Kenia

krajobraz-kierunku
Rezerwaty przyrody w Kenii, które warto odwiedzić Gorąca Kenia kusi nas swoją egzotycznością i wyjątkową przyrodą, całkowicie odmienną od tego, do czego jesteśmy, jako mieszkańcy Europy, przyzwyczajeni. Do największych walorów tego afrykańskiego państwa należy z pewnością zaliczyć wolno żyjące, dzikie zwierzęta, egzotyczną roślinność i piękne krajobrazy. Zróżnicowana przyrodniczo i kulturowo Kenia jest idealnym miejscem na prawdziwe safari. Rozległa równina sawanny to dom tysięcy słoni, antylop gnu, lwów, zebr, żyraf, lampartów i nosorożców. Barwne wioski zamieszkane przez Masajów i Samburu, mimo ubóstwa, wypełnia radość i śpiew. Magiczny widok tworzą rozległe jeziora spowite różową mgłą stad flamingów, a bezkresne plaże tulą się do turkusowych wód Oceanu Indyjskiego. Kenia to również liczne rezerwaty przyrody i parki narodowe. Które z nich szczególnie warto odwiedzić podczas wakacji w Kenii? Mamy dla Ciebie 5 propozycji szczególnie wartych uwagi, ale o tym przeczytasz w dalszej części artykułu.
krajobraz-kierunku
Safari z Królem Lwem. Rezerwat Masai Mara w Kenii Lew, żyrafa, słoń, hipopotam, gepard, nosorożec, struś, antylopa. Wszystkie te zwierzęta można spotkać w Masai Mara w Kenii. To jeden z najbardziej znanych rezerwatów na świecie. Organizowane są tutaj jedne z najpopularniejszych safari. Można udać się na nie samochodem, pieszo, a nawet balonem!
krajobraz-kierunku
Kiedy najlepiej jechać do Kenii? Pogoda, klimat i temperatury Dzika Afryka fascynuje i rozbudza wyobraźnię. Ile to razy, oglądając powtórkę „Pożegnania z Afryką”, marzyło mi się przeżyć przygodę na miarę Karen, granej przez moją ukochaną Meryl Streep! Dzięki niższym cenom i większej dostępności Czarnego Lądu, mogłam wreszcie zrealizować swoje marzenie. W tym wpisie podzielę się z Wami wrażeniami z mojej kenijskiej przygody i podpowiem, w jakich miesiącach najlepiej jechać do Kenii.
krajobraz-kierunku
Klimat i pogoda w Kenii, czyli kiedy najlepiej jechać tam na wakacje Jaki klimat panuje w różnych częściach Kenii i jaka pogoda czeka nas w poszczególnych porach roku? Kiedy najlepiej wyjechać na afrykańskie wakacje do Kenii? Czego możemy się spodziewać i na co zwrócić uwagę pod kątem pogody i temperatur? Przeczytaj nasz wpis i wybierz najlepszy termin na podróż do tego afrykańskiego kraju pełnego zwierząt, słońca i pięknych plaż! Podpowiemy Ci, w jakich miesiącach pogoda sprzyja wypoczynkowi na kenijskim wybrzeżu, a które miesiące roku są najlepsze do obserwacji zwierząt i przyrody. Poznaj zalety każdej z afrykańskich pór roku i zadecyduj czy wolisz spędzić wakacje w Kenii podczas pory deszczowej czy pory suchej – przedstawimy Ci wady i zalety każdej z tych opcji. Miłej lektury 😊
krajobraz-kierunku
Organizacja wycieczki na safari w Afryce - Kenia i Tanzania czekają na Ciebie! Marzą Ci się wakacje pełne niezapomnianych przygód oraz wrażeń nie do podrobienia? Zwiedzanie czarnego lądu to niezwykła podróż, ale najciekawsze dzikie zwierzęta masz szansę zobaczyć tylko podczas ekscytującego safari w Parku Narodowym - zarówno wielkość, jak i naturalność rezerwatu Cię zaskoczy. Sprawdź, jak przygotować się do takiej wyprawy życia i co warto mieć przy sobie. No to w drogę!