Wczasy w Portugalii - co musisz wiedzieć?

  • O Portugalii
  • Opinie
  • Pogoda
  • image/svg+xml Zdjęcia
  • Artykuły
Flaga Portugalii

Portugalia

Stolica:
Lizbona
Waluta:
EUR
Powierzchnia:
92 391 km2
Liczba ludności:
10 813 834

Śródziemnomorskie wakacje w Portugalii

Słynąca z żeglarzy, piłki nożnej, przepysznej kuchni i niezwykle bogatej kultury, Portugalia to niewielki kraj leżąca na południowo-zachodnim skraju kontynentu europejskiego. Rozciągająca się wzdłuż Oceanu Atlantyckiego oraz Basenu Morza Śródziemnego, oferuje turystom setki kilometrów wspaniałych, piaszczystych plaż, urozmaiconych od czasu do czasu klifami, wydmami czy malowniczymi zatoczkami. W ciągu roku jest tu ponad 300 dni słonecznych, a według samych mieszkańców opady zdarzają się praktycznie jedynie zimą. Woda znad morza i oceanu przynosi orzeźwiające ukojenie, dlatego też klimat w Portugalii jest niezwykle przyjemny, idealny do opalania się czy zwiedzania.

Wczasy w Portugalii – dla każdego coś miłego!

Każdy niemal region kraju oferuje swoim przybyszom coś niezwykłego. Południowe Algarve to raj dla miłośników plażowania, kąpieli i bezpiecznego, sielskiego odpoczynku z rodziną. Nieco dalej na północ, w rejonie Alentejo, Setubal, stołecznej Lizbony czy Sintry znajdziemy wiele urokliwych miasteczek czy wiosek rybackich, które zachwycają spokojem i portugalskim saudade. Północ kraju z malowniczymi, położnymi na wzgórzach Porto czy Bragą to raj dla miłośników spacerów i pieszych wędrówek. Wybrzeże z kolei obfituje w miejsca idealne do wind czy kitesurfingu, a wszystko za sprawą podmuchów wiatru. Niezależnie od wybranego przez nas na wczasy regionu Portugalii, w każdym z nich możemy liczyć na moc atrakcji!

Klimatyczna Lizbona, rozmodlona Braga, czy tętniące życiem Porto? – wakacje w Portugalii

Każde z tych miast ma jednak w sobie swój niepowtarzalny urok. Nazywana „Portugalskim Rzymem” Braga to jeden z najstarszych ośrodków Chrześcijaństwa w Europie. Założona przez Celtów, podbita przez Rzymian w 136r. p.n.e., Braga to miasto kościołów, katedr, a także parków i malowniczych uliczek, skrywających w sobie dziedzictwo Celtów, Rzymian, Wizygotów czy Arabów. Historia jest tu niezwykle obecna. Zresztą nie bez powodu mówi się w Portugalii, iż „coś jest stare jak kościoły w Bradze” (odpowiednik naszego „stare jak świat). Położone malowniczo na wzgórzach Porto, leży u ujścia rzeki Duoro do oceanu. Miasto zachwyca szczególnie starym rynkiem wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO, kolorowymi fasadami budynków i kościołów oraz upodobaniem do płytek Azulejos (z czego słynie zresztą cała Portugalia). Porto to drugie po Lizbonie największe miasto kraju, które swym charakterem i położeniem przypomina nieco stolicę. Możemy w nim jednak liczyć na nieco mniejszy gwar i zgiełk. Lizbona zaś jest dla wielu obowiązkowym punktem wakacji w Portugalii. Położona również na wzgórzach, znakomicie łączy bowiem klimat zabytkowych nadmorskich dzielnic (Belem, Alfama czy Bairro Alto) z kosmpolitycznym charakterem stolicy (nowoczesne dzielnice Alvalade czy Calhariz). To tu znajdują się wszystkie najbardziej charakterystyczne budowle Portugalii ze słynnymi Klasztorem Hieronimitów czy Wieżą w Belem na czele.

Zobacz również oferty w innych regionach w Portugalii: Algarve Costa da Caparica i Wybrzeże Lizbońskie Madera

Opinie o Portugalii

Portugalii
6.0 /6

Piękny kraj

Portugalia jest niezmiernie interesującym krajem, zarówno historycznie jak i geograficznie.B klimatyczna jest Lizbona, a wybrzeże zarówno Algarve jak i Lizbońskie b piękne i malownicze. Warto ten kraj odwiedzać.
Dodał(a):
Joanna, KATOWICE, 05.07.2019
5.0 /6

Bezpieczna, kolorowa i przyjazna Portugalia

Nie będziesz się nudzić, zachwycisz się pięknem tego kraju, nie zapomnisz smaku tytejszej kuchni - zostawisz tu wspaniałe chwile, ale zachowasz urocze wspomnienia.

Dodał(a):
Szymon, Płońsk, 06.06.2019
5.0 /6

Portugalia zachwyca

Byłam w tym kraju już drugi raz i po raz kolejny zachwyciła mnie swoją różnorodnością. Jest tam tyle pięknych miejsc do zobaczenia
Dodał(a):
Anna, 12.07.2019
5.5 /6

Kraj na krańcu Europy.

