Inne

Nadmorskie wakacje. Które bułgarskie kurorty nad Morzem Czarnym warto odwiedzić?

Spośród wielu bułgarskich kurortów nad Morzem Czarnym największą popularnością wśród turystów cieszą się nieodmiennie dwa: Słoneczny Brzeg i Złote Piaski. Sprawdź, jakie lokalne atrakcje sprawią, że będziesz miał niezapomniany urlop. Piaszczyste plaże, palące słońce i pełen wachlarz rozrywek - tego nie da się nie docenić!

Zobacz również, co warto wiedzieć przed podróżą do Bułgarii.

Polacy lubią wczasy w Bułgarii - kurorty nadmorskie i ich uroki

Jeśli szukasz wakacji w rozsądnej cenie w miejscu, które poza pięknymi plażami ma do zaoferowania wiele atrakcji, to Bułgaria Cię zachwyci. Malownicze wybrzeże Morza Czarnego stanowi zachodnią granicę kraju, rozciągając się z północy na południe na długości 378 km. Znajdziesz tu zarówno plaże w dużych resortach słynące z szalonych imprez, jak i te spokojniejsze idealne dla rodzin z dziećmi czy ciche oraz odosobnione. Na turystów czekają nadmorskie kurorty z luksusowymi hotelami – idealne na wakacje w Bułgarii w opcji all inclusive. Dostępne są także rodzinne kempingi położone tuż przy złocistych plażach lub w pobliżu uroczych zatoczek z krystalicznie czystą wodą. Niektóre miasteczka oferują wysoko rozwiniętą infrastrukturę ze wszelkimi udogodnieniami, inne z kolei to naturalne raje, położone nieco na uboczu. Turystów kuszą więc nie tylko niskie ceny, wybór hoteli i komfort gastronomiczny - Bułgaria to przede wszystkim kierunek bez ograniczeń!

Zobacz też: Kiedy najlepiej jechać na wczasy do Bułgarii

Słoneczny Brzeg - bułgarski kurort nad Morzem Czarnym idealny dla rodzin

Słoneczny Brzeg to zdecydowanie jeden tych popularnych kurortów w Bułgarii. Tutejsze plaże zostały uhonorowane Błękitną Flagą, co oznacza, że spełniają wyśrubowane kryteria w zakresie czystości i ochrony środowiska. Kurort położony jest w niezwykle malowniczej zatoce w pobliżu Nesebyru, portu Sweti Włas i międzynarodowego lotniska w Warnie. Rozbudowa rozpoczęła się w 1958 r., a obecnie znajduje się tu kilkaset świetnych hoteli, barów i restauracji, dzięki czemu turyści mają zapewnioną usługi na najwyższym poziomie. Sezon turystyczny trwa tutaj od maja do października, więc co roku przybywa do tego kurortu w Bułgarii wielu wczasowiczów żądnych relaksu.

Jedną z atrakcji Słonecznego Brzegu jest plaża o długości ponad 10 km, która w niektórych miejscach osiąga 60 m szerokości i zachwyca nie tylko drobnym, złocistym piaskiem, ale również rozległymi wydmami. Morze Czarne jest tutaj dość płytkie, z łagodnie opadającym dnem, dzięki czemu jest to idealne miejsce do kąpieli także dla dzieci. Podczas pobytu w tym bułgarski kurorcie warto poświęcić trochę czasu na wizytę w Nesebyrze. Jedno miasto praktycznie płynnie przechodzi w drugie, a granicę między nimi wyznacza stary wiatrak. Nesebyr jest rezerwatem architektonicznym i archeologicznym, a tutejsze zabytki zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.

Wakacje w Słonecznym Brzegu to przede wszystkim niewyczerpane źródło rozrywek dla dzieci: karuzele i kluby z animatorami, dyskoteki, baseny, zjeżdżalnie, gokarty i wiele innych. W miasteczku i w jego okolicy znajduje się również kilka Aquaparków. Ponadto w trakcie sezonu odbywa się wiele wydarzeń kulturalnych, takich jak festiwale, koncerty i wystawy. To istny kompleks wypoczynkowy dla rodzin, które szukają pomysłów na zabawy dla dzieci.

