< WSTECZ
R.pl > Blog > Atrakcje na świecie > TOP 10 miejsc, które musisz zobaczyć, będąc w Chinach

TOP 10 miejsc, które musisz zobaczyć, będąc w Chinach

Skrócony opis

Wreszcie nadszedł ten moment, kiedy nie chcesz już dłużej odkładać decyzji o wyjeździe do Chin. Przed Tobą ogrom atrakcji do zwiedzania w tym kraju o bogatej starożytnej historii. Poznaj zestawienie 10 miejsc, których – naszym zdaniem – nie może zabraknąć na Twojej turystycznej mapie.

Sekcja 1

Zakazane Miasto w Pekinie

Położone w samym sercu Pekinu Zakazane Miasto było nieosiągalnym i owianym tajemnicą miejscem w całych Chinach. Przez wieki stanowiło siedzibę 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing. Na terenie kompleksu pałacowego powstało 980 obiektów, co łącznie daje – niewiarygodną wręcz – liczbę 9999 pokoi. Odległość, jaka dzieli północną bramę Zakazanego Miasta od południowej wynosi prawie kilometr. To jedna z największych budowli tego typu na świecie, do stworzenia której użyto głównie drewna.Wielki Mur Chiński

Jeśli planujesz wakacje Last Minute w Chinach, musisz zobaczyć najbardziej ikoniczną z budowli na świecie i, bez wątpienia, jeden z najpopularniejszych zabytków tego kraju. Wielki Mur Chiński liczy sobie 21 tysięcy kilometrów długości. Został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO oraz jest uznawany za jeden z siedmiu nowych cudów świata.

Drapacze chmur w Szanghaju

Wizytówką Szanghaju są imponujących rozmiarów drapacze chmur, tworzące krajobraz nowoczesnej metropolii. Obecnie najwyższym wieżowcem, pnącym się ku szanghajskiemu niebu, jest Shanghai Tower. Jego budowę rozpoczęto w 2008, a zakończono w 2017 roku. W skali światowej ustępuje jedynie słynnej Burj Khalifa w Dubaju. Nie ma natomiast sobie równych w całych Chinach. Konstrukcję oparto na dziewięciu budynkach zespojonych wspólną fasadą. Wewnątrz znajduje się luksusowy hotel, tarasy widokowe, parkingi podziemne oraz kilka atriów.

Góry Tianmen

W środkowej części Chin znajduje się park narodowy wraz z najwyższym szczytem Gór Tianmen, wynoszącym 1500 m n.p.m. Największą atrakcją tego miejsca jest Brama do Nieba – najwyżej położona grota na świecie. Prowadząca do niej droga może wprowadzić Cię w osłupienie. Do wyboru masz najdłuższą na świecie kolejkę linową lub ekstremalną jazdę autobusem, który ma do pokonania 99 slalomów, nazywanych Aleją do Nieba. Ostatnim etapem eskapady jest pokonanie 999 skalnych stopni, określanych mianem Drabiny do Nieba.

Tarasy Ryżowe Smoczego Grzbietu

Choć uprawa ryżu w Chinach na pierwszy rzut oka nie sprawia wrażenia zajęcia wybitnie fascynującego, w przypadku Tarasów Ryżowych Smoczego Grzbietu przybrała formę prawdziwego przyrodniczego cudu. Niezależnie od pory roku, w której będziesz miał okazję zwiedzić tarasy, dostrzeżesz wyjątkowe piękno natury. Okoliczni rolnicy przez wieki starali się wykorzystać niewielkie połacie płaskiego terenu sąsiadującego z górami, zlokalizowanego na 800 metrach n. p. m. Lata ich pracy dały wspaniałe owoce w postaci zapierających dech w piersiach widoków.

Armia Terakotowa

Armia Terakotowa to jedne z najbardziej rozpoznawalnych posągów na świecie. W tutejszym stanowisku archeologicznym znajduje się ich aż 7,5 tysiąca. Zostały wypalone w terakocie z rozkazu cesarza Qin Shi, by strzec jego życia po śmierci.

Rezerwat Pandy Wielkiej w Syczuanie

Rezerwat Pandy Wielkiej, zajmujący obszar 924 tys. hektarów, jest miejscem życia 30% światowej populacji pandy wielkiej – gatunku objętego ścisłą ochroną i zagrożonego wyginięciem. Szacuje się, że aktualnie na świecie żyje ich zaledwie od 1000 do 2000. Jednym z ważniejszych zadań, jakie zoolodzy stawiają przed Rezerwatem Pandy Wielkiej w Syczuanie, jest jak największy wzrost populacji zagrożonego gatunku, a także popularyzacja wiedzy o nim, czym zajmuje się tutejsze Muzeum Pandy Wielkiej. Co ciekawe, na obszarze tym żyją również pantery śnieżne i pantery mgliste. Zresztą tutejsze lasy paleotropikalne obejmują nie tylko zwierzęta, ale również rzadkie rośliny – można spotkać tu aż 5000 różnych gatunków.Klasztor Shaolin

Niezwykle charakterystyczną, a zarazem tradycyjną i rozpoznawalną, atrakcją Chin jest Klasztor Shaolin. Ta buddyjska świątynia funkcjonuje już 1500 lat. Założona przez mnicha Bodhidharm szkoła sztuk walki stała się fundamentem rozwoju tej dyscypliny w prowincji Henan. Współcześnie funkcjonuje tu ogromna liczba prywatnych szkół sztuk walki, będąca podstawą utrzymania lokalnej społeczności. Trenują tu przyszli instruktorzy sztuk walki, ale również żołnierze jednostek specjalnych czy sportowcy. Klasztor Shaolin cieszy się olbrzymią popularnością – co roku odwiedza go około milion turystów.

Miasto Hangzhou oraz plantacja herbaty

Herbata jest najpopularniejszym napojem świata, zaraz po wodzie, a mimo to niewielu smakoszy wie tak naprawdę, w jaki sposób się ją uprawia oraz w jakich warunkach rośnie. Jeżeli planujesz wycieczkę do Chin, koniecznie wybierz się do Muzeum Herbaty w mieście Hangzhou. Poznasz historię herbaty i wszystkie jej rodzaje, a także dowiesz się więcej na temat tradycyjnych czarek i czajniczków, w których zaparzają i piją ją Chińczycy. Miejsce zdecydowanie warte odwiedzenia.

Wisząca Świątynia Xuan Kong Si

Wisząca Świątynia, zwana również Wiszącym Klasztorem, stanowi jeden z najciekawszych kompleksów świątynnych w całych Chinach. Te wyjątkowe pawilony, wiszące 50 metrów nad ziemią, powstały w oparciu o naturalne zagłębienia skalne, do których budowniczowie skonstruowali drewniane fasady. Zespół kładek i mostów pozwala na poruszanie się między nimi. Znajduje się tu Pawilon Trzech Religii, wewnątrz którego możesz zobaczyć posągi założycieli najważniejszych chińskich systemów wierzeń: buddyzmu, konfucjanizmu i taoizmu. Jeśli już wiesz, że Chiny to kierunek, który nie możesz przegapić, przed wyjazdem koniecznie przeczytaj nasz artykuł o tym jak przygotować się na podróż do Chin.

Ocena artykułu

Średnia ocena tego artykułu: 2.17/5
Dziękujemy za wystawienie opinii!

Komentarze

Brak komentarzy.

Polecane wycieczki

Zobacz inne wpisy