< WSTECZ
R.pl > Blog > Zainspiruj się > Top 3 kierunki na majowy wypoczynek

Top 3 kierunki na majowy wypoczynek

Skrócony opis

Pierwszy weekend majowy to idealna okazja, by wyjechać na kilka dni i złapać pierwsze promienie wiosennego słońca. Takie krótkie wyjazdy sprawdzają się idealnie jako wprowadzenie do dłuższych, letnich wakacji i pozwalają naładować baterie po długiej zimie. W tym roku kalendarz nam sprzyja, ponieważ wystarczy wziąć zaledwie 3 dni urlopu, by móc wyjechać aż na cały tydzień. Dlatego warto wykorzystać taką okazję do odwiedzenia ciekawych miejsc, które nie tylko dają nam gwarancję świetnej pogody, ale też zapewniają szereg atrakcji. Oto trzy najlepsze europejskie destynacje, idealne na majowe wyprawy.

Sekcja 1

Grecja

Maj w Grecji oznacza wiosnę w pełnym rozkwicie, dni stają się coraz dłuższe i cieplejsze, a budząca się po zimie do życia przyroda zachwyca niezwykłą energią kolorów. Szczyt sezonu turystycznego przypada tu na miesiące letnie, natomiast wiosną liczba turystów nie jest przytłaczająca. Majówka w Grecji to idealna okazja, by mieć przepiękne greckie plaże niemal na wyłączność.Średnie temperatury w maju przekraczają 20o C, co sprzyja długim spacerom i wędrówkom po ciekawej okolicy, ale także pozwala wylegiwać się na plaży. Ciepłe, wiosenne powietrze jest także sprzymierzeńcem tych turystów, którzy chcą zwiedzać starożytne ruiny w Atenach. Wiele spośród najbardziej popularnych turystycznych destynacji, takich jak Wyspy Egejskie i Jońskie, Peloponez, a nawet Kreta, wiosną są relaksującą oazą, gdzie odpoczniesz wśród niebiańskich krajobrazów. Lokalne tawerny ugoszczą się najlepszymi przysmakami, o jakich możesz pomarzyć, a ciepłe greckie słońce da wspaniałą, złocistą opaleniznę.

Hiszpania

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem idealnego miejsca na tegoroczną majówkę, to Hiszpania jest zdecydowanie jednym z najlepszych kierunków. Przyjemne temperatury, brak opadów i mniejsze tłumy, to tylko niektóre z licznych plusów przemawiających za takim wyborem. W maju w Hiszpanii, niezależnie od regionu odbywają się liczne wiosenne festyny i lokalne święta, a ponieważ Hiszpanie wiedzą, na czym polega dobra zabawa, to możesz być pewien, że nie będziesz się nudził. W Sewilli czy w Kordobie latem panują ekstremalnie wysokie temperatury i często mówi się, że są to najgorętsze miasta w Europie.

Dlatego maj jest zdecydowanie jednym z najlepszych miesięcy, aby odwiedzić te przepiękne południowe miasta. W pierwszej połowie miesiąca we całej Andaluzji trwa niezwykły festiwal, zwany Cruces de Mayo, podczas którego mieszkańcy rywalizują o tytuł najpiękniej udekorowanego patio. Wszystkie dziedzińce andaluzyjskich, miast, miasteczek i wiosek są pieczołowicie przystrajane kolorowymi kwiatami i wstążkami. Spacer zabytkowymi uliczkami staje się jeszcze przyjemniejszym doznaniem. Tradycja ozdabiania podwórek sięga roku 1921, gdy ratusz miejski w Kordobie po raz pierwszy zorganizował konkurs, któremu towarzyszył festyn. Majówka to także najlepszy czas w roku, by wybrać się do dwóch najwspanialszych miast Hiszpanii: Madrytu i Barcelony.

Włochy

Zgodnie z kalendarzem maj jest miesiącem wiosennym, więc teoretycznie przypada poza szczytem sezonu turystycznego. Jednakże słoneczna Italia rządzi się nieco innymi prawami, gdy chodzi o turystykę. Z punktu widzenia pogody łatwo zrozumieć, dlaczego maj cieszy się tak dużą popularnością wśród turystów. Wiosna we Włoszech zaczyna się już w marcu, dzięki czemu początek maja gwarantuje nie tylko dość wysokie temperatury, ale również soczyście zielone krajobrazy, mnóstwo kwitnących kwiatów i przepiękne widoki. Im dalej na południe się wybierzesz, tym oczywiście wyższe temperatury zastaniesz, ale cały kraj w maju jest skąpany w słońcu, więc gdziekolwiek trafisz, będziesz zachwycony.Długi weekend majowy to świetny moment, by odwiedzić jeszcze niezatłoczone wybrzeże Amalfi oraz fascynujący Neapol. To także idealna okazja, aby zagłębić się w zaułki najpiękniejszych włoskich miast tuż przed przybyciem tłumów turystów. Oczywiście ulice nigdy nie świecą pustkami w takich miejscach, jak Rzym czy Wenecja, ale z pewnością wiosną turystów jest mniej niż latem. Jeśli uwielbiasz letnie upały, to wybierz się w maju na słoneczną Sycylię, która o tej porze roku wygląda szczególnie pięknie.

Ocena artykułu

Średnia ocena tego artykułu: 4.00/5
Dziękujemy za wystawienie opinii!

Komentarze

Brak komentarzy.

Zobacz inne wpisy