< WSTECZ
R.pl > Blog > Zainspiruj się > Gdzie wybrać się w czerwcu na wakacje?

Gdzie wybrać się w czerwcu na wakacje?

Skrócony opis

Czerwiec jest z wielu względów świetnym miesiącem na wakacje. W większości zakątków Europy wiosna ustępuje miejsca latu, dni stają się dłuższe i bardziej słoneczne, ale wciąż nie jest to jeszcze szczyt sezonu. Możesz zatem liczyć na stosunkowy spokój i niższe ceny, nawet w najbardziej turystycznie rozpoznawalnych miejscach. Sprawdź, jakie kierunki warto wziąć na celownik, jeśli planujesz czerwcowy urlop.

Sekcja 1

Hiszpania

Z chwilą, gdy rześka i radosna wiosna stopniowo przeradza się w beztroskie i gorące lato, Hiszpania staje się jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w Europie. Czerwiec w Hiszpanii to idealne temperatury i mnóstwo słońca, ale powodów, by tu przyjechać jeszcze przed rozpoczęciem szkolnych wakacji jest znacznie więcej. W czerwcu przez cały kraj przetacza się fala fascynujących letnich festiwali i łatwo zrozumieć na czym polega prawdziwa hiszpańska fiesta. Dodatkowym plusem jest oczywiście mniejsza liczba turystów, którzy tłumnie przybywają na Półwysep Iberyjski w lipcu i sierpniu. Wybierając się na czerwcowy urlop do Hiszpanii, możesz być niemal pewien, że pogoda Cię nie zawiedzie. W najbardziej wysuniętym na północ regionie nad Zatoką Biskajską i w okolicach Barcelony średnie temperatury w ciągu dnia oscylują powyżej 21oC, natomiast w Madrycie i zalanej słońcem Andaluzji przekraczają 26oC. Wczasy w jednym ze wspaniałych kurortów na Costa Brava lub Costa del Sol, to gwarancja dobrej zabawy i wypoczynku na najwyższym poziomie. Lato to czas niezapomnianych festynów i festiwali na świeżym powietrzu, a Hiszpanie są prawdziwymi mistrzami Europy w świętowaniu. W czerwcu odbywają się tu różnego rodzaju imprezy kulturalne i wielobarwne fiesty organizowane z różnych okazji, więc bez względu na to, który region wybierzesz, na pewno nie będziesz się nudzić.

Grecja Grecja, a zwłaszcza jej przepiękne wyspy, są idealnym miejscem na wypoczynek, bez względu na porę roku, w której planujesz urlop. Łagodny, śródziemnomorski klimat sprawia, że nawet zima w Grecji jest przyjemna. Jednakże jednym z najlepszych miesięcy na wyjazd jest bez wątpienia czerwiec. Jest to dopiero wstęp do upalnego i suchego lata, ale średnie temperatury są zdecydowanie wyższe niż w pozostałych częściach Europy. Szczyt sezonu turystycznego przypada oczywiście na lipiec i sierpień, więc w czerwcu możesz liczyć na mniejsze tłumy i bardziej kameralną atmosferę.To wymarzony miesiąc na zaplanowanie wypoczynku na jednej z greckich wysp. Każda z wysp jest przepiękna i nieco inna, ale wspólnym mianownikiem są z pewnością wspaniałe plaże, przyjazne turystom kurorty ze świetną infrastrukturą i cała moc atrakcji, od podziwiania cudów natury, po zwiedzanie wyjątkowych starożytnych ruin. Jedną z najciekawszych wysp jest bez wątpienia największa z nich, czyli Kreta. Z uwagi na położenie w południowej części Morza Egejskiego może poszczycić się najwyższymi temperaturami w Grecji. Oznacza to, że w czerwcu możesz spodziewać się długich, słonecznych i bezdeszczowych dni, wprost stworzonych do relaksu na plaży, ale także do aktywności na świeżym powietrzu. Jednym z najbardziej magicznych miejsc, jakie można sobie wyobrazić, jest kreteński Wąwóz Samaria, a ruiny pałacu w Knossos zachwycą nie tylko miłośników kultury starożytnej Grecji. Warto również rozważyć wypoczynek na uroczej wyspie Lesbos, która pod względem krajobrazu nie przypomina żadnej innej greckiej wyspy. Oprócz pięknych, rozległych plaż są tu gęste lasy sosnowe i liściaste, rwące rzeki i ciche gaje oliwne, a wyspa w dużej mierze pozostała jeszcze nietknięta masową turystyką.

Chorwacja

Chorwacja od wielu sezonów jest jednym z ulubionych miejsc turystów, którzy przyjeżdżają tu głównie ze względu na wyjątkowo malownicze wybrzeże Adriatyku. Pogoda w czerwcu jest podobna w całym kraju, możesz być pewien, że nie zabraknie słońca i okazji do wylegiwania się na plaży. Sezon turystyczny w Chorwacji zaczyna się często już od majówki, zwłaszcza w takich fascynujących miastach, jak Dubrownik czy Split. Inne, mniejsze nadmorskie miejscowości oraz większość wysp dopiero się przygotowują na masowe przybycie turystów, więc czerwiec może być idealnym miesiącem na wypoczynek, zanim zrobi się tłoczno. Od początku czerwca lokalne promy kursują według letniego rozkładu jazdy, więc podróżowanie między wyspami a kontynentem nie sprawia najmniejszego kłopotu.Czerwiec to także miesiąc lokalnych festynów i świąt. Warto wybrać się w tym czasie na przepiękną wyspę Hvar, gdzie odbywa się festiwal lawendy, z której uprawy wyspa słynie. Chorwacja to oczywiście nie tylko wspaniałe plaże i nadmorskie kurorty, to także nieskończenie wiele ciekawych zabytków, takich jak pozostałości pałacu Dioklecjana w Splicie czy świetnie zachowany rzymski amfiteatr w portowym miasteczku Pula na półwyspie Istria. Chorwacja to również wspaniała, dzika przyroda, którą można podziwiać na przykład w Parku Narodowym Jezior Plitwickich.

Ocena artykułu

Ten artykuł nie został jeszcze oceniony
Dziękujemy za wystawienie opinii!

Komentarze

Brak komentarzy.

Zobacz inne wpisy