Wycieczki objazdowe

krajobraz-kierunku
Gdzie wyjechać na wakacje w kwietniu? Propozycje wczasów i wycieczek objazdowych Mimo, że wiosna puka już nieśmiało do naszych drzwi i powoli możemy pakować do szafy grube czapki i rękawiczki to kwiecień w Polsce nadal nie jest najlepszym miesiącem, jeśli szukamy odpoczynku i relaksu w miejscu, które rozpieści nas wysoką temperaturą i pełnią słońca. Jeśli więc marzą Wam się gorące wczasy w kwietniu, sprawdźcie poniższe zestawienie kierunków, które zaplanowaliśmy na ten miesiąc!
krajobraz-kierunku
Najlepsze wycieczki objazdowe po Meksyku! Meksyk to feeria barw, krajobrazów, różnych kultur i ogromne dziedzictwo historyczne. Wybierzcie się z nami w fascynującą podróż po tym niesamowitym kraju! Poniżej znajdziecie 5 propozycji wycieczek objazdowych po Meksyku – 3 bestsellery oraz dwie bardzo ciekawe nowości!
krajobraz-kierunku
Śladem fenickich dzieł przez Liban Stolica Libanu, Bejrut, zwana Paryżem Bliskiego Wschodu przez niektórych uznawana jest za najważniejsze miasto Orientu. Jeszcze pół roku temu nie wiedziałam o nim zbyt wiele. Wystarczyło jednak zaledwie parę dni, spędzonych w Bejrucie, by wspominać swój pobyt ze wzruszeniem i prawdziwym zachwytem. Jak przywitało mnie miasto? Czym zaskoczyło? Co warto zwiedzić w okolicy? Do dyspozycji miałam 9 dni, więc starałam się czerpać z tego czasu pełnymi garściami! Zapraszam Was w podróż, śladem fenickich dzieł przez Liban.
krajobraz-kierunku
Śladami starożytnej Mezopotamii. Z wizytą w Iranie i ZEA Wśród wielu podróży, w które chciałam wyruszyć, podróż śladami przeszłości cywilizacji Persów wiodła zdecydowany prym. Ach, stanąć w miejscu odnalezienia legendarnej steli z Kodeksem Hammurabiego! Wejść do perły Szirazu z urzekającymi mozaikami, by zobaczyć zalane różowym słońcem wnętrze meczetu Nasir ol-Molk. Podejrzeć pracę szlifierzy diamentów, którzy z niepozornych grudek wydobywają cały ich blask i piękno. Odwiedzić Muzeum Dywanów, by - nitka po nitce - śledzić bieg historii. W kolebce starożytnej Mezopotamii, na każdym kroku można otrzeć się o przeszłość, choćby idąc uliczkami miast, które od 6000 lat są niemymi świadkami minionych dziejów. A gdy zawędruje się poza mury miasta, na Wielką Pustynię Słoną, można natknąć się na legowisko geparda azjatyckiego. Ruszajcie ze mną, w tę niezwykłą, dwutygodniową podróż po krainie jak z baśni tysiąca i jednej nocy!
krajobraz-kierunku
Łotwa, Litwa i Estonia - śladem bałtyckich stolic Znane, a niepoznane – tak w skrócie mogę podsumować jak postrzegam stosunek Polaków do zwiedzania państw nadbałtyckich. Za cel swoich wakacyjnych podróży wybieramy głównie Zachód, zdając się nie dostrzegać atrakcji w krajach naszych morskich sąsiadów. Tymczasem spacer po uliczkach Wilna daje swojskie uczucie przebywania na Starym Mieście w Lublinie – podobny styl architektoniczny i podobny klimat. Poszukując kierunków kolejnych podróży, przez ostatnie lata całkowicie pomijałam północny wschód Europy, tak ciekawy, wielokulturowy i wielowyznaniowy. W końcu jednak dotarłam do wszystkich tych miejsc, które niegdyś były częścią Rzeczpospolitej. Ukochanej ojczyzny Mickiewicza i obszaru, na którym wciąż najliczniejszą mniejszością kulturową są Polacy. Zbliżając się na północ, zahaczyłam też o Finlandię. Podążajcie za mną śladami podróży po nadbałtyckich stolicach. Zaczynamy! 😊
krajobraz-kierunku
Nowy Jork – miasto, które nigdy nie śpi Trudno wyobrazić sobie miasto bardziej kojarzące się ze Stanami Zjednoczonymi. Tu ziści się niejeden sen – nie tylko Woody’ego Allena, ale też statystycznego Smitha, odpowiednika polskiego Kowalskiego. Miasto, które równie mocno inspiruje muzyków, co światowych finansistów. Choć wytycza nowe trendy, nie odwraca się od swoich korzeni i historii. Metropolia pełna mostów oraz drapaczy chmur z bogatą przemysłową historią wciąż zaskakuje i zachwyca. Ja też dałam mu się oczarować.
krajobraz-kierunku
7 propozycji na krótkie wycieczki objazdowe po Europie W życiu warto wykorzystać każdą chwilę, żeby wyrwać się z domu i odbyć fascynującą podróż! Czasem wystarczy długi weekend, by znaleźć się w zupełnie nowej dla siebie scenerii i spojrzeć na otaczający świat ze świeżej perspektywy. Jeśli nie chcesz jechać zbyt daleko, wybierz romantyczny wyjazd do czeskiej stolicy lub tętniący życiem Paryż. A gdy masz chęć na coś bardziej odległego, zamelduj się w pustynnym Izraelu lub odkryj urok Perły Adriatyku.
krajobraz-kierunku
Las Vegas – czym zaskoczy Cię Miasto Grzechu? Las Vegas – każdy kto o nim słyszał utożsamia je z luksusem i nieograniczoną rozrywką. Hotelowy blichtr, szum tasowanych kart i światła, które nigdy nie gasną – w ten sposób, Miasto Grzechu przyciąga miliony turystów. Mnie też skusiło swym niezwykłym blaskiem. Tu nawet kicz zdaje się być w zupełnie na miejscu. 😉 Sprawdźcie, co zobaczyć w Vegas
krajobraz-kierunku
6 najlepszych wycieczek dla singli w 2019 roku wg klientów R.pl Świat jest pełen fascynujących zakątków do odkrycia - tylko od Twojego nastawienia i otwartości zależy, jak spędzisz najbliższe wakacje. Poznaj 7 najchętniej wybieranych wycieczek dla singli, które omówiliśmy dla Ciebie w poniższym zestawieniu.
krajobraz-kierunku
Indie - szlakiem pustynnych miast Skąpane z złotym słońcu i piasku pustynnych miast Indie zachwycają każdego, kto tu trafi. Ich pradawny, niezmieniony przez wieki duch towarzyszył mi na każdym kroku, zarówno gdy przekraczałam próg Złotej Świątyni sikhijskiej jak i wtedy, gdy dosiadałam grzbietu wielbłąda. Był ze mną w Świątyni Szczurów, małpim raju w Galcie, ale też wtedy, gdy pochylałam się nad tablicą Mahatmy Gandhiego, z jego ostatnim przesłaniem. Miałam okazję doświadczyć fascynujących przeżyć, napawać oczy egzotycznymi widokami, kosztować kolorowej, pachnącej curry lokalnej kuchni. Wybierzcie się ze mną w podróż szlakiem pustynnych miast i spójrzcie na nie moimi oczami!
krajobraz-kierunku
TOP 10 miejsc, które musisz zobaczyć, będąc w Chinach Wreszcie nadszedł ten moment, kiedy nie chcesz już dłużej odkładać decyzji o wyjeździe do Chin. Przed Tobą ogrom atrakcji do zwiedzania w tym kraju o bogatej starożytnej historii. Poznaj zestawienie 10 miejsc, których – naszym zdaniem – nie może zabraknąć na Twojej turystycznej mapie.
krajobraz-kierunku
Co warto wiedzieć przed wyjazdem do Jordanii? Jordania to stosunkowo niewielki kraj, który zaskakuje niezwykłą wprost gościnnością, śladami fascynującej historii starożytnej, bogatym dziedzictwem kulturowym oraz licznymi miejscami wpisanymi na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To zdecydowanie kraj, który ma do zaoferowania wiele atrakcji i kryje liczne niespodzianki. Część turystów pomija Jordanię w swych planach podróżniczych, ponieważ całkiem niesłusznie postrzega ją przez pryzmat regionalnych konfliktów. Jednakże w rzeczywistości, mimo swego położenia, jest to miejsce przyjazne turystom i spokojne, prawdziwa oaza otwarta na gości. Zatem nie wahaj się ani chwili dłużej i zaplanuj wspaniałe wczasy w Jordanii.