Kraj bardzo klimatyczny, choć dość biedny.Wspaniali ludzie, piękny ocean, bogata historia, piękne zabytki.

.

Dodał(a):
Beata, 30.05.2019
6.0 /6

Piękny kraj

Piękny kraj. Warty odwiedzenia. Ludzie przemili. Większość mówi w języku angielskim. Nie ma problemu z komunikacją.
Dodał(a):
Lidia z Rodziną, 10.07.2019
6.0 /6

Portugalskie wariacje

Interesujący program , najważniejsze miejsca zobaczone, piękne widoki- klify , Lizbona, Fatima i oceanarium
Dodał(a):
Agnieszka, Pabianice, 05.07.2019
5.0 /6

Piękny , bezpieczny kraj.

Chętnie jeszcze raz tam pojedziemy.

Dodał(a):
TRONG THUC, RADUNICA, 22.10.2018
6.0 /6

Portugalia

Portugalia to mały i skromny kraj z otwartymi ludźmi. W większości miejsc można się dogadać po angielsku

Dodał(a):
Ewelina, Kraków, 22.10.2018
6.0 /6

wspaniały odpoczynek

Udane wakacje

Dodał(a):
ELZBIETA, LEG TARNOWSKI, 18.10.2018
4.5 /6

Inna niż wyobrażenia o niej

Portugalczycy nie są tak otwarci i nastawieni na turystów jak inne nacje. Są wprawdzie uprzejmi ale zdarzyły się sytuacje niemiłe np. kierowca busa powiedział, że odjeżdża za 10 minut po czym odjechał po 5 minutach i tylko mignął mi w oddali. W niektórych miejscach, nawet w Lizbonie, informacje podane są tylko w języku portugalskim. Ale z rzeczy przyjemnych - smaczne owoce morza, wino i desery. Wiele osób doceni też pogodę - nie ma tam skwaru mimo, że słońce świeci mocno. W każdym z rejonów kraju jest trochę inaczej więc to kraj nie na jeden raz :)

Dodał(a):
Anna, Sosnowiec, 17.10.2018
6.0 /6

portugalia

Portugalia ...na pewno tutaj jeszcze wrócimy

Dodał(a):
MARIA, BYDGOSZCZ, 15.10.2018
6.0 /6

oczarowani Portugalią

Portugalia-piękny kraj , cudowne widoki ,piękna pogoda i wspaniali ludzie

Dodał(a):
MARIA, BYDGOSZCZ, 15.10.2018
5.5 /6

Przyjazna i wygodna do wypoczynku

Pobyt bardzo udany. Portugalia to kraj urozmaicony. Czuliśmy się tu bardzo dobrze, niemalże "jak u siebie".

Dodał(a):
ANETA, ŁÓDŹ, 14.10.2018
6.0 /6

Objazd - Portugalia i Galicja

Poprostu pięknie.

Dodał(a):
Sławomir, Środa Wielkopolska, 02.10.2018
5.0 /6

Sewilla

Sewilla - piękne miasto, do którego wybrałąm sie na wycieczkę.

Dodał(a):
REGINA, ŁÓDŹ, 26.09.2018
6.0 /6

Opinia Portugali

Przepiękne państwo, o bardzo ciekawym języku, fantastycznym klimacie :)

Dodał(a):
Aysel, Warszawa, 26.09.2018
5.6/6 Ocena ogólna Portugalii

Pogoda w Portugalii

Pogoda w Portugalii jest charakterystyczna dla klimatu podzwrotnikowego. Na północy występują stosunkowo duże opady, a temperatura waha się od 10°C zimą do ok. 22°C latem. Znacznie lepsza pogoda panuje na południu kraju, gdzie zimą termometry wskazują ok. 12°C, ale latem słupek rtęci wzrasta często do 30°C. Najcieplejsze dni występują latem, gdy nad Portugalię docierają gorące masy powietrza znad Afryki.

Oceanarium w Lizbonie – czy warto je odwiedzić?

Oceanarium w Lizbonie to miejsce, gdzie koniecznie trzeba zabrać dzieci, będąc w Portugalii. Okazja do spotkania z rekinem czy płaszczką może szybko się nie powtórzyć!

Cabo da Roca w Portugalii, czyli na krańcu Europy

Cabo da Roca to miejsce, jakie koniecznie trzeba odwiedzić, będąc w Portugalii. To właśnie tu kończył się kiedyś świat.

Przydatne zwroty w języku portugalskim

Podczas wakacji w Portugalii przydać może się parę zwrotów, ułatwiających komunikację w kraju. Poznaj nasze rekomendacje, na co należy zwrócić uwagę podczas pierwszego kontaktu z językiem portugalskim. Zapraszamy na blog r.pl

Kultura Portugalii – tradycje i obyczaje

Wszystko o świętach, tradycjach i kulturze mieszkańców Portugalii. Poznaj jeden z najstarszych współczesnych krajów na świecie. Zapraszamy na bloga r.pl.

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon