Zainspiruj się

Orientalny klimat, czyli dokąd warto pojechać, aby zaznać odrobiny orientu?

Jeśli znudził Ci się europejski klimat i popularne destynacje Starego Kontynentu, świat stoi przed Tobą otworem. Poznaj esencję Orientu i wybierz się w niezapomnianą podróż po najpiękniejszych zakątkach Maroko i Izraela.

Maroko – magia tajemniczego orientu

Wyjątkowe smaki i zapachy tutejszych przypraw, gwarne targowiska i gościnni ludzi – to wszystko czeka na Ciebie, jeśli wybierzesz wakacje Last Minute w Maroku. Jeżeli chcesz poczuć pełną piersią zapach i magię orientu, przyjedź do Marrakeszu. Tutejszy magiczny plac Dżamaa el Fna ożywa po zachodzie słońca. Ogromna przestrzeń zaczyna zapełniać się mieszkańcami miasta, którzy przychodzą tu gotować, bawić się i spotykać ze znajomymi w rytmie lokalnego klimatu. Spotkasz tu zaklinaczy węży, żonglerów, ale też zabawne małpki wykonujące akrobacje. Na lokalnym suku zaopatrzysz się w pamiątki dla bliskich, ale też rozpieścisz zmysły wyjątkowymi zapachami przypraw i smakiem świeżo wyciskanego soku z dojrzałych pomarańczy. Koniecznie spróbuj dań takich jak Tadżin, czyli dania bazującego na warzywach, kurczaku i kuskusie, podawanym w specjalnym naczyniu używanym tylko do tego dania. Na deser posmakuj ghoriby, czyli pysznych słodyczy z migdałami.Meknes – marokański Wersal

Marokański Wersal, jakim często określa się Meknes, sięga swoimi początkami aż do okresu wczesnego średniowiecza. Geneza miasta odnosi się do osiedlenia berberyjskiego plemienia MIknasa. Będąc tutaj, koniecznie zobacz Bramę Bab al-Mansur, a także grób sułtana Maulaja Isma’ila. Na każdym kroku towarzyszyć Ci będzie klimat dawnego świata. Twoja wizyta w Maroku nie może się obyć bez odwiedzenia stolicy kraju. W Rabacie nowoczesność łączy się ze średniowiecznymi zabytkami. Znajdziesz tu liczne pozostałości budowli z czasów rzymskich, między innymi termy i mury obronne.Wznosi się tu również cytadela (Kasba al-Udaja, datowana na XII wiek. Na uwagę zasługują również bramy Bab ar-Rwah, Bab Zair i Bab Udaja. Wędrując po stolicy kraju, natkniesz się również na Uniwersytet im. Muhammada V, instytut języka arabskiego czy bibliotekę narodową. Będąc w Maroku, przejdź się na wielbłądzie, aby poznać świat z zupełnie nowej perspektywy. Obejrzyj też zachód słońca na Saharze i udaj się do, największej na świecie, Wytwórni Filmów Atlas Studios.Izrael – miejsce pielgrzymek chrześcijan

Wybierz się w podróż śladami trzech największych religii świata! Znajdziesz je w Jerozolimie, której Stare Miasto zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przechodząc uliczkami Starej Jerozolimy, dostrzeżesz podział na cztery dzielnice: Muzułmańską, Chrześcijańską (z Bazyliką Grobu Świętego), Ormiańską (z katedrą św. Jakuba) i Żydowską (ze słynną Ścianą Płaczu). Ostatni z tych zabytków musisz zobaczyć na własne oczy. Ściana Płaczu jest podzielona na obszar męski i kobiecy, stanowiąc jedyny zachowany do dziś fragment Świątyni Jerozolimskiej.Na pewno znany jest Ci widok osób wkładających pomiędzy kamienie ściany zwoje karteczek, na których są zapisane prośby do Boga. Choćby dla samego tego widoku oraz wyjątkowej atmosfery miejsca warto tu przybyć. Kolejnym celem podróży jest Betlejem, czyli miejsce narodzin Chrystusa. Zwiedź Bazylikę Narodzenia Pańskiego z Grotą Narodzenia i Kaplicą Żłóbka, w której – zgodnie z chrześcijańską tradycją – na świat przyszedł Jezus Chrystus. Udaj się też do Bazyliki Zwiastowania Najświętszej Marii Panny w Nazarecie. Według podań biblijnych, dorastał tu Jezus Chrystus, a lokalni wierni na pamiątkę tego wydarzenia wybudowali wiele sanktuariów. Po wyczerpującym zwiedzaniu przyszedł czas na relaks. Udaj się nad wody Morza Martwego, w których zaznasz upragnionego odpoczynku. Aż 30% wody stanowi tu sól i inne minerały, które świetnie wpływają na stan skóry, mając działanie hipoalergiczne i antybakteryjne.Wody Morza Martwego mają tę właściwość, że umożliwiają swobodne dryfowanie w bezruchu. Po trudach podróży udaj się na zasłużony posiłek. Rozsmakuj się w tutejszej kuchni, zwłaszcza w cygarach marokańskich, czyli siekanym i przyprawionym pieprzem mięsie zawiniętym w rurki, ale też tahini, czulencie czy falafelach. Na deser skosztuj słodkiej baklawy. Jeśli chcesz poznać uroki tutejszych metropolii, udaj się do Tel Avivu – najbogatszego miasta Izraela. Działają tu nowoczesne ośrodki technologiczne i naukowe. Znajdziesz tu również okazałe zabytki, między innymi Białe Miasto Tel Awiw, w którym zobaczysz budynki w stylu Bauhaus. Interesujący jest również wiekowy Port w Jafie – jedno z najstarszych tego typu miejsc na świecie.

