracić czas na chorobę.

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    0

    Gruzja i Armenia

    Małgorzata Maria, Dąbrówka 13.05.2026 | Termin pobytu: maj 2026 | Tagi: 56-65 lat, w parze

    Wycieczka inna niż dotychczas, przewodnik z wiedzą historyczną i współczesną, zderzenie dwóch światów Europa kontra Azja, piękne krajobrazy, góry i niesamowita atmosfera. Synagogi z początku chrześcijaństwa, prostota i zarazem budząca powagę i ogromny szacunek, oczywiście jedzenie też warte spróbowania, polecam bardzo gorąco.

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    1

    Cudowny Kaukaz

    Daniel, Warszawa 25.09.2025 | Termin pobytu: wrzesień 2025 | Tagi: 36-45 lat, w parze

    Wspaniała wycieczka do cudownego miejsca. Ciekawy program, dobrej hotele podczas części objazdowej. Różnorodność krajobrazów i możliwość niesamowitego spotkania z Historią. W programie nie zmieścił się Wielki Kaukaz, ale jeśli ktoś z Państwa zostanie na wypoczynek - serdecznie polecam Swanetie. To uzupełnienie tego 7 dniowego objazdu. Polska przewodniczka - OK. Jeździł z nami Alex, ale nie wiem właściwie dlaczego. Podobnie z przewodniczką która dołączyła w Armenii - była przesympatyczna, ale na moje pytania zamiast niej odpowiadała polska przewodniczka. Zupełnie nie rozumiem ceny "pakietu" - 180 Euro od osoby. W Gruzji i Armenii wstępy były tanie, albo wręcz nie były płatne. Czekam na rozliczenie z biura, bo mam wrażenie, że ta opłata była rażąco zawyżona. Podobnie jak koszt wycieczki fakultatywnej :symfonia kamieni - płatne 20 Euro. Wycieczka na 1,5h. Jechali z nami przewodnicy, którzy byli z naszą grupą. Wstęp do kanionu kosztował 3 złote, meleksik 5. Nie wiem ile mógł kosztować transport 1,5km w dwie strony, ale przy cenach Armeńskich, to również było kilka złotych (zwłaszcza, że podróżowaliśmy po 4 osoby). Myślę, że 4 krotne przebicie na wycieczce w trakcie wycieczki - to nadużycie. I nie chodzi tu o 60 zł :) tylko o fakt.

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    8

    Objazdówka Gruzja, Armenia

    Zdzislaw, Tychy 01.06.2024 | Termin pobytu: maj 2024 | Tagi: powyżej 65 lat, w parze

    Wyjazd w maju był dla mnie optymalny : słoneczna pogoda lecz nie gorąco. Gruzja i Armenia to piękna przyroda. Atrakcyjność wycieczki zdecydowanie podniósł nasz pilot - pan Marcin. Potrafił przekazać więcej niż encyklopedyczną wiedzę w taki sposób, że informacje z dziedziny kultury Gruzinów i Ormian oraz bogatej historii do dziś pozostały w mojej pamięci.

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    5

    Świetna, dobrze zaplanowana, intensywna i ciekawa wycieczka

    EWA, WARSZAWA 01.09.2024 | Termin pobytu: sierpień 2024 | Tagi: 36-45 lat, samemu

    Wycieczka Gruzja, Armenia - Ormiański Świat jest niezwykle ciekawa. Program wyjazdu jest bardzo dobrze ułożony, dzięki czemu w krótkim czasie można dużo zwiedzić zarówno w Gruzji jak i w Armenii. Ogromne wrażenie robią stare klasztory i monastyry, których surowość tworzy niezwykłą, mistyczną atmosferę. Wizyta w unikatowej Wardzii - klasztorze i tunelach wykutych w skale - na długo zostanie w pamięci. Bardzo przyjemny był również spacer po malowniczym uzdrowisku Borjomi, gdzie mogliśmy skosztować wody mineralnej. Dużym atutem wycieczki jest możliwość podziwiania pięknej przyrody i krajobrazów, ale także zwiedzania miast (Tbilisi, Yerevan, Batumi), co pozwala lepiej poznać oba kraje. Każdy dzień zwiedzania jest inny, dzięki czemu wycieczka jest ciekawa. Program jest wprawdzie intensywny, gdyż dużo się zwiedza i pokonuje duże odległości, ale to właśnie czyni ten wyjazd tak atrakcyjnym. To idealna wycieczka dla osób ciekawych świata, lubiących intensywne zwiedzanie. Nie ma czasu na nudę, a wszystkie odwiedzane miejsca były ciekawe. Warto wspomnieć, że nawet długie przejazdy nie były nudne, gdyż można było podziwiać przepiękne widoki. Wycieczka była bardzo dobrze zorganizowana pod każdym względem. Wyjazd był zazwyczaj o 8.00, a wieczorem przyjeżdżaliśmy do hotelu około 18:00 - 19:00. W każdym odwiedzanym miejscu mieliśmy około 20 - 30 minut czasu wolnego, co w zupełności wystarczało na zrobienie zdjęć czy drobne zakupy w lokalnych sklepikach czy na straganach. Jedynie w Yerevaniu mieliśmy 2 godziny czasu wolnego, dzięki czemu można było np. zwiedzić muzeum, pójść na obiad czy zakupić pamiątki na lokalnym targowisku. Pilot, Pan Wojtek, uczynił tę podróż niezwykle interesującą. Posiada on ogromną wiedzę nie tylko na temat Gruzji i Armenii, ale całego Bliskiego Wschodu. Pan Wojtek opowiadał niezwykle ciekawie, a informacje jakie przekazywał, idealnie dopełniały obrazu zwiedzanych miejsc. Można śmiało powiedzieć, że dzięki niemu ten wyjazd był tak udany i wyjątkowy. Wielki szacunek dla Pana Wojtka za niezwykle rozległą wiedzę, kulturę i klasę. Lokalne przewodniczki (Gaia w Gruzji i Ani w Armenii) były bardzo miłe, pomocne i uprzejme. Standard hoteli był bardzo różny. W Kutaisi i Yerevaniu hotele były kiepskie, a z kolei w Tbilisi i Batumi bardzo dobre. Podobnie z wyżywieniem. W hotelu w Yerevaniu jedzenie było kiepskie, a na dodatek nie podane na czas. Za to w Batumi (gdzie dołożono nam kolację zamiast tej, która przepadła nam w Kutaisi z powodu bardzo późnego przylotu) jedzenie było wyśmienite. Miłym zaskoczeniem było sprawnie działające WI FI w większości hoteli na trasie. Podróż liniami WizzAir przysporzyła nieco kłopotów. Przylot z Warszawy był opóźniony o godzinę, a z Katowic o wiele więcej (chyba około 4 godzin), przez co pierwsza noc była bardzo krótka. Pierwszy dzień zwiedzania był trudny z powodu zmęczenia. Wylot do Warszawy również był nieco opóźniony (mniej niż godzina), ale największym problemem był fakt, że niektóre osoby z grupy dostały kartę pokładową dopiero po tym, jak zostali odprawieni wszyscy pasażerowie. W razie overbookingu nie polecieliby. Ostatecznie wszyscy się zmieścili do samolotu, ale wiązało się to z dużym i niepotrzebnym stresem.

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    2

    Gruzja,Armenia-Ormiański Swiat

    Leszek,Olsztyn 07.09.2016 | Tagi: 46-55 lat, ze znajomymi

    Profesjonalna organizacja,bardzo dobre przygotowanie i opieka pilotów. Tu wielki ukłon dla Pani Patrycji polskiej pilotki,jej wiedza,sposób przekazu i bardzo miła aparycja powodowalo ze z wielką chęcią się zwiedzało.Nie można zapomnieć także o plilotach miejscowych Pan Dima( Gruzja i Armenia) i Pani Luiza (Armenia)bardzo zaangażowani ,mili,pomocni,wspaniałe trio pilotów. dbające o turystów.Dzieki takiej ekipie zwiedzanie jest superowe !!!!!!,jak najwiecej takich pracowników w Państwa biurze.

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    4

    Ocena wycieczki

    Zdzisław 13.08.2021 | Tagi: 56-65 lat, w parze

    Wycieczka ciekawa i zrealizowana z najwyższą starannością przede wszystkim dzięki ogromnej wiedzy i operatywności przewodnika Piotra. Przyjemnością było słuchanie informacji przekazywanych o poszczególnych miejscach jak i krajach pobytu, przekaz był jasny, i zrozumiały. Pan Piotr wykazał się nie tylko ogromną wiedzą ale i humorem dzięki czemu opowieści były znacznie ciekawsze. Hotele na tym poziomie były Ok. Wyżywienie nie zawsze spełniało oczekiwania, prawdopodobnie podyktowane to było czasem wciąż trwającej pandemii.

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    8

    Dwa oblicza Kaukazu

    Miłosz, Poznań 12.09.2021 | Tagi: 26-35 lat, samemu

    Mówi się że Kaukaz to stan umysłu. Mentalnie - Europa, geograficznie - Azja, a realnie… pogranicze tych dwóch światów, które wytworzyło swój własny, specyficzny mikroklimat. Fascynujący, tajemniczy, trochę zepchnięty na margines modnych szlaków turystycznych. Region, w którym Żelazna Kurtyna upadła z takim hukiem, że jej gruzy zbierane są do dziś. Czy zaproszenie może być bardziej zachęcające?! Ze względu na ograniczony czas, dostępność i nieszczęsne czasy covidowe, zdecydowałem się odwiedzić Gruzję - jako najbardziej spektakularnego reprezentanta Zakaukazia oraz Armenię - ze względu na jej niesamowitą historię. Pakując plecak, bałem się jedynie, że moja miłość do Bałkanów, może zostać poddana trudnej próbie… Nie ma chyba na świecie kraju, który wdarłby się na podróżnicze bucket listy równie przebojowo co Gruzja. Ośnieżony szczyt Kazbeku, monastyry - wręcz wklejone w niedostępne wzgórza, czy perfekcyjnie okrągłe chaczapuri, uśmiechały się do mnie z instagramowych kont znajomych tak często, iż miałem wrażenie, że… sam je już widziałem. Takie niepokojące fatamorgany może uleczyć tylko terapia szokowa. Biuro Rainbow Tours przygotowało odpowiedni defibrylator - ,,Ormiański świat", zabrał mnie w trasę wśród malowniczych kaukaskich szlaków i najważniejszych miejsc na gruzińskiej turystycznej mapie, dodając szczyptę historii i lokalnego kolorytu. Z kolei niedoceniania Armenia skradła moje serce kameralnością i niespiesznym tempem zycia.

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    0

    Opinia Andrzeja

    Andrzej Bogusław, Myślenice 11.05.2026 | Termin pobytu: kwiecień 2026 | Tagi: powyżej 65 lat, samemu

    Wszystkie elementy programu dopracowanie profesjonalnie. Pilot i obsługa na wysokim poziomie. Niewielki niedosyt to krótki czas i dosyć ubogi program na "Wieczorze gruzińskim", ale to już chyba nie leży w gestii Rainbow.

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    9

    Kaukaskie krajobrazy Gruzji i Armenii

    Jola i Franek 05.09.2021 | Tagi: powyżej 65 lat, w parze

    Z powodu pandemii na wyprawę w kaukaskie kraje trzeba było poczekać rok dłużej, ale było warto. Świetnie zorganizowana i przeprowadzona wycieczka. Mieliśmy szczęście trafić na wspaniałego i doświadczonego pilota pana Wojtka Blumhoffa, który wykazał się wielkim profesjonalizmem - duża wiedza i świetny sposób jej przekazywania, cierpliwość, umiejętności organizacyjne i wysoka kultura osobista. Uczestnicy wycieczki zadawali panu Wojtkowi mnóstwo pytań, ale żadne nie pozostało bez odpowiedzi. Poza tym wspaniały gruziński kierowca i przemiłe przewodniczki: Gaja i Eliza. Gruzja jest zachwycająca: cudowne górskie krajobrazy, serpentyny dróg, zielone łąki z pasącymi się krowami. Krowy chodzą wszędzie. Podziwialiśmy naszego kierowcę, który slalomem omijał je na drodze.Zachwyciły nas też ciekawe zabytki, głównie kościoły i zespoły klasztorne, a także miasta: przepiękne Tbilisi i urocze Batumi. Polecamy wszystkim zainwestowanie w kolację w gruzińskiej restauracji. Była to uczta dla ducha i dla ciała - niesamowite występy wokalne i taneczne, a także pyszne dania kuchni gruzińskiej i do tego świetne wino. Cieszymy się, że na naszej kaukaskiej trasie znalazła się Armenia. Podziwialiśmy malownicze górskie krajobrazy i ciekawe zabytki architektury ormiańskiej.