Pierwsze zagraniczne wakacje z dzieckiem

Podróżowanie i poznawanie nowych miejsc jest bez wątpienia jedną z największych przyjemności w życiu. Można wyróżnić różne style podróżowania i kilka typów turystów. Jedni lubią zorganizowane wczasy z ofertą all inclusive, inni intensywne zwiedzanie egzotycznych i odległych zakątków świata, jeszcze inni wolą przemierzać świat na własną rękę.
Każdy z nas wie, co mu najlepiej służy. Jednakże wszystko zazwyczaj się zmienia wraz z pojawieniem się na świecie dziecka. Rodzice, którzy do tej pory podróżowali we dwójkę lub z grupą przyjaciół, nagle stają przed wyzwaniem zorganizowania pierwszych wakacji z dzieckiem. I często są tym zadaniem przerażeni, ponieważ nie wiedzą, jak się do tego zabrać. Na szczęście, jak wiadomo, praktyka czyni mistrza i im częściej będziecie wyjeżdżać, tym łatwiejsze i bezproblemowe się to dla Was stanie. Pewne trudności mogą pojawić się tylko przy pierwszej podróży, ale poniższe wskazówki pomogą się Wam do niej przygotować.Pakowanie – więcej nie znaczy lepiej

Rodzice, zwłaszcza wybierający się na pierwsze wakacje z dzieckiem, mają zazwyczaj tendencję do pakowania wszystkiego, czego oni i dziecko używają w domu. Wydaje im się, że obecność znajomych przedmiotów i zabawek pozwoli zachować rutynę, do której maluch jest przyzwyczajony, dzięki czemu lepiej zniesie on nawet daleką wyprawę, a oni będą mieć pod ręką wszystko to, czego potrzebują i używają na co dzień. Tak naprawdę jednak nie jest to najlepszy pomysł, bo niepotrzebnie zwiększasz w ten sposób ilość bagażu i rzeczy, o których musisz pamiętać. Jak się więc spakować? Lepiej zabrać mniej, ale z głową. Podróże mają to do siebie, że stanowią oderwanie od codzienności i drobnych rytuałów, do jakich jesteśmy przyzwyczajeni, więc próba odwzorowania zachowań domowych podczas urlopu, może się po prostu nie udać. Dobra wiadomość jest taka, że gdziekolwiek się nie wybierasz, tam też żyją ludzie, którzy wychowują dzieci. Oznacza to, że nawet jeśli czegoś zapomnisz, albo coś się zniszczy podczas transportu, bez problemu kupisz to na miejscu. Wyjątek stanowić mogą miejsca odludne i kraje słabiej rozwinięte, ale rodzice podróżujący z małymi pociechami raczej nie wybierają takich destynacji.Bezpieczeństwo to podstawa

Niezależnie od tego, co robisz, jak wygląda sytuacja, zawsze musisz wiedzieć, gdzie są Twoje dzieci. Ten punkt wydaje się oczywisty, ale warto o tym wspomnieć. Czasami możesz stracić czujność na ułamek sekundy, na przykład w kolejce po bilety, a dzieci znudzone czekaniem mogą się oddalić i zagubić w tłumie podróżnych. Jeśli wiek dzieci na to pozwala, porozmawiajcie z nimi o kwestiach związanych z bezpieczeństwem. Poproście, żeby zawsze mówiły, gdzie i z kim idą, nawet jeśli mają tylko zamiar iść po napój nieopodal basenu, przy którym się wszyscy opalacie. Zasada powinna być taka, że jeden z rodziców zawsze ma oko na pociechy, dzięki temu podczas podróży unikniecie stresu i paniki.

Ważne jest również, by dziecko miało przy sobie Wasze dane kontaktowe: imię i nazwisko, numery telefonów, adres hotelu, w którym się zatrzymujecie. W ten sposób, w razie jakichkolwiek problemów, ktoś dorosły będzie mógł się z Wami skontaktować.Rozmowa to podstawa

Jeśli wybieracie się na wakacje za granicę z nieco starszymi dziećmi, takimi które już zadają pytania i są ciekawe świata, to pamiętajcie, że wprowadzanie ich z wyprzedzeniem w niektóre szczegóły dotyczące poszczególnych etapów podróży pomoże im uporać się z lękiem przed nieznanym. Jeśli dziecko czuje się niekomfortowo, to jest niezadowolone i marudne, co przekłada się na samopoczucie całej rodziny. Najlepszym lekarstwem na stres jest spokojna rozmowa, wytłumaczenie dziecku, dokąd jedziecie i jak będą wyglądać poszczególne etapy podróży. Dziecko, które mniej więcej wie, czego może się spodziewać, jest spokojne i z ciekawością obserwuje to, co się wkoło niego dzieje. Takie przygotowanie pozwoli Wam uniknąć stresu związanego ze zmianą otoczenia, z poznawaniem nowych osób i miejsc.

