Zakupy

krajobraz kierunku

Jaką walutą płacić w Turcji?

Turcja to niezwykły kraj z mnóstwem ciekawych zabytków, setkami kilometrów głównie piaszczystych plaż i wybrzeżem upstrzonym licznymi malowniczymi zatokami. Jej atuty jako wakacyjnej destynacji to również fantastyczna kuchnia, dziesiątki atrakcji związanych z aktywnymi formami wypoczynku, sympatyczni, otwarci ludzie i intrygująca, orientalna kultura. Dowiedz się, jaką walutę najlepiej zabrać ze sobą na wakacje w Turcji.
krajobraz kierunku

Ceny w Meksyku – ile pieniędzy zabrać ze sobą na wakacje?

Wybierając się na wakacje do Meksyku, wielu turystów zastanawia się, ile gotówki przygotować na podróż. Jak wszystko w tym kraju, również ceny zależą od regionu – zupełnie inne taryfy obowiązują w luksusowych kurortach oraz mało turystycznych miejscach. Jakie są ceny w Meksyku? Na co zwracać uwagę, aby nie przepłacić? Ile gotówki wziąć ze sobą w podróż? Te wszystkie informacje znajdziesz w artykule.
krajobraz kierunku

Ceny na Kubie - ile pieniędzy zabrać na wakacje?

Czasy, kiedy życie na Kubie kwitło, kraj był największym światowym producentem cukru, a samą Hawanę wymieniano jednym tchem wraz z innymi nowoczesnymi i najbogatszymi miastami świata, należą już do przeszłości. Wyspa od dawna nie jest zaliczana do państw wysokorozwiniętych ani zamożnych. Mimo to koszty życia na Kubie są wyższe niż w wielu innych krajach Ameryki Łacińskiej, a nawet niektórych państwach europejskich. Z czego to wynika? Z jednej strony wyspiarski charakter Kuby powoduje, że koszty importów zagranicznych są wysokie. Z drugiej polityczna i gospodarcza izolacja kraju utrudnia handel międzynarodowy, a zastój rozwoju technologii na wyspie zmniejsza efektywność produkcji. Wszystko to skutkuje zawyżeniem cen na Kubie.
krajobraz kierunku

Zakupy w Dubaju – Dubai Mall

Współczesny Dubaj jest synonimem zakupów; nie ma takiej rzeczy, której nie można tu kupić, od złota, po elektronikę, ubrania od najlepszych światowych projektantów i luksusowe przedmioty. Emirat słynie z tego, że jest wypełniony ogromnymi centrami handlowymi, obok których znajdują się tradycyjne souki, czyli targi na świeżym powietrzu, gdzie sklepikarze sprzedają dosłownie wszystko: od przypraw, poprzez odzież, po ręcznie tkane dywany i chodniki. W Dubaju dostępne są towary z całego świata, w tym z Turcji, Iranu, Indii i Chin.