Stare Miasto w Budvie

Budva to nadmorskie miasto w Czarnogórze, które słynie z pięknych plaż i krystalicznie czystej wody. Należy do popularnych kierunków wakacyjnych, a turyści przyjeżdżają tu z całej Europy. W mieście znajduje się wiele atrakcji turystycznych, takich jak starożytne ruiny miasta, muzea i zabytki. Czarnogórska Budva jest także popularnym miejscem na nocne życie, a w okolicach można znaleźć wiele klubów i barów.

Budva - Montenegro i historia

Budva to miasto portowe położone nad Morzem Adriatyckim. Jest jednym z najbardziej popularnych kurortów turystycznych w kraju, a także jednym z najstarszych miast w Europie. Pierwsze wzmianki o Budvie pochodzą z V wieku p.n.e., a miasto było wówczas znane jako Butua. W okresie rzymskim nazywało się Budva Augusta, a następnie Budva Julia. W okresie średniowiecza było pod wpływem Bizancjum, a następnie Wenecji. W XIX wieku Budva została przyłączona do Cesarstwa Austrii, a następnie do Królestwa Jugosławii. W latach 90. XX wieku miasto ucierpiało podczas wojny w Jugosławii, a następnie odrodziło się jako popularny kurort turystyczny w Czarnogórze

Czarnogórka Budva - Stare Miasto i inne atrakcje

Jeśli chcesz spędzić wakacje w Czarnogórze, powinieneś zobaczyć w Budvie Stare Miasto, które jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Znajdują się tam wspaniałe zabytki. Warto także odwiedzić Park Narodowy Lovćen, który jest jednym z najpiękniejszych parków narodowych w Europie. To idealne miejsce na spacer lub wycieczkę rowerową.

Do Budvy możesz się dostać zarówno samolotem, jak i autokarem. Samoloty kursują z wielu miast w Europie, a także z Dubrownika. Jeśli chcesz zobaczyć nie tylko tę część Bałkan, wybierz się na wycieczkę objazdową w Czarnogórze.

mapka

Pokaż na mapie