Wczasy w Czarnogórze - co musisz wiedzieć?

  • O Czarnogórze
  • Opinie
  • Pogoda
  • image/svg+xml Zdjęcia
  • Artykuły
Flaga Czarnogórze

Czarnogóra

Stolica:
Podgorica
Waluta:
EUR
Powierzchnia:
13 812 km2
Liczba ludności:
621 521

Wakacje w Czarnogórze


Malownicza Czarnogóra – wakacje w górach, czy nad morzem?
Pełna pięknych krajobrazów, Czarnogóra to kraj, który na niewielkiej powierzchni skupia ogromnie zróżnicowane formy ukształtowania terenu. Z posępnych szczytów i głębokich kanionów w zaledwie kilka godzin możemy dostać się na słoneczne plaże. Z kamiennych, krasowych pustyń, znaleźć się w środku zielonych gajów oliwnych. Jeżeli dodamy do tego takie perełki jak Boka Kotorska, otrzymamy idealne miejsce na śródziemnomorskie wakacje.


Wczasy w Czarnogórze – moc atrakcji
Co warto zwiedzić w trakcie wakacji w Czarnogórze? Z pewnością wspomnianą Bokę Kotorską. Uznawana przez niektórych za jedyny w swoim  rodzaju fiord leżący na południu Europy, jest tak naprawdę zatoką riasową, skupiającą cztery mniejsze zatoki, wokół których rozlewają się starożytne i średniowieczne miejscowości. Każda otoczona charakterystycznymi murami obronnymi, które wraz z pobliskimi krajobrazem tworzą jedno z najbardziej zachwycających miejsc w Europie. Boka Kotorska to także malutkie wysepki, na których odwiedzić można dawne kościoły i klasztory. Równie pięknie jawi się udostępniona do zwiedzania w 2015 r. Jaskinia Lipska. Jedna z największych i najpiękniejszych w regionie obfituje w bogatą szatę naciekową oraz podziemne jeziorka. Wczasy w Czarnogórze to także wiele urokliwych miast i miasteczek, skrywających niezwykłe historie, jak np. Cetinje. Dawna stolica Księstwa (następnie Królestwa) Czarnogóry to główny ośrodek duchowy Czarnogórców. Ulcinj z kolei dowodzi dużej różnorodności etnicznej wśród mieszkańców Czarnogóry. Miasto to było niegdyś portem pirackim osmańskich Bałkanów, obecnie stanowi główny ośrodek mniejszości albańskiej w Czarnogórze. Obecnie w miasteczku panuje spokojna, sielska atmosfera, a w okolicznej zabudowie da się wyczuć orientalny klimat.


Wczasy pełne słońca – Czarnogórskie plaże
Wybrzeże w Czarnogórze, choć niewielkie, może z pewnością poszczycić się kilkoma pięknymi plażami. Tutejsza riwiera przypomina bardzo krajobrazem sąsiednią Chorwację, mając niezwykle urozmaiconą linię brzegową, pełną rozmaitych skał, pagórków czy klifów. Porastająca je śródziemnomorska roślinność nie tylko wpływa na malowniczość okolicy, ale także przynosi przyjemne ukojenie. Plaże w Czarnogórze są piaszczyste lub żwirkowe. Krystalicznie czyste morze posiada zaś turkusowy kolor. Wszystko to sprawia, że wakacje w Czarnogórze to czas radości i beztroski, wypełniony opalaniem i zabawami w morzu.

Zobacz również oferty w innych regionach w Czarnogórze: Bar Budva Podgorica Ulcinj

Opinie o Czarnogórze

Czarnogórze
6.0 /6

Magiczny miejsce, które na pewno na długo zapamiętam

Pomimo deszczowej pogody jestem oczarowana Czarnogórą. Na pewno wrócę tam jeszcze. Takiej różnorodności w klimacie i zwyczajach, nie ma chyba nigdzie. Zaskakuje na każdym kroku. 

Dodał(a):
Marta, Toruń, 20.05.2019
4.0 /6

Zmarnowana okazja poznania pięknego kraju

Podobnie, jak w wypadku Albanii - problem z oceną kraju poznanego w trakcie objazdu (zaledwie na 3) i w trakcie późniejszego pobytu (tu byłoby 5,5). Ponieważ oceniam wyłącznie wycieczkę objazdową - pozostanę przy trójce. Czarnogóra to kraj w 90 % górzysty, co w wypadku objazdu wymusza długie i dość monotonne przejazdy. Znacznie lepiej przyjechać tu (bo kraj nieduży) na pobyt i skorzystać z wycieczek fakultatywnych oferowanych i świetnie prowadzonych przez pracowników Biura. Gdyby jednak ktoś chciał poznać Czarnogórę wyłącznie przez pryzmat wycieczki "Teraz Kosowo" - będzie rozczarowany. Owszem, piękne widoki, niezwykłe Jezioro Czarne, nieprawdopodobny Kanion rzeki Tara, pocztówkowy widok z góry na wysepkę Sviaty Stefan... i tyle. Trochę za mało, aby poznać kraj i mieszkańców. Wydaje mi się (choć jest to wyłącznie moja osobista uwaga), że lepiej byłoby zorganizować przejazd przez miejsca nieobjęte wycieczkami fakultatywnymi, co byłoby impulsem do pełniejszego poznania kraju w trakcie dalszych (kolejnych) podróży.

Dodał(a):
Michał, ŁÓDŹ, 07.11.2018
6.0 /6

Czarnogóra

Czarnogóra piękna, warto wypożyczyć samochód (można u kierownika hotelu) i pozwiedzać.

Dodał(a):
Piotrek, 28.10.2018
4.5 /6

Montenegro trip

Good

Dodał(a):
Genadijus, Vilnius, 24.10.2018
6.0 /6

Polecamy

Klimatyczne miejsce w Europie

Dodał(a):
Irena, 22.10.2018
5.5 /6

Budwa

Każdy rejon świata warty jest zobaczenia ,a w tym też Czarnogóra.

Dodał(a):
Irena, Szamotuły, 20.10.2018
6.0 /6

Jedno z piękniejszych miejsc na ziemi

Jest tam wszystko -wysokie góry , ciepłe morze i życzliwi ludzie.

Dodał(a):
Sławomir Fuks, 17.10.2018
4.5 /6

Czrnogóra

Piękny kraj, wspaniałe krajobrazy, najbrzydsza stolica jaka do tej pory widziałam, za to piekny jest Kotor i urokliwe Cetynje.

Warto zobaczyć.

Dodał(a):
PIOTR, GLIWICE, 16.10.2018
5.5 /6

kraj warty polecenia

Czarnogóra nas tak zauroczyła, iż zdecydowaliśmy sie na wakacje 2019 właśnie w Czarnogórze.

Dodał(a):
LILIANA, WARSZAWA, 15.10.2018
4.5 /6

Czarnogóra

Ciekawy i piękny kraj z interesującą historią, przyjaznymi ludźmi, niesamowitymi krajobrazami. 

Dodał(a):
Irena, Szamotuły, 13.10.2018
6.0 /6

Czarnogóra - kraj dla każdego

Nie ważne, czy chcesz odkrywać dziką Czarnogórę, czy leżeć na plaży. Ten kraj zapewnia Ci i jedno i drugie. To miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, zrelaksuje się, wyciszy i odpocznie. 

Dodał(a):
RADOSŁAW, KRAKÓW, 13.10.2018
6.0 /6

CZarnogóra

urokliwa

Dodał(a):
MK, 06.10.2018
6.0 /6

Warto zobaczyc.

Super KOTOR !!!

Dodał(a):
Andrzej, 02.10.2018
6.0 /6

Czarnogóra

Czarnogóra to nieduży kraj, ale bardzo zróżnicowany. Znajdą tu coś dla siebie zarówno miłośnicy plażowania, jak również na nudę nie będą narzekać amatorzy zbytków i aktywnego wypoczynku.

 

Dodał(a):
Joanna, Warszawa, 01.10.2018
6.0 /6

góry nad morzem

Plaże otoczone górami, kręte drogi, pyszne jedzenie, otwarci ludzie. 

Dodał(a):
Aneta, Warszawa, 27.09.2018
6.0 /6

miejsce warte odwiedzenia

każdy znajdzie coś dla siebie 

Dodał(a):
Beata, Kraków, 25.09.2018
5.5/6 Ocena ogólna Czarnogórze

Pogoda w Czarnogórze

Pogoda w Czarnogórze jest bardzo zróżnicowana, a klimat tego kraju zmienia się w zależności od obszaru i jego wysokości. Na wybrzeżu panuje klimat śródziemnomorski, gdzie lata są ciepłe i suche, a temperatura sięga ok. 30°C. Zimą słupek rtęci w tym regionie spada do ok. 12°C, co powoduje, że opady śniegu właściwie nie występują. W górskich rejonach występują najwyższe roczne opady deszczu w całej Europie – nawet do 5000 mm. Zimą natomiast pojawią się częste opady śniegu.

Kuchnia regionalna w Czarnogórze

Kuchnia Czarnogórska jest wybitnie mięsna, można tam jednak spróbować wybornych owoców morza i ryb, a także wielu innych przysmaków, o których dowiesz się z bloga Rainbow.

Bałkany – co warto zwiedzić?

Jak zaplanować idealną wycieczkę na Bałkany? Gdzie się wybrać i jakie atrakcje odwiedzić? Dowiedz się więcej na blogu podróżniczym r.pl.

Top 5 miejsc w Czarnogórze

Lista top 5 miejsc, które warto odwiedzić podczas pobytu w Czarnogórze. Zainspiruj się blogiem o podróżach r.pl

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon