Stare miasto w Nicei

Nicea to miasto położone nad Morzem Śródziemnym, w południowej Francji. Jest stolicą departamentu Alpes-Maritimes i metropolią regionu Provence-Alpes-Côte d'Azur. Słynie z pięknych plaż, które ciągną się wzdłuż wybrzeża miasta, a także z malowniczych krajobrazów górskich. Na lazurowym wybrzeżu wiele atrakcji turystycznych, takich jak Pałac Królewski, Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Muzeum Narodowe.

Lazurowe Wybrzeże - Nicea i jej uroki

Nicea we Francji to miasto wielu kontrastów, łączące w sobie współczesność i tradycję. Można w nim trafić na wiele barwnych świątyń, pałaców, muzeów oraz galerii sztuki. Da się także podziwiać przepiękne plaże i krajobrazy. W mieście panuje śródziemnomorski klimat łagodny i średnio wietrzny.

Na Lazurowym Wybrzeżu Nicea ma międzynarodowy port lotniczy, który jest połączony z wieloma miastami w Europie. Można także dostać się do starego miasta pociągiem lub autobusem z wielu miast we Francji.

W mieście znajduje się wiele atrakcji turystycznych, m.in.

  • Promenada Anglików (najsłynniejsza plaża w Nicei we Francji),
  • Muzeum Narodowe Sztuki Nowoczesnej i Współczesnej,
  • Muzeum Narodowe Sztuki i Rzemiosła,
  • Muzeum Narodowe Archeologiczne,
  • Muzeum Narodowe Etnograficzne,
  • Muzeum Narodowe Historii i Sztuki,
  • Muzeum Narodowe Historii Naturalnej w Nicei.

Lazurowe Wybrzeże to półwysep w południowej Francji, który rozciąga się od miejscowości Nicea aż po Marsylię. To jeden z najbardziej popularnych kierunków wakacyjnych we Francji, a turystów przyciąga piękne, lazurowe morze. Jest także popularnym kierunek dla miłośników sportów wodnych.

mapka

Pokaż na mapie

Inne atrakcje

Lazurowe Wybrzeże

Blue Beach

Lazurowe Wybrzeże

Bulwar la Croisette

Lazurowe Wybrzeże

Le Suquet

Lazurowe Wybrzeże

Marche Forville

Lazurowe Wybrzeże

Plac Massena