< WSTECZ
R.pl > Blog > Zainspiruj się > 5 ciekawostek o Dominikanie, które musisz poznać

5 ciekawostek o Dominikanie, które musisz poznać

Skrócony opis

Urlop na Dominikanie to obietnica słońca, relaksu i wyśmienitej zabawy. Od wielu już lat ta karaibska wyspa cieszy się olbrzymią popularnością wśród miłośników słońca i rajskiej scenerii. Ten zróżnicowany pod względem krajobrazowym kraj ma do zaoferowania imponujące masywy górskie, żyzne doliny i półpustynne równiny, jednakże bez wątpienia jego głównym atutem jest piękna linia brzegowa o łącznej długości ponad 1 200 km. Podróż na Dominikanę, dzięki lotom Dreamlinerem, jest teraz niezwykle łatwa, wygodna i przyjemna. Sprawdź, co warto wiedzieć przed podróżą na Dominikanę, by w pełni wykorzystać potencjał wakacyjny tego karaibskiego raju.

Sekcja 1

Wakacje na Dominikanie to obietnica słońca, relaksu i wyśmienitej zabawy. Od wielu już lat ta karaibska wyspa cieszy się olbrzymią popularnością wśród miłośników słońca i rajskiej scenerii. Ten zróżnicowany pod względem krajobrazowym kraj ma do zaoferowania imponujące masywy górskie, żyzne doliny i półpustynne równiny, jednakże bez wątpienia jego głównym atutem jest piękna linia brzegowa o łącznej długości ponad 1 200 km. Podróż na Dominikanę, dzięki lotom Dreamlinerem, jest teraz niezwykle łatwa, wygodna i przyjemna. Sprawdź 5 ciekawostek o Dominikanie, które warto poznać przed wyjazdem, by w pełni wykorzystać potencjał wakacyjny tego karaibskiego raju.

Ciekawostka numer 1: Niezwykle przyjazna atmosfera

Mieszkańcy Dominikany są weseli, przyjaźni i bardzo gościnni, zawsze gotowi do rozmowy lub dobrej zabawy. Przyjaźnie i więzi rodzinne są dla nich ważne, dość często przyjaciele i krewni okazują sobie uczucia publicznie. Oprócz spotkań w wąskim gronie bliskich osób, Dominikańczycy uwielbiają również gromadzić się na skwerach, plażach i ulicach miasteczek, by wspólnie – przy dobrym jedzeniu, lokalnym rumie i muzyce na żywo – celebrować życie. Tutaj szybko nauczysz się doceniać drobiazgi dnia codziennego i czerpać radość z najprostszych przyjemności. Dominikana jest idealna m.in. na romantyczne wypady we dwoje.2. Nieco odmienne pojęcie czasuWarto pamiętać, że czas na Dominikanie płynie wolniej, a mieszkańcy wyspy mają zdecydowanie luźniejsze podejście do kwestii takich jak choćby punktualność. Jeśli jesteś zawsze i wszędzie na czas i nie lubisz, gdy ktoś każe na siebie czekać, to na Dominikanie powinieneś uzbroić się w cierpliwość. Tutaj nie ma pośpiechu, nikt nie robi problemu z tego, że autobus przyjechał kilkanaście minut po czasie. Zamiast tracić energię na nerwy, przestaw się na czas dominikański i po prostu płyń z prądem. W końcu jesteś na wakacjach i nie musisz się spieszyć. W nadmorskich kurortach nastawionych na zaspokojenie potrzeb turystów, łatwiej jest o przestrzeganie harmonogramu, ale najlepiej będzie, gdy zaakceptujesz fakt, że Dominikańczycy zwyczajnie nie przywiązują wagi do upływu czasu.

2. Nieco odmienne pojęcie czasu

Warto pamiętać, że czas na Dominikanie płynie wolniej, a mieszkańcy wyspy mają zdecydowanie luźniejsze podejście do kwestii takich jak choćby punktualność. Jeśli jesteś zawsze i wszędzie na czas i nie lubisz, gdy ktoś każe na siebie czekać, to na Dominikanie powinieneś uzbroić się w cierpliwość. Tutaj nie ma pośpiechu, nikt nie robi problemu z tego, że autobus przyjechał kilkanaście minut po czasie. Zamiast tracić energię na nerwy, przestaw się na czas dominikański i po prostu płyń z prądem. W końcu jesteś na wakacjach i nie musisz się spieszyć. W nadmorskich kurortach nastawionych na zaspokojenie potrzeb turystów, łatwiej jest o przestrzeganie harmonogramu, ale najlepiej będzie, gdy zaakceptujesz fakt, że Dominikańczycy zwyczajnie nie przywiązują wagi do upływu czasu.

