ikona-burger
napis-rainbow
ikona-telefon

Aktywny wypoczynek

krajobraz-kierunku

Norwegia śladami Wikingów

Dzika, nieokiełznana natura wzywa! Właśnie tam, w krainie Wikingów odkrywałam ślady tego walecznego, nieustraszonego ludu płomiennobrodych wojowników. Skorzystałam z okazji by zajrzeć do wnętrza ich typowej łodzi, obejrzeć tradycyjną biżuterię, wreszcie - poznawałam losy ekspedytów Arktyki i Antarktyki – słowem: odkrywałam dzieje zimnej i surowej Północy. Podążając wstęgami autostrad, rozpościerających się po malowniczej okolicy, mogłam do woli podziwiać fiordy, które wyrzeźbiła sama natura. Wybierzcie się ze mną w tę fascynującą podróż! 😊
krajobraz-kierunku

Śladami starożytnej Mezopotamii. Z wizytą w Iranie i ZEA

Wśród wielu podróży, w które chciałam wyruszyć, podróż śladami przeszłości cywilizacji Persów wiodła zdecydowany prym. Ach, stanąć w miejscu odnalezienia legendarnej steli z Kodeksem Hammurabiego! Wejść do perły Szirazu z urzekającymi mozaikami, by zobaczyć zalane różowym słońcem wnętrze meczetu Nasir ol-Molk. Podejrzeć pracę szlifierzy diamentów, którzy z niepozornych grudek wydobywają cały ich blask i piękno. Odwiedzić Muzeum Dywanów, by - nitka po nitce - śledzić bieg historii. W kolebce starożytnej Mezopotamii, na każdym kroku można otrzeć się o przeszłość, choćby idąc uliczkami miast, które od 6000 lat są niemymi świadkami minionych dziejów. A gdy zawędruje się poza mury miasta, na Wielką Pustynię Słoną, można natknąć się na legowisko geparda azjatyckiego. Ruszajcie ze mną, w tę niezwykłą, dwutygodniową podróż po krainie jak z baśni tysiąca i jednej nocy!
krajobraz-kierunku

Las Vegas – czym zaskoczy Cię Miasto Grzechu?

Las Vegas – każdy kto o nim słyszał utożsamia je z luksusem i nieograniczoną rozrywką. Hotelowy blichtr, szum tasowanych kart i światła, które nigdy nie gasną – w ten sposób, Miasto Grzechu przyciąga miliony turystów. Mnie też skusiło swym niezwykłym blaskiem. Tu nawet kicz zdaje się być w zupełnie na miejscu. 😉 Sprawdźcie, co zobaczyć w Vegas
krajobraz-kierunku

Gdzie spędzić urlop w lutym? Kenia, Dubaj, Malediwy i inne ciepłe kraje polecane na wakacje zimą

Masz dosyć zimna i szarzyzny typowej dla początku roku? Jeśli możesz wziąć urlop, czemu by nie skorzystać i nie wyjechać do ciepłych krajów? W pełnym słońcu, na malowniczej plaży w otoczeniu palm, przyjemnie ciepłej wody i zacisznych zatoczek można rozpocząć kolejny rok. Sprawdź, gdzie spędzić urlop w lutym, żeby złapać trochę gorącego słońca i egzotycznej energii na kolejne zimowe miesiące w Polsce. Mamy dla Ciebie naprawdę ciekawe propozycje miejsc, w których temperatury nie spadają poniżej 20 stopni! Zdecydowanie warto tam pojechać.
krajobraz-kierunku

TOP 10 miejsc, które musisz zobaczyć, będąc w Chinach

Wreszcie nadszedł ten moment, kiedy nie chcesz już dłużej odkładać decyzji o wyjeździe do Chin. Przed Tobą ogrom atrakcji do zwiedzania w tym kraju o bogatej starożytnej historii. Poznaj zestawienie 10 miejsc, których – naszym zdaniem – nie może zabraknąć na Twojej turystycznej mapie.
krajobraz-kierunku

Co warto wiedzieć przed wyjazdem do Jordanii?

Jordania to stosunkowo niewielki kraj, który zaskakuje niezwykłą wprost gościnnością, śladami fascynującej historii starożytnej, bogatym dziedzictwem kulturowym oraz licznymi miejscami wpisanymi na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To zdecydowanie kraj, który ma do zaoferowania wiele atrakcji i kryje liczne niespodzianki. Część turystów pomija Jordanię w swych planach podróżniczych, ponieważ całkiem niesłusznie postrzega ją przez pryzmat regionalnych konfliktów. Jednakże w rzeczywistości, mimo swego położenia, jest to miejsce przyjazne turystom i spokojne, prawdziwa oaza otwarta na gości. Zatem nie wahaj się ani chwili dłużej i zaplanuj wspaniałe wczasy w Jordanii.
krajobraz-kierunku

Miasta milionerów i matrioszek. Moskwa i Sankt Petersburg

Puszkin i Dostojewski, doskonały balet na najwyższym poziomie i najpiękniejsze metro, jakie kiedykolwiek widziałam. Trudno mówić zwięźle o dwóch najważniejszych miastach Rosji, zwłaszcza gdy emocje z podróży potęgują przywiezione pamiątki, zdjęcia i wspomnienia. Rosja – ze swoimi potężnymi kopułami, dostojnymi cerkwiami i pysznymi smakami – jeszcze długo będzie śnić mi się po nocach. Lokalny koloryt, zamknięty w prostej matrioszce, jest jedyny w swoim rodzaju. Mawia się, że nie ma jednej Rosji. Faktycznie, ten kraj jest tak gigantyczny i zróżnicowany, a więc i obraz z podróży trudny do sklejenia w jedno.
krajobraz-kierunku

Zobacz, czym może zaskoczyć Cię Praga. Atrakcje czeskiej stolicy

Praga jest jednym z najpopularniejszych i najchętniej odwiedzanych miast w całej Europie. Wcale się temu nie dziwię. Po fantastycznym weekendzie spędzonym w stolicy Czech, mogłam na własne oczy przekonać się o pięknie tego miejsca. Urokliwa architektura z czerwonymi dachami, gwarne uliczki wypełnione turystami, przednie piwo i tętniący muzyką Most Karola – tego opisu nie da się pomylić z żadną inną stolicą. Zobaczcie, co przeżyłam i zwiedziłam w mieście stu wież.
krajobraz-kierunku

Czar orientu, czyli jak zauroczył mnie Ubezkistan

Wyciągam z szafy jedwabny szalik, bo na dworze już zimno. Gdy latem kupowałam go na jednym z uzbeckich bazarów, już wtedy wiedziałam, że będzie świetnie pasować do płaszcza. I nie pomyliłam się! Barwne ornamenty, niczym jesienny wiatr, przywiały wspomnienia mojej ostatniej wyprawy do Uzbekistanu – państwa na Jedwabnym Szlaku, słynącego z pięknych medresów, pysznego pilawu i gościnnych ludzi.
krajobraz-kierunku

Boskie Buenos Aires. Top atrakcji argentyńskiej stolicy.

Barwne zaułki z wizerunkami Maradony i papieża Franciszka, kolorowe domki w La Boca i zmysłowe tango na uliczkach San Telmo. To właśnie tu, w Buenos Aires, najmocniej bije serce tańca i sztuki. Buenos Aires to najbardziej europejskie miasto ze wszystkich argentyńskich zakątków. Wystarczy rozejrzeć się wokół, żeby dojrzeć wyraźne inspiracje architekturą regionu Hiszpanii czy Włoch. Mekka artystów, a parę dzielnic dalej biznesowy przepych na miarę Nowego Jorku. Bywał tu Gombrowicz, bywała tu Madonna. Co jest tak pociągającego w tym mieście? Sącząc yerbę i oglądając ulice, które wyglądają, jak pokolorowane przez dzieci kredkami, wciąż szukam odpowiedzi.
krajobraz-kierunku

Sudan – królestwo czarnych faraonów. Jakie atrakcje czekają na turystów?

Sudan – tu piękno afrykańskiego lądu tylko czeka, abyście je odkryli! Nie ukrywam, że na odwiedziny tej wyjątkowej krainy szykowałam się od kilku lat, aż w końcu moje marzenia ziściły się, i to z nawiązką! Królestwo czarnych faraonów uchyliło przede mną rąbka swojej pustynnej tajemnicy. Mistycyzm, ruiny starożytnych budowli, wyjątkowa kultura Sudańczyków – znajdziecie tu smak i zapach Afryki w całej okazałości.
krajobraz-kierunku

Zwiedzamy Amsterdam: atrakcje, zabytki, ciekawe miejsca - co zobaczyć w Amsterdamie, stolicy Holandii?

Amsterdam jest od wielu lat jedną z najpopularniejszych stolic w Europie. To kosmopolityczne miasto z niezwykłą zabudową i urokliwymi mini bulwarami biegnącymi wzdłuż licznych kanałów kusi przede wszystkim amatorów miejskiej eksploracji. Ale nie tylko, ponieważ ma do zaoferowania całe mnóstwo turystycznych atrakcji. Stolica Holandii, zwana niekiedy „Wenecją Północy” z uwagi na gęstą siatkę ponad 100 kanałów, jest idealnym miejscem do zwiedzania zarówno pieszo, rowerem, jak i łodzią. Dobrze zachowana i wyjątkowo atrakcyjna XVII-wieczna architektura Amsterdamu stanowi niezwykłe tło dla progresywnej i awangardowej kultury i sztuki nowoczesnej. W Amsterdamie na każdym kroku można odkryć coś niezwykłego i niepowtarzalnego. Od wspaniałych muzeów sztuki, przez kolorowe targi kwiatowe, po spowite dymem coffee shopy i słynną dzielnicę czerwonych latarni. Sprawdźmy, dlaczego warto zwiedzić Amsterdam w trakcie pobytu w Holandii, tak wielu turystów decyduje się zwiedzać stolicę kraju i jakie atrakcje tu na nas czekają.
krajobraz-kierunku

Śladami zaginionych miast Majów

Podróż śladami dawnych cywilizacji to sposób na spędzenie wyjątkowego czasu w Ameryce Północnej. Wakacje w Meksyku i Gwatemali pokazały mi bogactwo kultury Majów, po których pozostały liczne świątynie i ruiny miast. Wędrując szlakiem starożytnych ludów, odkrywałam ten dawny i ten współczesny Meksyk, w całym bogactwie jego smaków i zapachów.
krajobraz-kierunku

Wycieczka wokół Alp – europejskie cuda natury Francji i Szwajcarii

Od wielu lat rozważałam podróż po europejskich cudach natury, kryjących się na terenie Francji i Szwajcarii. Wycieczka wokół Alp wydawała mi się jednak wyprawą, na którą nigdy nie znajdę czasu. Przy odrobinie determinacji i dobrej woli wreszcie się udało. Zobaczcie, jakie widoki towarzyszyły mi podczas wyprawy i czego dowiedziałam się o tym, szalenie urokliwym, rejonie Europy.