wypoczynek

Wczasy w Czarnogórze - co musisz wiedzieć?

  • O Czarnogórze
  • Opinie
  • Pogoda
  • Artykuły
Flaga Czarnogóry

Czarnogóra

Stolica:
Podgorica
Waluta:
EUR
Powierzchnia:
13 812 km2
Liczba ludności:
621 521

Wakacje w Czarnogórze


Malownicza Czarnogóra – wakacje w górach, czy nad morzem?
Pełna pięknych krajobrazów, Czarnogóra to kraj, który na niewielkiej powierzchni skupia ogromnie zróżnicowane formy ukształtowania terenu. Z posępnych szczytów i głębokich kanionów w zaledwie kilka godzin możemy dostać się na słoneczne plaże. Z kamiennych, krasowych pustyń, znaleźć się w środku zielonych gajów oliwnych. Jeżeli dodamy do tego takie perełki jak Boka Kotorska, otrzymamy idealne miejsce na śródziemnomorskie wakacje.


Wczasy w Czarnogórze – moc atrakcji
Co warto zwiedzić w trakcie wakacji w Czarnogórze? Z pewnością wspomnianą Bokę Kotorską. Uznawana przez niektórych za jedyny w swoim  rodzaju fiord leżący na południu Europy, jest tak naprawdę zatoką riasową, skupiającą cztery mniejsze zatoki, wokół których rozlewają się starożytne i średniowieczne miejscowości. Każda otoczona charakterystycznymi murami obronnymi, które wraz z pobliskimi krajobrazem tworzą jedno z najbardziej zachwycających miejsc w Europie. Boka Kotorska to także malutkie wysepki, na których odwiedzić można dawne kościoły i klasztory. Równie pięknie jawi się udostępniona do zwiedzania w 2015 r. Jaskinia Lipska. Jedna z największych i najpiękniejszych w regionie obfituje w bogatą szatę naciekową oraz podziemne jeziorka. Wczasy w Czarnogórze to także wiele urokliwych miast i miasteczek, skrywających niezwykłe historie, jak np. Cetinje. Dawna stolica Księstwa (następnie Królestwa) Czarnogóry to główny ośrodek duchowy Czarnogórców. Ulcinj z kolei dowodzi dużej różnorodności etnicznej wśród mieszkańców Czarnogóry. Miasto to było niegdyś portem pirackim osmańskich Bałkanów, obecnie stanowi główny ośrodek mniejszości albańskiej w Czarnogórze. Obecnie w miasteczku panuje spokojna, sielska atmosfera, a w okolicznej zabudowie da się wyczuć orientalny klimat.


Wczasy pełne słońca – Czarnogórskie plaże
Wybrzeże w Czarnogórze, choć niewielkie, może z pewnością poszczycić się kilkoma pięknymi plażami. Tutejsza riwiera przypomina bardzo krajobrazem sąsiednią Chorwację, mając niezwykle urozmaiconą linię brzegową, pełną rozmaitych skał, pagórków czy klifów. Porastająca je śródziemnomorska roślinność nie tylko wpływa na malowniczość okolicy, ale także przynosi przyjemne ukojenie. Plaże w Czarnogórze są piaszczyste lub żwirkowe. Krystalicznie czyste morze posiada zaś turkusowy kolor. Wszystko to sprawia, że wakacje w Czarnogórze to czas radości i beztroski, wypełniony opalaniem i zabawami w morzu.

Opinie o Czarnogórze

Czarnogórze
4.5 /6

Kraj z dużym potencjałem turystycznym

Przepiękne widoki, historia, zabytki, pyszne jedzenie, mili ludzie. Tylko oni potrzebują jeszcze ok. 5-10 lat, aby to wszystko weszło na właściwy poziom, podobny jak np. w Chorwacji. Mam na myśli dbałość o estetykę, czystość plaży, dziury w chodnikach, braki w barierkach nad urwiskiem itd. Wiem, że to są kraje południowe i oni trochę inaczej do tego podchodzą, ale w Chorwacji - Dalmacji było znacznie czyściej i miejscowi bardziej o to dbali. Ale myślę, że to kwestia czasu i oni w Czarnogórze do tego też dojrzeją. Zresztą Czarnogóra nie jest tak duża, a miejsc do zwiedzania mnóstwo. Polecam Kotor i Zatokę Kotorską. W północnej górzystej części tego kraju zupełnie inne widoki i atrakcje niż nad morzem. Będziemy chcieli tutaj jeszcze wrócić.
Dodał(a):
Krzysztof i Beata, 13.06.2021
5.5 /6

Państwo, które zrzesza ludzi o ciepłych sercach

W Czarnogórze najbardziej ujęła mnie gościnność i dobroć mieszkańców. Wszyscy są dla siebie mili, pomocni i uprzejmi. Zawsze pozytywnie patrzą na świat a ich ulubionym powiedzeniem jest „just chill” - „wyluzuj”. Tuż za dobrocią serc mieszkańców, na mojej liście, znajdują się widoki! Połączenie gór i morza to jedno z najpiękniejszych widoków jakie można sobie wyobrazić. Uwielbiam patrzeć jak morskie fale obijają się o skały. Czarnogóra ujęła mnie swoją tajemniczością a zarazem otwartością. Mam nadzieje, ze jeszcze ram wrócę 🥰
Dodał(a):
Zuzia, 13.06.2021
6.0 /6

Czarnogóra

Pobyt oceniam bardzo dobrze. Czarnogóra oczarowała nas widokami. Mieliśmy wszystko: morze, góry, kaniony,.. mnóstwo zieleni i cudownych ludzi. Z jednej strony muzein nawoływał do modlitwy, z drugiej muzyka lat 60-tych i w oddali coś w rodzaju bałkańskiego techno. Wszędzie blisko, ludzie bardzo mili i pomocni. W naszej ocenie było super. Pani Ania ,...REWELACJA, a Ernest super przewodnik. Na pewno wrócimy !!!!
Dodał(a):
Violetta, Poznań, 28.06.2021
6.0 /6

Piękny mały kraj!

Czarnogóra zrobiła niesamowite wrażenie. W niewielkim kraju jest zarówno piękne wybrzeże z historycznymi, pełnymi zabytków miejscami jak zatoka kotorska jak i miejsce gdzie można nieźle poimprezować, czyli Budva. A trochę dalej od wybrzeża pięknę miejscowości z dawną stolicą Cetynią na czele, z zupełnie innym, górskim klimatem. Wszystko czego można chcieć na super wypoczynek w zasięgu ręki.
Dodał(a):
Sylwia, Wrocław, 05.07.2021
6.0 /6

mały wielki kraj

Ogromnie zróżnicowany kraj, jeden z niewielu gdzie pływając w morzu można obserwować zaśnieżone góry na horyzoncie. Można zwiedzić w parę dni, ale można też powoli poznawać różne miejsca, bo czas nie płynie tam bardzo szybko. Ogromnie sympatyczni ludzie z pozytywnym nastawieniem.
Dodał(a):
Anna, Warszawa, 10.05.2021
6.0 /6

kaniony czarnogóry

Wycieczka bajkową trasą przez kaniony dwóch rzek. Przejazd serpentynami przez kilkadziesiąt km. Ekspresowa podróż przez kilka pór roku, od lata nad morzem do zimy w górach i wiosny gdzieś po drodze.
Dodał(a):
ewa salamaga, 13.05.2021
6.0 /6

Czarnogóra piekny kraj

Piękna Czarnogóra pełna wspaniałych widoków, połączenie morza i gór daje niesamowity efekt.Ludzie są mili, kraj jest bezpieczny i ekologiczny. Czyste powietrze i czyste morze.
Dodał(a):
Iwona, Katowice, 14.06.2021
6.0 /6

Piękna Czarnogóra

Bardzo polecam to miejsce na wypoczynek i cudowne wakacje. Pogoda we wrześniu idealna. Cudowne widoki połączenia krajobrazu nadmorskiego i górskiego. Czego chcieć więcej
Dodał(a):
Paweł, Czeladź, 20.05.2021
6.0 /6

Piknie

Czarnogóra to kraj jeszcze nie poznany. W porównaniu z Chorwacją jest dużo tańszy i ma miejsca gdzie nie stanęła stopa ludzka. Góry mają swój niepowtarzalny urok.
Dodał(a):
Iwona, Lublin, 07.06.2021
6.0 /6

Pięknie

Czarnogóra jest pięknym miejscem. Ceny są umiarkowane i jest jeszcze nie wielu turystów. Smaczne jedzenie oraz życzliwi ludzie, są dodatkowym atutem.
Dodał(a):
Ewa, Warszawa, 30.06.2021
6.0 /6

