< WSTECZ
R.pl > Blog > Inne > Przewodnik po bułgarskich kurortach

Przewodnik po bułgarskich kurortach

Skrócony opis

Jeśli szukasz wakacji w rozsądnej cenie w miejscu, które poza pięknymi plażami ma do zaoferowania szeroki wachlarz atrakcji, to Bułgaria Cię zachwyci. Malownicze wybrzeże Morza Czarnego stanowi zachodnią granicę kraju, rozciągając się z północy na południe na długości 378 km. Znajdziesz tu zarówno plaże w dużych resortach słynące z szalonych imprez, spokojne plaże idealne dla rodzin z dziećmi oraz plaże ciche, odosobnione.

Sekcja 1

Na turystów czekają nadmorskie kurorty z luksusowymi hotelami – idealne na wakacje w Bułgarii w opcji all inclusive. Dostępne są także rodzinne kampingi, wszystkie położone tuż przy złocistych plażach lub w pobliżu uroczych zatoczek z krystalicznie czystą wodą. Niektóre miasteczka oferują wysoko rozwiniętą infrastrukturę ze wszelkimi udogodnieniami, inne z kolei to naturalne raje, położone nieco na uboczu. Spośród wielu bułgarskich kurortów największą popularnością wśród turystów cieszą się nieodmiennie dwa, mianowicie Słoneczny Brzeg i Złote Piaski. Sprawdź, jakie lokalne atrakcje sprawią, że będziesz miał niezapomniany urlop.

Zobacz również, co warto wiedzieć przed podróżą do Bułgarii.

Słoneczny Brzeg to zdecydowanie jeden z największych i najpopularniejszych kurortów w Bułgarii. Tutejsze plaże bułgarskie zostały uhonorowane Błękitną Flagą, co oznacza, że spełniają wyśrubowane kryteria w zakresie czystości i ochrony środowiska. Kurort położony jest w niezwykle malowniczej zatoce w pobliżu Nesebyru, portu Sweti Włas i międzynarodowego lotniska w Warnie. Rozbudowa kurortu rozpoczęła się w 1958 r., a obecnie znajduje się tu kilkaset świetnych hoteli, barów i restauracji, dzięki czemu turyści mają zapewnioną usługi na najwyższym poziomie. Sezon turystyczny trwa tutaj od maja do października.

Plaża o długości ponad 10 km w niektórych miejscach osiąga 60 m szerokości i zachwyca nie tylko drobnym, złocistym piaskiem, ale również rozległymi wydmami. Morze Czarne jest tutaj dość płytkie, z łagodnie opadającym dnem, dzięki czemu jest to idealne miejsce do kąpieli także dla dzieci. Podczas pobytu w Słonecznym Brzegu warto poświęcić trochę czasu na wizytę w Nesebyrze. Jedno miasto praktycznie płynnie przechodzi w drugie, a granicę między nimi wyznacza stary wiatrak. Nesebyr jest rezerwatem architektonicznym i archeologicznym, a tutejsze zabytki zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.

Słoneczny Brzeg oferuje szeroki wachlarz rozrywek dla dzieci: karuzele i kluby z animatorami, dyskoteki, baseny, zjeżdżalnie, gokarty i wiele innych. W miasteczku i w jego okolicy znajduje się również kilka Aquaparków. Ponadto w trakcie sezonu odbywa się wiele wydarzeń kulturalnych, takich jak festiwale, koncerty i wystawy.

Złote Piaski to nowoczesny ośrodek z wielkimi tradycjami i historią sięgającą końcówki lat 50. ubiegłego wieku. To prawdziwa perła bułgarskiej części wybrzeża Morza Czarnego. Wyjątkowa mieszanka krajobrazowa, łącząca piękny park przyrody, ciepłe morze i plaże z drobnym, złotym piaskiem. Kurort znajduje się zaledwie 17 km na północ od Warny, gdzie warto się wybrać, by zobaczyć pozostałości budowli rzymskich, resztki fortyfikacji bizantyjskich z VI w., zabytki architektury tureckiej oraz muzeum etnograficzne i archeologiczne. W pobliżu znajduje się również najstarsze bułgarskie uzdrowisko, czyli Sweti Konstantin i Sweta Elena, z pięknym zabytkowym monastyrem wzniesionym w XIII-XIV wieku. Z kolei w odległości zaledwie 3 km od kurortu znajduje się Aładża – niesamowity skalny monastyr, z zachwycającymi mozaikami i tajemniczymi grobowcami w katakumbach.Tutejsza plaża uznawana jest za jedną z najpiękniejszych w Bułgarii, a otaczająca ją bujna roślinność sprawia, że okolica wygląda jak olbrzymi park. Złote Piaski także zostały odznaczone Błękitną Flagą, przyznawaną miejscom wolnym od zanieczyszczeń. W kurorcie na turystów czeka kilkaset hoteli o różnym standardzie, restauracje, dyskoteki i fantastyczny park wodny.Znajdujące się w okolicy gorące źródła i bujne lasy porastające rozległy płaskowyż Franga czynią ze Złotych Piasków nie tylko jedno z najciekawszych turystycznie miejsc na wybrzeżu Morza Czarnego, ale również ważne uzdrowisko. Właściwości tutejszego klimatu od wielu lat są z powodzeniem wykorzystywane w leczeniu różnych schorzeń. Ponadto kurort zapewnia szeroki wachlarz atrakcji dla wszystkich grup wiekowych. Znajdziesz tu kasyna, pola do mini golfa, mnóstwo basenów i zjeżdżalni. Dzięki tak zróżnicowanej ofercie i bogatej infrastrukturze jest to miejsce idealne na wypoczynek zarówno dla młodych ludzi szukających zabawy, jak i dla rodzin z dziećmi.

Ocena artykułu

Średnia ocena tego artykułu: 2.86/5
Dziękujemy za wystawienie opinii!

Komentarze

Brak komentarzy.

Polecane wycieczki

Zobacz inne wpisy

Sprawdź kierunki powiązane z tym artykułem:

Bułgaria