Wczasy w Batumi - co musisz wiedzieć?

  • O Batumi
  • Opinie
  • Pogoda
  • image/svg+xml Zdjęcia
Flaga Batumi

Batumi

Stolica:
Gruzja
Waluta:
GEL
Powierzchnia:
65 km2
Liczba ludności:
154 600

Batumi jest najpiękniejszym nadmorskim miastem Gruzji. Jeśli szukasz kurortu nad Morzem Czarnym o wyjątkowo przyjaznym klimacie, oferującego niepowtarzalną mieszankę kulturową oraz luksusowy wypoczynek, także w formule all inclusive – Batumi Cię oczaruje. Zaplanuj swój najbliższy urlop, również na last minute właśnie tutaj.
Do Batumi warto zawitać także, jeśli marzy Ci się niezapomniana wycieczka objazdowa. Dlaczego? Przepiękne plaże i knajpki z przepysznymi potrawami to nie wszystko. Zwiedź również tutejsze delfinarium, turecki meczet, czy zjawiskowy ogród botaniczny. A przede wszystkim, ciesz się niepowtarzalnym klimatem tego miejsca i wypocznij jak nigdy wcześniej!

Opinie o Batumi

Batumi
5.0 /6

Pobyt w Batumi

Nadmorski kurort w pierwszej lini brzegowej super hotele i promenada. W dalszej odległości od morza widać zaniedbania w infrastrukturze miejskiej.

Dodał(a):
Zbigniew, Ciechanów, 30.08.2018
6.0 /6

Kompletna lokalizacja.

Batumi łączy kilka atrakcji . Atrakcje lokalne : delfinarium , architektura, restauracje. Jednocześnie to miejsce w górach z dostepem do morza.

Dodał(a):
Norbert, Radziejowice, 22.08.2018
6.0 /6

Batumi

Piękna promenada nad morzem Czarnym,ciepła woda,ciekawe zabytki i fajny hotel nad samym morzem.

Dodał(a):
Gabriela, KADŁUB, 06.09.2018
5.5 /6

Batumi

Batumi jest przepięknym miastem z pięknymi hotelami, promenadą, zabytkami.

Dodał(a):
MIECZYSLAWA, Warszawa, 04.10.2018
5.0 /6

Batumi

Batumi, piękny nadmorski kurort z wieloma atrakcjami.

Dodał(a):
Zbigniew, Ciechanów, 30.08.2018
5.0 /6

Batumi

Malowniczo położone miasto na wzgórzach z dostępem do Morza Czarnego. Kamienna plaża ma swój urok ale przydałoby się trochę ciepłego, żółtego  piasku. Kolejka linowa jest świetnym rozwiązaniem komunikacyjnym i pozwala na obejrzenie miasta z lotu ptaka. Ruchoma rzeźba "Ali i Nino" na promenadzie nadmorskiej. nastraja romantycznie i erotycznie o zachodzie słońca. Nowoczesna architektura, zwłaszcza "Wieża Alfabetu", wkomponowana w starą zabudowę miasta, przyciąga uwagę niezwykłością i nowoczesnością rozwiązań. Interesujący jest też "Batumi eye", czyli po polsku "Diabelski młyn", z której można podziwiać panoramę miasta. Wszystkie te obiekty sprawiają, że Batumi jest miastem rozpoznawalnym i niepowtarzalnym.   

Dodał(a):
ELZBIETA ABŁAMOWICZ Warszawa, 27.07.2018
5.0 /6

Miasto przeciwieństw.

Piękne miasto, w którym sąsiadują nowoczesne , ciekawe budowle obok biednych chylących się zabudowań , w których mieszkaja zwykli ludzie.

Dodał(a):
Agnieszka, Duszniki, 26.07.2018
4.5 /6

Miasto kontrastów.

Miasto specyficzne. Połączenie czasów komuny z futurystyczną nowoczesnością . To trzeba zobaczyć. Pogoda Was tu zaskoczy. Panuje tu klimat subtropikalny co oznacza upaly+wilgotność do 90%+burze.

Dodał(a):
Jarka, 20.07.2018
6.0 /6

Wizyta w Batumi

bardzo ciekawe i kolorowe miasto!

Dodał(a):
ANNA, GDYNIA, 03.07.2018
5.0 /6

Warto tu przyjechać

Batumi, miasto wciśnięte pomiedzy góry i morze, każdy znajdzie tu coś dla siebie zarówno osoby szukające wypoczynku jak i aktywności. Polecam wizytę w ogrodzie botanicznym oraz przejażdzkę kolejką linową. Napewno warto też odwiedzić tutejsze parki, fontanny oraz pospacerować bulwarem który ma aż 16 km długości.

Miasto nie różni się bardzo od miast europejskich jednak na każdym kroku wyróżnia się ciekawą zróżnicowaną architektórą (europejską, radziecką oraz nowoczesną).

Mieszkańcy są przyjaźnie nastawieni i bezinteresownie pomocni.

Miasto nie zostało chyba jeszcze odkryte przez zachodnich turystów, co dla mnie było zaletą.

Dodał(a):
PAWEL, STARE BABICE, 03.07.2018
4.5 /6

Miasto kontrastów

Widac zderzenie kurortu z bieną rzeczywistością mieszkańców Batumi, Część nadmorska mocno rozbudowana acz kolwiek trochę za bardzo czasami na siłe upiększona komicznymi budowlami.

Dodał(a):
Sławek , 27.06.2018
5.5 /6

Turystyczne miasto

Miasto typowo turystyzne, ale na tygodniowy odpoczynek odpowiednyie :) Warto zajrzeć do delfinarium i do ogrodu botanicznego :) 

Dodał(a):
Justyna, Kraków, 24.06.2018
6.0 /6

Batumi

Piękne miasto. Urzekło mnie zwłaszcza nocą. Wieczorny spacer po deptaku nadmorskim oświetlonym gamą kolorów i  tańczące fontanny były niezapomnianym przeżyciem.

Dodał(a):
Danuta Gulczyńska, 13.06.2018
5.3/6 Ocena ogólna Batumi

Pogoda w Batumi

Pogoda w Batumi jest typowa dla zachodniego wybrzeża Gruzji, gdzie panuje umiarkowany klimat o subtropikalnym charakterze. Trwające dość długo lato przynosi wysokie temperatury, gdy w Batumi słupek rtęci często przekracza poziom 25°C. Wiosna i jesień są w tym rejonie dość łagodne, a zimą termometry wskazują zwykle ok. 5-10°C. Największe opady przypadają na okres pomiędzy wrześniem a grudniem, gdy w ciągu miesiąca może spaść nawet do 300 mm deszczu.
Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon