Wczasy w Kenii - co musisz wiedzieć?

  • O Kenii
  • Opinie
  • Pogoda
  • image/svg+xml Zdjęcia
  • Artykuły
Flaga Kenii

Kenia

Stolica:
Nairobi
Waluta:
KES
Powierzchnia:
582 650 km2
Liczba ludności:
41 609 728

Wakacje w Kenii

Niesamowite wybrzeże Oceanu Indyjskiego, plaże z białym niczym śnieg piaskiem, rozpościerające się na całej linii brzegowej, niemal dziewicza rafa koralowa, a z drugiej strony… prawdziwa afrykańska sawanna. Tak właśnie wygląda prawdziwa Afryka, a dokładniej – Kenia. Cenisz błogi spokój i wypoczynek z wszelkimi wygodami? Wakacje w Kenii w ofercie all inclusive z pewnością przypadną ci do gustu. Luksusowy hotel blisko plaży z widokiem na wybrzeże, egzotyczne drinki, kąpiele w basenie i mnóstwo wieczornych atrakcji w rytmach afrykańskiej muzyki… to wszystko możesz mieć także na last minute. Jeśli marzą ci się niezapomniane wakacje, Kenia stanie się twoim rajem na Ziemi. Odwiedź magiczną Mombasę lub Nyali, by czerpać garściami ze słonecznych kąpieli i sportów wodnych. Spraw niespodziankę sobie i bliskim, zarezerwuj swoje wakacje w Kenii już teraz!

Wczasy w Kenii

Jeśli chcesz poznać smak Czarnego Lądu – wycieczka objazdowa po Kenii: z safari, majestatyczną górą Kilimandżaro, wizytą w prawdziwej afrykańskiej wiosce i szansą na skosztowanie lokalnych przysmaków kulinarnych pozostawi po sobie niezapomniane wrażenia. Gotowy na wymarzone wczasy w Kenii? Z nami odwiedzisz największy Park Narodowy w Kenii, źródła Mzima – królestwo hipopotamów, rezerwat Masai Mara z całym bogactwem fauny, stolicę Kenii - Nairobi oraz najpiękniejsze plaże nad Oceanem Indyjskim.
Z nami Afryka stoi przed Tobą otworem, a wszystkie jej kolory poznasz podczas wymarzonych wczasów w Kenii!

Opinie o Kenii

Kenii
6.0 /6

przyroda, którą trzeba zobaczyć. Poziom życia mieszkańców wprawia w zakłopotanie i amusza do zastanowienia

Piękna przyroda - zwiedzaliśmy 3 parki narodowe w formie safari samochodowego - przygota, którą trzeba przeżyć - Park Amboseli, Masai Mara (najsłynniejszy - w którym rozpoczyna się Wielka WędrównKa Zwierząt - ale w innym miesiącu) oraz Park Jeziora Nakuru (lokalna atrakcja - hipopotamy). Safari jest piękną, choć męczącą fizycznie (wstawanie często o godz 4-5 rano, przemieszczanie się wiele setek km samochodem - z parku do parku) formą zwiedzania, dodatkową atrakcją było mieszkanie w lodgach - często położonych na terenie parków, lub tuż przy nich - często w dużych namiotach, urządzonych w stylu dawnych uczestników safari/kolonizatorów Afryki. Smutnym akcentem jest obserwacja warunków, w jakich żyją autochtoni tego młodego państwa (niezależność od 1963 roku), ale to też jest pewną nauką i daje okazję do rozmyślań nad tym, co mamy my, jako Europejczycy. Szczerze polecam ten kraj jako cel wyjazdu.
Dodał(a):
Radosław, Gliwice, 23.01.2020
4.0 /6

Kenia - kraj kontrastów

Kenia na pewno jest wartym kierunkiem do odwiedzenia - można zobaczyć tam rajskie krajobrazy, poczuć moc słońca, i mega ciepłą wodę oceanu. Zobaczyć na własne oczy jak z drugiej strony raju żyją ludzie którzy nie mają zbyt wiele, a mimo to część z nich potrafi się uśmiechnąć i pomachać do Ciebie. Wycieczki do miasta ukazują niestety drugie oblicze tego kraju - dość dużą biede i mnóstwo ludzi na ulicach mimo to myślę że warto obrać ten kierunek jako cel wakacji :)
Dodał(a):
DARIA, CHYBIE, 14.01.2020
5.5 /6

Piękno i bieda.

Przyroda wspaniała, niezapomniana, ale ludzie żyją tu bardzo biednie. Pamiętajcie, żeby nie żałować napiwków. Dla nas to naprawdę drobiazg; dopiero widząc, jak biednie tam ludzie żyją, doceniamy to, co mamy. Można zabrać i zostawić w hotelu niepotrzebne ubrania, buty, skarpetki (nieraz zastępują buty, które są tu bardzo drogie), kosmetyki. Ucieszy ich wszystko.
Dodał(a):
Katarzyna, Warszawa, 07.01.2020
5.0 /6

Piękny, słoneczny, biedny kraj

Kraj pełen sprzeczności...od przerażającej wręcz biedy i zacofania do sporego przepychu...od całkowitego zacofania do wykształconych ludzi interesów, z którymi rozmawiałyśmy na terenie hoteli...od ludzi leżących pod drzewami nic nierobiących do pełnej uśmiechu obsługi hotelowej...od niekończących się zielonych krajobrazów do brudu i gromad śmieci w Mombasie..
Dodał(a):
Justyna, 22.01.2020
4.5 /6

Dotykanie Kenii.

Kenia intryguje, pociąga, zachwyca. To niezwykła przyroda: przestrzenie sawanny, akacjowe gaje, gęsty busz, piękno wolnych zwierząt. Biel piasku nad Oceanem Indyjskim, kojący szum pośród palm kokosowych. Kenia zasmuca. Bieda i zacofanie, niewyrównane szanse. Kenijczycy, sympatyczni i życzliwi, zasługują na lepszy los.
Dodał(a):
Marek, Godziszka, 03.02.2020
4.0 /6

Państwo

Ośrodek Turtle Bay jest super. Wszystko jest w nim jak należy. Wielkim bólem dla nas okazała się bieda panującą poza granicami ośrodka. Skutki pokolonizacyjne dają się ludziom odczuć. Pamięć po złym traktowaniu ludności afrykańskiej zostaje przekazywany z pokolenia na pokolenie. Duży minus to brak przemysłu.
Dodał(a):
Mariusz, 05.02.2020
6.0 /6

Kenia spełnia marzenia

Ciekawy kraj, dla nas bardzo egzotyczny. Wszystko tam jest wyjątkowe - roślinność, zwierzęta, krajobrazy, ludzie, obyczaje, jedzenie, atmosfera. Dla ludzi ciekawych świata mnóstwo nowych wrażeń. Cudownie jest wtopić się w inny świat, doświadczyć bogactwa dzikiej przyrody i tradycji mieszkańców.
Dodał(a):
Beata Wladyslawa, GOCZAŁKÓW, 13.02.2020
4.5 /6

Dzika natura opierająca się zakusom człowieka

Dzika natura opierająca się zakusom człowieka, 4 lata temu w Tsavo East "wstawiono" autostradę co znacząco zmniejszyło walory tego terenu. W miasteczkach Kenii podobnie jak w innych widać niszczącą miłość homo sapiens do motoryzacji
Dodał(a):
Leszek, Czerwionka-Leszczyny, 06.02.2020
6.0 /6

Cudowna Kenia

Kenia bardzo pozotywnie nas zaskoczyła. Zarwóno jeśli chodzi o ludzi, jak i o przyrodę, Nie spodziewaliśmy się tak zielonych, cudownych kraobrazów, Standard hoteli, w których byliśmy momentami nawet przewyższa europejskie. Polecam!
Dodał(a):
Patrycja, Poznań, 02.02.2020
6.0 /6

Piękny kraj!

Piękny kraj, w którym ludzie są bardzo gościnni mimo tego, że sami żyją w skrajnym ubóstwie. Poza tym są tam cudowne parki narodowe, gdzie można jeździć na safari i wracać tam i za każdym razem oglądać coś innego.
Dodał(a):
Daniel, Ruda Sląska, 03.02.2020
4.0 /6

Kenia - zderzenie z rzeczywistością

Kenia jest brudna. Bardzo brudna. Społeczeństwo dzieli się na bardzo bogatych i żyjących w ubóstwie. Ogromne inwestycje przeplatane chatkami zlepionymi z błota i trzciny. Mimo wszystko, jest to warte zobaczenia.
Dodał(a):
Łukasz, Gliwice, 05.01.2020
6.0 /6

Kenia - Egzotyczne Cudo

Oceniam hotel na mocne 4+ 😊 jeśli miałbym wracać do Keni to tylko do tego hotelu. Bardzo dobry stosunek cena/jakość. Idealne miejsce na egzotyczny wypoczynek przy tak niesamowitej plaży w Diani Beach 😊
Dodał(a):
Żaneta, Piekary Śląskie, 04.02.2020
6.0 /6

Ciekawa destynacja

Kenia jest miejscem wybieranym głównie dla safari. Może tez być świetnym miejscem dla wypoczynku na plaże. Wspaniałe białe plaże, ciepła woda, ocean tętniący życiem. Ciekawi ludzie spotykani na plaży.
Dodał(a):
Tomasz, Katowice, 25.02.2020
5.5 /6

Pierwsza afrykańska przygoda

Ciekawy kraj i na pewno polecam dla tych, którzy planują swój pierwszy raz w Afryce. Językiem urzędowym jest angielski, co ułatwia komunikację. Ludzie są mili, otwarci. Piękne plaże i parki narodowe.
Dodał(a):
Karolina, Łódź, 08.02.2020
5.0 /6

Afryka dzika

To określenie idealnie pasuje do tego regionu. Lecąc tam chciałam obcować z dziką przyrodą i dokładnie to dostałam. Dzikie zwierzęta są na wyciągnięcie ręki. Jest to ubogi kraj ale bezpieczny.
Dodał(a):
Katarzyna, Gliwice, 07.01.2020
6.0 /6

Hakuna Matata

Kraj bardzo bezpieczny, ludzie przemili i pomocni, wspaniała pogoda, nie doświadczyliśmy przejawów korupcji, piękne widoki, czysto, ekologicznie, przepiękna przyroda, dobra infrastruktura.
Dodał(a):
Justyna, Łódź, 31.12.2019
5.4/6 Ocena ogólna Kenii

Pogoda w Kenii

W Kenii panuje klimat równikowy z dwiema porami deszczowymi – główną trwającą od kwietnia do maja i nieco mniej obfitą w opady, która rozpoczyna się w połowie jesieni i trwa do końca listopada.
Słoneczna pogoda i wysokie temperatury utrzymują się w Kenii jednak przez cały rok. W ciągu dnia termometry wskazują często ponad 30°C, ale na płaskowyżu słupek rtęci może znacznie spadać nocą.

Kenia - 12 najważniejszych atrakcji

Kenia słynie przede wszystkim z malowniczych parków narodowych, będących siedliskiem życia dla niezliczonych rzesz dzikich zwierząt. Safari to wciąż jednak nie wszystko, co ten kraj ma do zaoferowania. Oto 12 najważniejszych atrakcji Kenii – są wśród nich zarówno spotkania oko w oko z dzikimi zwierzętami, jak i mniej oczywiste aktywności.

Rezerwaty przyrody w Kenii, które warto odwiedzić

Gorąca Kenia kusi nas swoją egzotycznością i wyjątkową przyrodą, całkowicie odmienną od tego, do czego jesteśmy, jako mieszkańcy Europy, przyzwyczajeni. Do największych walorów tego afrykańskiego państwa należy z pewnością zaliczyć wolno żyjące, dzikie zwierzęta, egzotyczną roślinność i piękne krajobrazy.

Organizacja wycieczki na safari

Zastanawiasz się nad organizacją wyprawy na safari? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jak dobrze zaplanować taką wycieczkę. Zainspiruj się blogiem o podróżach r.pl

Planowanie wakacji w Kenii

Na co należy zwrócić uwagę przed podróżą do Kenii? Sprawdź poradnik na blogu o podróżach r.pl i bądź przygotowany się na wycieczkę do tego niezwykłego afrykańskiego państwa.

Wycieczki lokalne w Kenii. Nasze propozycje na aktywny wypoczynek!

Na miejscu czekają na Was kilometry pięknych plaż i niezwykła przyroda. Zdecydujcie, czy wolicie wypoczywać, zwiedzać, a może wypoczywać i zwiedzać? Jeśli wybraliście wypoczynek w hotelu lecz nie chcecie spędzić na leżaku całych swoich wakacji mamy dla Was kilka propozycji jak spędzić swój urlop w otoczeniu bogatej fauny i flory tego kraju.

Romantyczny wypad we dwoje? Te miejsca Ciebie oczarują!

Zobacz gdzie warto spędzić romantyczne wakacje we dwoje! Magiczne Bali, egzotyczne Malediwy czy słoneczna Dominikana? Poczytaj więcej na blogu r.pl.

Klimat i pogoda w Kenii

Kiedy najlepiej wyjechać na afrykańskie wakacje do Kenii? Przeczytaj nasz wpis i wybierz najlepszy termin na podróż do tego afrykańskiego kraju pełnego zwierząt, słońca i pięknych plaż!

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon