Copacabana

Copacabana to dzielnica Rio de Janeiro, w której znajduje się jedna z najsłynniejszych plaż na świecie. Miejsce to zamieszkuje około 400 000 ludzi, co czyni tę dzielnicę jedną z najbardziej zaludnionych na świecie. To zbiór różnych narodowości, kultur i religii, dzięki czemu Copacabana zawsze tętni życiem i oczarowuje różnorodnością.

Plaża Copacabana w Rio de Janeiro

Plaża Copacabana ciągnie się przez ponad 4 km, a jej największą zaletą jest złoty, drobny piasek. Jest szeroka, więc gwarantuje swobodny wypoczynek w Brazylii i umożliwia uprawianie najróżniejszych sportów. Dodatkowo całość jest doskonale zagospodarowana, oferując turystom liczne rozrywki i sposoby spędzania wolnego czasu. Tłumy ludzi uwielbiają tu wypoczywać, ponieważ to miejsce jest pełne radości i otwartości – życie płynie radośnie i spokojnie. Można tu spotkać Cariocas, czyli osoby ściśle powiązane z plażą. Ich życie wolno toczy się wokół najróżniejszych sportów plażowych, a turystów zarażają optymizmem i uśmiechem. Plaża Copacabana to bardzo widowiskowe miejsce: z jednej strony błękitny ocean, a z drugiej nowoczesne zabudowania otoczone wzgórzami, nadają mu bajkowego charakteru.

Dzielnica Copacabana

Dzielnica Copacabana to ważna część Rio de Janeiro, w której można dobrze zjeść, wypocząć w hotelu, czy pospacerować kolorowymi uliczkami. Ze względu na wielokulturowość znajdują się tu najróżniejsze obiekty i świątynie, które czynią to miejsce barwnym i ciekawym. Nowoczesne, wielopiętrowe zabudowania znajdują się tuż przy samej plaży Copacabana i są jedynie oddzielone pasmem palm oraz szerokim deptakiem idealnym na spacery czy jazdę rowerem.

Copacabana – atrakcje turystyczne

Wycieczka do Rio de Janeiro i pobyt na plaży w dzielnicy Copacabana to okazja do odwiedzenia wielu ciekawych obiektów.

  • Fort Copacabana z 1908 r. wybudowany jako obiekt wojskowy dziś jest ważnym zabytkiem, w którym turyści chętnie robią sobie zdjęcia.
  • Laguna Rodrigo de Freitas to sztucznie utworzona laguna, która jest idealna do uprawiania sportów wodnych.

Góra Sugarloaf jest wspaniałym sposobem na spędzenie czasu na pieszych wyprawach – ze szczytu roztacza się panorama na Rio de Janeiro

mapka

Pokaż na mapie