ikona-burger
napis-rainbow
ikona-telefon

Wróć

Zainspiruj się

Ranking wycieczek objazdowych po USA

Czy da się wymyślić bardziej amerykańskie miejsce niż Nowy Jork? Pewnie nie. Spacerując po miastach Wielkiego Jabłka można się poczuć jak bohater jednego z filmów Woody’ego Allena! Poznaj najbardziej fascynujące wycieczki objazdowe po Stanach Zjednoczonych.

Stany Zjednoczone - wycieczka objazdowa po najpiękniejszych Parkach Narodowych USA

Szczęśliwa 13! Tyle dni spędzisz podczas wyjątkowej wycieczki objazdowej po najpiękniejszych parkach USA. Podążaj tropem dzikich zwierząt i spróbuj ustrzelić je …wyłącznie obiektywem aparatu! Niepowtarzalne widoki największych cudów staną się źródłem Twoich najpiękniejszych, wakacyjnych wspomnień.

USA - wycieczkę objazdową zacznij od Las Vegas

Swoją wycieczkę objazdową po USA z polskim pilotem rozpoczniesz od stolicy światowego hazardu, świateł i neonów, czyli atrakcji Las Vegas. Spacer ulicą Miasta Grzechu, The Strip, która nigdy nie zasypia, przeniesie Cię na czerwone dywany ekskluzywnych hoteli, do świata blichtru i blasku. Ani na chwilę nie opuszczając Ameryki, będziesz mieć okazję przechadzać się ulicami Rzymu, usiąść przy fontannie di Trevi czy zrobić zdjęcie pod Wieżą Eiffla.

Wielki Kanion Kolorado i Kanion Antylopy

Wędrując trasą Route 66, wybierzesz się na zwiedzanie Wielkiego Kanionu Kolorado, istnej perły w koronie dzieł samej Natury, która po raz kolejny dowodzi, że jest najzdolniejszym architektem świata. Kanion, ozłocony promieniami słońca, dostarczy Ci widoków, których długo nie zapomnisz. Jeśli starczy Ci odwagi, możesz nawet wybrać się w lot helikopterem nad Wielkim Kanionem.

Z kolei Kanion Antylopy dostarczy Ci rozkoszy dla oczu oraz duszy. W wyjątkowej asyście lokalnego przewodnika z plemienia Navajo wsiadaj do jeepa podczas wycieczki objazdowej po Stanach Zjednoczonych, by wyruszyć w głąb rezerwatu i zobaczyć jeszcze więcej cudów natury. W skałach baczne oko dopatrzy się morskich grzyw oraz smug dymu.

Wycieczka po USA - objazdówka zatrzymuje się w Dolina Pomników

Skalistych perełek będzie jeszcze więcej, gdy udasz się do Monument Valley, czyli Doliny Pomników. Z pewnością nie raz widziałeś to miejsce w filmach Forrest Gump czy w westernie Johna Forda. Żeby być jeszcze bliżej natury i poznać jej rytm, zajrzyj w zarośla Parku Narodowego Arches. Cudowne kamienne łuki (z naturalną podkową Delicate Arch czy Ogrodem Diabła), złote wydmy i białe szczyty gór La Sal czynią to miejsce idealną scenerią do pamiątkowych zdjęć z podróży.

Salt Lake City i Idaho Falls

W słynnym z transmisji sportowych Salt Lake City, zwiedzisz świątynię Mormonów, Salt Lake, Plac Pionierów, Uniwersytet Stanowy i – rzecz jasna – obiekty olimpijskie. W Idaho Falls staniesz u stóp wspaniałego wodospadu. Odetchnij przy wodach Jackson Lake – z widokiem na ośnieżone szczyty gór w Parku Narodowym Grand Teton. Pamiętaj też, by regularnie ładować aparat fotograficzny, bo okazji do wyjątkowych zdjęć na pewno tu nie zabraknie!

Stany Zjednoczone - wycieczka objazdowa kończy się w Parkach Narodowych

Moc żywiołów poznasz, gdy dotrzesz do Parku Narodowego Yellowstone, znanego ze zjawisk geotermalnych: gorących źródeł Morning Glory Pool, gejzeru Old Faithful, kompleksu termalnego Norris Geyser Basin, fumaroli i błotników. Staniesz tuż przy największych gorących źródłach w USA – Grand Prismatic Spring o bajecznych kolorach. Przy odrobinie szczęścia zobaczysz bizony, które żyją w dolinie Haydena, w pobliżu błotnych wulkanów. Dzięki krystalicznie czystym wodom jeziora Flathead będziesz mógł przeniknąć wzrokiem jego głębiny – i to bez zmoczenia butów.

Pozostając blisko wodnego żywiołu, udasz się do Parku Narodowego Lodowców (Glaciers National Park), by z bliska spojrzeć na bajkowe Hidden Lake oraz lodowiec Jacksona. Spacer brzegiem najpiękniejszego z kanadyjskich jezior – Lake Louise – w lustrze, którego odbija się lodowiec Victoria, dostarczy Ci niemal ekstatycznych wrażeń. W Calgary zwiedzisz arenę Saddledome i Stampede Corral z charakterystycznymi muralami. Mocnym indiańskim akcentem wyprawy po USA będzie wizyta w Muzeum Glenbow oraz podziwianie indiańskich ubiorów i ozdób. Na koniec wycieczki objazdowej po Stanach Zjednoczonych rzuć okiem na panoramę, jaka rozpościera się ze szczytu wieży Calgary Tower. Te widoki są bezcenne!


Wycieczka objazdowa po USA – Oto Ameryka

W czasie tej 13-dniowej wyprawy na własnej skórze doświadczysz życia w wielkim mieście, a później - majestatycznej ciszy dzikiej, amerykańskiej przyrody. Nasycisz zmysły blaskiem neonów w Vegas i czerwonymi od słońca skalnymi ścianami Wielkiego Kanionu Kolorado. Czeka na Ciebie moc wrażeń w trakcie wycieczki objazdowej po USA - Oto Ameryka!

Gdy już znajdziesz się w sercu Nowego Jorku, zobaczysz gmach Metropolitan Opera, budynek Dacota (dawne mieszkanie Johna Lennona i Yoko Ono), oraz pamiątkowy mural „Imagine” na cześć muzyka. Daj się oczarować ekskluzywnym witrynom drogich sklepów przy Piątej Alei, rzuć okiem na rozświetlone Rockefeller Center, znajdź błogi spokój w Central Parku. Pozwól się uwieść luksusowej atmosferze Broadwayu, by potem zajrzeć do wyjątkowych wnętrz dworca Grand Central. Stojąc na Times Square, pośród wieżowców Manhattanu, poczujesz tempo życia nowojorczyków. Spragniony spektakularnych widoków, wjedziesz na 86. piętro Empire State Building. Sprawdzisz też, jak duża jest w rzeczywistości Statua Wolności. Zajrzysz do centrum światowej finansjerygmachu Giełdy Nowojorskiej i na Wall Street. Staniesz w miejscu współczesnej tragedii – w punkcie Ground Zero (9/11 Memorial), a w poszukiwaniu wspaniałych widoków udasz się na Most Brookliński. Żyłkę do ryzyka poczujesz być może w Mieście Grzechu – Las Vegas. Czuć tu kosmopolitycznego ducha – zwłaszcza gdy ogląda się repliki Wieży Eiffla, weneckich kanałów czy fontanny di Trevi.

To jednak nic w porównaniu z tym, co stworzyła przyroda - wszystkiego doświadczysz podczas wycieczki objazdowej po Stanach Zjednoczonych. Patrząc na czerwony od słońca Wielki Kanion Kolorado czy Dolinę Śmierci, pojmiesz siłę i piękno natury. A w dolinie Tuolumne Grove czekają na Ciebie sędziwe i majestatyczne sekwoje. W San Francisco przejdziesz się najsłynniejszym mostem świata – Golden Gate Bridge, a także Alamo Square, by poczuć wiktoriański klimat. Wybierz się w krótką, ale niezapomnianą, podróż kolejką szynowo-linową „Cable Car”. Odwiedź słynne więzienie Alcatraz, by zajrzeć do celi Ala Capone. Zobacz dolinę krzemową (Silicon Valley), w której narodziła się potęga firmy Apple.

Podróż po USA to również europejskie akcenty. Te zobaczysz w Solvang, czyli wiosce duńskiej Old Danish Village, „Małej Danii”. Jadąc „Autostradą Słońca” dotrzesz na rancho Prezydenta Reagana, a dalej do Santa Monica, ze słynnym zakończeniem trasy „Route 66” i ławeczką z filmu Forrest Gump. W LA oślepi Cię blask najwspanialszych sław kina. Podróżując ich śladem, dotrzesz do znanego na całym świecie napisu „Hollywood”, pomnika Jamesa Deana i magicznego Universal Studios. Krocząc Hollywood Boulevard sprawdzisz, kto ma już tu swoją gwiazdkę, a pod Grauman’s Chinese Theatre zbadasz, który z aktorów zdążył odcisnąć na wieki swoją dłoń. Wybierz wycieczkę objazdową po USA – Oto Ameryka i przeżyj niesamowitą przygodę!

Wycieczka objazdowa po USA – California Dreams

Swój amerykański sen wyśnisz w czasie emocjonującej 10-dniowej wycieczki po Kalifornii.

W Stanach Zjednoczonych wycieczkę objazdową rozpoczniesz od charakterystycznego punktu – białych liter w napisie „Hollywood”. Wyrusz do krainy filmów i niezwykłych efektów specjalnych, wybuchów oraz popisów kaskaderskich – Universal Studios. Zobacz krajobraz wycięty wprost z westernu. Przed Tobą fascynujący Wielki Kanion Kolorado. Przejdź się nad jego krawędzią po szklanej platformie. Poznaj zwyczaje rdzennej ludności, która żyje do dziś w rezerwacie Indian Hualapai. Przeżyj niezwykły lot helikopterem nad Wielkim Kanionem, połączony z lądowaniem na jego dnie. Poczuj bezkres przestrzeni w tajemniczej, spalonej słońcem Dolinie Śmierci. Stań u stóp najwyższego wodospadu Ameryki w Parku Narodowym Yosemite.

W czasie wycieczki objazdowej po USA z polskim pilotem zobaczysz też najważniejsze zabytki San Francisco: słynny most Golden Gate Bridge, Alamo Square, Fisherman’s Wharf, Lombard Street, kolejkę „Cable Car", a także słynne więzienie Alcatraz. Świat wodnych zwierząt odkryjesz w Monterey – naturalnym miejscu życia fok i pelikanów. W Los Angeles przejdź się aleją gwiazd Hollywood Boulevard, stań przed Dolby Theatre – miejscem rozdania Oscarów oraz Grauman’s Chinese Theatre, czyli tam, gdzie wielcy ekranu pozostawili odbicia swoich dłoni.


Kalifornia i Arizona – Wild Wild West, czyli wycieczka objazdowa po Stanach Zjednoczonych

Witaj w Ameryce! Przed Tobą niezapomniana podróż. Ten 2-tygodniowy wyjazd odkryje autentyczne oblicza dwóch stanów – bogatej Kalifornii i obfitującej w cuda natury Arizony. Gotów na dziką przygodę? Wybierz wycieczkę objazdowa po USA Kalifornia i Arizona – Wild Wild West.

Wyprawa rozpocznie się na dobre w Santa Monica, gdzie kończy się słynna trasa „Route 66”. Przysiądź na słynnej ławeczce, uwiecznionej w filmie Forrest Gump. Wybierz się do Beverly Hills, by obejrzeć rezydencje największych gwiazd światowego kina. Podążaj śladem sław, spacerując słynną aleją gwiazd – Hollywood Boulevard. Stań w miejscu, gdzie co roku, do zdjęć pozują, w powłóczystych sukniach, najpiękniejsze i najzdolniejsze gwiazdy srebrnego ekranu, by odebrać upragnionego Oscara. Przymierz swą dłoń do odcisku ulubionej gwiazdy przed Grauman’s Chinese Theatre. Czy któraś pasuje? Pozostając w tematyce filmowej, warto udać się do Griffith Observatory, skąd można podziwiać biały napis „Hollywood”.

Podczas wycieczki objazdowej po Stanach Zjednoczonych w Los Angeles czeka na Ciebie wiele przygód, m.in. zwiedzanie zabytkowej stacji kolejowej Union Station, wizyta pod halą koncertową Walta Disneya, a także wędrówka po ekskluzywnym Rodeo Drive – miejscu, w którym nakręcono jedną ze scen do Pretty Woman. Czy dasz się oczarować kolonialnej starówce San Diego? W Yumie, najbardziej słonecznym miejscu na świecie, podłapiesz trochę życiodajnej energii. Zwiedzanie obiektów sportowych czeka na Ciebie w Phoenix. Zobaczysz tu m.in. halę sportową drużyny Phoenix Suns oraz stadion baseballowy Chase Field. Na trasie Twojej wędrówki znajdzie się też meksykański akcent – wspaniałe kaktusy saguaro, porastające wzgórza Sedony, które świetnie wpisują się w krajobraz, złożony z czerwonych skał (Red Rocks). Wyjątkowych pejzaży w czasie podróży będzie zresztą więcej – zwłaszcza w Wielkim Kanionie Kolorado, który będziesz miał możliwość obserwować jako pasażer helikoptera. Podniebny rejs nad kanionem – to dopiero przygoda! Podobnie jak wizyta w Monument Valley, niezwykłej Dolinie Pomników. Wchodząc na teren rezerwatu, staniesz się gościem Indian Navajo. Wybierzesz się z nimi (jeepami) w fantastyczną podróż do Kanionu Antylopy. A gdy zechcesz zmienić środek transportu, udasz się w rejs po Jeziorze Powella, którego brzegi wiją się, niczym wstęga, wśród malowniczego krajobrazu.

Po intensywnym kontakcie z naturą czeka na Ciebie wyborna zabawa w jednym z kasyn w Las Vegas – mieście, które nigdy nie zasypia. Tu blichtr hoteli i światło bijące z neonów przeniosą Cię do wielkiego świata. Zajrzyj do ekscytującej i tajemniczej Doliny Śmierci. A potem wyrusz do jednego z najstarszych parków narodowych USA – Yosemite, by podziwiać najwyższy wodospad w całej Ameryce. Wędrując po San Francisco, zjedź unikalną kolejką „Cable Car”, najbardziej krętą uliczką na świecie – Lombard Street – oraz przejdź się mostem Golden Gate Bridge, którego urodę doceniło wielu filmowców. W czasie swojej wędrówki zajrzysz też do znanego wszystkim więzienia Alcatraz. Kolejnego dnia w USA podczas wycieczki objazdowej odwiedzisz siedzibę giganta technologicznego – markę Apple i dasz się oczarować urokom nabrzeża, pokonując trasę 17 Mile Drive. A w centrum Monterey skosztujesz świeżych ostryg złowionych z wód Pacyfiku oraz zupy serowej z kalmarami. Podróżując po Ameryce, zawędrujesz do Solvang, gdzie odkryjesz cząstkę Danii w postaci Old Danish Village. „Autostradą Słońca” dotrzesz do rancza Reagana w dolinie Simi z samolotem prezydenckim Air Force One.

Living in America - po tej wycieczce objazdowej poczujesz się jak obywatel USA

Zawsze marzyłeś o tym, żeby na własne oczy ujrzeć różowe pelikany, przejść się aleją hollywoodzkich gwiazd czy usiąść na ławeczce Forresta Gumpa? Nie zwlekaj dłużej i wybierz się na wycieczkę fakultatywną po Stanach Zjednoczonych!

Przejdź się po malowniczym molo z widokiem na Ocean Spokojny w Santa Monica. Być może nie zdajesz sobie sprawy, w jak wielu filmach grał jedną z głównych ról. Zwieńczeniem spaceru jest koniec słynnej trasy „Route 66” oraz krótki odpoczynek na ławce, na której przesiadywał Tom Hanks, filmowy Forrest Gump. Zajrzyj na Rodeo Drive – ulicę, przy której znajdziesz najdroższe butiki świata. Aleją gwiazd – Hollywood Walk of Fame – dotrzesz do Dolby Theatre, znanego z corocznej gali Oscarów. A jeśli chcesz sprawdzić, jak duże dłonie miała Marylin Monroe, przekonasz się o tym, stojąc przed Grauman’s Chinese Theatre.

Zdjęcie białego napisu „Hollywood” będziesz mógł wykonać w kolejnym etapie swojej wycieczki objazdowej po USA z polskim pilotem. Stąd autokar zabierze Cię do Parku Narodowego Sekwoi i Kings Canyon. W gęstwinach lasu skryte są tu ogromnych rozmiarów sekwoje sięgające chmur (w tym sędziwa i gigantyczna sekwoja General Sherman), a w krajobrazie dominują dumnie granitowe górskie szczyty. Podróżując trasą 17 Mile Drive, dotrzesz do Birds Rock – krainy mieniącej się różem za sprawą olbrzymich kolonii pelikanów. Okazji do zrobienia świetnych ujęć nie zabraknie też przy Lone Cypress. W urokliwym Monterey spotkasz się z sympatycznymi fokami. Obecność tych zwierząt to najlepszy znak, że dobrze tu zjesz – świeżo złowione ryby i kalmary nie mają sobie równych! A skoro owoce morza, to i kalifornijskie wino. W poszukiwaniu doskonałych trunków zajrzysz do jednej z winnic w rejonie Monterey-Santa Cruz.

Po rozkoszach dla ciała przyszedł czas na ucztę duchową. W tym celu wybierzesz się do pełnego atrakcji San Francisco, gdzie przejdziesz się słynnym mostem Golden Gate Bridge, ulubionym punktem reżyserów, Alamo Square z wiktoriańskimi domami, a także odwiedzisz Fisherman’s Wharf, w którym czas stanął w miejscu. Zjedziesz też najbardziej krętą uliczką świata – Lombard Street. A gdy zapragniesz ujrzeć ciemną stronę miasta, popłyniesz na wysepkę Alcatraz ze słynnym więzieniem, z którego jeszcze nikomu nie udało się uciec. Odetchnij od zgiełku miast w Parku Narodowym Yosemite, wsłuchując się w kojący szum największego wodospadu Ameryki. Zajrzyj w głąb jeziora Tenaya i przejdź się po najgorętszym miejscu na Ziemi. W Dolinie Śmierci czekają na Ciebie bajeczne wydmy Mesquite. Nieco dalej zaś, w Artist's Pallete, piaskowe skały o niesamowitych kolorach.

By zaznać luksusu, udasz się do tętniącego życiem Las Vegas. Po odpoczynku, nadszedł czas na jeden z ciekawszych punktów podróży – Wielki Kanion Kolorado. Będziesz mógł zwiedzać go na dwa sposoby: idąc po szklanej platformie zawieszonej tuż przy krawędzi albo lecąc nad nim helikopterem. W Waszyngtonie zatrzymasz się przy mauzoleum Abrahama Lincolna, National Mall, pomnikach ku czci Bohaterów Wojny Wietnamskiej, Pomniku Waszyngtona oraz przed Białym Domem. Po drodze będzie też polski akcent – pomnik Tadeusza Kościuszki. Zajrzysz też na chwilę do Filadelfii, obfitującej w kolonialną architektury. Poznasz osiągnięcia inżynierii wodnej, w postaci wodociągów Fairmount Waterworks, ale też potężny gmach Filadelfijskiego Muzeum Sztuki ze słynnymi schodami oraz Independence Hall z Dzwonem Wolności. Zwiedzisz trzy najważniejsze obiekty naukowo-kulturalne podczas wycieczki objazdowej po Stanach Zjednoczonych: Muzeum Rodina, Fundację Barnesa i Instytut Franklina.

Po przyjeździe do Wielkiego Jabłka, czeka na Ciebie Statua Wolności, rejs na wyspę Ellis, spacer po Wall Street i okolicy znanej wszystkim graczom na giełdzie. Odwiedzisz też miejsce, w którym stały wieże World Trade Center – Ground Zero (9/11 Memorial) oraz przejdziesz się słynnym Mostem Brooklińskim do modnej dzielnicy Soho. Rzucisz okiem na budynek The Dakota, w którym John Lennon mieszkał z Yoko Ono, a także miniesz mozaikę Imagine na cześć muzyka. Gdy dotrzesz do Piątej Alei, z jednej strony zobaczysz Rockefeller Center, z drugiej - najlepsze butiki światowych marek. Przystań na Times Square, pełnej interaktywnych reklam, billboardów i neonów. Poczuj się jak na rozdrożu świata. Tempo i rytm ulicy przez chwilę staną się Twoim własnym. Spójrz na to wszystko z góry. Z 86. piętra Empire State Building panorama Nowego Jorku to coś niezwykłego! Wybierz wycieczkę objazdową po USA Living in America i przeżyj to na własnej skórze.

Krystaliczne Lodowce Alaski - wycieczka objazdowa po Stanach Zjednoczonych w nieznane

Zawsze marzyłeś o tym, aby zobaczyć piękno amerykańskiej północy? Teraz to pragnienie może się spełnić. Wybierz się w 10-dniową niezapomnianą podróż do serca krystalicznie czystej przyrody. Zimne szczyty gór i lodowców, gorączka złota w Fairbanks, psie zaprzęgi i fiordy Kenai – to wszystko czeka na Ciebie na Alasce.

Początek swojej północnej, śnieżnej wycieczki objazdowej po USA z polskim pilotem rozpoczniesz w Seattle, gdzie zwiedzisz siedzibę firmy Microsoft i pierwszą na świecie kawiarnię Starbucks’a. Podniebny lot zabierze Cię wprost do Anchorage nad Zatoką Cooka. W Imaginarium będziesz chłonąć niezwykły klimat Alaski i zaopatrzysz się w traperskie pamiątki. Jak zapewne wiesz, Alaska była kiedyś własnością Rosji, czego ślady można znaleźć do dziś w Eklutnie. Zwiedzisz tu cerkiew prawosławną i cmentarz lokalnych Indian. Białe, ośnieżone szczyty rozpościerające się pod nieboskłonem napotkasz w wulkanicznym parku Denali. To jednak nie koniec! Przyroda stworzyła w tym miejscu jeszcze jeden cud – jeden z najdłuższych lodowców świata, Muldrow. Porcja pięknych widoków, z dziką zwierzyną w roli głównej to gratka, która czeka na Ciebie w łańcuchu górskim Alaska Range.

Śladami gorączki złota dotrzesz do Fairbanks. Będziesz na szlaku poszukiwaczy, przeniesiesz się o 100 lat wstecz, by niecodziennym pociągiem Tanana Valley Railroad dotrzeć wprost do złotych wnętrz Alaski - opuszczonej kopalni Gold Ridge 8. Daj się porwać gorączce złota! Przyjrzyj się niezwykłym psim zaprzęgom, zajrzyj do wioski Indian szczepu Chena i poznaj dawne historie tych ziem w Muzeum Północy. Przejedź słynną autostradą Alaska Marine Highway, by nasycić oczy wspaniałymi krajobrazami podczas wycieczki objazdowej po Stanach Zjednoczonych. Zaznaj relaksu na pokładzie promu, płynącego po malowniczym Prince William Sound. Gdy wjedziesz kolejką linową na szczyt Mount Alyeska, ujmie Cię nieopisane piękno okolicy. W centrum ochrony dzikich zwierząt staniesz oko w oko z niedźwiedziem, a także uwiecznisz łosia i jelenia kanadyjskiego na zdjęciach. Rejs statkiem wzdłuż wybrzeży Parku Narodowego Fiordów Kenai dostarczy Ci niesamowitych widoków. Cisza jest tu wyjątkowo głęboka i przejmująca. Przerywa ją tylko trzask góry lodowej, spotykającej się z taflą wody. Jeśli marzysz o spędzeniu urlopu w takiej scenerii, koniecznie wybierz wycieczkę objazdową po USA Krystaliczne Lodowce Alaski i odetchnij czystym powietrzem wśród dzikiej przyrody.

Zdjęcie samolotu
Data Publikacji: 21.10.2022

Polecane wycieczki

zdjęcie-oferty
5.5/6  15 ocen
Objazd • Stany Zjednoczone: Nowy Jork
zdjęcie-oferty
Last Minute!
5.4/6  279 ocen
Objazd • Stany Zjednoczone: Nowy Jork - Kalifornia - Nevada
zdjęcie-oferty
Last Minute!
5.3/6  118 ocen
Objazd • Stany Zjednoczone: Nowy Jork
zdjęcie-oferty
5.4/6  111 ocen
Objazd • Stany Zjednoczone: San Francisco - Kalifornia - Nevada
zdjęcie-oferty
Przedsprzedaż LATO 2023
5.3/6  71 ocen
Objazd • Stany Zjednoczone: Kalifornia - Arizona
Objazd • Kuba i Stany Zjednoczone
zdjęcie-oferty
Przedsprzedaż LATO 2023
Objazd • Stany Zjednoczone
zdjęcie-oferty
Przedsprzedaż LATO 2023
5.5/6  51 ocen
Objazd • Stany Zjednoczone: Nowy Jork - Kalifornia
zdjęcie-oferty
5.2/6  16 ocen
Objazd • Stany Zjednoczone: Nowy Jork - Floryda - Orlando
zdjęcie-oferty
Przedsprzedaż LATO 2023
Objazd • Stany Zjednoczone

Podobne artykuły

krajobraz-kierunku

Dni wolne od pracy w 2023 roku. Jak najlepiej wykorzystać święta i długie weekendy, aby mieć dodatkowy urlop?

W 2023 roku dni ustawowo wolne od pracy wypadają dosyć korzystnie. Przy odrobinie dobrego planowania, biorąc zaledwie 2 lub 3 dni urlopu, można uzyskać całkiem długi okres na dodatkowy wypoczynek bądź ekscytujące podróże po świecie. Oczywiście z biurem Rainbow! Zobacz, jak wypadają święta i ferie w 2023 r., kiedy warto wziąć dodatkowy urlop, by zyskać, jak najdłuższe wolne i w jaki sposób możesz je fantastycznie wykorzystać.
krajobraz-kierunku

Czym zaskoczą Was najpiękniejsze włoskie miasteczka nad Adriatykiem?

W swoim życiu zwiedziłam już całkiem sporo. Trudno nazwać mnie leniwą turystką, która nie wychyla nosa z hotelowego kurortu. Ale w ostatnie wakacje zapragnęłam w końcu porządnie odpocząć – bez gonitwy, żeby upchnąć w programie jak najwięcej zabytków. Spokojnie, niespiesznie i na luzie. Do realizacji tego marzenia wybrałam włoskie wybrzeże Morza Adriatyckiego. I uwierzcie mi, że tutaj idea slow travel zdaje się nabierać wyraźnych kształtów. Sprawdźcie mój subiektywny przewodnik po włoskich miasteczkach.
krajobraz-kierunku

10 największych atrakcji Thassos

Szmaragdowy klejnot Morza Egejskiego - to grecka wyspa Thassos słynąca z niesamowitej przyrody i zjawisk naturalnych sfotografowanych przez magazyn National Geographic. To najżyźniejsza wyspa wschodniej Grecji i zarazem najbardziej wysunięta na północ ze wszystkich greckich wysp. Zachwyca niepowtarzalnym krajobrazem, zabytkami świata starożytnego, unikatową architekturą aż 22 wiosek, kuchnią, festiwalami i wydarzeniami kulturowymi, niespotykaną gościnnością mieszkańców oraz marmurowymi plażami. To wymarzone miejsce dla botaników, ornitologów i fotografów. Pływając wokół niej, możesz też zobaczyć delfiny! Przed zaplanowaniem swojej wakacyjnej podróży koniecznie poznaj największe atrakcje Thassos.
krajobraz-kierunku

Na bałkańskim rożnie, czyli 5 atrakcji Bośni i Hercegowiny, które warto zobaczyć

Na Bałkany zawsze chętnie wracam. Tu, czuję się jak u siebie w domu. W końcu mieszkańcy okolicznych terenów też są Słowianami. W zaciszu Gór Dynarskich, okalających senne i spokojne miasteczka, mogłam wreszcie złapać ducha slow travel i uciec od zgiełku dużego miasta. Stara, drewniana i kamienna zabudowa to ostoja wieloletniej tradycji tych obszarów. Gdy wchodzę do skansenu, otacza mnie zapach suchego drzewa i poczucie – zawsze żywej – tradycji. Unikalny klimat to jednak nie wszystko - atrakcje w Bośni i Hercegowinie naprawdę potrafią robić wrażenie! Na miejscu można skosztować regionalnych serów, wytwarzanych z mleka owiec pasących się na okolicznych łąkach. Zapewniam Was, że wybierając się na wakacje do Bośni i Hercegowiny poznacie bałkański klimat i przypomnicie sobie, jak to jest, choć na chwilę zwolnić tempo życia.