wypoczynek

Wczasy w Batumi - co musisz wiedzieć?

  • O Batumi
  • Opinie
  • Pogoda

Batumi

Batumi – wczasy w jednym z najstarszych miast Gruzji

Zawsze chciałeś zobaczyć Gruzję? Koniecznie leć więc go Batumi, które znajduje się na południowo-zachodnim krańcu tego pięknego kraju! Batumi stanowi jeden z najważniejszych portów na całym Morzu Czarnym, kusząc turystów z całego świata na… niepowtarzalne wakacje. Batumi jest modnym, letnim kurortem, którego nazwa jest synonimem luksusowego wypoczynku i… egzotycznego raju. Dawniej o Batumi można było tylko pomarzyć – jednak dziś ten fantastyczny kurort jest dosłownie na… wyciągnięcie rąk!

Wakacje w Batumi – kurorcie z… niecodzienną historią
Miasto Batumi posiada bardzo wiekową historię, która obraca się wokół mitologicznego wątku o Argonautach, złotym runie i… zabójstwie. Antyczne mity to wyłącznie jednak niewielki pretekst do pojawienia się w Batumi. Wczasy spędzone w tym miejscu wiążą się bowiem również z historią znaną z połowy XIX wieku – kiedy to w mieście zapanowała gorączka… czarnego złota! Wówczas Batumi połączyło się z azerbejdżańskim Baku linią kolejową i ropociągiem. Wielu turystów przyjeżdża tu skuszonych „złotą przeszłością” i postaciami, jakie przyczyniły się do rozkwitu kurortu – w tym nawet… braci Nobel! Zresztą, do dziś można zwiedzać w Batumi ich muzeum. Chcesz zobaczyć na własne oczy, jak dzisiaj wygląda to piękne miasto? Przyleć do Gruzji i zobacz, jak Batumi rozkwitło na przestrzeni wieków!

Batumi i wczasy w najgorętszym kurorcie czarnomorskim
Mawia się, że Batumi to taki „kaukaski Dubaj” – sporo tu bowiem wieżowców i świateł, które robią niesamowite wrażenie, a już zwłaszcza wieczorem. Nowoczesna architektura Batumi na pewno urzeknie niejednego wielbiciela pięknych miast! Jeżeli historia to Twój „konik”, wybrać się tu możesz na eksplorowanie starej części – właśnie tam mieści się wiele starszej daty willi w Batumi. Wakacje w tym mieście pozwolą Ci wczuć się w atmosferę tego słynnego miasta potowego, a także poznać jego niecodzienną historię. Oczywiście, poza zwiedzaniem miasta warto poświęcić czas na chwilę… relaksu. Przepiękne plaże, wspaniała roślinność i sporo nocnych rozrywek czeka na każdego miłośnika dobrej zabawy! Leć do Batumi, aby poczuć gruziński klimat nad Morzem Czarnym i przeżyć… przygodę życia!

Opinie o Batumi

Batumi
4.0 /6

Batumi - 300 dni deszczowych w roku, oryginalna/dziwaczna architektura

Batumi to miasto kontrastów - stare, obdrapane bloki z czasów Związku Radzieckiego i nowoczesn, ogromne hotele. Place budowy na każdym kroku. Szeroka, długa na ok.8km promenada nadmorska i chaotyczny, miejscami niebezpieczny ruch drogowy. W Batumi jest klimat subtropikalny, więc praktycznie codziennie pada (na szczęście w większości popołudniami lub wieczorem/nocą) i jest więcej dni pochmurnych niż słonecznych. Na szczęście jest ciepło. Dla mnie 7 dni w tym mieście było wystarczające, bo nie ma zbyt dużo miejsc do zwiedzania.
Dodał(a):
Dorota, Warszawa, 18.09.2021
4.0 /6

