Opinie o Playacalida

Kategoria lokalna: 4

5.4/6
(465 opublikowanych opinii)
Powyższa ocena stanowi średnią arytmetyczną ocen z opublikowanych opinii.
Zobacz szczegóły

Oceny szczegółowe

Atrakcje dla dzieci
5.1
Obsługa hotelowa
5.5
Plaża
4.0
Pokój
5.4
Położenie i okolica
5.2
Rezydent
5.0
Sport i rozrywka
4.7
Wyżywienie
5.2
Zweryfikowane treści - Opinie pochodzą od Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.
pani z lornetka
Dowiedz się, co sądzą inni
Nowość AI

Zastanawiasz się, czy ten hotel to dobry wybór? Wpisz pytanie, a dostaniesz podsumowanie wszystkich opinii naszych gości.

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    165

    Playacálida super hotel

    Magdalena, Gołunin 29.04.2018 | Termin pobytu: kwiecień 2018 | Tagi: 26-35 lat, z rodziną

    W Hotelu Playacalida byliśmy od 02 do 09 kwietnia 2018 roku. Pobyt wspominamy wspaniałe, warto tu wracać. Pokoje obsługa super. Wyżywienie mega dużo różnych pysznych potraw, deserów, zapiekany warzyw i świeżych owoców naprawdę bardzo dobre, różnorodność pieczywa możliwość zrobienia sobie grzanek. Niczego nie brakowało. Baseny i jacuzzi zewnątrz jak i wewnątrz też rewelacja, atrakcją była tak zwana rzeka ze zjazdami woda trochę zimna ale warto było się przepłynąć.

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    1

    Pobyt w Playacalida

    Bogdan, Białystok 28.03.2014 | Tagi: 36-45 lat, z rodziną

    W "ciemno" można brać ten hotel ale nie zrobimy tego tylko dlatego, że chcemy zobaczyć inne ciekawe miejsca. Hotel godny polecenia, a już "parę" hoteli podczas wakacyjnych wyjazdów widzieliśmy. Szczerze polecam

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    3

    Отличный отдых

    Elena, Kobryn 18.07.2017 | Termin pobytu: czerwiec 2017 | Tagi: 46-55 lat, w parze

    Отель полеостью соответствует цене. Отличное питание.

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    7

    Wiosenna Andaluzja

    Marek, Rybnik 06.05.2023 | Termin pobytu: kwiecień 2023 | Tagi: 56-65 lat, w parze

    Rewelacja, hotel przepiękny, elegancki, przestronny. Miła obsługa hotelowa. Bardzo smaczne jedzenie, mieliśmy HB i to wystarczyło w zupełności. Proponowane wycieczki z fachową obsługą polskojęzycznego pilota. Pozdrowienia dla Bartolomeo/Bartka.

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    16

    Raj na Ziemii na Costa Tropical!

    Ewa D; Warszawa 28.06.2024 | Termin pobytu: maj 2024 | Tagi: 56-65 lat, w parze

    Nasz majowy urlop spędziliśmy w hotelu „Playacalida” należącym do znanej w Hiszpanii i lubianej sieci Playa należącej do grupy Senator Hotels&Resorts; hotel bardzo nas zaskoczył swoim standardem, bowiem, mimo, że hotel posiadał 4 a nie 5 gwiazdek - to całe otoczenie i infrastruktura hotelu zapewniają wakacje w błogim anturażu lusksusu i pełnego relaksu; Hotel zbudowany jest w pięknym mauretańskim stylu; bardzo duży choć jednocześnie niezwykle kameralny; część foyer z recepcją urządzona z rozmachem w ogromnej przestrzeni pięknie zaaranżowanej w stylu arabskich ogrodów z fontanną po środku, przy recepcji jest nawet duża ptaszarnia w formie woliery z kolorowymi papużkami, która niezwykle ubarwia wejście do hotelu i cieszy gości wesołymi świergotami, piskami i gwizdami papużek :) ; Hotel posiada kilka restauracji w tym główną z tarasem zewnętrznym z bocznym widokiem na morze ; serwują tu zaskakującą ilość dań , a wszystko jest tak smaczne, że człowiek już najedzony, dalej jadłby „oczami” :) ; pokoje są przestronne i wygodnie urządzone, zapewniają swobodę i komfort wypoczynku i snu; strefa basenowa to już wręcz niebiańskie otoczenie! Basen-rzeczka, która malowniczo meandruje wśród licznych tropikalnych drzew i wije się po zakamarkach hotelowego ogrodu i świergotu ptaków – to po prostu mistrzostwo świata! ; a położenie basenu głównego w stylu infinity z fenomenalną, szeroką panoramą na morze jest po prostu bajeczne! Wszędzie wokół mnóstwo wolnych leżaków (w maju gości było niewielu , hotel był obłożony może w 50%?) , do tego bardzo wygodna strefa relaxu z miękkimi tapczanami ustawionymi pod parasolami w zacisznym miejscu przy basenie infinity; Dużym plusem hotelu jest też bogate zaplecze rekreacyjne, oprócz wspomnianych basenów, znajduje się tutaj kilka jaccuzzi, dodatkowy basen ze zjeżdżalniami zatopionymi w sztucznej grocie, strefa SPA z dostępnymi masażami (atrakcja dodatkowo płatna), siłownia, pole do mini golfa, bilard, ping-pong i poranne animacje w basenie + wieczorami fantastyczne występy w hotelowym Teatrze (tak, tak, ten hotel posiada wewnętrzną ogromną salę teatralną, gdzie codziennie serwowano gościom różnego rodzaju atrakcje : po godz. 22 codziennie występy dla dorosłych ( różnego typu koncerty, tańce, pokazy flamenco, lokalni artyści, itd…) ; Warto wiedzieć, że nawet w maju konieczny jest filtr do opalania, bo andaluzyjskie słońce jest już „w pełni sił” :) i nie ma co się łudzić, że to tylko takie niewinne, wiosenne słoneczko ; ja nie doceniłam „wroga” , co dotkliwie odczułam na nieposmarowanej skórze i natychmiast zakupiłam odpowiedni filtr, choć dopiero post factum:) :) ; pogoda w 1 połowie maja – wprost fantastyczna do wypoczynku! jest już bardzo cieplutko, ale jeszcze bez upałów (27-30C), nawet na wycieczce w Sewilli było tylko 31C - co jak na Sewillę - to istny błogi "chłodzik" :) ; ja już byłam kiedyś w Andaluzji i zwiedzałam jej najważniejsze miejsca ale i tak zawsze znajdzie się coś w ofercie wycieczek fakultatywnych, czego nie widzieliśmy wcześniej; skusiliśmy się na 3 świetne wycieczki, które kupiliśmy u rezydenta R.pl ; szczególnie polecam coś absolutnie i niewyobrażalnie fantastycznego: wąwóz El Caminito del Rey (Ścieżka Króla) – to najpiękniejsze przyrodnicze miejsce jakie widziałam w tej części Hiszpanii (widoki i adrenalinka zapewnione!) ; wybraliśmy się też z wycieczką do Sewilli i na kolejną przyrodniczą (ale i smaczną:)) wycieczkę do wiosek Alpujary (Sierra Nevada i białe wioski Andaluzji) – wszystkie bardzo polecam; wybraliśmy się też lokalnym autobusem do cudnej, pobliskiej Nerji i dwukrotnie do naszego miasteczka w pobliżu hotelu – do Almunecar; (te bardziej znane miejsca „must see” w Andaluzji, jak : Grenada, Ronda, Malaga, Gibraltar – odpuściliśmy tym razem, bo zwiedzaliśmy je już kilka lat wcześniej, ale jak ktoś nie był- to szczerze polecam!) ; przy okazji informacja dla chętnych na inne wycieczki: jest bardzo duże zainteresowanie tymi wycieczkami; np. do Grenady nie było już miejsc dla osób chętnych (w czasie głównego spotkania z rezydentem nazajutrz po przylocie) ! dlatego jeśli jesteście zainteresowani - mocno polecam wykupić interesujące Was wycieczki na stronie R.pl od razu przy składaniu rezerwacji; macie wtedy przynajmniej zapewnione miejsce bez ryzyka, że go dla Was zabraknie !

