Planowanie wakacji na Florydzie – top 7 największych atrakcji, które warto zobaczyć podczas podróży

Szukasz pomysłu na beztroskie i niezapomniane wakacje? W takim razie Floryda to idealne miejsce dla Ciebie! Zwana Słonecznym Stanem Floryda gwarantuje wspaniałą pogodę przez cały rok i zachwyca pięknymi plażami, interesującymi muzeami, parkami rozrywki dla całych rodzin, bogatą ofertą kulturalną i przepiękną przyrodą. Zobacz, jakie atrakcje czekają na Ciebie na Florydzie i zaplanuj swoje wspaniałe wakacje już dziś!

Kiedy jechać na Florydę – pogoda i najlepszy czas na podróż

Większość Florydy znajduje się w strefie klimatu subtropikalnego, charakteryzującego się łagodnymi zimami i gorącymi, słonecznymi latami. Na samym południu, w okolicach Miami, klimat przechodzi w tropikalny.

Podczas letnich dni, temperatury na całym obszarze stanu są zbliżone i wynoszą od 31 do 33°C, nocą zaś od 21°C na północy do 27°C na południu. Zimą natomiast słupki rtęci pokazują średnio od 11°C na północy stanu do 20°C na południu.

Floryda nie bez przyczyny ma przydomek słonecznego stanu – słońce świeci tu bowiem przez większość roku (70 proc. dni w Miami, 66 proc. w Tampie i 60 proc. w Pensacoli).

Plaża w Miami

Od czerwca do listopada (a w szczególności od sierpnia do października) na Florydzie mogą występować huragany.

Najlepszą porą na wakacje w południowej części Florydy jest okres od grudnia do kwietnia, na wizytę w pozostałej części stanu, lepsza będzie wiosna oraz jesień.

Przeczytaj również:
Co warto wiedzieć przed podróżą do USA – kompleksowy przewodnik
Wizy do USA dla Polaków zniesione. Zaplanuj wycieczkę bez dodatkowych formalności

Co warto zobaczyć na Florydzie – Miami i Miami beach

Idealnym początkiem wakacji na Florydzie jest z pewnością zwiedzanie Miami. Wizytę w tym najsłynniejszym mieście stanu warto zacząć od Downtown, gdzie warto przespacerować się pełną sklepów i restauracji promenadą Bayside. Świetnym sposobem zwiedzania Miami jest wycieczka amfibią zwaną Duck Boat. Ta forma umożliwia zobaczenie miasta z lądu i z wody, a na jej trasie znajdują się najbardziej popularne zakątki miasta, takie jak South Beach ze słynnymi budynkami w stylu Art Deco, a także willą Gianniego Versace „Casa Casuarina", przed którą kreator mody został zastrzelony czy Star Island, z rezydencjami takich gwiazd jak Gloria Estefan, Jennifer Lopez czy Enrique Iglesias. Zwiedzanie Miami najlepiej zakończyć oczywiście na przepięknej miejskiej, piaszczystej plaży Miami Beach!

Budka ratownika w Miami Beach

St. Petersburg i dzieła Salvadore’a Dali

Wakacje na Florydzie to również okazja do skorzystania z bogatej oferty kulturalnej. Na pewno warto odwiedzić jedną z największych atrakcji Florydy - Muzeum Salvadore’a Dali, gdzie można zobaczyć jedną z największych kolekcji dzieł tego hiszpańskiego surrealisty. Na uwagę zasługują również dom Ernesta Hemingway’a, muzeum i ogrody Vizcaya, rezydencja Truman Little White House, czy Muzeum Sztuki Amerykańskiej Charlesa Hosmera Morse’a. Floryda to również całe mnóstwo kin, teatrów, występów w stylu Broadway’u i koncertów.

Muzeum Salvadora Dali w Petersburgu

Co zobaczyć na Florydzie - Park Narodowy Everglades

Ci, którzy lubią obcować z naturą, koniecznie powinni odwiedzić Park Narodowy Everglades - jedną z największych atrakcji turystycznych na Florydzie. Jest to rozległy bagnisty teren, który z lotu ptaka przypomina pociętą niebieskimi strużkami wody, miękką, zieloną poduszkę. Cały obszar ma około 160 km długości i zależnie od miejsca 80-120 km szerokości. Po bagnach watro przepłynąć łodzią Airboat, gdyż taki rejs zapewnia niezapomniane wrażenia mknięcia wśród stad ptactwa i obserwacji przyrody. Z pokładu łodzi można przekonać się na własne oczy, jak wygląda „prawdziwa” Floryda, a także stanąć oko w oko z aligatorami - rdzennymi mieszkańcami Everglades w ich naturalnym środowisku.

Park Narodowy Everglades

Walt Disney EPCOT Center – park rozrywki dla fanów innowacji i eksperymentów

EPCOT Center, otwarty w 1982 r. to największy parku rozrywki kompanii Walt Disney. Jego głównym celem jest zwrócenie uwagi na naukowe osiągnięcia ludzkości, w szczególności innowacje technologiczne i kulturę międzynarodową. Do głównych atrakcji parku należą symulacja lotu nad Kalifornią oraz lotu na Marsa, szalona przejażdżka po torze testowym samochodów wyścigowych, rollercoaster Guardians of the Galaxy: Cosmic Rewind, fantastyczna przejażdżka powstała na motywach kreskówki Ratatouille, czy symulacja lotu Soaring, obejmująca podróż m.in. nad szwajcarskimi Alpami, Grenlandią, Wielkim Murem Chińskim, czy Taj Mahal.

Park rozrywki Walt Disney Epcot

Fort Myers – śladami geniuszy

Fort Myers to liczące niecałe 90 tys. mieszkańców miasteczko w południowo-zachodniej Florydzie, które stanowi jedną z największych atrakcji dla turystów. Do jego głównych atrakcji należą J.N „Ding” Darling National Wildflife Refuge na wyspie Sanibel, gdzie na powierzchni 8 tys. akrów można zobaczyć mnóstwo gatunków zwierząt – od całej rozmaitych ptaków, przez żółwie, manaty, ryby, aż po aligatory. Kto pragnie zobaczyć manaty, może również udać się do Mantee Park, zamieszkiwanego właśnie przez te sympatyczne stworzenia.

Kolorowe domy w Fort Myers

Oprócz możliwości bliskiego spotkania z rozmaitymi gatunkami fauny, Fort Myers umożliwia również zobaczenie, jak mieszkali Thomas Edison i Henry Ford, ich tutejsze eleganckie rezydencje są bowiem udostępnione do zwiedzania. Oprócz wymieniowych wyżej domów można obejrzeć również laboratorium botaniczne założone przez Edisona i przespacerować się po przepięknych ogrodach.

Atrakcje Florydy - park rozrywki Universal Orlando Resort

Podczas pobytu na Florydzie, koniecznie trzeba zwiedzić i zobaczyć otwarty w 1990 r. Universal Studios Florida - jeden z najpopularniejszych parków rozrywki na świecie, w którym znajdziemy rozmaite podnoszące poziom adrenaliny atrakcje oparte o produkcje kinowe. Najpopularniejszą częścią parku jest bez wątpienia Ulica Pokątna jakby żywcem przeniesiona z uniwersum Harrego Pottera. Znajdziemy tu symulację ucieczki z Banku Gringotta, a także przejażdżki z Londynu do Hogsmeade, tematyczne restauracje i sklepy z pamiątkami. Turyści chętnie wybierają też rollercoastery Hollywood Rip Ride Rockit oraz Revenge of the Mummy związany z filmem Mumia, pokazy kaskaderskie oparte na produkcjach o Jasonie Bourne, oraz symulacje oparte na Simpsonach i Transformersach.

 Park rozrywki Universal Orlando Resor

Co zobaczyć na Florydzie - Centrum Kosmiczne Kennedy Space Center

Jedną z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych na Florydzie jest otwarte w 1962 r. centrum kosmiczne Kennedy Space Center na przylądku Canavaral - bez wątpienia stanowi rdzeń amerykańskich operacji kosmicznych NASA. Podczas wizyty można udać się na wycieczkę autobusem po ośrodku NASA, obejrzeć oryginalną salę dowodzenia z czasów programu Apollo, zapoznać się z przygotowaniami do lotu na księżyc, a nawet „poczuć” start rakiety. W specjalnej hali na zwiedzających czeka najpotężniejsza rakieta nośna świata „Saturn V”, można również dotknąć próbki księżycowego gruntu, a także zobaczyć oryginalny pojazd kosmiczny Atlantis oraz jego wyposażenie. Wizyta w Kennedy Space Center to również świetna okazja, by poznać elementy pracy i życia kosmonautów na orbicie, oraz dowiedzieć się m.in. jak jeść i pić w stanie nieważkości, a także zająć miejsce w kapsule lądownika i przejść po pochylni łączącej wieżę startów z rakietami misji Gemmini i Apollo. Warto wziąć również udział w symulowanym starcie wahadłowca, a także obejrzeć ekspozycję rakiet ukazującą historię postępu w budowie pojazdów kosmicznych. Kennedy Center oferuje tyle atrakcji, że warto zarezerwować sobie na wizytę w tym miejscu ok. 6 godz.

Centrum Kosmiczne Kennedy Space Center

Floryda – inne atrakcje turystyczne

Wakacje na Florydzie oferują całą masę rozmaitych atrakcji. Oprócz wymienionych wyżej polecamy również parki rozrywki Magic Kingdom, Disney’s Animal Kingdom, Walt Disney World Resort, Universal’s Island of Adventure, Discovery Cove czy jedyne w swoim rodzaju plaże Hollywood, Clearwater i Siesta, konserwatorium motyli na Key West, miasta Key West, West Palm Beach i Palm Beach oraz jendo z najstarszych założonych przez Europejczyków miast w Ameryce, czyli St. Augustine.

Sprawdź także:
Śladem najpiękniejszych plaż i atrakcji Florydy

Data Publikacji: 09.11.2023

Podobne artykuły

krajobraz kierunku
Wenezuela – wodospady, rzeki, plaże i inne atrakcje przyrodnicze, które warto zobaczyć.Wenezuela to jeden z najbardziej zróżnicowanych przyrodniczo krajów na świecie. Można tu znaleźć zarówno tropikalne lasy deszczowe Amazonii, imponujące masywy górskie Andów Wenezuelskich z niezwykłymi wodospadami, przepiękne wyspy z lazurową wodą i kolorowymi rafami koralowymi, jak i piaszczyste wydmy! Przyroda Wenezueli zachwyca nie tylko różnorodnością krajobrazów, ale również obfitością dzikich zwierząt, ptaków ryb i innych stworzeń morskich.
krajobraz kierunku
Tbilisi - stolica Gruzji. Atrakcje, zabytki, czyli co warto zobaczyćGruzja to niesamowita mieszanka fascynującej kultury, przejawiającej się choćby w fakcie posiadania własnego pisma i alfabetu, długowiekowej historii oraz pięknych widoków. Sublimacją tego wszystkiego jest Tbilisi, stolica kraju, w której jak w soczewce skupiają się wszystkie najciekawsze historie związane z tym nietuzinkowym krajem. Jakie zabytki szczególnie warto zobaczyć w Tbilisi? Jakie miejsca odwiedzić i z jakich atrakcji skorzystać? O tym więcej w artykule.
krajobraz kierunku
Zwiedzamy Maltę – największe atrakcje i zabytki, które warto zobaczyćMalta, malutkie wyspiarskie państwo na Morzu Śródziemnym, jest jednym z najmniejszych krajów w Europie, ale niezaprzeczalnie posiada ogromny urok, bogatą historię, specyficzną kulturę i wyjątkową atmosferę, która przyciąga turystów z całego świata. To miejsce, gdzie dawne legendy spotykają się z nowoczesnością, a malownicze plaże sąsiadują z pięknymi zabytkami. Ten kraj fascynuje swoich gości nie tylko niesamowitymi widokami, ale również gościnnością jej mieszkańców i kulinarnymi przyjemnościami, które podbijają serca każdego podróżnika. Jakie atrakcje na Malcie szczególnie warto zobaczyć? Które zabytki stanowią szczególnie interesujące punkty na turystycznej mapie podróży?
krajobraz kierunku
Atrakcje Lizbony. Zwiedzamy stolicę PortugaliiStolica Portugalii to idealne miejsce dla miłośników malowniczych uliczek, klimatycznych restauracji, wspaniałej kuchni i wyśmienitego wina. W samym sercu dzielnic Alfama i Mouraria co wieczór rozbrzmiewa nostalgiczna i pełna tęsknoty muzyka fado czyniąc z Lizbony miasto pełne melancholii i skłaniając odwiedzających do zadumy. Jakie ciekawe miejsca i zabytki warto odwiedzić w Lizbonie? Przygotowaliśmy dla Ciebie przewodnik, który pomoże Ci odkryć najpiękniejsze zakątki, zachwycające zabytki i inne topowe atrakcje turystyczne miasta.