Opinie klientów o Kenia i Tanzania - W poszukiwaniu źródeł Nilu

5.3 /6
30 
opinii
Intensywność programu
5.4
Pilot
5.5
Program wycieczki
5.5
Transport
4.9
Wyżywienie
5.3
Zakwaterowanie
4.9
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.
Najlepiej oceniane
Wybierz

5.5/6

Aleksandra 15.08.2017
Termin pobytu: grudzień 2017

Dwa tygodnie z naturą

Wyjazd mogę zaliczyć do jednych z chwil których na pewno nie zapomnę. Tydzień w świecie który wydaje się nie istnieć - zwierzęta, cisza, spokój. Dla niektórych dość wycieńczajace może być wstawanie rano - 5 czy 6, ale ma to także swój urok w postaci budzącej się natury, leniwie spacerujących zwierząt. Dużym minusem zdecydowanie są lunch boxy - za małe jak na tak intensywny dzień. Warto zabrać folię spożywczą i samemu dopakować jedzenie. Dla mnie osobiście dużym przeżyciem były latajace owady, są wielkie i wszędzie. Repelent za komary jest konieczny. Moskitiery w pokojach/lodgach są zawsze. Jak to poza Europą, nie radzę pić wody z kranu. Mimo, że na objeździe woda jest w miarę normalna, tak w hotelach na wybrzeżu woda z kranu jest po prostu z oceanu - słona. Jeżeli ktoś jest nastawiony na oglądanie Kilimandżaro może być rozczarowany - rzadko zdarza się zobaczyć, ale nam sie udało. To samo tyczy się zwierząt - nie każda grupa zobaczy nosorożca czy geparda. Lodge - nie warto się zniechęcać, że jest to gdzieś w dziczy. Standard prawie tak wysoki jak w hotelach, a zdarzył się nawet basen. Na hasło "lodge namiotowe" warto uruchomić wyobraźnię w dobrą stronę, bo będzie zaskoczenie. :) Dla osób z chorymi stawami lub kręgosłupem jazda jeepem będzie cieżka - drogi przez większość wycieczki są nie utwardzone, bardzo mocno trzęsie przez cały dzień.

5.5/6

Paweł, --- 08.03.2024
Termin pobytu: luty 2024

Unikalne doświadczenie świata zwierząt na afrykańskiej sawannie

Wycieczka obejmuje safari w 4 rejonach, w kolejności zwiedzania: Lake Manyara, Ngorongoro, Serengeti i Masai Mara. Pierwsze jest Manyara, które jest jakby przystawką do dania głównego. Po pierwsze są tam prawie wyłącznie małpy i słonie, a po drugie jest to najcięższy dzień do przetrwania. Dotarcie do hotelu po dolocie jest około północy, a wyjazd jest już o 3:30, więc praktycznie mega zmęczenie i prawie brak snu, a potem cały dzień jazdy. Na szczęście potem jest tylko lepiej. Największe wrażenie robi Ngorongoro, bo na stosunkowo niewielkiej powierzchni jest mnóstwo zwierząt i ptaków. Przepiękne miejsce. Następnego dnia koniecznie trzeba skorzystać z fakultatywnej wizyty w wiosce masajskiej. Po pierwsze to ciekawe, a po drugie, jak ktoś nie skorzysta to i tak musiałby czekać na grupę w środku sawanny, nie mając nic do roboty. Kolejne parki Serengeti i Masai Mara, są bardzo rozległe i zwierzyna jest bardziej rozproszona. Zwłaszcza w Serengeti, gdzie jedzie się w środku dnia, większość zwierząt chowa się przed słońcem. Ostatniego dnia ranek w Masai Mara jest magiczny. Krótko po wschodzie słońca można zobaczyć mnóstwo pięknych stad. Jeśli chodzi o noclegi to najpiękniejszy jest nad jeziorem Wiktorii. Niezapomniane wrażenia są też z bush campu w Serengeti. Tylko ostatni nocleg na safari przy granicy Masai Mara to jakaś porażka. Na koniec wycieczki jest jeszcze krótka wizyta w Nairobii w domu Karen Blixen (Pożegnanie z Afryką). W sumie wycieczka bardzo interesująca!

5.5/6

Tomasz 09.02.2023
Termin pobytu: styczeń 2023

Afryka piękna i dzika

Piękny wyjazd do Afryki na safari, połączony ze zwiedzaniem częściowym Nairobi oraz Mombasy. Program dosyć napięty, trzeba to uwzględnić przy znacznych odległościach przejazdów po sawannie i parkach narodowych. Komfort jazdy w samochodach terenowych w Tanzanii większy, niż w busikach w Kenii. Różnorodność parków narodowych znaczna, warto być w każdym z nich. Obserwacje zwierząt doskonałe, czasem nawet z bardzo bliska. Kierowcy zorientowani na obfitość obserwacji oraz na pokazanie jak największej ilości zwierząt oraz krajobrazów. Pilot naszej wycieczki Pan Darek, elastyczny, pomocny w każdej sytuacji, chętnie zgodził się na włączenie do programu dodatkowych atrakcji w wolnym czasie, jak np. dom Karen Blixen w Nairobi. Warto ten punkt dodać do programu. Afryka to też masa drobiazgowych kontroli na granicach, kolejki na lotnisku w Mombasie do kontroli granicznej. Jest to uciążliwe, biorąc pod uwagę temperatury i wilgotność panującą w mieście. Trzeba na pewno zaopatrzyć się w repelenty przeciwko owadom, jest ich sporo, zwłaszcza w Serengeti (muchy tse-tse). Hotel w Mombasie nie pierwszej młodości, dosyć zaniedbane pokoje w środku, ale dwie noce są do przeżycia. Pozostałe lodge na sawannach komfortowe i wygodne. Odgłosy spoza namiotów doskonałe, śpi się jak nowonarodzony. Wi-fi przeważnie dostępne wieczorem, choć jakość mogłaby być lepsza. Obsługa miejsc noclegowych pomocna, ale warto mieć na uwadze konieczność dodatkowych wydatków jak napiwki, czy pamiątki, które są w Afryce niestety dosyć drogie. Wyjazd uważam za bardzo udany i polecam każdemu, kto chce dotknąć środka Afryki i poczuć klimat prawdziwej przyrody!!!

5.0/6

Arkadiusz, Kraków 23.12.2017
Termin pobytu: listopad 2017

Źródła Nilu

wycieczka intensywna, męcząca - dużo rannych pobudek , ale warta tych niedogodności , niesamowita natura, niezliczone ilości zwierzyny, program zdecywanie najbardziej atrakcyjny ze wszystkich safari , polecam. Koniecznie zabezpieczyć się na maxa przeciw komarom- smarowidła i wszelakie odstraszacze. Spore zagrozenie malaryczne
14568
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem