Opinie o Między niebem, ziemią a morzem (z przelotem do Podgoricy)

5.1/6
(258 opublikowanych opinii)
Powyższa ocena stanowi średnią arytmetyczną ocen z opublikowanych opinii.
Zobacz szczegóły

Oceny szczegółowe

Intensywność programu
5.2
Pilot
5.3
Program wycieczki
5.3
Transport
5.5
Wyżywienie
4.4
Zakwaterowanie
4.2
Zweryfikowane treści - Opinie pochodzą od Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.
pani z lornetka
Dowiedz się, co sądzą inni
Nowość AI

Zastanawiasz się, czy ta wycieczka to dobry wybór? Wpisz pytanie, a dostaniesz podsumowanie wszystkich opinii naszych gości.

    5.5/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    0

    Piękna wycieczka

    Urszula, SOCHACZEW 29.05.2026 | Termin pobytu: maj 2026 | Tagi: powyżej 65 lat, w parze

    Piękna wycieczka która zastanie na długo w naszej pamięci. Bardzo dużą zasługą jest wspaniała Pani Karolina -pilotka wycieczki.

    5.5/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    1

    Rewelacja !!!

    Wiesława 13.10.2025 | Tagi: powyżej 65 lat, z rodziną

    Jestem absolutnie zachwycona !! Wycieczka była niesamowitą przygodą pełną pięknych widoków, ciekawych miejsc i fantastycznych ludzi. Program był świetnie ułożony - zobaczyliśmy najważniejsze atrakcje Czarnogóry, Chorwacji, Bośni i Hercegowiny oraz Albanii. Mieliśmy również sporo czasu żeby spokojnie nacieszyć się klimatem tych miejsc. Każdy dzień był inny i pełen wrażeń - od malowniczych miasteczek nad Adriatykiem, przez zabytkowe centra miast po zachwycającą przyrodę Bałkanów. Ogromne uznanie dla naszego pilota Pawła, który z przyjemnością dzielił się z nami swoją wiedzą i bałkańską pasją. Potrafił opowiadać w ciekawy sposób, do tego z humorem i sercem. Atmosfera wycieczki była bardzo przyjazna. Podczas wieczornej potańcówki nauczyłam się podstawowych kroków chorwackiego tańca. Zarówno hotele, posiłki, jak i organizacja bez zarzutu - wszystko dopięte na ostatni guzik. To była podróż, którą będę długo wspominać !!

    5.5/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    16

    Bałkany

    BOŻENA, Warszawa 25.06.2019 | Tagi: 56-65 lat, w parze

    Bardzo dobrze zorganizowana wycieczka. Cały program wycieczki zrealizowany w pełni , a nawet były dodatkowe atrakcje o których nie było wspomniane w programie. Pilot dbał abyśmy dowiedzieli się jak najwięcej o miejscach i krajach które zwiedzaliśmy. Starał się też , aby przejazdy przez granicę ( było tych przejazdów kilka ) przebiegały jak najsprawniej i nie były uciążliwe dla uczestników wycieczki. Trzy noclegi ( co druga noc ) mieliśmy w hotelu Slovenska Plaźa . Mnie bardzo podobał się ten hotel, bo był typowy dla Czarnogóry i ciekawie położony na morzem. Były też dwa duże baseny.

    5.5/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    0

    Bałkany są piękne

    Magdalena 13.08.2025 | Termin pobytu: lipiec 2025 | Tagi: 46-55 lat, z rodziną

    Jestem pod wrażeniem organizacji wyjazdu. Pan Paweł pilot - miał wszystko dopięte na ostatni guzik. Lokali przewodnicy na wysokim poziomie. Polecam wstyjazd.

    5.5/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    13

    Niesamowity tydzień na Bałkanach.

    Tomasz, Wrocław 02.07.2023 | Termin pobytu: czerwiec 2023 | Tagi: 46-55 lat, w parze

