< WSTECZ
R.pl > Blog > Zainspiruj się > Wakacje jesienią – gdzie pojechać?

Wakacje jesienią – gdzie pojechać?

Skrócony opis

Powoli zaczyna się jesień, magiczna pora roku, kiedy temperatury zaczynają spadać, a natura rozpoczyna swój kolorowy spektakl. Większość osób wróciła już z letnich urlopów do pracy, do szkoły lub na uczelnię, co oznacza, że teraz może być dobry czas na zorganizowanie sobie świetnych wakacji. Z dala od codziennej słoty, bez tłumu turystów tak charakterystycznego dla letnich miesięcy i przy sporo niższych cenach biletów lotniczych i hoteli. Tak, jesień to świetny moment, by gdzieś wyjechać i odkryć nowe fascynujące miejsca.

Sekcja 1

Wakacje w listopadzie. Gdzie warto wybrać się jesienią?


Jesienią dni stają się krótsze, temperatury niższe, a tempo życia wolniejsze. Jeśli tylko możesz sobie pozwolić na jesienny urlop, wybierz się do jednego z polecanych przez nas miejsc, gdzie będziesz mógł cieszyć się słońcem i przedłużyć lato, by naładować baterie na długie zimowe miesiące, które dopiero przed nami. Oto kilka z najlepszych kierunków, wymarzonych na Twoje jesiennie wakacje.

Brazylia


Brazylia to jedno z najbardziej fascynujących miejsc na świecie i kraj kontrastów, z jednej strony zachwycający dziką przyrodą, piaszczystymi plażami i bujnymi lasami deszczowymi, a z drugiej kuszący tętniącymi życiem, nowoczesnymi metropoliami. Turyści mają tu wiele do odkrycia, od zaklętych w czasie kolonialnych miast, po fascynujące i różnorodne krajobrazy: skalne kaniony, grzmiące wodospady i tropikalne wyspy otoczone rafami koralowymi. Kolejnym atutem przyciągającym rzesze podróżników jest niezwykła bioróżnorodność. Na rozległym terytorium, w zróżnicowanych ekosystemach żyje niewyobrażalna mnogość gatunków roślin i zwierząt. W licznych rezerwatach przyrody będziesz miał okazję spotkać gatunki charakterystyczne dla Brazylii, w tym tukany, ary żółtoskrzydłe, wyjce, kapibary, inie amazońskie i żółwie morskie. Już najbliższej jesieni możesz na własnej skórze przekonać się, jak wiele Brazylia ma do zaoferowania. Bogata oferta turystyczna obejmuje między innymi obserwowanie dzikich zwierząt na równinie aluwialnej Pantanal, spływ kajakowy wśród amazońskich lasów czy wspinaczkę po skalistych klifach nad brzegiem oceanu. Możesz również nie robić kompletnie nic, poza totalnym relaksem na jednej z przepięknych plaż, z przyjemnie schłodzoną caipirinhą w dłoni.

Gambia


Położona w Afryce Zachodniej Gambia jest najmniejszym krajem na kontynencie. Jednakże wbrew niewielkim rozmiarom, na turystów czeka tu szeroka i urzekająca gama atrakcji. Otoczona z trzech stron przez Senegal, Gambia ma krótką (zaledwie 80 km), ale niezwykle piękną linię brzegową, która obejmuje złote plaże, ukryte pod rozłożystymi palmami, migocące w tropikalnym słońcu malownicze laguny, senne rybackie wioski i zróżnicowane pod względem biologicznym przybrzeżne rezerwaty przyrody. Jednakże w Gambii jest znacznie więcej rzeczy do zrobienia niż tylko opalanie się na plażach i surfowanie. Dorzecze rzeki Gambii pełne jest wspaniałej fauny i flory, mieszka tu blisko 600 gatunków ptaków, a także manaty afrykańskie, hipopotamy, krokodyle i gerezy. Organizowane są rejsy statkiem w głąb lądu, gdzie można podziwiać rezerwat szympansów na wyspie i ruiny XVII-wiecznej brytyjskiej fortecy. Największym skarbem Gambii są jednak jej serdeczni mieszkańcy, od których przyjaznego usposobienia Gambię często nazywa się „uśmiechniętym wybrzeżem Afryki”.Dominikana


