< WSTECZ
R.pl > Blog > Zainspiruj się > Błogie lenistwo na plaży? Nie tylko! Odkryj urok wycieczek objazdowych po Grecji

Błogie lenistwo na plaży? Nie tylko! Odkryj urok wycieczek objazdowych po Grecji

Skrócony opis

Cudowna i fascynująca Grecja jest idealnym miejscem na wakacje przez cały rok. Każdy turysta, który planuje urlop w Grecji staje zazwyczaj przed bardzo trudnym wyborem, ponieważ ilość ciekawych miejsc i niesamowitych atrakcji jest tu niezliczona.

Sekcja 1

Możesz postawić na zwiedzanie części kontynentalnej, gdzie czekają na Ciebie między innymi starożytne miasta lub wybrać się na jedną z wielu malowniczych wysp. Niewątpliwie jednym z najważniejszych czynników przyciągających do Grecji prawdziwe tłumy są jej rozległe, przepiękne plaże i nadmorskie kurorty. Jeśli nie umiesz się zdecydować, którą opcję wybrać, pamiętaj, że zawsze możesz połączyć dwie formy wypoczynku: spędzić kilka dni na błogim lenistwie, na jednej z cudnych plaż, a następnie udać się na kilkudniową wycieczkę objazdową po miejscach ważnych z punktu widzenia europejskiej historii i tożsamości kulturowej. Jeśli natomiast wczasy w kurorcie nie są Twoją ulubioną formą wypoczynku, możesz od razu postawić na wycieczkę objazdową, której program i trasa będą jak najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb. Niezależnie od wyboru, możesz być pewien, że Grecja urzeknie Cię swoim naturalnym pięknem, różnorodnością i gościnnością.

Zobacz, co zabrać ze sobą na wycieczkę objazdową.

Wycieczka objazdowa przez Grecję daje niepowtarzalną możliwość ujrzenia jej różnych odsłon, podziwiania wspaniałych krajobrazów, zwiedzania starożytnych ruin, relaksu na ciepłych plażach i spróbowania wyśmienitego greckiego jedzenia oraz lokalnego wina. Grecja jest jednym z tych państw, które mogą poszczycić się niezwykle bogatą i długą historią. Wpływy kulturowe starożytnej Grecji są widoczne w sztuce i kulturze całego kontynentu europejskiego. Podczas wakacji tutaj będziesz miał okazję odwiedzania niektórych spośród najbardziej znanych miejsc, które odcisnęły swój ślad na historii Grecji i Europy.

Jakie atrakcje Grecji możesz poznać podczas wycieczki?

W samych tylko Atenach można spędzić kilka dni na podziwianiu starożytnych zabytków. Nie sposób wyjechać ze stolicy Grecji bez zobaczenia wzgórza Akropolu z Partenonem, Erechtejonem i monumentalnymi Propylejami. Innym miejscem o niezwykłym znaczeniu jest starożytna agora, która począwszy od VI w p.n.e. stanowiła ośrodek życia politycznego, po jej wschodniej stronie znajduje się portyk kolumnowy Attalosa. Nad Agorą góruje słynna dorycka świątynia Hefajstosa.Jeśli wybierzesz wycieczkę objazdową, która obejmuje przeprawę promem na Peloponez, będziesz miał okazję zwiedzić kolejne fascynujące miejsca, takie jak na przykład Monemvasia. Miejscowość, ze względu na położenie u podnóża wielkiej skały wynurzającej się z morza, nazywana jest „Gibraltarem Wschodu”. Można podziwiać tu potężne fortyfikacje i bizantyjskie kościoły, a na stały ląd prowadzi tylko wąska grobla. Ta perełka architektoniczna okresu Bizancjum, przeniesie Cię w inny wymiar. Kolejnym świetnie zachowanym miastem bizantyjskim na Peloponezie jest Mistra, wpisana na listę UNESCO. Mistra została założona przez Franków w XIII w. i przez pewien czas pełniła nawet funkcję stolicy odradzającego Cesarstwa, gdy Konstantynopol przeżywał kryzys. Brukowane zaułki wiją się wśród średniowiecznych domów i kościołów z doskonale zachowanymi freskami, a ze zbocza wzgórza roztacza się wspaniały widok, który sięga aż do Sparty.Jedną z większych naturalnych atrakcji, jakie będziesz miał możliwość odwiedzić podczas wycieczki objazdowej są bez wątpienia jaskinie Diros, zaliczane do najpiękniejszych jaskiń na świecie. Jest to około 20-kilometrowy zespół jaskiń, z udostępnioną trasą turystyczną, którą w większości pokonuje się małą łodzią pod czujnym okiem flisaków. Można tu podziwiać niesamowite, wielobarwne stalaktyty i stalagmity, od których kształtów poszczególne jaskinie przyjęły osobliwie nazwy: jaskinia deszczu, hipopotama, pantery czy lwa.W zależności od tego, na jak długą wycieczkę możesz się wybrać, ilość ciekawych przystanków będzie się zmieniać. W kraju o tak bogatej historii i kulturze, jakim jest Grecja, miejsc i atrakcji do odpowiedzenia jest nieskończenie wiele. Dlatego właśnie wycieczka objazdowa stanowi świetny wybór dla osób, które oprócz relaksu chcą spędzić urlop na poznawaniu historii i zabytków.

Ocena artykułu

Średnia ocena tego artykułu: 4.00/5
Dziękujemy za wystawienie opinii!

Komentarze

Brak komentarzy.

Polecane wycieczki

Zobacz inne wpisy

Sprawdź kierunki powiązane z tym artykułem:

Grecja