Opinie klientów o Bułgaria, Rumunia, Mołdawia - Czarnomorska Mozaika

4.3 /6
56 
opinii
Intensywność programu
4.2
Pilot
4.9
Program wycieczki
4.2
Transport
5.1
Wyżywienie
4.0
Zakwaterowanie
3.9
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.
Najlepiej oceniane
Wybierz

5.0/6

Włodek z Poznania 15.09.2022

Czarnomorska Mozaika wrzesień 2022

Poniżej prezentuję moją opinię, która wcale nie musi być reprezentatywna, bo inne mogli doświadczyć innych zdarzeń. Opinia na bazie wyjazdu pod koniec sierpnia 2022 roku. W naszej grupie było 36 osób. Wycieczka objazdowa po Rumunii i Mołdawii spełniła nasze oczekiwania. Wprawdzie przejazdy w niektórych dniach są długie, ale w końcu jest to "objazdówka". Program ciekawy i zrealizowany w całości. W Bukareszcie zwiedzanie Parlamentu zamieniono na spacer po skansenie. Hotele na objeździe średniej klasy, odpowiednie do ceny wycieczki. W jednym z hoteli nie było windy. Hotel w Warnie przed i po wycieczce na peryferiach Warny, ale taksówką blisko i tanio do centrum. Śniadania wszędzie wystarczające. Dokupione dodatkowo obiadokolacje w pełni do zaakceptowania - szybko w sprawnie podane. Kierowca i autokar OK. Nasza Pani pilotka Joanna spisywała się dobrze. Jej wiedza oraz umiejętności organizacyjno-przywódcze na dobrym poziomie. Dużo (bo aż 150 EUR na osobę) pobiera się na tzw. bilety wstępu, usługi przewodnickie, napiwki i Tour Guide System (słuchawki) oraz wizyty w piwnicach winnych. Bilety wstępu nie kosztowały więcej niż 20€ na osobę ... Tradycyjna kolacja rumuńska za 35€ (jako fakultet) to trochę drogo, a jeszcze do tego Pani pilotka informuje nas, że będą od nas zbierać napiwki. Także Pani pilotka sugeruje nam na koniec wycieczki składkę dla kierowcy, Ale był też duży plus w postaci darmowego i bogatego poczęstunku w winiarni w Mołdawii. To tak jakby kolacja fakultatywna w Mołdawii (za 35€) została nam podarowana przez Rainbow.

5.0/6

Tomasz, Warszawa 17.07.2017
Termin pobytu: czerwiec 2017

Europejska egzotyka

Spodziewalem sie ze można zobaczyc tak wiele ciekawych i interesujących zeczy tak blisko Polski jednak nie spodzielam sie ze zwiedzone podczas wycieczki kraje beda tak przyjazne i otwarte na turystow. Jednym z największych atutow imprezy byl bardzo dobry pilot pan Oleksza . W Mołdawii bardzo przydaje się znajomosc jezyka rosyjskiego. Hotele i wyzywienie na objezdzie dosc dobre, najgorszy hotel w Tulczy. Tulcza najmniej ciekawy punkt programu - interesujacy jedynie dla miłośników ornitologi - ogladanie ptakow w delcie Dunaju.

5.0/6

KRZYSZTOF szno, 24.09.2023
Termin pobytu: wrzesień 2023

milcząca Pani TUTAJ

Młoda Pani Pilot Dominika "Tutaj" zupełnie nie spełniła oczekiwania. Pierwszy raz spotkałem się z tak małomównym pilotem wycieczki. Brak jakiejkolwiek wiedzy na temat zwiedzanych krajów, nie przekazała nam w czasie zwiedzania , jak i w czasie długich przejazdów autokarem jakiejkolwiek historii, zwyczajów, obecnej sytuacji polityczno-gospodarczej w tych krajach. Jeśli już tłumaczyła lokalnych przewodników, to co drugie używane notorycznie słowo było "tutaj". Stąd od uczestników wycieczki otrzymała pseudonim Dominika Tutaj. Nawet na prośby uczestników o podzieleniu się wiedzą o zwiedzanych krajach, obiecywała to robić, ale nigdy nie dotrzymała tej obietnicy. To świadczyło, że zupełnie nie była przygotowana do zwiedzanej trasy - żenada.Sugeruję Touroperatorowi odsunięcie Pani Dominiki "Tutaj" z tego kierunku, lub nakazanie Jej pogłębienia wiedzy o zwiedzanych krajach.

5.0/6

Włodzimierz, Golub-Dobrzyń 23.08.2017
Termin pobytu: wrzesień 2017

Rodzinnie przez Rumunię i Moldawię na wypoczynek w Bulgarii

Wycieczka spelniła nasze oczekiwania. Program został w pełni zrealizowany, a ilość czasu wolnego była wystarczająca by popróbować lokalnych specjałów, w tym wyśmienitego rumuńskiego i mołdawskiego wina.Hotele w których mieszkaliśmy na objeździe miały zazwyczaj wyższy standard niż w umowie z Rainbow. Na pochwałę zasługuje wybór hotelu Czarne Morze w Warnie, polożonego w samym centrum miasta, ok. 200m od plaży, co pozwoliło na skorzystanie z jej uroków w pierwszy i ostatni dzień wycieczki. Pani Monika nasza pilotka pomimo dużej grupy bardzo sprawnie organizowała całą logistykę naszej wycieczki, jednocześnie ciekawie przybliżała nam historię, zwyczaje i kulturę zwiedzanych krajów. Na szczególną pochwałę zasługuje Pan Tomek - lokalny przewodnik po Rumunii, który piękną polszczyzną i w pasjonujący sposób przekazywał nam informacje o tym jakże ciekawym i różnorodnym kraju. Z wycieczek fakultatywnych polecamy rejs po Delcie Dunaju - wrażenia niesamowite. Z regionalnych kolacji rumuńskiej i mołdawskiej mamy także miłe wspomnienia.
145614
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem