< WSTECZ
R.pl > Blog > Zainspiruj się > Dominikana i Puerto Plata, czyli dlaczego wybrać ten kierunek

Dominikana i Puerto Plata, czyli dlaczego wybrać ten kierunek

Skrócony opis

Wakacje na Dominikanie – dlaczego warto wybrać się do Puerto Plata?


Ostatnio Dominikana staje się jednym z bardziej popularnych kierunków wybieranych przez turystów z Polski. I nic w tym dziwnego, bo ten wyspiarski kraj ma nam mnóstwo do zaoferowania. Dominikana to oczywiście przede wszystkim rajskie plaże, z delikatnym jasnym piaskiem i błękitne wody Morza Karaibskiego, idealne dla surferów. Podczas nurkowania można się natknąć na wraki zatopionych statków, które wyglądają jak scenografia z filmu „Piraci z Karaibów”. Na Dominikanie nie mamy szans, że pogoda nas zawiedzie, zawsze jest ciepło, a wilgotność powietrza jest idealna, przez co nie powoduje dyskomfortu. Dodajmy do tego przepyszne lokalne owoce, dojrzewające na słońcu i ciekawą lokalną kuchnię, a otrzymamy definicję raju na Ziemi. To wszystko sprawia, że turyści tak chętnie wybierają Dominikanę za cel wakacyjnych wojaży.

Sekcja 1

Najpiękniejsze plaże świata są na Dominikanie.

Wyobraź sobie drobny, rozgrzany słońcem piasek. Malownicze palmy dające w cieniu swych liści wytchnienie od słońca. Krystalicznie czystą, niesamowicie błękitną i ciepłą wodę. Ten widok, jak z pocztówki istnieje naprawdę. Co więcej na Dominikanie należy do krajobrazowej normy. Mówi się, że Dominikana ma jedne z najpiękniejszych plaż świata – to prawda. Mówi się też, że najpiękniejsze plaże na Dominikanie znajdują się na Punta Cana – to już niekoniecznie jest prawdą. Owszem plaże w Punta Cana są piękne, ale mają bardzo silną konkurencję w innych, nie tak obleganych przez turystów regionach.

• Plaże na półwyspie Samana

są właściwie bezludne, ciągną się kilometrami. Co jakiś czas szeroka i piaszczysta plaża zmienia się w małe, otoczone palmami zatoczki, idealne do kąpieli;

• Plaża w Las Terrenas

– dość wąska plaża leży w samym centrum portowej miejscowości; schronienia przed upałem można szukać w cieniu palm chylących się ku wodzie. Z uwagi na bliskość miasteczka jest niezwykle wygodnym miejscem do plażowania, pod ręką są liczne restauracje i sklepy; jest też z tego powodu dość zatłoczona, ale z pewnością nie tak jak nadbałtyckie plaże latem;

• Plaża El Portillo

– tak zwana psia plaża, znajduje się jakieś 3-4 km od plaży w Las Terrenas, ciężko tu spotkać innych turystów, naszymi jedynymi towarzyszami będą najprawdopodobniej okoliczne bezpańskie psiaki, będące pod opieką niemieckiej fundacji;

• Plaża w Bavaro

– najbardziej turystyczna plaża na Dominikanie. Cała Punta Cana, a szczególnie właśnie okolice Bavaro to skupisko największych kurortów z ofertą all-inclusive. Plaże są tu szerokie i piaszczyste, kuszą rosnącymi tuż nad wodą palmami. Większość z okolicznych resortów ma wytyczone prywatne plaże, często ciągnące się kilometrami. Plaże hotelowe są zagospodarowane, można wypożyczać leżaki i parasole. Turyści praktycznie nie wypuszczają się poza teren hotelu, a szkoda, bo nawet nie wiedzą co tracą;

• Plaża Dorada

– rozciąga się na wschodnich obrzeżach Puerto Plata, jest piękna, zazwyczaj oblegana przez turystów zamieszkujących pobliski resort wypoczynkowy; jednakże jest tak duża, że bez problemu każdy znajdzie ustronny kawałek tylko dla siebie.
Plaże na Dominikanie mają jedną wspólną cechę: są bajecznie piękne, niezależnie od tego, czy jest to plaża przy luksusowym hotelu czy ta położona na uboczu dzika i odludna. Swoje miejsce odnajdą tam zarówno miłośnicy wypoczynku typu all-inclusive, jak i zwolennicy pierwotnej przyrody i spokoju. Właśnie, Puerto Plata i Punta Cana – które miasto wybrać? Do niedawna miejscem najchętniej odwiedzanym przez turystów wybierających Dominikanę było wybrzeże północne, zwane Wybrzeżem Bursztynowym, którego największą miejscowością jest Puerto Plata. Jednakże rozbudowa olbrzymich kompleksów hotelowych w Punta Cana na Wybrzeżu Kokosowym sprawiła, że to właśnie ten region objął palmę pierwszeństwa. Obecnie rzeczywiście większość turystów wybiera Punta Cana, ale miłośnicy aktywnego wypoczynku, sportów wodnych oraz kontaktu z naturą nadal preferują okolice Puerto Plata, które oferuje im doskonałe warunki pogodowe i większy spokój. Nie ma co ukrywać, ale piękne plaże w Bavaro na Wybrzeżu Kokosowym są zatłoczone i gwarne, w wielu miejscach są wydzielone odcinki z dostępem wyłącznie dla hotelowych gości. Turyści wybierający się na Dominikanę są czasami postawieni w sytuacji bez wyboru, ponieważ większość biur podróży oferuje wyłącznie pobyty all-inclusive w rejonie Punta Cana, które obecnie nazywane jest przez niektórych „karaibskim Egiptem”, a to z uwagi na podobny sposób spędzania przez turystów czasu na wydzielonych plażach i przy hotelowych basenach.

Na szczęście jesteśmy jeszcze my – jako jedyni latamy nie tylko do Punta Cana, ale również do Puerto Plata, oferując podróżującym z nami turystom niezapomniane wrażenie w mniej dostępnych zakątkach karaibskiego raju. Na turystów czekają świetnie przygotowane hotele Playa Bachata Resort i Senator Puerto Plata Spa Resort, oferujące im usługi na najwyższym poziomie i idealne warunki do odpoczynku. Puerto Plata jest miejscem bardziej autentycznym i ma turystom do zaoferowania znacznie więcej atrakcji, niż tylko piękna plaża.
Puerto Plata leży u podnóża porośniętych egzotyczną roślinnością gór Kordyliery Północnej, które łagodnie opadają ku tafli Oceanu Atlantyckiego. Znajduje się tu Muzeum Bursztynu, gdzie można podziwiać niezwykłe błękitne bursztyny. Jedną z ciekawszych atrakcji jest jedyna na całych Karaibach kolejka linowa, którą można dostać się na górujący nad miastem szczyt Pico Isabel de Torres z pomnikiem Chrystusa Odkupiciela. Na przejażdżkę najlepiej wybrać się z samego rana, gdy widoczność jest najlepsza i można podziwiać piękną panoramę miasta. Zapierające dech w piersiach widoki z pewnością wynagrodzą Wam trudy górskiego trekkingu, jeśli zrezygnujecie z jazdy kolejką. Na szczycie znajduje się także niezwykły ogród botaniczny z egzotyczną roślinnością, który też jest wart obejrzenia.

Naszym zdaniem warto wybierając Dominikanę jako cel wakacyjnych wojaży, zdecydować się na Puerto Plata, by poczuć smak autentycznych Karaibów, podziwiać dziką przyrodę i spacerować po rajskich, pustych plażach.

Ocena artykułu

Średnia ocena tego artykułu: 4.50/5
Dziękujemy za wystawienie opinii!

Komentarze

Brak komentarzy.

Polecane wycieczki

Zobacz inne wpisy

Sprawdź kierunki powiązane z tym artykułem:

Dominikana