Świetne wakacje na każda kieszeń

Piękny kraj z różnorodnym krajobrazem, ceny podobnie jak w PL a często nawet taniej. Sympatyczni mieszkańcy, dobry klimat. Już mam ochotę wrócić :)
Dodał(a):
Olga, 21.06.2021
5.5 /6

Czarnogóra piękne widoki i zabytki

Polecam wyjazd do Czarnogóry, dla widoków,pysznego jedzenia,czystego morza, miłych mieszkańców,cen zbliżonych do Polski oraz dobrego wina i kawy
Dodał(a):
Jolanta, Goleniów, 20.06.2021
5.5 /6

Góry nad morzem ;)

Autko i jeździć górskimi drogami. Zwiedzać piękne widoki, a są one wszędzie. Ludzie przyjaźni żyjący głównie z turystyki.
Dodał(a):
M, 17.05.2021
5.5 /6

Piekny kraj

Przepiękne widoki, perełki w postaci Boki Kotorskiej, kanionów, miast (Budwa, Kotor, Perast). Czuliśmy się bezpiecznie
Dodał(a):
Krzysztof, Brzeg Dolny, 20.06.2021
5.0 /6

Czarnogóra warta odwiedzenia🌞

Jeszcze trochę dzika, blisko natury, z piękną przyrodą i otwartymi ludźmi. Kraj ma z pewnością wiele do zaoferowania.
Dodał(a):
GRAŻYNA, BYSTRA, 21.06.2021
6.0 /6

Warto zobaczyć ten mały kraj

Kraj wielkości woj. lubuskiego potrafi zachwycić swoim klimatem i krajobrazem. Zdecydowanie polecam każdemu.
Dodał(a):
Kama, 20.06.2021
5.5/6 Ocena ogólna Czarnogórze

Pogoda w Czarnogórze

Pogoda w Czarnogórze jest bardzo zróżnicowana, a klimat tego kraju zmienia się w zależności od obszaru i jego wysokości. Na wybrzeżu panuje klimat śródziemnomorski, gdzie lata są ciepłe i suche, a temperatura sięga ok. 30°C. Zimą słupek rtęci w tym regionie spada do ok. 12°C, co powoduje, że opady śniegu właściwie nie występują. W górskich rejonach występują najwyższe roczne opady deszczu w całej Europie – nawet do 5000 mm. Zimą natomiast pojawią się częste opady śniegu.

Kuchnia regionalna w Czarnogórze

Kuchnia Czarnogórska jest wybitnie mięsna, można tam jednak spróbować wybornych owoców morza i ryb, a także wielu innych przysmaków, o których dowiesz się z bloga Rainbow.

Bałkany – co warto zwiedzić?

Jak zaplanować idealną wycieczkę na Bałkany? Gdzie się wybrać i jakie atrakcje odwiedzić? Dowiedz się więcej na blogu podróżniczym r.pl.

Top 5 miejsc w Czarnogórze

Lista top 5 miejsc, które warto odwiedzić podczas pobytu w Czarnogórze. Zainspiruj się blogiem o podróżach r.pl

Pogoda, klimat i temperatury w Czarnogórze

W niewielkiej Czarnogórze znajduje się tyle ciekawych zabytków i malowniczych zakątków, że można by tym obdzielić niejeden kraj. Interesujące miejsca znajdą tu zarówno miłośnicy historii i architektury, jak i osoby lubiące dziewiczą przyrodę i zachwycające krajobrazy. Znajdziemy tu zarówno przepiękne piaszczyste plaże, malownicze zatoczki, jak i imponujące góry schodzące do wybrzeża.

Zwiedzamy stolicę Czarnogóry. Największe atrakcje i zabytki Podgoricy

Poznaj największe atrakcje i zabytki Podgoricy – stolicy Czarnogóry. Sprawdź co warto zobaczyć i gdzie się udać. Z naszym przewodnikiem po Podgoricy nie przegapisz żadnej atrakcji

Czarnogóra – co warto wiedzieć przed podróżą?

Czarnogóra słynie ze zróżnicowanego, niezwykle malowniczego, morsko-górzystego terenu, piaszczystych plaż, uroczych miasteczek i zabytków docenionych przez UNESCO. Dowiedz się więcej o Republice Czarnogóry na Blogu Rainbow!