Inne

Dlaczego warto wybrać się na wakacyjny rejs statkiem razem z dziećmi?

Trudno uwierzyć, że jeszcze nie tak dawno temu rejsy statkami wycieczkowymi uważano za formę wypoczynku zarezerwowaną wyłącznie dla dorosłych. A w zasadzie dla dorosłych w wieku okołoemerytalnym. Ta percepcja na szczęście się zmieniła i obecnie rejsy są organizowane z myślą o bardzo różnych grupach docelowych, wśród których bardzo ważną kategorię stanowią rodziny z dziećmi. Jest to naprawdę fantastyczny sposób na spędzenie urlopu, który dostarcza niezapomnianych wrażeń i doznań. Najtrudniejszą częścią rejsu jest podjęcie decyzji, jaki kierunek wybrać, ponieważ opcje rejsów rodzinnych obejmują niezwykle szeroki wachlarz miejsc na całym świecie.
Rejsy to wygodny i przyjemny sposób na poznawanie świata, ponieważ nowoczesne statki wycieczkowe są jak pływające kurorty, które zapewniają niekończące się opcje rozrywki dla wszystkich grup wiekowych. Zobacz, jakie są korzyści z wyboru wakacyjnego rejsu rodzinnego i wybierz wymarzony kierunek.1. Szeroka oferta animacji dla dzieci i młodzieży

W zasadzie wszystkie statki wycieczkowe oferują wiele możliwości aktywnego spędzania czasu na pokładzie. Profesjonalni animatorzy, instruktorzy sportowi i opiekunowie są dostępni przez cały rejs, by zapewnić dzieciom i młodzieży w każdym wieku przeróżne atrakcje i zajęcia. Niezależnie od tego, czy płyniecie z niemowlęciem, dzieckiem w wieku przedszkolnym czy szkolnym, możecie liczyć na cały pakiet udogodnień i programów rekreacyjnych dostosowanych do ich potrzeb. Dzięki temu dzieci się nie nudzą, są bezpieczne i spędzają aktywnie czas w gronie rówieśników.

2. Dorośli mają czas dla siebie i na relaks bez dzieci

Wiele statków wycieczkowych ma obecnie wyznaczone strefy przeznaczone wyłącznie dla dorosłych, gdzie można się schronić i zrelaksować, gdy dzieci są zajęte swoimi zabawami pod okiem opiekunów. Są to odseparowane ciche miejsca z basenami, wannami z hydromasażem i barem. Jednakże nawet, gdy na wybranym przez Was statku nie ma takiej strefy wolnej od dzieci, to samo oddanie ich pod opiekę wykwalifikowanego personelu stwarza idealne warunki do odpoczynku. Gdy dzieci są zajęte swoimi rozrywkami, rodzice mogą zjeść romantyczną kolację tylko we dwoje lub poczytać książkę przy basenie. Każdy rodzic wie, że takie chwile są naprawdę bezcenne.

3. Oszczędność pieniędzy

Rejsy mają to do siebie, że podobnie jak wczasy typu all inclusive, mają określoną cenę, dzięki czemu dokładnie wiecie jaki budżet przeznaczycie na wymarzone wakacje. Po zaokrętowaniu nie musicie się martwić o kolejny rachunek w restauracji lub za zajęcia dla najmłodszych, ponieważ posiłki, wszelkiego rodzaju rozrywki i imprezy na pokładzie statku zazwyczaj są wliczane w cenę rejsu. To oczywiście zawsze warto sprawdzić przed ostatecznym podjęciem decyzji, który rejs z szerokiej oferty wybrać. Zazwyczaj jedyne wydatki z jakimi musicie się liczyć to te, które poniesiecie podczas postojów w portach. W takiej wersji budżet wakacyjny jest naprawdę dużo łatwiej utrzymać pod kontrolą.4. Łatwość podróżowania

Rejs statkiem wycieczkowym daje możliwość odwiedzenia kilku ciekawych miejsc w stosunkowo krótkim czasie, na dodatek w bezstresowy sposób. Przykładem są rejsy statkiem po fiordach norweskich alborejs po Karaibach. Po zaokrętowaniu zaczynacie beztroski urlop, możecie się rozpakować i cieszyć swobodą, a załoga statku zajmie się resztą. Gdybyście chcieli podczas jednego urlopu zwiedzić kilka miast samochodem, musielibyście co kilka dni się pakować i rozpakowywać, tracąc przy tym sporo energii i nerwów. Każdy rodzic wie, że logistyka podczas rodzinnego urlopu potrafi odebrać radość z poznawania nowych miejsc. Pobyt na statku pozwala w sposób bezproblemowy przedostać się z miejsca na miejsca, co znacząco wpływa na nastrój całej rodziny.

Podobne artykuły

krajobraz-kierunku
Pogoda, klimat i temperatury na Maderze Madera to jedna z najpiękniejszych wysp Oceanu Atlantyckiego, która ze względu na swoją bogatą szatę roślinną nazywana jest często pływającym ogrodem. Znajdziemy tu naturalne lasy wawrzynowe, paprocie drzewiaste, kwitnące na pomarańczowo drzewa tulipanowca, różne gatunki storczyków, wielobarwne hortensje, liczne lilie i fiołki. Symbolem wyspy jest jednak strelicja królewska, zwana potocznie rajskim ptakiem, którą można tu spotkać dosłownie na każdym kroku. Dodatkowym atutem wyspy jest przyjemna temperatura panująca tu przez cały rok – zimą, na poziomie morza, temperatury rzadko kiedy spadają poniżej 20°C a latem, tylko sporadycznie przekraczają 25 stopni w cieniu. Z tego powodu Maderę określa się często krainą wiecznej wiosny. Zobacz jakiej pogody możesz spodziewać się podczas wczasów na Maderze w poszczególnych miesiącach i kiedy najlepiej wybrać się tam na wakacje.
krajobraz-kierunku
Kwarantanna po powrocie do Polski z zagranicy. Ile trwa, jak jej uniknąć i ile kosztuje test po powrocie? Rezerwując wczasy na pewno zastanawiasz się, czy każdy powrót z wakacji oznacza kwarantannę. Jak uniknąć 7 dni siedzenia w domu po powrocie z zagranicy? Czy przed powrotem do Polski trzeba zrobić test i ile on kosztuje? Czy można zrobić go na lotnisku w Polsce? Co zmienia się w przepisach dotyczących podróży w strefie Schengen i poza nią? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedzi w poniższych artykule.
krajobraz-kierunku
Pogoda, temperatury i klimat w Egipcie. Kiedy jechać na wczasy? Kilka tysięcy lat historii Egiptu oraz fakt, że to najludniejszy kraj muzułmański i jeden z największych w całej Afryce, sprawiają, że dosłownie na każdym kroku można się tu spotkać z czymś ciekawym i nietuzinkowym. Czeka tu na nas wiele interesujących zabytków, przepiękna, często jeszcze dziewicza i bardzo zróżnicowana przyroda (od pustyni po rafy koralowe), niskie ceny, wspaniałe wypoczynkowe miejscowości i słynni ze swojej gościnności mieszkańcy. Do tego wszystkiego piękna słoneczna pogoda, i to w dodatku w okresie, kiedy w Europie jest zimno i pada! Zobacz, kiedy najlepiej wybrać się na wczasy do Egiptu i jakiej pogody można się tam spodziewać w poszczególnych miesiącach.
krajobraz-kierunku
Pogoda i średnie temperatury w Hurghadzie Jeszcze do niedawna Hurghada była niewielką osadą rybacką, dziś to cieszący się ogromną popularnością egipski kurort z wieloma hotelami o zróżnicowanym standardzie, barami, dyskotekami i restauracjami. Miasto kusi przybyszów pięknymi plażami, słoneczną pogodą, szmaragdowym ciepłym morzem i piękną rafą koralową. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – rodziny znakomite parki wodne i inne atrakcje dla dzieci, miłośnicy sportów wodnych okazje do kitesurfingu i windsurfingu, a osoby chcące poczuć lokalny klimat targ w dzielnicy El Dahar. Hurghada jest też znakomitym punktem wypadowym do zwiedzania najważniejszych zabytków Egiptu– można udać się stąd na wycieczkę do Luksoru i do Kairu. Zobacz jakiej pogody możesz spodziewać się podczas wczasów w Hurghadzie w poszczególnych miesiącach roku i kiedy najlepiej wybrać się tam na wakacje.