Zobacz też jak zwalczyć jet lag?
Data Publikacji: 17.05.2019

Podobne artykuły

krajobraz kierunku
Wakacje 2024 – te kierunki będą najpopularniejsze w tym roku! Przeglądanie ofert, szukanie informacji o krajach, które warto odwiedzić, to tak naprawdę pierwszy krok na drodze do udanego urlopu. Przy wyborze miejsca na wakacje każdy z nas kieruje się innymi kryteriami. To, co przemawia do jednej grupy podróżnych, może nie być interesujące dla kogoś innego. Jedni marzą o tym, by spędzić wakacje 2024 na pięknej plaży, inni by odwiedzić interesujące miasto i poznać jego zabytki. Część osób tak planuje wyjazd, by połączyć wypoczynek na łonie natury ze zwiedzaniem lokalnych atrakcji. Europa ma tak wiele fantastycznych krajów do zaoferowania, że każdy znajdzie dokładnie to, czego potrzebuje.
krajobraz kierunku
Gdzie pojechać na Boże Ciało? Długi weekend czerwcowy za granicąŚwięto Bożego Ciała, które wypada w 2024 roku 30 maja, to znakomita okazja, by zaoszczędzić jeden dzień urlopu i wybrać się na wspaniałą wycieczkę objazdową, bądź fantastyczny wypoczynek. Przełom maja i czerwca to okres, kiedy w basenie Morza Śródziemnego jest już przyjemnie ciepło, nie ma jeszcze jednak ani letnich upałów, ani tłumów turystów, stąd jest to wspaniały czas na wizytę właśnie w tej części świata. Zobacz, gdzie najlepiej pojechać w okresie święta Bożego Ciała i zaplanuj swoje wakacje już dziś!
krajobraz kierunku
Goa - kiedy jechać i jakie atrakcje warto zobaczyć?Goa to najsłynniejsze region wypoczynkowy w Indiach, popularny wśród Europejczy-ków już w czasach kolonialnych. Nic dziwnego, znajdziemy tu przepiękne piaszczyste plaże oblewane turkusowymi wodami Morza Arabskiego, intrygującą kulturę będącą mieszkanką dziedzictwa portugalskiego i wpływów azjatyckich, kilka interesujących zabytków, wspaniałą przyrodę i zawsze uśmiechniętych mieszkańców. Zobacz, kiedy warto pojechać na Goa i jakie atrakcje tam na Ciebie czekają!
krajobraz kierunku
Zima 2024/25. Nowości już dostępne! Śladami Beztroski z Królem EgzotykiLedwie kończymy sezon egzotyczny 2023/24, a już wchodzimy z nową ofertą na sezon 2024/25! Tym razem przygotowaliśmy kilka nowości, na które mamy nadzieję wiele osób czekało. W związku z dużym zainteresowaniem Wenezuelą, które zdecydowanie przerosło nasze oczekiwania, postanowiliśmy w dalszym ciągu odkrywać uroki podróżowania w tej części świata. Dlatego w naszej ofercie pojawiła się Kolumbia i sporo rejsów wycieczkowych po Zatoce Meksykańskiej. Kolejną nowością, która nie do końca jest nowością, to Filipiny, ale tym razem mamy dla naszych klientów prawdziwe zaskoczenie i świetną wiadomość – na Filipiny będziemy latać komfortowym Dreamlinerem! Do oferty powróci także indyjskie Goa! Dla tych, którzy są zainteresowani szczegółami najnowszej oferty przygotowaliśmy poniższy tekst. Znajdują się w nim informacje dotyczące kierunku, ważne wskazówki, opisy i oczywiście argumenty za tym, dlaczego warto wybrać się w egzotyczną podróż właśnie z Rainbow.