Sambodrom w Rio de Janeiro

Sambodrom to ogromna arena wybudowana specjalnie na pokazy z okazji karnawału. Na spektakularne imprezy tu organizowane, zjeżdżają widzowie ze wszystkich stron świata, którzy chcą na własne oczy zobaczyć niesamowitą feerię barw przy energetycznych dźwiękach muzyki. Wakacje w Brazylii podczas karnawału? Czemu nie!

Sambadrom - karnawał w Rio de Janeiro

Sambadrom w Rio de Janeiro to obiekt, który został specjalnie zbudowany na noworoczne parady. To spory plac, na którym występują i przechodzą tancerze oraz przejeżdżają platformy, a do tego widownia mogąca pomieścić 90 000 osób.

Budowa samboromu zakończyła się w 1984 i zajmuje około 700 m ulicy Marquês de Sapucaí, która została w ten sposób przekształcona w stały plac defiladowy. Poza znanym na całym świecie karnawale w Rio de Janeiro i paradzie szkół samby odbywają się tu też liczne koncerty i organizowane są inne wydarzenia.

Parada samby podczas karnawału w Rio

Najbardziej znanym wydarzeniem organizowanym na Sambadrom jest parada szkół samby, podczas której występują najlepsi uczniowie akademii. Tancerze i tancerki olśniewają nie tylko zachwycającymi ruchami, ale i wymyślnymi, chociaż często bardzo skąpymi strojami pełnymi piór, cekinów i innych zdobień. Do tego ogromne, kolorowe platformy i żywiołowa muzyka, to wszystko sprawia, że całość uznawana jest za największą imprezę karnawałową świata.

mapka

Pokaż na mapie

Inne atrakcje