Opinie klientów o Gruzja, Armenia - spod szczytów Kaukazu w doliny Armenii

5.4 /6
72 
opinie
Intensywność programu
4.3
Pilot
5.3
Program wycieczki
5.4
Transport
5.2
Wyżywienie
5.2
Zakwaterowanie
5.0
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.
Najlepiej oceniane
Wybierz

4.5/6

Halina, Sopot 05.10.2019

Kolorowe spotkanie z Gruzją i Armenią

Po spokojnej dość krótkiej podróży , lądujemy na lotnisku w Batumi. Jest przyjemnie ciepło,szybki dojazd do hotelu w drodze poznajemy naszego przewodnika P. Bartka, i już w hotelu, który mile nas zaskoczył , przestronne pokoje z fajnym wyposażeniem ....rozpoczęliśmy naszą przygodę z Gruzją . Każdy dzień przynosił nam wiele ciekawych doznań , poznajemy potrawy gruzińskie,świetne sery ,smakujemy wina i słodkie owoce. Zwiedzamy kolorowe Batumi z jego pięknym bulwarem nadmorskim i budynkami o przedziwnych kształtach . Wszędzie spotykamy przyjaznych nam ludzi, którzy chętnie pomagają na ulicy i w komunikacji miejskiej. Program wycieczki prowadzi nas po zabytkach , świątyniach i osobliwościach przyrody . Wspaniałe spotkanie z Kaukazem i podglądanie Kazbegu chowającego się w chmurach, nocleg w górskim hoteliku w otoczeniu ośnieżonych szczytów,zakupy miodu kasztanowego i znów inne potrawy ,świetne gorące pierożki chinkali z maleńkiej restauracyjki w Stepantsmindzie skąd do klasztoru z panoramą na Kazbeg dowiozły nas busiki . Górskie rześkie powietrze i z walizek "wyskakiwały" cieplejsze ciuszki, dobre buty. Znów zmiana klimatu choć wkoło góry to ciepło, kolejne miasta świątynie, wieczorna imprezka ..kolacja z brawurowymi występami tancerzy gruzińskich i słynne "batumi" Filipinek dla naszej grupy,potem i my ruszamy do tańca z Gruzinami i toasty i świetne potrawy. Odwiedzamy Tibilisi, przejazd kolejką górską z widokami na całe miasto tak mocno zabytkowe i nowoczesne . hotel nad rzeką Kura i wieczorne wypady do centrum szybkim i tanim metrem. Cztery dni w tej metropolii i tak wszystkiego nie poznaliśmy. Wyprawa do czarnego klasztoru przejazd najdłuższą kolejką górską i znów wspaniałe widoki , mocno eksponowane przewyższenia. Potem jeszcze Szmaragdowe jezioro Sevan w Armenii . Yerevan z odwiedzinami w wytwórni słynnego Araratu, zakupy trunków i to wszystko w majestacie górującej nad miastem ośnieżonej czapy Araratu. Jeszcze przejazdy imponującymi dolinami górskimi gdzie nasz kierowca pokazywał kunszt opanowania naszego wygodnego autokaru, zresztą na całej naszej " objazdówce" nasz kierowca był po prostu świetny w miejskim ruchu jak i w górach. Odwiedzamy Wardzii Góra Eruszeti klasztor w wykutym skalnym mieście, super wędrówka , niezapomniane wrażenia...... Ostatni dzień to Batumi ,pożegnanie z plażą i regionalnym jedzeniem , było extra!

4.5/6

Krzysztof, Pszczyna 30.07.2019

Gruzja i Armenia

Nie wiem o co chodzi z tytułem. Gruzja i Armenia to wspaniałe kraje na wycieczki objazdowe. Prawie każde miejsce kwalifikuje się na widokówkę. Zobaczyliśmy część tych krajów. Chętnie wybralibyśmy się tam jeszcze raz, ale na inne trasy

4.0/6

Małgorzata, Ujazd 29.05.2024

Najpiękniejsze krajobrazy, najtrudniejsze drogi

Fajna niezbyt wymagająca wycieczka. Obydwa kraje mogą się pochwalić niesamowitymi krajobrazami i to dla nich warto wybrać się w tę podróż. Praktycznie każdego dnia zwiedzaliśmy klasztory które są raczej skromne w zdecydowanej większości ale ich położenie i widoki jakie roztaczają się z terenów przyklasztornych są piękne. Bardzo smaczne jedzenie zarówno w Gruzji jak i Armenii. Ludzie bardzo przyjaźni i mili chętnie nawiązują kontakt.

4.0/6

Teresa, Sopot 27.09.2019

Hotele, wyżywienie

Tylko noclegi - 4noce i ostatnie dwie były dobre. Inne pozostawialy wiele do życzenia. To samo dotyczy wyżywienia. Praktycznie przez cały pobyt mieliśmy to samo menu. Wycieczka mogłaby być o dwa dni krótsza bez szkody dla programu.
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem