< WSTECZ
R.pl > Blog > Zainspiruj się > Urlop w grudniu? Zobacz, gdzie najlepiej wyjechać na wakacje

Urlop w grudniu? Zobacz, gdzie najlepiej wyjechać na wakacje

Skrócony opis

Grudzień to miesiąc, w którym sklepy i ulice są bogato przyozdobione bożonarodzeniowymi dekoracjami, przypominając nam, że mamy dużo do zrobienia, od kupienia prezentów dla całej rodziny i zaplanowania świątecznych obiadów, tak by każdy był zadowolony, po znalezienie odpowiedniego stroju na uroczyste, rodzinne spotkania. Jest to również idealny miesiąc na wykorzystanie ostatnich w roku dni na urlop. Doświadczeni turyści doskonale wiedzą, że grudzień sprzyja podróżom, ponieważ prawie wszyscy są zajęci przygotowywaniem się do świąt, a nie podróżowaniem, co sprawia, że koszt wymarzonych wakacji może być zaskakująco niski. Jeśli marzysz o tym, by zmienić otoczenie i świętować w jakimś ciekawym, odległym miejscu, to najwyższy czas wybrać kierunek. Świetnym wyborem będą słoneczne Wyspy Kanaryjskie, które oprócz swoich słynnych plaż mają do zaoferowania znacznie więcej atrakcji uprzyjemniających pobyt.

Sekcja 1

Wyspy Kanaryjskie to region Hiszpanii, który obejmuje archipelag górzystych wysp pochodzenia wulkanicznego na Oceanie Atlantyckim, położony na północny-zachód od Afryki. Region ma dwie stolice: Las Palmas na wyspie Gran Canaria, największe miasto Kanarów i Santa Cruz de Tenerife na Teneryfie. Wyspy kuszą spektakularnymi plażami, majestatycznym wulkanem Pico del Teide, fascynującą sceną klubową i bogatą ofertą zajęć na świeżym powietrzu. Nic zatem dziwnego, że Wyspy Kanaryjskie są bardzo popularnym miejscem na wakacje. Większość turystów wybiera jednak okres wakacji letnich, mimo że Kanary zachwycają o każdej porze roku. Jest to idealne miejsce na grudniowy urlop, ponieważ zalane słońcem rozległe plaże pustoszeją po letnim szaleństwie i zachęcają do relaksu.

Jeśli jeszcze nie jesteś przekonany do wyjazdu, oto kilka powodów, dla których warto odwiedzić Wyspy Kanaryjskie poza sezonem:

Gwarancja dobrej pogody


Dzięki bliskości afrykańskiego wybrzeża Wyspy Kanaryjskie mają fantastyczny klimat ze średnią roczną temperaturą na poziomie 22°C i z ponad 300 słonecznymi dniami w roku. Niezależnie od terminu Twojego urlopu Kanary Cię nie zawiodą, jeśli szukasz słońca i pięknych plaż. Ma to szczególne znaczenie w grudniu, gdy chcesz uciec od naszej zazwyczaj chłodnej i ponurej zimy.Bogata oferta turystyczna


W przeciwieństwie do wielu innych popularnych latem miejsc, na Wyspach Kanaryjskich większość kurortów pozostaje otwartych przez cały rok. Oczywiście miasta nie są tak ożywione jak podczas letnich miesięcy, ale z pewnością nie będziesz się nudził. Główne ośrodki turystyczne na Gran Canarii, Fuerteventurze i Teneryfie zadbają o zapewnienie Ci zróżnicowanej rozrywki. Także główne ośrodki turystyczne na pozostałych, mniejszych wyspach archipelagu czekają na zimowych turystów. Restauracje, bary i parki wodne działają tak samo jak latem, a są znacznie mniej zatłoczone.

