< WSTECZ
R.pl > Blog > Inne > Zakupy w Dubaju – Dubai Mall

Zakupy w Dubaju – Dubai Mall

Skrócony opis

Współczesny Dubaj jest synonimem zakupów; nie ma takiej rzeczy, której nie można tu kupić, od złota, po elektronikę, ubrania od najlepszych światowych projektantów i luksusowe przedmioty. Emirat słynie z tego, że jest wypełniony ogromnymi centrami handlowymi, obok których znajdują się tradycyjne souki, czyli targi na świeżym powietrzu, gdzie sklepikarze sprzedają dosłownie wszystko: od przypraw, poprzez odzież, po ręcznie tkane dywany i chodniki. W Dubaju dostępne są towary z całego świata, w tym z Turcji, Iranu, Indii i Chin.

Sekcja 1

Dubaj – zakupy w największym centrum handlowym na świecie


Wydaje się, że zakupy w Dubaju są ulubioną formą spędzania wolnego czasu, nie tylko przez mieszkańców, ale również turystów. W gorące letnie miesiące, kiedy temperatury mogą przekroczyć 50oC, klimatyzowane centra handlowe zapewniają schronienie przed palącym słońcem i wszechobecnym gorącem. Warto też dodać, że większość tutejszych centrów handlowych oferuje znacznie więcej niż tylko sklepy. Odwiedzający znajdą tam świetną ofertę gastronomiczną, a także mnóstwo atrakcji dla dzieci, w tym gigantyczne akwaria z rekinami i parki tematyczne.

Warto również wspomnieć, że Dubaj słynie z licznych komercyjnych festiwali, które odbywają się cyklicznie. Najbardziej znanym, przyciągającym tysiące kupujących z całego świata, jest Dubai Shopping Festival (DSF), który rozpoczyna się każdego roku w styczniu i trwa miesiąc. Oprócz zakupów i tysięcy nagród, które można wygrać w przeróżnych konkursach, festiwal oferuje uczestnikom znacznie więcej atrakcji. Podczas festiwalu odbywają się koncerty, wydarzenia kulturalne, pokazy mody i pokazy sportów na świeżym powietrzu. Kolejnym corocznym wydarzeniem, dzięki któremu miasto zyskało światowy rozgłos, jest Dubaj Summer Surprises (DSS), który trwa przez miesiąc na początku lata. DSS jest bardzo popularny wśród mieszkańców emiratu ze względu na ciekawe oferty handlowe i rozrywkowe przeznaczone dla całych rodzin.

Jednakże niezależnie od tych festiwali, turyści z całego świata przyjeżdżają na dubajskie zakupy przez cały rok. Poniżej znajdziesz siedem najpopularniejszych miejsc zakupów dla turystów i mieszkańców, które odpowiadają na zróżnicowane potrzeby kupujących.

Dubai Mall
Mimo tego, że w Dubaju funkcjonuje olbrzymia liczba centrów handlowych przeróżnych rozmiarów, to Dubai Mall jest zdecydowanie najbardziej imponującym obiektem tego rodzaju. To nie jest tylko zwykłe centrum handlowe, to prawdziwe mini-miasto, w którym znajdziecie ponad tysiąc sklepów z różnych branż, spektakularny wodospad, ogromne akwarium, olimpijskich rozmiarów lodowisko i oszałamiającą liczbę punktów gastronomicznych, oferujących dania z całego świata. Swoje sklepy mają tu marki takie, jak Marks & Spencer, paryskie Galleries Lafayette, Debenhams czy DKNY. To także tutaj otworzono pierwszą poza Stanami Zjednoczonymi filię legendarnego sklepu Bloomingdale’s. Poza wspaniałymi sklepami i galeriami sztuki, do Dubai Mall turystów przyciągają słynne fontanny, które w połączeniu z muzyką i światłami dają spektakularne widowisko.Targ Złota – Deira Gold Souk

Targ znajduje się w samym sercu zabytkowej części miasta, położonej nad Dubai Creek. To właśnie Deira była miejscem, gdzie już przed wiekami swoje towary rozkładali kupcy z całego świata. Obecnie Gold Souk usiany jest setkami sklepów sprzedających złoto; znajdziesz tam dosłownie wszystko, o czym można marzyć, od złotej biżuterii, po sztabki złota w korzystnych cenach. Obecnie stary souk z małymi, tradycyjnymi sklepikami sąsiaduje z soukiem nowoczesnym, który mieści się w dwupiętrowym budynku. Zarezerwuj sobie sporo czasu na zakupy, ponieważ warto przejść się od stoiska do stoiska, zorientować się w przebogatej ofercie i wybrać te towary, które mają najlepszy stosunek ceny do jakości. Nie wahaj się targować; większość sprzedawców ma podobny asortyment, więc możesz im powiedzieć, że widziałeś ten sam produkt w innym sklepie za lepszą cenę.Targ tkanin – Bur Dubai Souk

Na drugim brzegu Dubai Creek znajduje się kolejny wspaniały targ, który słynie z oszałamiającej oferty kolorowych tkanin i wyrobów tekstylnych, pochodzących głównie z Indii i Dalekiego Wschodu. I choć targowisko samo w sobie nie jest szczególnie urodziwe, to warto spędzić tam trochę czasu, jeśli chcesz kupić ciekawe tkaniny lub unikatowe ubrania w dobrych cenach. Tutaj możesz się całkowicie zatracić wśród zwojów najlepszego jedwabiu, przewiewnej bawełny, a nawet egzotycznych tkanin wykonanych z liści palmowych. Zakupiony materiał zanieś do jednego z tutejszych krawców, który w ciągu zaledwie kilku dni stworzy dla Ciebie niepowtarzalny strój szyty na miarę. Jest to z pewnością jeden z lepszych sposobów na przywiezienie sobie z Dubaju naprawdę wyjątkowej pamiątki.Global Village

W pobliżu ulicy szejka Mohammeda Bin Zayeda znajduje się sezonowe centrum handlowo-rozrywkowe, z licznymi pawilonami, w których można dostać przeróżne towary z całego świata. Panuje tutaj iście karnawałowa atmosfera, która w okresie od listopada do marca przyciąga rzesze turystów. Oprócz zakupów na odwiedzających czeka tam cały szereg innych atrakcji: wspaniałe występy na żywo, odważne powietrzne akrobacje, pokazy międzynarodowych artystów, pokazy sztucznych ogni i stoiska z potrawami z różnych stron świata. Każdy pawilon prezentuje rękodzieło i towary pochodzące z innego kraju. Jeśli trafisz tam w ostatnim tygodniu przed zamknięciem, możesz liczyć na zakupy z dużymi zniżkami.

Ulica Al Fahidi

Ponieważ Dubaj jest krajem wolnym od podatków, elektronika jest tu znacznie tańsza niż w innych krajach. Wzdłuż ulicy Al Fahidi ciągną się niezliczone sklepy elektroniczne, które sprzedają komputery, laptopy, aparaty fotograficzne i artykuły gospodarstwa domowego, w tym lodówki, pralki, żelazka. Pamiętaj, żeby przy zakupie jakiegokolwiek sprzętu elektronicznego poprosić o międzynarodową gwarancję i sprawdzić wymagania dotyczące napięcia.

Karama

W jednej ze starszych części miasta, tuż nad Dubai Creek, znajduje się dzielnica mieszkalna, którą warto odwiedzić, jeśli chcesz przywieźć z Dubaju prezenty dla rodziny lub kupić sobie jakieś wyjątkowe pamiątki. Karama to niezwykłe miejsce dla poszukiwaczy prawdziwych zakupowych skarbów. Znajdziesz tu misternie rzeźbione świeczniki, wyroby rękodzielnicze z całego regionu Zatoki Perskiej, ale również drobne pamiątki, których zakup z pewnością Cię nie zrujnuje.


Zakupy w Dubaju to doświadczenie jedyne w swoim rodzaju. Nieważne, czy kupujesz ubranie od projektanta w jednym z butików w luksusowym centrum handlowym, czy drobiazgi na jednym z tradycyjnych souków. Zakupy to jedna z tych przyjemności, których będąc w Dubaju nie należy sobie odmawiać.

Ocena artykułu

Średnia ocena tego artykułu: 3.50/5
Dziękujemy za wystawienie opinii!

Komentarze

Brak komentarzy.

Polecane wycieczki

Zobacz inne wpisy