Atrakcje na świecie

TOP 10 miejsc, które musisz zobaczyć, będąc w Chinach

Wreszcie nadszedł ten moment, kiedy nie chcesz już dłużej odkładać decyzji o wyjeździe do Chin. Przed Tobą ogrom atrakcji do zwiedzania w tym kraju o bogatej starożytnej historii. Poznaj zestawienie 10 miejsc, których – naszym zdaniem – nie może zabraknąć na Twojej turystycznej mapie.

Zakazane Miasto w Pekinie

Położone w samym sercu Pekinu Zakazane Miasto było nieosiągalnym i owianym tajemnicą miejscem w całych Chinach. Przez wieki stanowiło siedzibę 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing. Na terenie kompleksu pałacowego powstało 980 obiektów, co łącznie daje – niewiarygodną wręcz – liczbę 9999 pokoi. Odległość, jaka dzieli północną bramę Zakazanego Miasta od południowej wynosi prawie kilometr. To jedna z największych budowli tego typu na świecie, do stworzenia której użyto głównie drewna.Wielki Mur Chiński

Jeśli planujesz wakacje Last Minute w Chinach, musisz zobaczyć najbardziej ikoniczną z budowli na świecie i, bez wątpienia, jeden z najpopularniejszych zabytków tego kraju. Wielki Mur Chiński liczy sobie 21 tysięcy kilometrów długości. Został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO oraz jest uznawany za jeden z siedmiu nowych cudów świata.

Drapacze chmur w Szanghaju

Wizytówką Szanghaju są imponujących rozmiarów drapacze chmur, tworzące krajobraz nowoczesnej metropolii. Obecnie najwyższym wieżowcem, pnącym się ku szanghajskiemu niebu, jest Shanghai Tower. Jego budowę rozpoczęto w 2008, a zakończono w 2017 roku. W skali światowej ustępuje jedynie słynnej Burj Khalifa w Dubaju. Nie ma natomiast sobie równych w całych Chinach. Konstrukcję oparto na dziewięciu budynkach zespojonych wspólną fasadą. Wewnątrz znajduje się luksusowy hotel, tarasy widokowe, parkingi podziemne oraz kilka atriów.

Góry Tianmen

W środkowej części Chin znajduje się park narodowy wraz z najwyższym szczytem Gór Tianmen, wynoszącym 1500 m n.p.m. Największą atrakcją tego miejsca jest Brama do Nieba – najwyżej położona grota na świecie. Prowadząca do niej droga może wprowadzić Cię w osłupienie. Do wyboru masz najdłuższą na świecie kolejkę linową lub ekstremalną jazdę autobusem, który ma do pokonania 99 slalomów, nazywanych Aleją do Nieba. Ostatnim etapem eskapady jest pokonanie 999 skalnych stopni, określanych mianem Drabiny do Nieba.

Tarasy Ryżowe Smoczego Grzbietu

Choć uprawa ryżu w Chinach na pierwszy rzut oka nie sprawia wrażenia zajęcia wybitnie fascynującego, w przypadku Tarasów Ryżowych Smoczego Grzbietu przybrała formę prawdziwego przyrodniczego cudu. Niezależnie od pory roku, w której będziesz miał okazję zwiedzić tarasy, dostrzeżesz wyjątkowe piękno natury. Okoliczni rolnicy przez wieki starali się wykorzystać niewielkie połacie płaskiego terenu sąsiadującego z górami, zlokalizowanego na 800 metrach n. p. m. Lata ich pracy dały wspaniałe owoce w postaci zapierających dech w piersiach widoków.

Armia Terakotowa

Armia Terakotowa to jedne z najbardziej rozpoznawalnych posągów na świecie. W tutejszym stanowisku archeologicznym znajduje się ich aż 7,5 tysiąca. Zostały wypalone w terakocie z rozkazu cesarza Qin Shi, by strzec jego życia po śmierci.

