< WSTECZ
R.pl > Blog > Zainspiruj się > Uroki Morza Śródziemnego – wymarzone wakacje

Uroki Morza Śródziemnego – wymarzone wakacje

Skrócony opis

Dzięki swym lazurowym wodom, skalistym wzgórzom i starożytnej architekturze wybrzeże Morza Śródziemnego zachwyca turystów jednymi z najpiękniejszych krajobrazów na świecie. Urzekająca sceneria i przepyszna śródziemnomorska kuchnia współgrają tu z wszechobecną historią i bogatym dziedzictwem kulturowym. Cały region ma niezliczoną ilość atrakcji do zaoferowania, od Maroka po Monako, od Hiszpanii po atrakcje w Turcji, możesz wybierać pośród setek malowniczych nadmorskich portów, zabytkowych miast o kluczowym znaczeniu kulturowym i urokliwych wysepek rozrzuconych u wybrzeży. Czekają tu na Ciebie kilometry rajskich plaż, fortece krzyżowców zbudowane na skalistych klifach i miejsca doskonale znane z mitologii greckiej i rzymskiej. Region Morza Śródziemnego to nieskończone wręcz możliwości zwiedzania i odpoczynku, niezależnie od tego, które ze wspaniałych państw wybierzesz.

Sekcja 1

Od niepamiętnych czasów Morze Śródziemne przyciągało ludzi ze względu na sprzyjający klimat, wszechobecny spokój i spektakularne krajobrazy. Termin „śródziemnomorski” używany jest do określenia klimatu charakteryzującego się długimi, gorącymi i suchymi latami oraz krótkimi, chłodnymi zimami. Jeśli spojrzymy na wszystkie kraje leżące w basenie Morza Śródziemnego to zauważymy, że trudno wyróżnić którykolwiek ze względu na naturalne piękno, ponieważ dosłownie każdy z nich zachwyca na swój własny sposób. Na szczególną uwagę zasługuje z pewnością malownicza Riwiera Francuska i krajobraz Lazurowego Wybrzeża, gdzie oprócz rajskich plaż na turystów czekają takie cudowne miasta, jak Nicea, Cannes i Marsylia. W niczym nie ustępuje im jednak także wybrzeże Hiszpanii, gdzie możesz wybierać między tętniącą życiem Barceloną i klimatyczną Malagą oraz mniejszymi kurortami rozrzuconymi na wybrzeżu Costa del Sol. Jeśli natomiast urlop nie w twoim wykonaniu nie musi wiązać się ze słodkim lenistwem na piaszczystej plaży, to możesz udać się do Andory. To miniaturowe państwo co prawda nie jest zaliczane do państw basenu Morza Śródziemnego, ponieważ nie ma bezpośredniego dostępu do morza, ale leży w malowniczych Pirenejach pomiędzy dwoma śródziemnomorskimi potęgami: Francją i Hiszpanią. Jest tu wiele ciekawych, nieoczywistych miejsc do odkrycia i dlatego warto włączyć Andorę w plany urlopowe. Dogodne położenie na szlaku komunikacyjnym sprawia, że możesz tu łatwo dojechać z pobliskiej Barcelony lub Tuluzy.Dlaczego warto poznać kraje basenu Morza Śródziemnego?


Wakacje nad Morzem Śródziemnym są idealnym wyborem zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla miłośników adrenaliny i przygód. Tutaj naprawdę każdy może znaleźć coś dla siebie, choć większość turystów przyjeżdża oczywiście skuszona perspektywą idealnej pogody, możliwości uprawiania sportów wodnych i kąpieli słonecznych. Nadmorskie kurorty we Francji, Włoszech czy Hiszpanii oferują wiele rozrywek dla dzieci w każdym wieku, tak by rodzice mogli znaleźć trochę czasu dla siebie. Starożytne ruiny, świątynie i stanowiska archeologiczne we Włoszech i Grecji przyciągają nie tylko miłośników historii. Jest tu także bardzo dużo miejsc oferujących idealne warunki do nurkowania dla osób na różnym poziomie zaawansowania.Kolejnym ważnym aspektem śródziemnomorskich wakacji jest bez wątpienia wyśmienita lokalna kuchnia. Każdy kraj ma swoje własne popisowe dania, ale we wszystkich królują wspaniałe owoce morza i ryby.Wody Morza Śródziemnego rozbijają się o brzeg aż trzech kontynentów, nic zatem dziwnego, że kraje tego regionu stanowią niezwykłą mieszankę mentalności, kultur i obyczajów europejskich, afrykańskich i arabskich. Podczas śródziemnomorskiej podróży, zawijając do portów w poszczególnych krajach, możesz poznać zarówno zabytki z czasów starożytnych, podziwiać architekturę mrocznych wieków średnich i zanurzyć się w wir nowoczesności dużych miast. Morze Śródziemne z pewnością Cię nie zawiedzie i da mnóstwo wspaniałych chwil, które na długo pozostaną w Twojej pamięci.

Ocena artykułu

Średnia ocena tego artykułu: 3.21/5
Dziękujemy za wystawienie opinii!

Komentarze

Brak komentarzy.

Polecane wycieczki

Sprawdź kierunki powiązane z tym artykułem:

Grecja, Włochy