Opinie o Wielka, meksykańska wyprawa

5.3/6
(686 opublikowanych opinii)
Powyższa ocena stanowi średnią arytmetyczną ocen z opublikowanych opinii.
Zobacz szczegóły

Oceny szczegółowe

Intensywność programu
5.2
Pilot
5.6
Program wycieczki
5.5
Transport
5.3
Wyżywienie
4.3
Zakwaterowanie
4.8
Zweryfikowane treści - Opinie pochodzą od Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.
pani z lornetka
Dowiedz się, co sądzą inni
Nowość AI

Zastanawiasz się, czy ta wycieczka to dobry wybór? Wpisz pytanie, a dostaniesz podsumowanie wszystkich opinii naszych gości.

    4.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    43

    Wielka konkwista 26.12.2017 do 10.01.2018

    Katarzyna 07.02.2018 | Termin pobytu: grudzień 2017 | Tagi: 36-45 lat, w parze

    Na wstępie napiszę, że Biuro Podróży zapewniło nam bonus w postaci rozżalenia na obniżki cen naszej wycieczki. Zakupiliśmy wycieczkę w 02.07.2017 natomiast już od pazdziernika, a później 02 listopada ceny spadły o 1500 zł na osobę. Dodam, że obniżka ceny na dużo przed 45 dniem przed wyjazdem oznacza tyle, że byłoby lepiej gdybysmy wypowiedzieli umowę 02.11 i zakupili ją ponownie. Wówczas stracilibyśmy tylko 7 % zgodnie z warunkami umowy ale w ogolnym rozrachunku zyskaliśmy 2000 zł. Co oznacza, no cóż, że my przeplacilismy spooooro. Najwyraźniej Biuro nie chce juz z nami podróżować. 😀 Uważają, że jest to normalna praktyka i tak należy traktować swoich klientów. Dlatego ja pragnę wszystkich następnych klientów uczulic, że w Rainbow Tours nie należy kupować wycieczek wcześniej ponieważ sie nie opłaca. Co do samej wycieczki to oceniamy ją na 4. Pilotka Małgosia bardzo miła osoba z dużą wiedzą i doświadczeniem. Dużo zobaczyliśmy ale szczerze ... można było więcej czasu poświęcić na zwiedzanie tych miejsc w których byliśmy szczególnie urokliwych miasteczek. Niektóre fakultety powinny być w cenie wycieczki. Nieporozumieniem jest płacenie za wioskę Indian lub plac garibaldi w mieście Meksyk. Wogóle w mieście Meksyk jest kiepski program. Co do przejazdów to autokar się bardzo sprawdził. Kierowca był rewelacyjny. Dużym minusem były hotele w których spaliśmy. Biuro Rainbow Tours bardzo oszczędzało na naszych wygodach. Nieporozumieniem było zakwaterowanie nas w Cancun jako hotel pobytowy. Właściwie z tym hotelem wiązaliśmy spore nadzieje i ..... na tym się skończyło. Czy poleciłabym tą wycieczkę? ...Może po zmianie podejścia biura ...

    4.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    21

    Listopadowa Wielka meksykańska wyprawa samolotem rejsowym z Warszawy

    Wicherek 09.12.2023 | Tagi: powyżej 65 lat, z rodziną

    Cieszyłam się na ten wyjazd. Meksyk pozytywnie mnie zaskoczył. Nowoczesność połączona z prehistoryczną historią, pięknie zachowane imponujące zabytki. To po porostu trzeba zobaczyć. Żaden opis tego nie zastąpi. Codzienne długie odcinki objazdu są dość uciążliwe ale "meta" to wynagradza. Objazd daje poglądowy obraz na kulturę, ludzi .....,,pilotka, pani Kasia okazała się rewelacyjną organizatorką, kopalnią wiedzy oraz osobą zawsze pomocną. Cała ekipa wyjazdowa sympatyczna, bardzo zgodna i kontaktowa. Jedna z lepszych z jaką się spotkałam na moich wojażach. Na wyjeździe czarną plamę postawił organizator! W ostatniej chwili zmienił program. Odwołany został odpoczynek w Acapulco z wypoczynkiem all inclusive. Była to decyzja celowa, aby uczestnicy nie rezygnowali z wyjazdu. Ja wiele dni wcześniej komunikowałam się z biurem, które mnie, że żadnych zmian nie będzie. Nagle niespodzianka i tylko śmieszne 200,- rekompensaty. Dodatkowo nieprawny brak zgody na rezygnację z wyjazdu bez ponoszenia kosztów. W zamian dano dwa dni w obskurnym hotelu i obrzydliwym wyżywieniu, przejazdy w zamiennej miejscowości w stłoczonym, rozklekotanym autobusie miejskim.

    4.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    12

    sporo poznanych miejsc,miast.Podróż połączona z odpoczynkiem w Cancun i Acapulco więc można powiedzieć,że Meksyk poznany:-)

    I&M 28.03.2014 | Tagi: 36-45 lat, w parze

    dokładny opis naszych małych zastrzeżeń wysłałam po wycieczce pocztą do Państwa.

    4.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    28

    Kraj piękny, ale biuro.....

    Małgorzata, Złotów 07.08.2019 | Tagi: 36-45 lat, z rodziną

    Polecam Meksyk, jako kraj, na wycieczce zobaczyliśmy cudowną przyrodę, poznaliśmy przyjaznych ludzi i krwawą historię Meksyku. Piękne krajobrazy, cuda piramid, ozłocone kościoły przypłacone krwią... BIURO SIĘ NIE POPISAŁO Porażka jeżeli chodzi o dbałość w hotelach w pokojach z tzw. "dostawką". 1. Dostawki nie było - 2 łóżka na trzy osoby. 2. Brak: ręczników, środków higienicznych, wody, szklanki itp. dla trzeciej osoby. 3. przyniesiony w mieście Meksyk ręcznik zaraz nam zabrano. 4. Pilot robił co mógł... pomogło 2 razy. 5. Cena za trzecią osobę taka jak za pierwszą.... czyli z ręcznikami. 6. Odradzam kupowania 3-osobowych pokoi. 7. Zwracajcie uwagę na propozycję dopłat - koleżanka BEZ DOPŁATY miała jedynkę i to w apartamencie z sofą, a my w trójkę dwa łóżka ... NALEŻY UPRZEDZAĆ, ŻE NIE TYLKO ŁÓŻKA BĘDZIE BRAKOWAŁO, ALE I TRZECIA OSOBA ZA NORMALNĄ CENĘ BĘDZIE TRAKTOWANA JAK NIEISTNIEJĄCA! TYM JESTEŚMY OBURZENI!

    4.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    11

    Wielka Konkwista grudzień 2015- styczeń 2016

    M.Cz 20.01.2016 | Termin pobytu: styczeń 2016 | Tagi: 46-55 lat, z rodziną

    Może i wielka, ale niestety Rainbow zaczyna oszczędzać. 12h lotu i nawet szklanki wody, hotele bardzo niski poziom, jedzenie tragiczne..... Ale warto Meksyk wspaniały kraj

    4.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    14

    Wielka Meksykańska Wyprawa

    Barbara Halina, Piaseczno 27.12.2022 | Termin pobytu: grudzień 2022 | Tagi: 56-65 lat, w parze

    Schody, schody i jeszcze raz schody. Wycieczka bardzo fajna, ale dość intensywna. Spore ilości kilometrów do przejechania w autobusie, co skutkowało późnym przybyciem do hoteli. Przepiękne miasteczka, piramidy i krajobrazy. Najsłabszym punktem wycieczki było wyżywienie. Po prośbie zmiany śniadania z jajecznicy na coś innego , następnego dnia wszyscy ustawili się po jajecznicę. Jedzenie ogólnie (poza hotelami z wyżywieniem all inclusive - hotel w Acapulco i ostatni hotel w Cancun) było zimne i mocno aldente. Wycieczka pomimo kiepskiego wyżywienia godna polecenia.