    Program: Niesamowity tydzień podczas którego Bałkany czarują widokami, zabytkami, kuchnią, wspaniałymi ludźmi i historią. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Albanii. W Albanii czekał na nas lokalny przewodnik mówiący po polsku, w ciągu całego dnia opowiadał nam o zwiedzanych miejscach, historii Albanii, zwyczajach, codziennym życiu. W programie zwiedzania dwie stolice: pierwsza historyczna stolicy kraju: Kruja malowniczo położona na wzgórzu oraz aktualna stolica Tirana. Wiele ciekawych opowieści od dalekiej przeszłości do teraźniejszości, przekazanych z ust rodowitego Albańczyka było bardzo ciekawym przeżyciem. Czarnogóra – mały kraj cudownych atrakcji. Wspaniałe miasta Budva, Kotor, Cetinje, przepiękna przyroda, ciężko oderwać wzrok od szyby podczas transferów, szczególnie w czasie jazdy serpentynami z widokiem na Zatokę Kotorską. Wielkie brawa dla naszego kierowcy – Pero. Podczas zwiedzania Czarnogóry, również towarzyszyli nam lokalni przewodnicy, opowieści Czarnogórca Filipa i jego dowcipy o leniwych rodakach rozbawiały cały autokar. Bośnia i Hercegowina miejsce gdzie wschód spotyka się z zachodem. Malownicze wodospady, średniowieczne zamki, wspaniałe meczety, urokliwe miasteczka. I w tle tych wspaniałości przerażająca historia oblężenia Sarajewa opowiedziana bardzo sugestywnie przez uczestniczkę tych okropnych wydarzeń – Agnieszkę. Sarajewo miasto które zdaje się być obrazem upamiętniającym minione wydarzenia, miasto kontrastów gdzie bez granic przenika się architektura, ludzie, religie. Chorwacja: Dubrownik, Split i Trogir, czyli wszystko co najpiękniejsze w tym regionie. Nad wspaniałością tych miejsc nie trzeba się rozpisywać, natomiast wisienką na torcie znów okazało się towarzystwo naszych lokalnych przewodników, którzy swoimi opowieściami przenosili nas w przeszłość tych miejsc. Po tej wycieczce: Dubrovnik będę kojarzyła ze słonecznikiem Pauliny, która rozkochała nas w tym mieście; Split z wachlarzem Kasi, która tanecznym krokiem oprowadziła nas po Pałacu Dioklecjana; Trogir z Asią, z którą odbyliśmy podróż w czasie do minionych wieków. Pilot: Tyle o programie i przewodnikach, którzy pojawiali się nagle w różnych miejscach i tak samo nagle znikali. Byli z nami przez chwilę… w przeciwieństwie do Eli, która zaopiekowała się nami od pierwszego dnia i wytrzymała z nami do końca pobytu. To ona podczas transferów swoim magicznym głosem wprowadzała nas w historie tych wszystkich miejsc, opowiadając o historii, zwyczajach, muzyce, życiu, potrawach, polityce i tak można by było pisać bez końca. Wszelkie informacje dotyczące: postojów, posiłków, pogody, sposobu ubioru, godzin zbiórek, czasu wolnego, miejsc w których można było posmakować lokalnych przysmaków itd. powtarzała wiele razy bez nuty zniecierpliwienia. Dzięki jej opiece mogliśmy w pełni cieszyć się zwiedzaniem i nie martwić się sprawami organizacyjnymi. Zakwaterowanie: W większości hotele z dostępem do morza, pokoje czyste, śniadania i kolacje w formie bufetów, Intensywność programu: Zadowalająca nawet największe marudy, pobudka najwcześniej około godziny 6, najpóźniej o 8. Dużo czasu na zjedzenie śniadania, spakowanie walizki do autokaru. Powrót do hotelu najpóźniej 19.30, raz około 17.30 z możliwością skorzystania z kąpieli w Adriatyku przed kolacją. Jeśli zdarzały się dni z długimi transferami, postoje były robione co 2 – 2,5 godziny. Podczas samych transferów ich długość rekompensowały cudne widoki za oknem i opowieści naszej Pilotki. Podsumowanie: Tydzień uczty dla ciała i ducha w towarzystwie prawdziwych miłośników Bałkan, którzy swoją pasją i miłością do miejsc w których mieszkają, przenoszą Cię do nich w magiczny sposób. Wszelkie drobne niedogodności tej wycieczki w obliczu powyższego są zupełnie niezauważalne. Polecam gorąco.

    5.5/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    0

    Podróż w czasie

    Agnieszka , Pomiechówek 25.05.2026 | Termin pobytu: maj 2026 | Tagi: 36-45 lat, w parze

