< WSTECZ
R.pl > Blog > Zainspiruj się > Top 5 egzotycznych miejsc na świecie, w których warto przywitać Nowy Rok

Top 5 egzotycznych miejsc na świecie, w których warto przywitać Nowy Rok

Skrócony opis

Powoli zbliża się końcówka roku, a wraz z nią gorączkowy okres, kiedy trwają przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i poszukiwanie pomysłu na Sylwestra. Dla jednych jest to magiczny czas, najpiękniejszy w roku, dla drugich wręcz odwrotnie to okres, który najchętniej by przespali. Jeśli nie należysz do grona miłośników spędzania Sylwestra na eleganckiej sali, w tłumie innych gości i co roku masz ten sam problem, bo nie wiesz co ze sobą zrobić w tę wyjątkową noc, to najlepszym pomysłem będzie zaplanowanie podróży. Nie czekaj na ostatnią chwilę i nie daj się przekonać, że jest tylko jeden sposób na witanie Nowego Roku. Twoim idealnym sposobem może być urlop w wyjątkowym miejscu, najlepiej tam, gdzie jest ciepło i słonecznie, gdzie atmosfera zabawy i radości króluje przez cały rok. Okres poświąteczny to świetna okazja, by wyjechać z Polski, oderwać się od codzienności, zobaczyć oszałamiające krajobrazy, zwiedzić nowe miejsca i poznać nowych ludzi. Odkryj najlepsze miejsca do świętowania Nowego Roku i spraw sobie wymarzony prezent. Podobno udany Sylwester jest gwarancją pomyślności w nadchodzącym roku, więc zadbaj o odpowiednią oprawę i daj się porwać energii tych wyjątkowych miejsc.

Sekcja 1

Wyspy Kanaryjskie w Nowy Rok

Wyspy Kanaryjskie, położone u wybrzeży Afryki, to wspaniałe miejsce, jeśli chcesz połączyć zimowe wakacje na plaży z niezapomnianą imprezą sylwestrową. Jeśli lubisz tańczyć do białego rana, możesz udać się do modnego klubu w jednym z popularnych kurortów na Gran Canarii, Fuerteventurze, Teneryfie czy Lanzarote. Jeśli wolisz zasymilować się z lokalnymi mieszkańcami, możesz wybrać się na organizowany w każdej praktycznie większej nadmorskiej miejscowości niesamowity pokaz fajerwerków, które rozświetlają niebo nad oceanem. Jeśli jesteś raczej zwolennikiem cichszego i nieco skromniejszego świętowania, możesz na tę noc wyjechać z obleganych przez turystów kurortów i wybrać się do jednej z miejscowości położonych w głębi lądu, gdzie organizowane są lokalne uroczystości, często z udziałem ciekawych zespołów grających na żywo, imprez ulicznych i fajerwerków. Noworoczny pobyt na Kanarach możesz wykorzystać na słodkie lenistwo na jednej z niezliczonych rajskich plaż, by wrócić do Polski z nową energią i siłą. Możesz również oddać się eksploracji wybranej przez Ciebie wyspy, gdyż każda z nich ma bardzo wiele atrakcji do zaoferowania. Są tu wspaniałe aquaparki, ciekawe zabytki i bardzo różnorodne krajobrazy, nadające się do pieszych wędrówek.

Nowy Rok na Kubie

Sylwester jest obchodzony niemal wszędzie na świecie, ale każdy kraj ma swoje odmienne tradycje. W niektórych krajach chodzi przede wszystkim o spędzanie czasu z rodziną, przy domowym posiłku, w innych z kolei o szaloną zabawę. Na Kubie Nowy Rok, podobnie jak wszystko inne, ma swój własny, niepowtarzalny wymiar, a to dlatego, że 1 stycznia Kubańczycy świętują rocznicę kubańskiej rewolucji. Dla wielu Kubańczyków jest to dzień, w którym świętuje się nie tylko początek nowego roku, ale także suwerenność Kuby. Niezależnie od politycznych poglądów, jedno jest pewne, Kubańczycy traktują ten dzień jako okazję do świętowania i cieszenia się życiem. Jednym z największych cudów podróżowania jest doświadczanie czegoś doskonale znanego, ale w zupełnie innym otoczeniu i kulturze. W noc sylwestrową Kubańczycy rozpoczynają zabawę od uroczystej kolacji, do której zasiadają członkowie rodziny, ale także przyjaciele i sąsiedzi. Następnie tłumnie wychodzą na ulice, by tańczyć i bawić się w rytm gorących, kubańskich rytmów. Gościnni Kubańczycy z otwartymi ramionami witają każdego obcokrajowca, którego chętnie wciągają do wspólnej zabawy, więc możesz być pewien, że nie będziesz stał samotnie z boku. Jedną z noworocznych tradycji na Kubie jest wylewanie z balkonów na ulicę wiader z wodą, co ma oznaczać pozbycie się wszelkiego zła i zrobienie miejsca na dobre rzeczy, które mają nadejść w Nowym Roku. Kubański Sylwester to przeżycie jedyne w swoim rodzaju, po którym z przyjemnością możesz oddać się słodkiemu lenistwu na złocistej plaży.