Piaszczyste kurorty w Bułgarii - słoneczne Złote Piaski

Złote Piaski to nowoczesny bułgarski kurort z wielkimi tradycjami i historią sięgającą końcówki lat 50. ubiegłego wieku. Prawdziwa perełka tej części wybrzeża Morza Czarnego, która zachwyca swoim urokiem. To wyjątkowa mieszanka krajobrazowa łącząca piękny park przyrody, ciepłe morze i piaszczyste plaże. Nie bez powodu turyści chętnie wyjeżdżają na wakacje do Złotych Piasków.

  1. Znajduje się zaledwie 17 km na północ od Warny, gdzie warto się wybrać, by zobaczyć pozostałości budowli rzymskich, resztki fortyfikacji bizantyjskich z VI w., zabytki architektury tureckiej oraz muzeum etnograficzne i archeologiczne.
  2. W pobliżu można także trafić na najstarsze bułgarskie uzdrowisko, czyli Sweti Konstantin i Sweta Elena z pięknym zabytkowym monastyrem wzniesionym w XIII-XIV wieku.
  3. Z kolei w odległości zaledwie 3 km od Złotych piasków znajduje się Aładża – niesamowity skalny monastyr z zachwycającymi mozaikami i tajemniczymi grobowcami w katakumbach.

Tutejsza plaża uznawana jest za jedną z najpiękniejszych w Bułgarii, a otaczająca ją bujna roślinność sprawia, że okolica wygląda jak olbrzymi park. Złote Piaski także zostały odznaczone Błękitną Flagą przyznawaną miejscom wolnym od zanieczyszczeń. W tym kurorcie nadmorskim w Bułgarii na turystów czeka kilkaset kompleksów hotelowych i prywatnych apartamentów o różnym standardzie, restauracje, kawiarnie, dyskoteki, kluby nocne i fantastyczny park wodny. Warto jednak pamiętać, że to nie jest baza noclegowa, ale również miejsce, w którym nie brakuje jednych z najpiękniejszych zabytków.

Znajdujące się w okolicy gorące źródła i bujne lasy porastające rozległy płaskowyż Franga, czynią ten bułgarski kurort nie tylko jednym z najciekawszych miejscowości turystycznych na wybrzeżu Morza Czarnego, ale również ważnym uzdrowiskiem. Właściwości tutejszego klimatu od wielu lat są z powodzeniem wykorzystywane w leczeniu schorzeń. Różnorodność atrakcji Złotych Piasków sprawia, że urlopowicz z każdej grupy wiekowej może produktywnie spędzić czas w komfortowych warunkach. Znajdziesz tu kasyna, pola do mini golfa, mnóstwo basenów i zjeżdżalni. Nawet fani nurkowania nie będą się nudzić. Dzięki tak zróżnicowanej ofercie oraz bogatej infrastrukturze ten kurort w Bułgarii to miejsce idealne na wypoczynek zarówno dla młodych ludzi szukających zabawy, jak i rodzin z dziećmi nastawionych na plażowanie oraz morskie rozrywki.

Zdjęcie samolotu
Data Publikacji: 21.05.2019

Polecane wycieczki

zdjęcie-oferty
4.0/6  182 oceny
[object Object]
Wypoczynek • Bułgaria: Słoneczny Brzeg
zdjęcie-oferty
5.1/6  49 ocen
[object Object]
zdjęcie-oferty
4.2/6  65 ocen
[object Object]
Wypoczynek • Bułgaria: Złote Piaski
zdjęcie-oferty
4.0/6  34 oceny
[object Object]
Wypoczynek • Bułgaria: Złote Piaski
zdjęcie-oferty
4.6/6  88 ocen
[object Object]
Wypoczynek • Bułgaria: Złote Piaski
zdjęcie-oferty
5.0/6  2 oceny
[object Object]
Wypoczynek • Bułgaria: Złote Piaski
zdjęcie-oferty
5.2/6  68 ocen
[object Object]
Wypoczynek • Bułgaria: Słoneczny Brzeg
zdjęcie-oferty
[object Object]
Wypoczynek • Bułgaria: Słoneczny Brzeg
zdjęcie-oferty
5.1/6  93 oceny
[object Object]
Wypoczynek • Bułgaria: Złote Piaski - Obzor
zdjęcie-oferty
5.6/6  6 ocen
[object Object]
Wypoczynek • Bułgaria: Złote Piaski
[object Object]