    Wycieczka zorganizowana była bardzo dobrze. Piekne widoki na kazdym kroku, aż strach bylo usnac w automarze zeby czegoś nie przeoczyć 🙃 Duzo osób narzeka na wczesne wstawianie, jednak dało to możliwość płynnie przekraczać granice. Pilotka - p. Kasia z bardzo dużą wiedzą.Nie tylko opiekowała się grupą, ale również przekazywała wiele ciekawostek o życiu na Bałkanach, dzięki czemu inaczej patrzyło się na wszystko dookoła. Lokalni przewodnicy- niesamowici, pełni energii, skarbnicy wiedzy. Najmniej zaangażowany był jednak przewodnik w Mostarze, tu czułam wielki niedosyt. Hotele- standart turystyczny, jedne lepsze drugie słabsze. jednak jadąc na Bałkany nie spodziewajmy się luksusów, to jest podróż w czasie i to jest ten klimat. Nie w każdym hotelu były windy co dla starszych osób może być problematyczne. Jedzenie- śniadania i obiadokolacje były smaczne ( szczegolnie surówka z kapusty do kolacji 😉) . W Bośni brakowało warzyw na śniadanie ( ale tak poprostu tam mają). pomimo tego zawsze byliśmy najedzeni 😊 Program- podczas naszej wycieczki kolejnosc byla zupełnie zmieniona, jednak nie przeszkadzało to w żaden sposób. Kolejność była dobrze przemyślana. Oczywiście dużo czasu spędzamy w autokarze, jednak byliśmy świadomi wybierając ten program. Nie da rady inaczej zobaczyć tak wielu miejsc w kilka dni, przemierzając setki kilometrów. Minusy- jednym minusem była Albania a dokładnie Szkodra, Z Kruje jechaliśmy 2.5h żeby przejść się 200 metrów od autokaru deptakiem aby zobaczyć 3 świątynie i to było by na tyle. Myślę, że tu warto pomyśleć o czymś więcej,np jakiś rejs po jeziorze Szkoderskim czy zmienić na Tiranę. Podsumowując - wróciłam do domu bardziej zmęczona niż na początku wyjazdu. Wycieczka była wspaniała. Bez wahania wybrałabym się na nią ponownie.

    5.5/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    1

    Wycieczka objazdowa

    Marek, Gdynia 08.07.2024 | Termin pobytu: czerwiec 2024 | Tagi: 36-45 lat, z rodziną

    Wycieczka udana, program OK., pilot bardzo fajny, Jedyna uwagi mam do poniższych pkt: Sarajewo. Powinni pominąć ten punkt na rzecz innego / dłuższego pobytu w innej lokalizacji.. Praktycznie stracony czas. Nie ma tam nic co by było warte uwagi. Medziugorie Mieliśmy 2 noclegi w miejscowości Medziugorie. Nie wiem dlaczego nie można nas było zawieźć autokarem na Górę objawień. Odstawili nas do hotelu i .. koniec dnia. Podczas pobytu hotele czyste, jedzenie bez szału. Autokar bardzo dobry, wygodny i bezpieczny.

    5.5/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    3

    Z przygodami

    Marian Stanisław, Hornówek 17.06.2024 | Termin pobytu: maj 2024 | Tagi: powyżej 65 lat, w parze

    Dość intensywna wycieczka w ciekawe miejsca, w krótkim czasie 7dni 2100km to sporo. Zobaczenie Dubrownika, Kotoru, Budwy czy Cetinje pierwszej stolicy Czarnogóry z nawiązaniem do słowiańskich korzeni to perełki tego wyjazdu dla lubiących architekturę i historię. Dla zwolenników krajobrazu też sporo . Pokonanie kilkudziesięciu serpentyn kotorskich to niezła adrenalina. W czasie wyjazdu niestety dosięgnęła mnie jakaś choroba skutecznie eliminując nas z podróży na kilka cennych dni. Przez kilka dni pozostawaliśmy w hotelu Ami-M w Neum w Bośni. Właściciel hotelu wraz z rodziną i personelem roztoczyli nad nami nieocenioną opiekę za co jesteśmy im niezmiernie wdzięczni. Troska i pomoc jakiej doświadczyliśmy zasługuje na największe pochwały. Mieliśmy szczęście trafiając na tak dobrych ludzi. Po kilku dniach już w lepszej kondycji dołączyliśmy do grupy kontynuując zwiedzanie Czarnogóry. W przyszłości planujemy powtórzyć tą wycieczkę zwiedzając to co nam niestety umknęło.

    5.5/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    50

    Opinia wycieczki objazdowej

    Janusz Wiesław, Toruń 08.08.2018 | Termin pobytu: lipiec 2018 | Tagi: powyżej 65 lat, z rodziną

    Program wycieczki był bardzo atrakcyjny. Bardzo dobra organizacja, atrakcyjny program, dobra opieka pilota, oraz kompetentni przewodnicy lokalni. Moim zdaniem jedynie wycieczka do Omisz i rejs łódką były mało wartościowe pod względem poznawczym.

    5.5/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    0

    Doskonały czas spędzony razem z przyjaciółmi

    Wiesław 20.09.2024 | Termin pobytu: wrzesień 2024 | Tagi: powyżej 65 lat, ze znajomymi

    Trasa naszego objazdu to ponad 2 tyś km upłynęła przy asyście wspaniale zorganizowanego przewodnika Marka oraz bardzo doświadczonego kierowcy dla którego nie były problemem strach budzące serpentyny. Hotele dobrze dobrane jak i nasze posiłki były atrakcyjne. Ilość ciekawych miejsc prowadziła do zawrotu głowy a przy tym ta różnorodność wielokulturowość mieszkańców.