Powitanie Nowego roku w Meksyku

Sylwester, inaczej zwany nochevieja lub año nuevo, to w Meksyku wielkie wydarzenie; możesz natknąć się tu na bardziej nowoczesne uroczystości z ulicznymi pokazami fajerwerków i bardzo tradycyjne obchody, podczas których mieszkańcy odprawiają odwieczne rytuały, mające zapewnić im szczęście, bogactwo i zdrowie w nadchodzącym roku. W większych miastach organizowane są imprezy masowe, zazwyczaj odbywające się na głównym placu (zocalo), gdzie rozstawiane są stoiska handlowe, stoiska z jedzeniem i napojami. Uczestnicy mogą bawić się przy granej na żywo muzyce, oglądać występy grup tanecznych i inne formy ulicznej rozrywki. Popularne kurorty położone nad oceanem, takie jak Acapulco, Los Cabos, Puerto Vallarta, Cancun i Riviera Maya również przygotowują specjalne wydarzenia, by turyści mogli powitać Nowy Rok w wyjątkowej atmosferze. Fajerwerki są w Meksyku niezwykle popularne, a pokazy organizowane są przy wszelkiego rodzaju uroczystościach. Dlatego też pokazy noworoczne są wyjątkowo dopracowane i wysublimowane, wzbogacone o lasery i muzykę na żywo, by podkreślić szczególny charakter tej jedynej w roku nocy. W małych miasteczkach i wioskach mieszkańcy organizują swoje własne, prywatne spektakle w przydomowych ogródkach i na ulicach, więc niezależnie od miejsca pobytu, możesz być pewien, że nie ominie Cię niesamowita sylwestrowa przygoda.

Sylwester w Brazylii

W Brazylii, kraju jakby stworzonym do zabawy, Sylwester jest jednym z najbardziej wyjątkowych dni w roku. Brazylijczycy, z powodów religijnych, duchowych lub czysto osobistych, bardzo poważnie podchodzą do kwestii należytego powitania nowego roku, organizując wielkie i radosne uroczystości. W Brazylii dużą wagę przywiązuje się do noworocznych tradycji i rytuałów, które mają zapewnić pomyślność i zdrowie. Ponadto zarówno grudzień, jak i styczeń to na półkuli południowej miesiące letnie, więc wspaniała pogoda i oszałamiająca przyroda, która jest w pełnym rozkwicie sprawiają, że Brazylia jest wymarzonym miejscem na noworoczne wakacje. Jedna z najsłynniejszych na świecie imprez sylwestrowych odbywa się na piasku, na słynnej plaży Copacabana, w południowej części Rio de Janeiro. Miliony mieszkańców miasta i turystów spotykają się tutaj, by bawić się przy dźwiękach muzyki na żywo, a o północy podziwiać zapierający dech w piersiach 15-minutowy pokaz fajerwerków. Równie szalone i interesujące, choć niewątpliwie mniejsze, imprezy są organizowane w praktycznie każdym brazylijskim mieście. Brazylijczycy, którzy imprezowanie wynieśli do rangi sztuki z pewnością zarażą Cię swą pozytywną energią i zorganizują Sylwestra Twoich marzeń.

Dominikana na Nowy Rok

Niemal każdy kraj świętuje nadejście Nowego Roku na swój własny sposób, kierując się własną kulturą i tradycjami. Podobnie jest w przypadku Dominikany, gdzie huczne obchody na zakończenie roku wzbogacone są lokalnymi tradycjami i rytuałami. Mieszkańcy Dominikany wierzą, że Nowy Rok przynosi nowe życie i należy przywitać go w odpowiednio przygotowanym otoczeniu, dlatego zanim zasiądą do uroczystej kolacji dokładnie sprzątają cały dom, pozbywając się rzeczy starych i niepotrzebnych. Dokładnie o północy otwierają drzwi i okna, by w ten sposób złe duchy wyleciały, robiąc miejsce duchom dobrym. Po kolacji całe rodziny wylegają na ulice, by kontynuować zabawę na jednej z imprez ulicznych. W miastach i miasteczkach organizowane są koncerty i pokazy sztucznych ogni, a część mieszkańców bawi się na rajskich plażach. Jeśli zamierzasz spędzić Sylwestra na Dominikanie, dokładnie przemyśl, co chcesz na siebie w tę szczególną noc włożyć. Dominikańczycy wierzą w magię i siłę koloru. Wierzą, że kolor ubrania odzwierciedla Twoje marzenie na nadchodzący rok. Na przykład kolor zielony oznacza, że chcesz poprawić swoją sytuację finansową, czerwony oznacza chęć zapewnienia sobie powodzenia w życiu osobistym, a biały mówi, że zależy Ci przede wszystkim na zdrowiu.

Ocena artykułu

Średnia ocena tego artykułu: 1.57/5
Dziękujemy za wystawienie opinii!

Komentarze

Brak komentarzy.

Zobacz inne wpisy