Urocze miasteczka i miasta


Na Wyspach Kanaryjskich nie brakuje pięknych miast i miasteczek. Na przykład w Puerto de Mogan na Gran Canarii, miejscowości nazywanej z uwagi na liczne kanały ją przecinające Małą Wenecją, znajduje się śliczna przystań z licznymi nadbrzeżnymi restauracjami. Z kolei Santa Cruz de Tenerife tętni życiem niezależnie od pory roku, działa tu mnóstwo wspaniałych restauracji i sklepów. Miasta i miasteczka archipelagu słyną z fantastycznej architektury i pięknych widoków. Znajdziesz tam ciche wioski ukryte w głębi lądu, gwarne wioski rybackie na wybrzeżu i główne ośrodki turystyczne z bogatą infrastrukturą. W każdym z tych miejsc odnajdziesz nieco inny nastrój i ducha, które wspólnie tworzą atmosferę Wysp.Puste i ciche plaże


Jeśli marzysz o zimowym słońcu i relaksie na plaży, to grudniowe Kanary będą idealnym wyborem. W sezonie letnim znaczna część wybrzeża na każdej z wysp pozostaje zatłoczona i gwarna, tymczasem miesiące zimowe przynoszą wszechogarniający spokój i ciszę. Nawet plaże w pobliżu głównych kurortów, takie jak Las Canteras na Gran Canarii, Corralejo na Fuerteventurze czy Las Teresitas na Teneryfie, nie są przepełnione i bez trudu znajdziesz ustronne miejsce wyłącznie dla siebie. Możesz wybierać między pocztówkowo piękną, złocistą linią brzegową, a niesamowicie urzekającymi plażami z czarnym, wulkanicznym piaskiem. Raj dla miłośników sportów wodnych

Na Wyspach Kanaryjskich przez niemal cały rok panują wymarzone warunki do uprawiania wszelakich sportów wodnych. Grudzień jest świetnym miesiącem dla nurków i fanów snorkelingu, ponieważ stosunkowo mała liczba turystów sprawia, że będziesz mieć świat podwodny praktycznie na wyłączność. To także najlepszy moment dla osób początkujących, które mogą rozpocząć swą wodną przygodę bez narażania się na towarzystwo tłumów. Również surferzy, kitesurferzy i windsurferzy nie wyjadą stąd rozczarowani, gdyż grudzień przynosi zazwyczaj dobre warunki wiatrowe. Najlepsze miejsca do uprawiania tych sportów znajdą na Lanzarote i Fuerteventurze, gdzie wulkaniczne dno oceanu i silne, stałe wiatry tworzą wspaniałe fale.Rozgwieżdżone niebo


Nie ma wątpliwości, że Wysp Kanaryjskie są jednym z najlepszych na półkuli północnej miejsc do obserwacji nocnego nieba i gwiazd. Tutejsze niebo jest uważane za jedno z najczystszych i najbardziej klarownych w całej Europie, co zapewnia doskonałą widoczność przez większą część roku. W niektórych miejscach na Kanarach obowiązują nawet przepisy dotyczące oświetlenia, które gwarantują doskonałe warunki do obserwacji gwiazd. Można tu skorzystać z bardzo bogatej oferty atrakcji związanych z szeroko rozumianą astronomią, organizowane są na przykład tematyczne nocne spacery po plaży połączone z obserwacją nieboskłonu i wycieczki do olbrzymich międzynarodowych obserwatoriów na La Palma, Fuerteventurze i Teneryfie. Grudzień stwarza wyjątkową okazję do obserwacji Geminidów, roju meteorów w gwiazdozbiorze Bliźniąt. Maksimum roju, który jest widoczny od 4 do 17 grudnia, przypada na połowę miesiąca i można wówczas zaobserwować około 120-130 zjawisk na godzinę. Puste i ciemne plaże Wysp Kanaryjskich nadają się do tego celu lepiej, niż jakiekolwiek miejsce na świecie.

Wakacje w grudniu wcale nie muszą oznaczać rezygnacji ze słońca. Podczas podróży na Wyspy Kanaryjskie możesz zapomnieć o mrozie i śniegu oraz sprawić, że w tym roku święta Bożego Narodzenia będą wyglądać inaczej. Odwiedź wyrzeźbioną w piasku olbrzymią szopkę na plaży Las Canteras na Gran Canarii. W Santa Cruz de Tenerife wysłuchaj świątecznego koncertu na świeżym powietrzu. Ten magiczny wieczór sprawi, Twoje spojrzenie na Boże Narodzenie zmieni się diametralnie.

Ocena artykułu

Średnia ocena tego artykułu: 5.00/5
Dziękujemy za wystawienie opinii!

Komentarze

Brak komentarzy.

Polecane wycieczki

Zobacz inne wpisy