Zdjęcie samolotu
Data Publikacji: 09.07.2019

Polecane wycieczki

zdjęcie-oferty
5.3/6  143 oceny
[object Object]
zdjęcie-oferty
5.3/6  371 ocen
[object Object]
Objazd • Jordania i Izrael
zdjęcie-oferty
5.2/6  282 oceny
[object Object]
zdjęcie-oferty
5.3/6  378 ocen
[object Object]
Objazd • Izrael: Jerozolima - Dystrykt Północny - Tel Awiw
zdjęcie-oferty
5.8/6  4 oceny
[object Object]
Objazd • Izrael: Jerozolima - Dystrykt Północny - Tel Awiw - Ejlat
zdjęcie-oferty
[object Object]
Objazd + wypoczynek • Izrael: Jerozolima - Tel Awiw
zdjęcie-oferty
5.0/6  19 ocen
[object Object]
Objazd + wypoczynek • Izrael: Jerozolima - Tel Awiw
zdjęcie-oferty
[object Object]
Objazd • Izrael: Dystrykt Północny - Ejlat - Jerozolima - Tel Awiw
[object Object]

Podobne artykuły

krajobraz-kierunku
Pogoda i temperatury w Bułgarii. Kiedy najlepiej jechać na wczasy? Bułgaria przez lata kojarzyła się przede wszystkim z popularnym kierunkiem zagranicznych wakacji w czasach PRL i stąd po upadku komunizmu nie była zbyt chętnie wybieranym przez Polaków miejscem na spędzenie urlopu. Od dłuższego czasu zaczyna się to jednak zmieniać. Nie bez powodu, kraj ma bowiem wszystko, co potrzebne do udanego wypoczynku – ciągnące się kilometrami piaszczyste plaże, malownicze góry, zróżnicowane krajobrazy, wspaniałą kuchnię, barwny folklor i ciekawe zabytki. Do tego dochodzą w miarę niskie ceny, gościnni mieszkańcy i zazwyczaj fantastyczna pogoda. Zobacz, w jakich miesiącach najlepiej wybrać się na wakacje do Bułgarii i jakiej pogody możesz się tam spodziewać.
krajobraz-kierunku
Kemer – Turcja szlakiem owocu granatu Kemer to bardzo przyjemny kurort znajdujący się na Tureckiej Riwierze, nieco na południowy zachód od Antalyi - głównego miasta regionu. Od strony lądu znajdują się tu przepiękne góry, poprzecinane licznymi strumieniami, które porastają głównie sosy pionowe, a z drugiej strony – lazurową i spokojną wodę, która sprzyja kąpielom. W okolicy znajduje się też wiele pól uprawnych, na których dominują plantacje oliwek, figowce oraz drzewa granatów, z których słynie Kemer. Atrakcji turystycznych w tym urokliwym mieście nie brakuje - dowiedz się, co warto zobaczyć podczas wakacji w Turcji.
krajobraz-kierunku
Gdzie polecieć na wakacje w lipcu 2022? Sprawdź propozycje najpopularniejszych kierunków! Gwarancja słonecznej pogody, ciepłe morze, świetnie przygotowane kurorty i mnogość atrakcji. To wszystko sprawia, że wakacje w lipcu to idealny moment na naładowanie akumulatorów i zażycie odpowiedniej dawki witaminy D. Zastanawiasz się jaki kierunek będzie odpowiedni? Poniżej znajdziesz na to odpowiedź.
krajobraz-kierunku
Złote Piaski w Bułgarii - czym zaskoczy Cię ten słoneczny kurort? Złoty Piaski są drugą po Słonecznym Brzegu najczęściej odwiedzaną miejscowością bułgarskiego wybrzeża. Tutejszy kurort jest mniejszy, a więc i dużo spokojniejszy, przez co chętnie wybierają go rodziny z dziećmi. Spokojny nie znaczy nudny, przeciwnie - każdy znajdzie tu coś interesującego, od pięknej piaszczystej plaży, przez spacery w sąsiadującym z miejscowością parku krajobrazowym, po ciekawe zabytki w okolicy i bogate życie nocne. Złote Piaski są po prostu bardziej kameralne, ale nie brak tu niczego! Sprawdź co warto zobaczyć podczas wakacji w Bułgarii i jakie atrakcje czekają na Ciebie w Złotych Piaskach. Zwiedź najciekawsze okoliczne miejscowości i przekonaj się jakie skrywają zabytki. Gwarantujemy, że wczasy będą udane.