Podobne artykuły

krajobraz-kierunku
Pogoda, klimat i temperatury na Maderze Madera to jedna z najpiękniejszych wysp Oceanu Atlantyckiego, która ze względu na swoją bogatą szatę roślinną nazywana jest często pływającym ogrodem. Znajdziemy tu naturalne lasy wawrzynowe, paprocie drzewiaste, kwitnące na pomarańczowo drzewa tulipanowca, różne gatunki storczyków, wielobarwne hortensje, liczne lilie i fiołki. Symbolem wyspy jest jednak strelicja królewska, zwana potocznie rajskim ptakiem, którą można tu spotkać dosłownie na każdym kroku. Dodatkowym atutem wyspy jest przyjemna temperatura panująca tu przez cały rok – zimą, na poziomie morza, temperatury rzadko kiedy spadają poniżej 20°C a latem, tylko sporadycznie przekraczają 25 stopni w cieniu. Z tego powodu Maderę określa się często krainą wiecznej wiosny. Zobacz jakiej pogody możesz spodziewać się podczas wczasów na Maderze w poszczególnych miesiącach i kiedy najlepiej wybrać się tam na wakacje.
krajobraz-kierunku
Kwarantanna po powrocie do Polski z zagranicy. Ile trwa, jak jej uniknąć i ile kosztuje test po powrocie? Rezerwując wczasy na pewno zastanawiasz się, czy każdy powrót z wakacji oznacza kwarantannę. Jak uniknąć 7 dni siedzenia w domu po powrocie z zagranicy? Czy przed powrotem do Polski trzeba zrobić test i ile on kosztuje? Czy można zrobić go na lotnisku w Polsce? Co zmienia się w przepisach dotyczących podróży w strefie Schengen i poza nią? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedzi w poniższych artykule.
krajobraz-kierunku
Pogoda, temperatury i klimat w Egipcie. Kiedy jechać na wczasy? Kilka tysięcy lat historii Egiptu oraz fakt, że to najludniejszy kraj muzułmański i jeden z największych w całej Afryce, sprawiają, że dosłownie na każdym kroku można się tu spotkać z czymś ciekawym i nietuzinkowym. Czeka tu na nas wiele interesujących zabytków, przepiękna, często jeszcze dziewicza i bardzo zróżnicowana przyroda (od pustyni po rafy koralowe), niskie ceny, wspaniałe wypoczynkowe miejscowości i słynni ze swojej gościnności mieszkańcy. Do tego wszystkiego piękna słoneczna pogoda, i to w dodatku w okresie, kiedy w Europie jest zimno i pada! Zobacz, kiedy najlepiej wybrać się na wczasy do Egiptu i jakiej pogody można się tam spodziewać w poszczególnych miesiącach.
krajobraz-kierunku
Pogoda i średnie temperatury w Hurghadzie Jeszcze do niedawna Hurghada była niewielką osadą rybacką, dziś to cieszący się ogromną popularnością egipski kurort z wieloma hotelami o zróżnicowanym standardzie, barami, dyskotekami i restauracjami. Miasto kusi przybyszów pięknymi plażami, słoneczną pogodą, szmaragdowym ciepłym morzem i piękną rafą koralową. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – rodziny znakomite parki wodne i inne atrakcje dla dzieci, miłośnicy sportów wodnych okazje do kitesurfingu i windsurfingu, a osoby chcące poczuć lokalny klimat targ w dzielnicy El Dahar. Hurghada jest też znakomitym punktem wypadowym do zwiedzania najważniejszych zabytków Egiptu– można udać się stąd na wycieczkę do Luksoru i do Kairu. Zobacz jakiej pogody możesz spodziewać się podczas wczasów w Hurghadzie w poszczególnych miesiącach roku i kiedy najlepiej wybrać się tam na wakacje.