Gorące Batumi

Ciekawe miasto. Warto wybrać się do ogrodu botanicznego na wycieczkę. Koniecznie trzeba skorzystać z taxi. Warte zobaczenia są tańczące fontanny. Polecam zwiedzanie miasta na własną rękę. Batumi odbiega klimatem od reszty Gruzji- jest bardzo wilgotno i gorąco.
Dodał(a):
Andrzej , 15.09.2021
4.5 /6

miasto

Batumi zwiedzaliśmy bez przewodnika. Wiele ciekawych miejsc, myślę, że za kilka lat będzie piękniej bo teraz dużo rozkopów - budowa nowych wieżowców praktycznie wszędzie.
Dodał(a):
Bronislaw, Pajęczno, 07.12.2019
6.0 /6

Batumi - miasto, które skradnie Ci serce.

Batumi, ach Batumi… miasto z piosenki Filipinek, które tak naprawdę nigdy w nim nie były. Miasto malowniczo położone nad Morzem Czarnym, o przepastnej urodzie z nutą nostalgii i romantyzmu. Batumi porywa za serce. Niektórzy mogą dopatrzeć się śladów kurortu z minionej epoki, jednak z roku na rok Batumi staje się nowocześniejsze i atrakcyjniejsze dla turystów. Supernowoczesne budynki, jakie tworzą imponujący skyline widziany od morza, współgrają z architekturą Starego Miasta, w którym również przeplatają się wpływy dawnych najeźdźców, głównie Turków. Tutaj można w Parku Cudów podziwiać jakże charakterystyczną ruchomą rzeźbę Ali i Nino, gruzińskich Romea i Julii. Na pewno najbardziej znaną obecnie budowlą, kojarzącą się z Batumi jest położona również w Parku Cudów Wieża Alfabetu, na którą można wjechać w czasie wolnym i podziwiać wspaniałą panoramę miasta. Poza tym w Batumi jest też wiele innych ciekawych miejsc i atrakcji. W Batumi działa delfinarium, jest też i las bambusowy. My za to, na starym mieście mieliśmy okazję zajrzeć na słynną Piazzę, gdzie jest wiele miłych kafejek, na Placu Europejskim zobaczyliśmy pomnik Medei, która w ręku dzierży osławione już złote runo. Po drodze mijaliśmy wiele interesujących budynków, w tym nieczynną już fontannę chachy, aż dotarliśmy na wybrzeże do wspomnianego już Parku Cudów. Pół dnia na Batumi to stanowczo za mało. Na szczęście, dzięki późnym godzinom wylotu, mieliśmy jeszcze parę godzin w ostatnim dniu, na delektowanie się tym pięknym miastem, w którym można zostawić swoje serce. Nie tylko za dnia ale i wieczorem Batumi ma wiele do zaoferowania. O zmierzchu promenada Bulvari ożywa. Można wybrać się do lunaparku, zobaczyć pokaz tańczących fontann, wyjść do restauracji z muzyką i tradycyjnymi tańcami gruzińskimi na żywo, podziwiać piękne zachody słońca, czy po prostu pospacerować po deptaku, bądź wynająć rower, tudzież inny pojazd.
Dodał(a):
GABRIELA i RENATA, 12.11.2019
6.0 /6

Batumi - pobyt wypoczynkowy

miasto piękne wiele atrakcji dużo mozliwości do zwiedzania w terenie , mili ludzie i dobra organizacja pobytu przez Biuro
Dodał(a):
Andrzej , Nowy Targ, 19.10.2019
6.0 /6

miasto z klimatem

miasto o dużych kontrastach, z jednej strony dzielnice przemysłowe, z drugiej ładne centrum i stara część i odrózniające się nowe budynki
Dodał(a):
Joanna, Warszawa, 18.10.2019
4.5 /6

Przepiękne miasto na tle biednych miast Gruzji

Dzięki dużemu zaangażowaniu kapitału zachodniego i zagranicznego miasto Batumi korzystniej wygląda nocą ponieważ nie widać kontrastu nowoczesności i budowli czasów komunistycznych.
Dodał(a):
ARTUR, Lubycza Królewska, 15.10.2019
4.5 /6