Republika Dominikańska zajmuje wschodnią część karaibskiej wyspy Haiti, dzieląc ją z położnym po stronie zachodniej państwem Haiti. Dominikana jest drugim co do wielkości i najbardziej zróżnicowanym krajem karaibskim, znanym z pięknych krajobrazów i niezwykle gościnnych mieszkańców. Dominikana ze swoją niesamowitą przyrodą, intrygującą historią i bogatą kulturą jest jednym z najlepszych kierunków na wakacyjne wojaże, zwłaszcza w okresie jesiennym, gdy nie ma już tłumu turystów, a w Polsce szaro i buro. Ten tropikalny raj, otoczony Oceanem Atlantyckim na północy i Morzem Karaibskim na południu, oferuje turystom prawie 1 609 km zróżnicowanej linii brzegowej, w tym około 402 km najlepszych plaż na świecie. Wspaniałe kurorty z ofertą all-inclusive i luksusowe hotele rozsiane wzdłuż wybrzeża zadbają o wszystkie Twoje potrzeby i dostarczą wszelakich rozrywek, od dyskotek i nocnych klubów grających merengue, po możliwość uprawiania przeróżnych sportów wodnych. Poza plażami Dominikana kusi kolonialnymi zabytkami, pyszną lokalną kuchnią i licznymi parkami narodowymi. Jest to jedna z najbardziej zróżnicowanych geograficznie części Karaibów, gdzie oprócz malowniczych plaż znajdziesz tropikalne lasy deszczowe, wysokie pasma górskie, moczary porośnięte lasami mangrowymi i obszary półpustynne.Zjednoczone Emiraty Arabskie


Rokrocznie do Zjednoczonych Emiratów Arabskich ściągają miliony turystów z całego świata, skuszone perspektywą szalonych zakupów w luksusowych butikach, fascynujących spektakli wzorowanych na legendarnych przedstawieniach z Las Vegas, a także wypoczynku na piaszczystych plażach. Miejscowe władze nieustannie zwiększają inwestycje w przemysł turystyczny, by w najbliższej przyszłości uczynić swój kraj najchętniej odwiedzanym miejscem na świecie. I może im się to udać, bo Emiraty Arabskie mają wszystko, czego potrzebują turyści: świetną pogodę, piękne krajobrazy, gościnnych mieszkańców i wspaniałą infrastrukturę. Dla większości ludzi Emiraty to wyłącznie Dubaj – ultranowoczesne miasto, z majestatycznymi drapaczami chmur, sztucznymi wyspami w kształcie palm i gigantycznymi centrami handlowymi. Ale poza tymi atrakcjami każdy z siedmiu Emiratów ma wiele do zaoferowania, od pustynnego safari, po zwiedzanie pięknych meczetów i lokalnych targowisk. A luksusowe kurorty zapewniają rozrywkę na najwyższym poziomie i wypoczynek na jednych z najpiękniejszych plaż w regionie Zatoki Perskiej.

Bali


Bogata i zróżnicowana kultura Bali przejawia się we wszystkich aspektach życia. Tutaj prawie wszystko ma głębokie duchowe znaczenie. Na każdym kroku można spotkać misternie przyozdobione świeżymi kwiatami dary dla bóstw, ruch na ulicach jest często wstrzymywany, ponieważ odświętnie ubrani mieszkańcy idą w radosnej procesji do jednej z tysięcy świątyń, a zewsząd słychać tradycyjną muzykę. Krajobraz centralnej części Bali jest zdominowany przez majestatyczne szczyty wulkanów i świątynie przycupnięte na zboczach zalesionych pagórków. Jedną z około 10 000 świątyń na wyspie wartą odwiedzenia jest z pewnością Pura Luhur Batukau. Natomiast duchowym centrum wyspy jest świątynia Pura Besakih znajdująca się na zboczach wulkanu Agung. Na Bali możesz zatracić się w radosnym chaosie Kuta lub sybaryckich przyjemnościach Seminyak i Kerobokan lub surfować po wodach otaczających wspaniałe plaże na południu wyspy. Możesz też udać się na rodzinne wakacje do Sanur lub Ubud, by delektować się luksusowym pobytem w pięknym kurorcie.

Ocena artykułu

Średnia ocena tego artykułu: 5.00/5
Dziękujemy za wystawienie opinii!

Komentarze

Brak komentarzy.

Polecane wycieczki

Sprawdź kierunki powiązane z tym artykułem:

Brazylia