ikona-burger
napis-rainbow
ikona-telefon

Dlaczego warto wybrać się na wakacyjny rejs statkiem razem z dziećmi?

Trudno uwierzyć, że jeszcze nie tak dawno temu rejsy statkami wycieczkowymi uważano za formę wypoczynku zarezerwowaną wyłącznie dla dorosłych. A w zasadzie dla dorosłych w wieku okołoemerytalnym. Ta percepcja na szczęście się zmieniła i obecnie rejsy są organizowane z myślą o bardzo różnych grupach docelowych, wśród których bardzo ważną kategorię stanowią rodziny z dziećmi. Jest to naprawdę fantastyczny sposób na spędzenie urlopu, który dostarcza niezapomnianych wrażeń i doznań. Najtrudniejszą częścią rejsu jest podjęcie decyzji, jaki kierunek wybrać, ponieważ opcje rejsów rodzinnych obejmują niezwykle szeroki wachlarz miejsc na całym świecie.
Rejsy to wygodny i przyjemny sposób na poznawanie świata, ponieważ nowoczesne statki wycieczkowe są jak pływające kurorty, które zapewniają niekończące się opcje rozrywki dla wszystkich grup wiekowych. Zobacz, jakie są korzyści z wyboru wakacyjnego rejsu rodzinnego i wybierz wymarzony kierunek.1. Szeroka oferta animacji dla dzieci i młodzieży

W zasadzie wszystkie statki wycieczkowe oferują wiele możliwości aktywnego spędzania czasu na pokładzie. Profesjonalni animatorzy, instruktorzy sportowi i opiekunowie są dostępni przez cały rejs, by zapewnić dzieciom i młodzieży w każdym wieku przeróżne atrakcje i zajęcia. Niezależnie od tego, czy płyniecie z niemowlęciem, dzieckiem w wieku przedszkolnym czy szkolnym, możecie liczyć na cały pakiet udogodnień i programów rekreacyjnych dostosowanych do ich potrzeb. Dzięki temu dzieci się nie nudzą, są bezpieczne i spędzają aktywnie czas w gronie rówieśników.

2. Dorośli mają czas dla siebie i na relaks bez dzieci

Wiele statków wycieczkowych ma obecnie wyznaczone strefy przeznaczone wyłącznie dla dorosłych, gdzie można się schronić i zrelaksować, gdy dzieci są zajęte swoimi zabawami pod okiem opiekunów. Są to odseparowane ciche miejsca z basenami, wannami z hydromasażem i barem. Jednakże nawet, gdy na wybranym przez Was statku nie ma takiej strefy wolnej od dzieci, to samo oddanie ich pod opiekę wykwalifikowanego personelu stwarza idealne warunki do odpoczynku. Gdy dzieci są zajęte swoimi rozrywkami, rodzice mogą zjeść romantyczną kolację tylko we dwoje lub poczytać książkę przy basenie. Każdy rodzic wie, że takie chwile są naprawdę bezcenne.

3. Oszczędność pieniędzy

Rejsy mają to do siebie, że podobnie jak wczasy typu all inclusive, mają określoną cenę, dzięki czemu dokładnie wiecie jaki budżet przeznaczycie na wymarzone wakacje. Po zaokrętowaniu nie musicie się martwić o kolejny rachunek w restauracji lub za zajęcia dla najmłodszych, ponieważ posiłki, wszelkiego rodzaju rozrywki i imprezy na pokładzie statku zazwyczaj są wliczane w cenę rejsu. To oczywiście zawsze warto sprawdzić przed ostatecznym podjęciem decyzji, który rejs z szerokiej oferty wybrać. Zazwyczaj jedyne wydatki z jakimi musicie się liczyć to te, które poniesiecie podczas postojów w portach. W takiej wersji budżet wakacyjny jest naprawdę dużo łatwiej utrzymać pod kontrolą.4. Łatwość podróżowania

Rejs statkiem wycieczkowym daje możliwość odwiedzenia kilku ciekawych miejsc w stosunkowo krótkim czasie, na dodatek w bezstresowy sposób. Przykładem są rejsy statkiem po fiordach norweskich alborejs po Karaibach. Po zaokrętowaniu zaczynacie beztroski urlop, możecie się rozpakować i cieszyć swobodą, a załoga statku zajmie się resztą. Gdybyście chcieli podczas jednego urlopu zwiedzić kilka miast samochodem, musielibyście co kilka dni się pakować i rozpakowywać, tracąc przy tym sporo energii i nerwów. Każdy rodzic wie, że logistyka podczas rodzinnego urlopu potrafi odebrać radość z poznawania nowych miejsc. Pobyt na statku pozwala w sposób bezproblemowy przedostać się z miejsca na miejsca, co znacząco wpływa na nastrój całej rodziny.
Data Publikacji: 24.05.2019

Podobne artykuły

krajobraz kierunku
Pogoda i temperatura w Tunezji. Kiedy polecieć na wakacje?Tunezja to jeden z najciekawszych krajów północnej Afryki. Znakomite miejsce zarówno dla miłośników plażowania, jak i zwiedzania. Na turystów czekają tu piękne plaże Djerby, Susy czy Monastyru oraz światowej klasy rzymskie i fenickie zabytki, klimatyczne medyny Tunisu, czy Kairuanu, a także niesamowite pustynne krajobrazy służące jako plenery do wielu filmów. Dodatkowo przyjezdnych zachwyca tutejsza kuchnia, a serdeczność i gościnność mieszkańców tego kraju jest wręcz legendarna. Zobacz jakiej pogody możesz spodziewać się w Tunezji w poszczególnych miesiącach roku i kiedy najlepiej wybrać się tam na wczasy lub wycieczkę objazdową.
krajobraz kierunku
Wiza i karta turysty - czy są potrzebne na Kubie?Kuba jest bardzo popularnym celem podróży. Planując wakacje na Kubie, nie wystarczy jednak spakować strój kąpielowy i krem z filtrem. Trzeba przede wszystkim zapoznać się z aktualnymi przepisami wizowymi. Obywatele dowolnego kraju mogą podróżować na wyspę bez ograniczeń imigracyjnych. Jednak dla większości obcokrajowców wjazd na terytorium Kuby jest uwarunkowany posiadaniem niezbędnych dokumentów w tym odpowiedniej wizy.
krajobraz kierunku
Ceny nad morzem w 2023. Czego spodziewać się podczas wakacji nad Bałtykiem?Wybierasz się na wakacje nad polskie morze i zastanawiasz się, jakich cen w sezonie się spodziewać? Boisz się, że nad Bałtykiem w 2023 roku jest drogo? Jak jest naprawdę i czy rzeczywiście podczas urlopu w Polsce trzeba odmawiać sobie wyjścia do restauracji lub innych atrakcji z powodu inflacji? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w artykule.
krajobraz kierunku
Dokąd warto pojechać na wakacje w sierpniu 2023? Podpowiadamy destynacje! Wciąż nie wiesz, gdzie na wakacje w sierpniu warto jechać w 2023 roku? Pragniesz wyjechać na zagraniczne wczasy? W takim razie sprawdź listę potwierdzonych wylotów do najlepszych kurortów w Europie! Nasza oferta wczasów last minute w sierpniu obejmuje kilkanaście krajów, setki hoteli i potwierdzonych lotów z Polski! Wybierz się na długo wyczekiwany urlop i odpocznij! Grecja, Turcja, Chorwacja, a może Bułgaria? Sprawdź, jakie kierunki dla Ciebie przygotowaliśmy. Dobra pogoda w sierpniu oraz temperatury Cię nie zawiodą.