3. Fascynujące merengue

Mieszkańcy Dominikany są prawdziwymi pasjonatami życia, co przejawia się między innymi w ich zamiłowaniu do muzyki i tańca. Mówi się, że ich serca biją w rytmie merengue, żywej i radosnej muzyki, która została wykreowana w szalonych latach 20. XX wieku. Wyraźny, jednostajny rytm merengue jest wyjątkowo chwytliwy i mało kto potrafi mu się oprzeć. Na ulicach miast często można spotkać muzykujące grupy i gromadzących się wokół ludzi, którzy po chwili zaczynają tańczyć. Kolejnym gatunkiem muzycznym wywodzącym się z Dominikany jest bachata, która powstała wśród niższej kasy społecznej, łącząc wpływy afrykańskie, europejskie z rodzimymi elementami kultury Indian Taino. H2: 4. Szata zdobi człowiekaDominikańczycy przywiązują dużą wagę do wyglądu i są świadomi modowych trendów. Wiele osób postrzega wygląd i ubiór jako oznakę sukcesu. Raczej nie zobaczysz ubranych w szorty lub pomięte t-shirty Dominikańczyków idących na mszę lub na kolację ze znajomymi. Warto o tym pamiętać i poza luźnymi, typowo wakacyjnymi strojami spakować do walizki coś bardziej eleganckiego na wieczorne wyjścia. Oczywiście nie chodzi o stroje wieczorowe, suknie i garnitury, ale ciekawa sukienka, lniane spodnie i koszula to będzie dobry wybór. H2: 5. Woda w kranie jest niezdatna do piciaNa Dominikanie zasadniczo należy unikać picia wody z kranu, choć w większości hoteli woda jest filtrowana przy użyciu filtrów osmotycznych. Woda butelkowana jest powszechnie dostępna, a wielu turystów, zwłaszcza jeśli mają wrażliwy żołądek, używa jej także do mycia zębów. Ponieważ, jak już wspomnieliśmy Dominikańczycy są niezwykle gościnni i dbają o przyjezdnych, to większość hoteli zapewnia nieograniczony dostęp do wody butelkowanej, co ułatwia pamiętanie o regularnym uzupełnianiu płynów w organizmie. Ma to duże znaczenie, ponieważ w tak gorącym klimacie bardzo łatwo można się odwodnić, a to zwiększa podatność organizmu na różne infekcje.

4. Szata zdobi człowieka

Dominikańczycy przywiązują dużą wagę do wyglądu i są świadomi modowych trendów. Wiele osób postrzega wygląd i ubiór jako oznakę sukcesu. Raczej nie zobaczysz ubranych w szorty lub pomięte t-shirty Dominikańczyków idących na mszę lub na kolację ze znajomymi. Warto o tym pamiętać i poza luźnymi, typowo wakacyjnymi strojami spakować do walizki coś bardziej eleganckiego na wieczorne wyjścia. Oczywiście nie chodzi o stroje wieczorowe, suknie i garnitury, ale ciekawa sukienka, lniane spodnie i koszula to będzie dobry wybór.

5. Woda w kranie jest niezdatna do picia

Na Dominikanie zasadniczo należy unikać picia wody z kranu, choć w większości hoteli woda jest filtrowana przy użyciu filtrów osmotycznych. Woda butelkowana jest powszechnie dostępna, a wielu turystów, zwłaszcza jeśli mają wrażliwy żołądek, używa jej także do mycia zębów. Ponieważ, jak już wspomnieliśmy Dominikańczycy są niezwykle gościnni i dbają o przyjezdnych, to większość hoteli zapewnia nieograniczony dostęp do wody butelkowanej, co ułatwia pamiętanie o regularnym uzupełnianiu płynów w organizmie. Ma to duże znaczenie, ponieważ w tak gorącym klimacie bardzo łatwo można się odwodnić, a to zwiększa podatność organizmu na różne infekcje.

Ocena artykułu

Średnia ocena tego artykułu: 3.78/5
Dziękujemy za wystawienie opinii!

Komentarze

Brak komentarzy.

Polecane wycieczki

Zobacz inne wpisy

Sprawdź kierunki powiązane z tym artykułem:

Dominikana