Rezerwat Pandy Wielkiej w Syczuanie

Rezerwat Pandy Wielkiej, zajmujący obszar 924 tys. hektarów, jest miejscem życia 30% światowej populacji pandy wielkiej – gatunku objętego ścisłą ochroną i zagrożonego wyginięciem. Szacuje się, że aktualnie na świecie żyje ich zaledwie od 1000 do 2000. Jednym z ważniejszych zadań, jakie zoolodzy stawiają przed Rezerwatem Pandy Wielkiej w Syczuanie, jest jak największy wzrost populacji zagrożonego gatunku, a także popularyzacja wiedzy o nim, czym zajmuje się tutejsze Muzeum Pandy Wielkiej. Co ciekawe, na obszarze tym żyją również pantery śnieżne i pantery mgliste. Zresztą tutejsze lasy paleotropikalne obejmują nie tylko zwierzęta, ale również rzadkie rośliny – można spotkać tu aż 5000 różnych gatunków.Klasztor Shaolin

Niezwykle charakterystyczną, a zarazem tradycyjną i rozpoznawalną, atrakcją Chin jest Klasztor Shaolin. Ta buddyjska świątynia funkcjonuje już 1500 lat. Założona przez mnicha Bodhidharm szkoła sztuk walki stała się fundamentem rozwoju tej dyscypliny w prowincji Henan. Współcześnie funkcjonuje tu ogromna liczba prywatnych szkół sztuk walki, będąca podstawą utrzymania lokalnej społeczności. Trenują tu przyszli instruktorzy sztuk walki, ale również żołnierze jednostek specjalnych czy sportowcy. Klasztor Shaolin cieszy się olbrzymią popularnością – co roku odwiedza go około milion turystów.

Miasto Hangzhou oraz plantacja herbaty

Herbata jest najpopularniejszym napojem świata, zaraz po wodzie, a mimo to niewielu smakoszy wie tak naprawdę, w jaki sposób się ją uprawia oraz w jakich warunkach rośnie. Jeżeli planujesz wycieczkę do Chin, koniecznie wybierz się do Muzeum Herbaty w mieście Hangzhou. Poznasz historię herbaty i wszystkie jej rodzaje, a także dowiesz się więcej na temat tradycyjnych czarek i czajniczków, w których zaparzają i piją ją Chińczycy. Miejsce zdecydowanie warte odwiedzenia.

Wisząca Świątynia Xuan Kong Si

Wisząca Świątynia, zwana również Wiszącym Klasztorem, stanowi jeden z najciekawszych kompleksów świątynnych w całych Chinach. Te wyjątkowe pawilony, wiszące 50 metrów nad ziemią, powstały w oparciu o naturalne zagłębienia skalne, do których budowniczowie skonstruowali drewniane fasady. Zespół kładek i mostów pozwala na poruszanie się między nimi. Znajduje się tu Pawilon Trzech Religii, wewnątrz którego możesz zobaczyć posągi założycieli najważniejszych chińskich systemów wierzeń: buddyzmu, konfucjanizmu i taoizmu. Jeśli już wiesz, że Chiny to kierunek, który nie możesz przegapić, przed wyjazdem koniecznie przeczytaj nasz artykuł o tym jak przygotować się na podróż do Chin.

Zdjęcie samolotu
Data Publikacji: 09.12.2019

Polecane wycieczki

zdjęcie-oferty
5.5/6  360 ocen
[object Object]
Objazd • Chiny: Pekin - Shaanxi - Szanghaj
zdjęcie-oferty
5.3/6  39 ocen
[object Object]
zdjęcie-oferty
5.6/6  18 ocen
[object Object]
zdjęcie-oferty
5.5/6  123 oceny
[object Object]
Objazd • Chiny: Pekin - Szanghaj - Makau - Hong Kong
zdjęcie-oferty
5.4/6  72 oceny
[object Object]
Objazd • Chiny: Pekin - Shaanxi - Szanghaj
zdjęcie-oferty
5.1/6  5 ocen
[object Object]
zdjęcie-oferty
5.4/6  28 ocen
[object Object]
zdjęcie-oferty
5.2/6  15 ocen
[object Object]
zdjęcie-oferty
6.0/6  1 ocena
[object Object]
Objazd • Singapur, Chiny, Australia, Nowa Zelandia, Fidżi, Samoa
[object Object]

Podobne artykuły

krajobraz-kierunku
Atrakcje Władysławowa i okolic, które warto zobaczyć Władysławowo to jedna z najchętniej odwiedzanych miejscowości wypoczynkowych polskiego wybrzeża. Miasto słynie ze swoich plaż, które latem każdego roku przyciągają tu rzesze spragnionych słońca turystów. Jeśli dodać do tego liczne atrakcje, z których gro przeznaczona jest dla najmłodszych, oraz dogodne położenie: blisko stąd na Hel i do Trójmiasta - i ciekawą, wartą odwiedzenia okolicę, to mamy wymarzone miejsce na rodzinne wakacje nad Bałtykiem! Sprawdźmy jakie atrakcje turystyczne skrywa Władysławowo i co szczególnie warto zobaczyć w jego okolicach.
krajobraz-kierunku
Przewodnik po Lesbos. Atrakcje i najciekawsze miejsca greckiej wyspy Lesbos to wyspa poetki Safony. Chociaż administracyjnie należy do Grecji, praktycznie na każdym kroku spotykamy tu ślady historii tureckiej. To również wyspa wulkaniczna, gdzie możemy podziwiać drugi na świecie skamieniały las (wpisany na listę UNESCO!) zaraz po skamieniałym lesie w Arizonie. Gdy zaczniemy przeglądać internet w poszukiwaniu największych atrakcji na Lesbos, przede wszystkim ukaże nam się miejscowość Sigri - znajduje się tu Muzeum Skamieniałego Lasu, oraz miejscowość Molivos, która jest jednym z najbardziej bajkowych miejsc w całej Grecji. Molivos kojarzona jest z zabytkową twierdzą, na którą koniecznie musisz się wspiąć, żeby móc podziwiać niezwykłą panoramę północnej strony wyspy Lesbos! Molivos to również malownicze tawerny i ouzeria, gdzie możesz sączyć lokalne drinki mając wrażenie bycia zawieszonym na wysokich skałach. Spójrz w dół, a zobaczysz niespokojną taflę Morza Egejskiego. Jednak najważniejszą miejscowością na wyspie Lesbos jest oczywiście stolica, czyli miasteczko Mitilini. Od wieków były to wrota między wschodem a zachodem, przypominające wręcz do złudzenia magiczną szafę z Kronik Narni, dzięki czemu stolica wyspy ma niesamowicie bogatą historię. Wiesz że nazwa Mitilini to nazwa nie tylko stolicy, ale też druga nazwa wyspy Lesbos? Tak nazywają ją Grecy, a ma to związek z fascynującą mitologią wyspy. Dziś jednak chcielibyśmy zaznajomić Cię z nieznanymi zakątkami wyspy Lesbos, również takimi, o których informacji nie znajdziesz w przewodnikach lub internecie. Na pytanie, co zobaczyć podczas wakacji na Lesbos, odpowiadamy: zobacz to, czego nie widzieli inni!
krajobraz-kierunku
11 największych atrakcji Gran Canarii. Co warto zobaczyć? Gran Canaria jest pełna atrakcji, dzięki którym nie da się nudzić nawet przez chwilę podczas pobytu na wyspie. Wprost zachwyca nietypową roślinnością, zapiera dech w piersiach na krętych i górzystych trasach, napełnia spokojem i z pewnością nie warto kojarzyć jej wyłącznie z opalaniem i błogim nicnierobieniem. Ten artykuł pomoże Ci poznać wyspę poprzez jej najciekawsze i najpiękniejsze miejsca. Wyrusz z nami w podróż po Gran Canarii szlakiem nieturystycznym, nieoczywistym i pełnym wzniesień. Przedstawiamy jedenaście przystanków, które w trakcie Twojej wyprawy pozwolą Ci uchwycić charakter wyspy w jej wielobarwnej naturze. Gotowi na wakacje na Gran Canarii? W takim razie zaczynamy wspólne zwiedzanie i odkrywanie najpiękniejszych miejsc, które szczególnie warto zobaczyć!
krajobraz-kierunku
11 zabytków i atrakcji Mexico City - co warto zobaczyć w stolicy Meksyku Miasto Meksyk to jedna z największych metropolii świata. Pełna kontrastów stolica jednocześnie przytłacza i fascynuje. Prekolumbijskie ruiny stykają się tu z nowoczesną zabudową, chrześcijańskie sanktuaria współistnieją z azteckimi świątyniami a z zakorkowanymi alejami sąsiaduje największy park świata. Mexico City to miasto jedyne w swoim rodzaju, które trzeba odwiedzić choć raz w życiu. Co warto zobaczyć w stolicy Meksyku i jakie atrakcje oraz zabytki są szczególnie warte polecenia? Zabieramy Was na wycieczkę po Mexico City! A jeśli chcecie zobaczyć te atrakcje na własne oczy i poczuć niesamowity klimat kraju, koniecznie postawcie na wczasy w Meksyku – gwarantujemy, że ten wyjazd zostanie w Waszej pamięci na bardzo długo.