    3.5/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    7

    Meksyk - Wielka Konkwista

    Jadwiga, Łódź 05.02.2015 | Tagi: 56-65 lat, ze znajomymi

    3+

    3.5/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    6

    Wielka Konkwista

    Ziemowit Zenon, Hrubieszów 26.03.2015 | Tagi: 56-65 lat, w parze

    Impreza fajna.......ale

    3.5/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    19

    ocena wycieczki

    Krzysztof lat 67, Piotrków Trybunalski . 08.04.2017 | Termin pobytu: marzec 2017 | Tagi: 56-65 lat, w parze

    wyjazd udany,jeden z licznych

    3.5/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    108

    Meksyk w PIGUŁCE

    Aleksander, OTWOCK 24.05.2018 | Termin pobytu: czerwiec 2018 | Tagi: 36-45 lat, w parze

    Program zwiedzania przebiegał od Mexico City do Cancun. Jest to kraj wielu kontrastów więc z pewnością każdy z nas znajdzie coś dla siebie co go zainteresuje, zafascynuje i pozwoli zapomnieć o trudach wyprawy. Przepiękna przyroda, bogactwo kultury Majów i Azteków pozwala na moment zagubić się w odmiennej cywilizacji. Jednakże sama wyprawa nie jest takim pięknym doznaniem. Największą trudność przewodnikowi (podobno z 10- letni doświadczeniem) sprawiała organizacja poszczególnych punktów programu, i tak: w Mexico City najpierw było zwiedzanie zabytków w mieście, po czym przejazd do Xochimilco (3h za miasto), aby poźniej stać w korkach na powrót 4 h i zdążyć na zamknięcie do muzeum Antropologicznego. Na marginesie...aby zobaczyć bogactwo muzeum w którym znajduje się między innymi słynny kalendarz Azteków ptrzeba ok. 4-5 h ...my mieliśmy 45 min do zamknięcia, po to tylko aby przewodnik w pierwszej kolejności mógł zadbać o realizację programu fakultatywnego na którym zarabia...i tak było do końca wycieczki. Non stop informacje nt. imprez fakultatywnych i o tym jak bardzo niebezpiecznie jest w Meksyku. Syndrom strachu był tak wielki, że z czasem można było odczuć wrażenie że jest się na niebezpiecznej wyprawie. Oczywiście piękno przyrody...kaniony, góry podziwialiśmy tylko zza okien autobusu, gdyż postój nie wchodził w rachubę - zbyt niebezpiecznie... Z uwagi na niebezpieczeństwa...o których nigdzie nikt nic nie słyszał, nie pojechaliśmy również do Aqua Azul - czego bardzo żałuję. Z własnego doświadczenia proponuje w wolnych chwilach, których jest niewiele, samemu pochodzić i pozwiedzać. Dla przykładu -w Accapulco rej statkiem kosztuje 40$, Ta sama wycieczka kupiona w hotelu w hotelowym Tour tuż przy recepcji to koszt 310 peso (16$). Przejażdżka dorożkami w Meridzie, której nie było w ofercie katalogowej, inicjatywa przewodnika - koszt 15$ - rzeczywisty koszt 200 peso od osoby. W Mexico CIty - Plac Galibaldiego, znajduje się w odległości 1 km od hotelu koszt 25$, ten sam bufet z występem + spacer gratis ;-) za 10 $. Jak dla mnie, formuła programu przeżyła się. Za dużo czasu spędza się w autobusie (średnio 7-10 h). Wystarczyłoby dokupić jeden przelot wewnętrzny między Puebla a Palenque. No i powrót - 31 h w podróży na koniec....to jakiś dramat organizacyjny. Wpierw wewnętrzny lot z Cacun do Mexico CIty - o 10:00 rano po to aby z Mexico City odlecieć o 20:00 - totalna porażka organizacyjna - zamiast 3-4 h na lotnisku spędziliśmy 8h, tak na wszelki wypadek. Wystarczyło zorganizować odlot z Cancun, ale po co, skoro można cały dzień spędzić w podróży, ze zmianą czasową w sumie 2 dni...katastrofa.