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    6

    Gorąco polecam

    Lukasz, Warszawa 22.06.2017 | Termin pobytu: maj 2017 | Tagi: 26-35 lat, w parze

    Pozytywne opinie związane z hotelem i okolicą są jak najbardziej prawdziwe. W hotelu czysto,animacje na wysokim poziomie a jedzenie rewelacyjne. Całą sielankę dopełnia wspaniały widok z basenu, tarasu do spożywania posiłków oraz balkonu pokojowego. Położenie obiektu rewelacyjne. W dodatku Almunecar to doskonała baza wypadowa do wielu przepięknych miejsc w Andaluzji. Naprawdę polecam

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    5

    Magia Andaluzji

    Zadowolony Arkadiusz 17.06.2021 | Tagi: 26-35 lat, w parze

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    1

    Było wspaniale 😍

    Anna, --- 07.09.2023 | Termin pobytu: sierpień 2023 | Tagi: 36-45 lat, ze znajomymi

    Hotel znajduje się w pięknej lokalizacji, blisko plaży, w cichej okolicy. Jedzonko jest pyszne, w obiekcie czysto, pokoje sprzątane codziennie. Super basen z widokiem na morze, nie ma tłumów, a co za tym idzie problemów z leżakami. Najbardziej polecam wycieczki fakultatywne z biurem Rainbow i rezydenta Bartka, który ma niezwykle bogatą wiedzę o Hiszpanii , a poza tym jest przesympatyczny ☺️

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    0

    Para 50+, początek czerwca 2025

    Anna, Masłońskie 12.06.2025 | Termin pobytu: czerwiec 2025 | Tagi: 56-65 lat, w parze

    Bardzo lubimy podróże. Pierwszy raz marzymy o tym, by wrócić do tego hotelu. To co nas najbardziej zachwyciło, to przepiękne widoki wokół hotelu. Lubimy wieczorne spacery, a wokół hotelu jest kilka bardzo urokliwych ścieżek na ok godzinny spacer - burza różnokolorowych kwiatów, widok na góry i morze. Super baseny, leniwa rzeka oraz 2 duże jacuzzi z podgrzewaną wodą na pochmurny dzień - dla nas idealnie. Poza weekendem bardzo dużo wolnych leżaków. Do morza trzeba zejść ścieżką, jeśli ktoś preferuje "plażing" - trochę niekomfortowo. Jedzenie bardzo smaczne, świeże i urozmaicone. Napoje oryginalne. W restauracji mnóstwo wolnych stolików - nie wiem jak jest w pełnym sezonie. Nasz pokój był bardzo duży z bardzo ładnym balkonem. Hotel znajduje się na uboczu, nie ma sklepów, sklepiczków itp. Wszędzie czysto i przyjemnie. Do Almuniecar spacer deptakiem wzdłuż morza ok. 1 godz. Kursują też autobusy i taksówki. Polecam! Mam nadzieję, że jeszcze tam wrócimy!

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    0

    Bardzo dobry hotel !!! Wszystkim polecam gorąco !!!

    YULIIA, BYDGOSZCZ 29.06.2024 | Tagi: 36-45 lat, z rodziną

    Piękne i ciche miejsce. Niesamowite baseny dla dzieci i dorosłych. Również okolo hotelu 3 plaży, do których mozna lekko spacerować pośród pięknych parków i zielonych ulic. Atmosfera również wesoła w dzień i w nocy (szczególnie dla dorosłych i dzieci). Bardzo przyjazny personel i wesola komanda animacyjna. Świetne rekomendację dotyczące jedzenia w okolice i w restoracji hotelu, a także wielki wybór alkoholu. Hotel proponuje dwa posiłki (HB) albo all inclusive - co też jest dobrym atutem. Imponujące atrakcję turystyczne. Wszystkim polecam gorąco !!!!