Miasto wielu niespodzianek

Prężnie rozwijający się ośrodek turystyczny nastawiony na przyciągnięcie turystów. Piękne stare miasto konkuruje tu z zaskakującą współczesną zabudową, bardzo szybko powstającą i "szokującą" pomysłami architektonicznymi. Plaże w samym centrum są niestety kamieniste, więc leżenie godzinami na piasku nam nie grozi. Natomiast jest wiele atrakcji turystycznych, z których można skorzystać , np. wjazd kolejką linową na górę, aby podziwiać panoramę miasta.
Dodał(a):
Górzystka, Lublin, 11.10.2019
6.0 /6

:)

Nic tylko spacerować, kosztować i plażować się - idealne miejsce dla uwielbiających takie klimaty, polecam bo warto
Dodał(a):
EUGENIUSZ, WIELKIE DROGI, 04.10.2019
6.0 /6

Piękne, rozwijające się miasto, nowoczesne ale i pozostałości dawnych upadajacych dzielnic

Batumi piękny kurort nadmorski, wspaniała promenada, ciekawe miejsca wypoczynku, kawiarnie, fontanny, nowoczesne budownictwo , miejsca spacerowe
Dodał(a):
IRENA ZOFIA, Warszawa, 28.09.2019
6.0 /6

Batumi

Piękne miasto. Wiele atrakcji, kamieniste plaże, dobre jedzonko, rano, wyśmienite wino. Piękne widoki nocą.
Dodał(a):
Anna, Warszawa, 27.09.2019
5.0 /6

Beata ocena wycieczki do Gruzji

Batumi do tej pory kojarzyło mi się ,tak jak kazemu Polakowi z piosenką Filipinek i herbatą . Piosenkęw autobusie puściła nam pani przewodniki a ponieważ wycieczka była 60+ to wszyscy ją nuciliśmy.Pola herbaciane zarosły a Batumi najlepiej wygląga wieczorem..
Dodał(a):
Beata, Wrocław, 27.09.2019
6.0 /6

Żaneta

Niesamowite miejsce, które warto zwiedzić - zwłaszcza oświetlone tysiącem kolorów nocą. Niesamowita i zróżnicowana architektura, piękna promenada.
Dodał(a):
Żaneta, 18.09.2019
4.0 /6

Batumi

Miasto kontrastów, ciekawe XIX-w. centrum, plac Piazza, nowoczesne budynki i ośrupane bloki socjalistyczne.
Dodał(a):
Bartosz, Poznań, 16.09.2019
4.0 /6

Batumi

Ładna XIX wieczna starówka, budynki nad morzem nowoczesne, przy dwupasmowej ulicy im. Lecha i Marii Kaczyńskich budują się wieżowce w stylu amerykańskim.
Dodał(a):
Bartosz, Poznań, 16.09.2019
6.0 /6

Batumi

Hotel bardzo dobrze usytuowany, blisko do plaży i do centrum. Okna w hotelu wychodziły na blok mieszkalny i podwórko, ale nie przyjechaliśmy siedzieć w pokoju. Pokój po remoncie, czysty i przytulny.
Dodał(a):
Ilona, Świecie, 13.09.2019
5.3/6 Ocena ogólna Batumi

Pogoda w Batumi

Pogoda w Batumi jest typowa dla zachodniego wybrzeża Gruzji, gdzie panuje umiarkowany klimat o subtropikalnym charakterze. Trwające dość długo lato przynosi wysokie temperatury, gdy w Batumi słupek rtęci często przekracza poziom 25°C. Wiosna i jesień są w tym rejonie dość łagodne, a zimą termometry wskazują zwykle ok. 5-10°C. Największe opady przypadają na okres pomiędzy wrześniem a grudniem, gdy w ciągu miesiąca może spaść nawet do 300 mm deszczu.