< WSTECZ
R.pl > Blog > Zainspiruj się > Święta za granicą – gdzie warto pojechać?

Święta za granicą – gdzie warto pojechać?

Skrócony opis

Czy kiedykolwiek miałeś ochotę, by przy okazji świąt Bożego Narodzenia doświadczyć czegoś nieco odmiennego od naszych rodzimych tradycji i wyjechać gdzieś, gdzie święta obchodzone są inaczej lub nie są obchodzone wcale? Jeśli chodzi o sam pomysł spędzania Bożego Narodzenia za granicą społeczeństwo można w zasadzie podzielić na dwa skrajne obozy. Pierwsza grupa to ci, którzy w ogóle nie dopuszczają takiej możliwości, ich zdaniem święta to czas dla rodziny, spędzony wspólnie w domu, to czas otwierania prezentów przy choince i długie, wieczorne rozmowy. Druga grupa to z kolei ci, którzy uważają, że wyjazd w okresie świątecznym jest najlepszym prezentem, jaki mogą sprawić sobie i swoim najbliższym. Jeśli należysz do tych pierwszych, sprawdź co możesz zyskać, jeśli jednak zdecydujesz się na wyjazd. Być może dzięki niewielkiej zmianie przyzwyczajeń, jeszcze bardziej docenisz to, co tak dobrze znasz. Jeśli natomiast należysz do drugiej grupy, nie potrzebujesz przekonywania, że warto wyjechać, potrzebujesz prawdopodobnie tylko małej podpowiedzi, gdzie jechać. Oto kilka propozycji, które miejmy nadzieję, ułatwią Ci proces decyzyjny.

Sekcja 1

Święta za granicą – sprawdź, gdzie warto wybrać się w ten magiczny czas.


Maroko

Maroko prawdopodobnie nie jest pierwszym miejscem, które przychodzi na myśl, gdy rozważasz pomysły na cel okołoświątecznej podróży. Jednakże warto wziąć ten kraj pod uwagę, ponieważ możesz tu zarówno poczuć atmosferę świąt, jak i bez trudu znaleźć miejsca, w których zapomnisz o bożonarodzeniowej gorączce. Jeśli chcesz mieć w miarę tradycyjne święta, ale po prostu chcesz w tym okresie wyjechać, by nie musieć gotować, sprzątać i tak dalej, zdecyduj się na pobyt w jednym z większych miast, takich jak Marrakesz, Agadir, Fez lub Rabat. Najbardziej świąteczną atmosferę bez wątpienia odnajdziesz w Rabacie, głównie z uwagi na to, że w stolicy mieszka znaczna liczba obcokrajowców. Ulice i sklepy będą tu świątecznie udekorowane, a hotele i restauracje zazwyczaj mają w ofercie specjalną, świąteczną kolację. W ten sposób połączysz przyjemne z pożytecznym, zwiedzisz ciekawe miejsca, odpoczniesz i jednocześnie nie zrezygnujesz całkowicie z obchodzenia świąt. A na lokalnych soukach kupisz wyjątkowe prezenty dla całej rodziny, która spędza Boże Narodzenie tradycyjnie w Polsce.Jeśli jednak wolisz uciec przed świętami Bożego Narodzenia, wybierz się do mniejszych miast i miasteczek, gdzie mieszkańcy ich w ogóle nie obchodzą. By cieszyć się słońcem, odpoczynkiem i chłonąć atmosferę prawdziwego Maroka udaj się na południe od Agadir do Mirleft lub jeszcze dalej do Ad-Dachla. Temperatury będą na tyle wysokie, że spokojnie będziesz mógł zanurzyć się w oceanie. Jeśli uwielbiasz stare filmy, to musisz odwiedzić Casablankę, która zachwyca swoją zróżnicowaną architekturą.

Egipt

Jeśli Twoje wyobrażenie idealnych świąt obejmuje malowane szronem okna, pokryte śniegiem wierzchołki gór i strojne choinki otoczone prezentami, to Egipt raczej nie będzie idealną lokalizacją. A szkoda, święta Bożego Narodzenia w Egipcie oznaczają niekończącą się słoneczną pogodę i łatwiejszy dostęp do najpopularniejszych miejsc, niemych świadków starożytnej historii. Podczas pobytu wybierz się na rejs po Nilu, ponieważ widok z rzeki jest spektakularny, a niektóre miejsca są łatwiej dostępne niż od strony lądu. Dni w Egipcie o tej porze roku są krótkie, ale nadal dość gorące, więc jeśli tęsknisz za słońcem wybierz się do jednego z kompleksów hotelowych w Szarm el-Szejk, gdzie profesjonalna obsługa zadba o wszystkie Twoje potrzeby. Chociaż Egipt nie jest krajem chrześcijańskim kurorty są przyozdobione lampkami i choinkami, by dać wczasowiczom namiastkę świąt. W Egipcie około 15% populacji to chrześcijanie i tylko oni obchodzą Boże Narodzenie jako święto religijne. Większość egipskich chrześcijan należy do Koptyjskiego Kościoła Ortodoksyjnego, w którym Boże Narodzenie nie przypada na 25 grudnia, lecz na 7 stycznia. Miesiąc poprzedzający koptyjskie święta, podczas którego obowiązuje ścisły post, nazywa się Kiahk i jest zbliżony do znanego nam adwentu.Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie to fantastyczny wybór na świąteczny urlop, szczególnie jeśli oprócz świętowania chcesz poopalać się na pięknej plaży, na co z oczywistych powodów nie masz szans w grudniu w Polsce. Boże Narodzenie na Kanarach jest okazją do organizowania kolorowych parad i procesji, które wesoło maszerują ulicami praktycznie każdego miasta. Największe są zawsze organizowane w stolicach poszczególnych wysp, więc warto na chwilę opuścić plażę i zobaczyć świątecznie przystrojone Las Palmas de Gran Canaria i Santa Cruz de Tenerife.Jeśli kochasz święta Bożego Narodzenia, to na Wyspach Kanaryjskich znajdziesz całą gamę możliwości świętowania w całkowicie tradycyjny sposób. Możesz odwiedzić wyjątkową szopkę, wyrzeźbioną z piasku na plaży Las Canteras na Gran Canarii, do zmroku przechadzać się po typowych świątecznych targach, usiąść pod gwiazdami i posłuchać koncertu bożonarodzeniowego na świeżym powietrzu w Santa Cruz de Tenerife. Koniecznie spróbuj typowych świątecznych wypieków znanych jako „truchas”, wypełnionych nadzieniem ze słodkich ziemniaków i kandyzowanej dyni. Takie słoneczne święta, to z pewnością będzie ciekawa odmiana.

Ocena artykułu

Średnia ocena tego artykułu: 3.20/5
Dziękujemy za wystawienie opinii!

Komentarze

Brak komentarzy.

Polecane wycieczki

Zobacz inne wpisy

Sprawdź kierunki powiązane z tym artykułem:

Egipt, Maroko