Wodospad Iguazu - Garganta del Diablo

Iguazú to Park Narodowy w Argentynie, który znany jest z malowniczych widoków i spektakularnych wodospadów. Położony nad brzegiem rzeki Iguacú, graniczy z Parkiem Narodowym w Brazylii, który znajduje się po drugiej stronie rzeki. Jego powierzchnia 677 km2 to przede wszystkim lasy deszczowe oraz wodospady.

Kraina wodospadów – Park Narodowy Iguazú

Park Narodowy Iguazú to kierunek wielu wycieczek podczas wakacji w Argentynie. Turyści przyjeżdżają tu przede wszystkim, aby podziwiać wodospady.

Wodospad Iguazú (Wielka Woda) to grupa licznych kaskad, które powstały około 100 mln lat temu, a huk spadającej wody, można usłyszeć już z odległości 20 km! Największa z kaskad, czyli Diabelska Gardziel ma wysokość aż 82 m.

Łącznie wodospady zajmują prawie 3 km szerokości. Duża liczba ścieżek spacerowych pozwala podziwiać ten cud natury z różnych perspektyw, umożliwiając oglądanie przyrody z góry lub dołu. Przy słonecznej pogodzie można też dojrzeć pojawiające się tęcze, które zapewniają bajkowy efekt. Nic dziwnego, że wodospad Iguazú jest największą atrakcją przyrodniczą Argentyny.

Park Narodowy Iguazú

Wodospady to najchętniej oglądane miejsce w Parku Narodowym Iguazú, ale nie są jedyną atrakcją. Przez park przejeżdża otwarty pociąg, a przejażdżka umożliwia zobaczenie wszystkich najważniejszych punktów: Diabelskiej Gardzieli oraz Górnego i Dolnego Szlaku.

Kolejka pozwala na bliski kontakt z naturą i zobaczenie licznych gatunków flory oraz fauny, wśród których największe wrażenie robią różnokolorowe motyle, licznie występujące w parku.

Znajduje się tu też duża liczba szlaków pieszych o różnym stopniu trudności i długości. Najprostsze można pokonać w mniej niż pół godziny, najtrudniejsze prowadzą przez drewniane mosty, dżunglę i w pobliżu różnych mniejszych oraz większych wodospadów. Warto wiedzieć, że najpopularniejsza ze szlaków Górna Ścieżka jest dostępna nawet dla osób z ograniczeniami w poruszaniu się. Osoby, którym zależy bardziej na wędrówce po dżungli niż obejrzeniu wodospadów, powinny wybrać Ścieżkę Macuco.

mapka

Pokaż na mapie